Jump to content

Redmi Note 9 Duo 128gb


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος κάτοχος του κινητού να μας πει αν έχει δει ποτέ 4g+ στη συσκευή του;

 

ναι το έχω δει εγώ

https://ibb.co/2MqKPcP

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το Super Live Wallpaper και μπαίνει μόνο στις ναυαρχίδες και δεν μπορεί να μπει και στα υπόλοιπα κινητά της Xiaomi;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το Super Live Wallpaper και μπαίνει μόνο στις ναυαρχίδες και δεν μπορεί να μπει και στα υπόλοιπα κινητά της Xiaomi;

 

Να τρώει μπαταρία.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προχτές αγόρασα το redmi note 9. Η συσκευή είναι εξαιρετική αλλά έχω ένα πρόβλημα. Κάθε φορά που πιάνω την συσκευή, αυτή ανοίγει μόνη της. Έχω απενεργοποιημενη την ρύθμιση για να ανοίγει η οθόνη όταν την σηκώνω και πάλι συμβαίνει το ίδιο. Έχω κάνει μέχρι και format την συσκευή και πάλι τα ίδια. Ξέρεις κανείς γιατί το κάνει αυτό και πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Το πήρα για μία φίλη της μητέρας μου και κάνει τα ίδια. Έχω ανοίξει και κλείσει όλους τους πιθανούς διακόπτες... όταν το κουνάω κάπως απότομα ή προς τα επάνω ή προς τα κάτω ενεργοποιείται η δόνηση και η οθόνη! Καμία λύση;;

 

Και κάτι ακόμα. Έχω πάρει το 4/128 σε πράσινο. Το καπάκι γύρω από το fingerprint τρίζει, κάνει ένα τικ όταν το ακουμπάω σαν να έχει ξεκολήσει κάτι από μέσα ή σαν να είναι πολύ μαλακό το καπάκι και κάμπτεται, πώς να το πω.... Συμβαίνει σε άλλον;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Το πήρα για μία φίλη της μητέρας μου και κάνει τα ίδια. Έχω ανοίξει και κλείσει όλους τους πιθανούς διακόπτες... όταν το κουνάω κάπως απότομα ή προς τα επάνω ή προς τα κάτω ενεργοποιείται η δόνηση και η οθόνη! Καμία λύση;;

 

 

 

Και κάτι ακόμα. Έχω πάρει το 4/128 σε πράσινο. Το καπάκι γύρω από το fingerprint τρίζει, κάνει ένα τικ όταν το ακουμπάω σαν να έχει ξεκολήσει κάτι από μέσα ή σαν να είναι πολύ μαλακό το καπάκι και κάμπτεται, πώς να το πω.... Συμβαίνει σε άλλον;

Το πρώτο "θέμα" δεν μου συμβαίνει. Έχω απενεργοποιησει τη λειτουργία αυτή και είναι ok. Το δεύτερο που λες το επιβεβαιώνω. Τρίζει γενικά η περιοχή, καπάκι και περιμετρικά γύρω απ το fingerprint scanner το οποίο scanner είναι και απαράδεκτο σε σχέση με άλλα κινητά που είχα, να τα λέμε κι αυτά. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λεφτά του η να πάω στο note 8?

 

*Απο το Note 8 εννοείς.

Δεν έχει να κάνει με το εάν αξίζει ή όχι.

Έχει να κάνει με το ότι τεχνολογικά δε θα δεις διαφορές. Μία γενιά διαφορά, δεν συστήνεται η μετάβαση. Διαφορές θα δεις έπειτα απο 3 γενιές Redmi. Προσωπικά δηλαδή, έκανα μετάβαση απο το Redmi Note 4X στο Redmi Note 9 Pro, και νόμιζα ότι ανακάλυψα τη φωτιά. Τέτοιες μεταβάσεις ναι, αξίζουν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

*Απο το Note 8 εννοείς.

Δεν έχει να κάνει με το εάν αξίζει ή όχι.

Έχει να κάνει με το ότι τεχνολογικά δε θα δεις διαφορές. Μία γενιά διαφορά, δεν συστήνεται η μετάβαση. Διαφορές θα δεις έπειτα απο 3 γενιές Redmi. Προσωπικά δηλαδή, έκανα μετάβαση απο το Redmi Note 4X στο Redmi Note 9 Pro, και νόμιζα ότι ανακάλυψα τη φωτιά. Τέτοιες μεταβάσεις ναι, αξίζουν.

Μάλλον εννοεί αν αξίζει τα λεφτά του το Note 9 ή να πάει στο Note 8 που είναι πιο φθηνό. Εγώ έτσι το κατάλαβα.

Όχι ότι έχει το Note 8 και θέλει να πάρει το Note 9.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί αν αξίζει τα λεφτά του το Note 9 ή να πάει στο Note 8 που είναι πιο φθηνό. Εγώ έτσι το κατάλαβα.

Όχι ότι έχει το Note 8 και θέλει να πάρει το Note 9.

 

Σωστά. Σε κάθε περίπτωση, η ουσία της άποψής μου είναι ότι το υπόλοιπο σκέλος του μηνύματός μου, περί μεταβάσεως. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για τη διόρθωση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι που θα ήθελε διευκρίνιση στην ερώτηση μου

Παρόλα αυτά ας μιλήσουμε συγκεκριμένα

Κάμερες, επεξεργαστή αν υπάρχει κάποια ουσιώδη διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι που θα ήθελε διευκρίνιση στην ερώτηση μου

Παρόλα αυτά ας μιλήσουμε συγκεκριμένα

Κάμερες, επεξεργαστή αν υπάρχει κάποια ουσιώδη διάφορα

 

Ένα λάθος εκ παραδρομής ανάγνωσης έκανα. Ελπίζω να επιτρέπονται τα λάθη.

