Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω παίδες εγώ δεν είχα αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο με το Note 4 C ποτέ,το μόνο που μου έκανε από το '14-15 που το έχω είναι να έχει ξεκολλήσει η οθόνη στο πάνω μέρος πριν ένα χρόνο περίπου και έκανε τον αισθητήρα εγγύτητας να δουλεύει συνέχεια και να μου βγάζει βλάβη στο test.Οταν με καλούσαν και σήκωνα το τηλέφωνο μαυρίζε οθόνη σαν να το είχα στο αυτί κτλ έτσι το κατάλαβα.

 

Πήγα σε ένα μη εξουσιοδοτημενο να την κολλήσουν και τα έκαναν σκατά με κόλλες κτλ να έχουν βγει έξω και το είχα μπιμπελό από τότε που το πήρα.Τελικα πήγα smartec και μου το καθάρισαν και το κόλλησαν σωστά.Μετά έβαλα και μια νέα ζελατίνα μιας και την είχα αφαίρεσει στο σέρβις και εκεί έκανα βλακεία εγώ ξεκάθαρα...πίεσα να φύγει μια φούσκαλα αέρα και στο σημείο που σήκωνες το τηλέφωνο όταν σε καλούσαν είχε χαθεί η αφή αλλά με πενάκι δούλευε κανονικά.Οσο πήγαινε και χειροτερευε βέβαια η αφή και μου έκανε και ghost touch μετά από πολύ καιρό δηλαδή λίγο πριν την καραντίνα κτλ.

Ήμουν τριήμερο στο χωριό και επειδή βγάζει φοβερές φωτογραφίες ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα το χρησιμοποιώ πολύ για αυτό το λόγο,δυστυχώς μου έπεσε και ράγισε η οθόνη οπότε και έγινε πολύ χειρότερο το touch οπότε πήγα smartec....

 

Έτσουξε η οθόνη στα 140€ για 6 χρονών κινητό αλλά για εμένα τα αξίζει ακόμα και σήμερα μιας και είναι το καθημερινό κινητό μου και θέλω να το κρατήσω όσο πιο πολύ μπορώ δεδομένου και των καιρών που διανύουμε οικονομικά.Εβαλα και μια spare ζελατίνα που είχα (με πολύ ευλάβεια αυτή την φορά χαχαχα) και είναι σαν καινούριο πάλι,περιμένω και μια μπαταρία powercell 3400mha που διάβασα πολύ καλά λόγια μπας και με βγάζει την μέρα χωρίς φόρτιση γιατί πλέον όλες οι εφαρμογές είναι τόσο βαριές που πίνουν την μπαταρία σαν νεράκι οπότε η φόρτιση κατά τις 14:00 είναι απαραίτητη για να με βγάλει μέχρι το βράδυ στο σπίτι.

Αυτά είχα να πω και ελπιζω να μην μου βγάλει τίποτα η νέα οθόνη για καιρό.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το γράφω γιατί ασχολήθηκα τελευταία φορά πριν λίγο.

 

Δοκίμασα τα εξής τον τελευταίο καιρό:

1. Έφτιαξα μόνος μου jig, όταν άνοιξαν τα μαγαζιά. Τίποτα.

2. Αγόρασα jig έτοιμο (3€). Τίποτα.

3. Άλλαξα το κύκλωμα φόρτισης, το εξωτερικό (βλ. usb). Τίποτα.

4. Από τις μπαταρίες που είχα (3 συνολικά), η πιο παλιά έδειχνε 2,83V χτες βράδυ, μία αχρησιμοποίητη έδειχνε 0,03V και η καινούργια 2,85V.

5. Έβαλα την μητρική την αρχική, στην οποία είχε χαθεί το IMEI, και γι' αυτό την είχα αφαιρέσει.

6. Δοκίμασα να βάλω τις μπαταρίες με το κινητό για φόρτιση. Ζέστη, άρα φορτίζει, άρα η μητρική δίνει ρεύμα. Ξεκίνησα με την τελευταία μπαταρία. Πατάω το κουμπί power, ανάβει η οθόνη και δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο το USB για φόρτιση. Το σβήνω και αφήνω να φορτίσει τελείως η μπαταρία. Μετά και μέχρι σήμερα το πρωί νεκρό, αλλά η μπαταρία δείχνει 3,76V.

7. Φόρτισα και τις άλλες 2, αλλά, εδώ είναι το περίεργο, αυτή που είχε 0V παραμένει στο 0V, ενώ η άλλη, η πιο παλιά, που έδειχνε 2,83V σήμερα έδειχνε 0V...!!! Αυτό είναι εντελώς περίεργο από την στιγμή που η καινούργια φόρτισε, άρα το κινητό έδινε ρεύμα.. Αρχίζω να υποψιάζομαι κάποιο βραχυκύκλωμα ή ότι αυτή η μπαταρία έκαψε, τελικά, την μητρική.