Είσαι σε λάθος νήμα, συγκριτικά μεταξύ δύο ή παραπάνω συσκευών κάνουμε εδώ. Στο παρόν νήμα, μπορεί να ερωτηθεί "εάν αξίζει να πας στη συσκευή του παρόντος νήματος" -και μόνο-, και όχι τα 'vs'. Τα συγκριτικά περί επιλογής συσκευών (αυτή ή την άλλη συσκευή), στον ανωτέρω υπερσύνδεσμο.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το θέμα με το ότι ανοίγει μόνο του με την 12 πολύ σημαντικό θα έλεγα

 

Αλήθεια; ήρθε η 12; είχες το ίδιο πρόβλημα και τώρα είναι εντάξει;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο στην οικογένεια το ένα από πλαίσιο πήρε σήμερα την 12 και έφτιαξε ναι, το άλλο από Κίνα τίποτα ακόμα από αναβάθμιση αλλά δεν είχε ποτέ θέμα, κανένα δεν έχει το πρόβλημα που αναφέρουν τα παιδιά με την περιοχή του δακτυλικού αποτυπώματος Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε κι εμένα. Αγορασμένο από Κωτσόβολο. 88aca57b2fe95a18af7a29c4c0db8106.jpg

 

Καλοδούλευτη η αναβάθμιση!

 

Μόλις την κάνεις, αναμένουμε εντυπώσεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

[/color]

....κανένα δεν έχει το πρόβλημα που αναφέρουν τα παιδιά με την περιοχή του δακτυλικού αποτυπώματος

 

Ποιο χρώμα; Νομίζω στο πράσινο πρέπει να είναι το θέμα και ίσως και μόνο στην έκδοση 128GB

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ποιο χρώμα; Νομίζω στο πράσινο πρέπει να είναι το θέμα και ίσως και μόνο στην έκδοση 128GB

 

πρασινο 3/64 και μπλε 4/128

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτη η αναβάθμιση!

 

Μόλις την κάνεις, αναμένουμε εντυπώσεις!

 

Ευχαριστώ! Ωραία είναι, εντάξει. Αισθητικές οι αλλαγές. Το MIUI (κατά τη γνώμη μου) από το 11 ήταν ήδη αρκετά καλαίσθητο, τώρα απλά έγινε ακόμη καλύτερο. Το app του καιρού έχει τη μεγαλύτερη αλλαγή και φαίνεται επιτέλους πιο σύγχρονο. Όλα στο μενού, τα εφέ όταν πατάς κάπου και εμφανίζεται οτιδήποτε είναι σα να "χορεύουν" ας το πούμε έτσι. Ωραία και τα νέα wallpaper που αλλάζουν φωτισμό ανάλογα αν έχεις φωτεινό/dark mode. Πιο ευανάγνωστο και το νέο μενού της κάμερας. Ωραίο γενικά.

 

[/color]

 

Ποιο χρώμα; Νομίζω στο πράσινο πρέπει να είναι το θέμα και ίσως και μόνο στην έκδοση 128GB

Polar white 4/128 έχω εγώ και έχει αυτό το "θέμα". Εντάξει, δεν είναι και κάτι το τρομερό. Ένα ανεπαίσθητο "κλικ" ακούγεται αν πατήσω στο καπάκι, στην περιοχή λίγο κάτω από το fingerprint scanner. Πιο σιγανό κι από τον ήχο που κάνει το κλικάρισμα ενός mouse.
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το θέμα με το ότι ανοίγει μόνο του με την 12 πολύ σημαντικό θα έλεγα
Έκανα και γω την αναβάθμιση σε miui 12 αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω την αναβάθμιση σε miui 12 αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μια εργοστασιακή επαναφορά μπας και κάτι δεν έκατσε καλά

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το polar redmi note 4/128, από σκρουτζομάγαζο, έχοντας την πεποίθηση πως έχει και nfc, αλλά το συγκεκριμένο που αγόρασα, όπως είδα εκ των υστέρων(M2003J15SS), δυστυχώς δεν έχει.

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Βάζοντας το IMEI του, μου έβγαλε πως είναι international version. Άλλο αυτό κι άλλο global version; Αν ναι, τι διαφορές υπάρχουν; Η απόδειξη αγοράς αναγράφει global version.

Για να ξέρω αν πρέπει να το επιστρέψω.

 

Το 4/128 δεν έχει nfc το 3/64 βεβαιωμένο ότι έχει

global version και International version είναι το ίδιο με την International να μην έχει την Β20

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Το 128άρι που πήρα από Κωτσόβολο είχε NFC πάντως!

 

Ψάχνοντας στο gsmarena βρήκα αυτό:

NFC Yes (market/region dependent)

M2003J15SG (Yes); M2003J15SS (No)

 

Και στο Kimovil βρήκα αυτό:

Global 3GB · 64GB 4GB · 128GB

Διεθνές 3GB · 64GB · No NFC 4GB · 128GB · No NFC

 

Συμπέρασμα: Η International έκδοση (που προφανώς πουλάνε αρκετά, αν όχι όλα τα Σκρουτζομάγαζα) ΔΕΝ έχει NFC, μόνο η Global έκδοση έχει

Αν σε ενδιαφέρει το NFC γύρνα το πίσω με τη δικαιολογία ότι στην απόδειξη γράφει Global Version, εκτός κι αν στην ιστοσελίδα του πωλητή γράφει International

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Duo 128gb

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...