8. Ούτε με το jig, ούτε με το pc γίνεται τίποτα, ούτε, προφανώς, με συνδυασμούς πλήκτρων. Αυτά, με την παλιά μητρική, που δούλευε και χτες άναψε την οθόνη κατά την φόρτιση. Μείναμε οριστικά χωρίς κινητό, λοιπόν, και ο μικρός είναι χαρούμενος: "θα περάσω τα ίδια παιχνίδια που παίζω με το κινητό της μαμάς στο δικό μου κινητό"... στεναχώρια, πραγματικά, όχι για το κινητό, που μου έφαγε κόπο και λίγο χρήμα (8€ η μπαταρία, 3€ το jig, 7€ το κύκλωμα φόρτισης = 18€), αλλά για τον μικρό που το περίμενε πώς και πώς.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω γιατί ασχολήθηκα τελευταία φορά πριν λίγο.

 

 

 

Δοκίμασα τα εξής τον τελευταίο καιρό:

 

1. Έφτιαξα μόνος μου jig, όταν άνοιξαν τα μαγαζιά. Τίποτα.

 

2. Αγόρασα jig έτοιμο (3€). Τίποτα.

 

3. Άλλαξα το κύκλωμα φόρτισης, το εξωτερικό (βλ. usb). Τίποτα.

 

4. Από τις μπαταρίες που είχα (3 συνολικά), η πιο παλιά έδειχνε 2,83V χτες βράδυ, μία αχρησιμοποίητη έδειχνε 0,03V και η καινούργια 2,85V.

 

5. Έβαλα την μητρική την αρχική, στην οποία είχε χαθεί το IMEI, και γι' αυτό την είχα αφαιρέσει.

 

6. Δοκίμασα να βάλω τις μπαταρίες με το κινητό για φόρτιση. Ζέστη, άρα φορτίζει, άρα η μητρική δίνει ρεύμα. Ξεκίνησα με την τελευταία μπαταρία. Πατάω το κουμπί power, ανάβει η οθόνη και δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο το USB για φόρτιση. Το σβήνω και αφήνω να φορτίσει τελείως η μπαταρία. Μετά και μέχρι σήμερα το πρωί νεκρό, αλλά η μπαταρία δείχνει 3,76V.

 

7. Φόρτισα και τις άλλες 2, αλλά, εδώ είναι το περίεργο, αυτή που είχε 0V παραμένει στο 0V, ενώ η άλλη, η πιο παλιά, που έδειχνε 2,83V σήμερα έδειχνε 0V...!!! Αυτό είναι εντελώς περίεργο από την στιγμή που η καινούργια φόρτισε, άρα το κινητό έδινε ρεύμα.. Αρχίζω να υποψιάζομαι κάποιο βραχυκύκλωμα ή ότι αυτή η μπαταρία έκαψε, τελικά, την μητρική.

 

8. Ούτε με το jig, ούτε με το pc γίνεται τίποτα, ούτε, προφανώς, με συνδυασμούς πλήκτρων. Αυτά, με την παλιά μητρική, που δούλευε και χτες άναψε την οθόνη κατά την φόρτιση. Μείναμε οριστικά χωρίς κινητό, λοιπόν, και ο μικρός είναι χαρούμενος: "θα περάσω τα ίδια παιχνίδια που παίζω με το κινητό της μαμάς στο δικό μου κινητό"... στεναχώρια, πραγματικά, όχι για το κινητό, που μου έφαγε κόπο και λίγο χρήμα (8€ η μπαταρία, 3€ το jig, 7€ το κύκλωμα φόρτισης = 18€), αλλά για τον μικρό που το περίμενε πώς και πώς.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Pmic κλάταρε, έτσι φαίνεται από την περιγραφή σου
Link to comment
Share on other sites

Μου την έδωσε το πρωί και πήγα και πήρα του μικρού το Redmi Note 8 και ησύχασα. Το σέταρα και όλα εντάξει. Το Note II πέθανε, δεν ασχολούμαι άλλο..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα..Παιδιά από που μπορώ να δω πότε θα μου ρθει σε μένα αναβάθμιση? Γενικά έχω να κάνω ακόμη και από τις ενημερώσεις ασφαλείας από το Νοέμβριο...Έτσι πρέπει να είναι?0b44403cb581c7ed712eb428739a3ebc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Samsung Galaxy Note 20 - Ultra

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμότητα και αγορά του Note 20 - Ultra

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχουν μυστικα κολπα για το πενακι μας βαλτε τα εδω να τα μαθουμε και εμεις ή αν κανει καμια εξτρα εργασια ή κινηση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παίδες.

 

Έχει ψωνισει κανενας απο το παρακάτω site?

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-20-ultra-5g-12gb-256gb-dual-sim-mystic-bronze-1.html

 

Μια επικοινωνια που ειχα μαζί τους, η συσκευή είναι με snapdragon, έρχεται απο Hong Kong, δε πληρωνεις τελωνεία (κι αν χρειαστεί το αναλαμβάνουν εκεινοι) και η εγγύηση δε καλύπτεται απο τη samsung αποκλειστικα αλλα απο αυτούς για 1 χρόνο της συσκευης και 2 χρονια για τους φακούς της καμερας (!) και 30 μερες για τη μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια περα απο Samsung επισημο καλωδιο ποια αλλα υποστηριζουν το Fast Charging. Χρησιμοποιω τον επισημο adapting fast harging Και οτι αλλο καλωδιο εχω αγορασει μου λεει cable chargig και μου σπαει τα νευρα. Εχω παρει One plus dash charging καλωδιο παλιοτερα και χθες παρελαβα 3 καλωδια baseus που στη συσκευασια λενε rated για 40W μεχρι 5A και παλι cable charging Μου δινει.... Τι φαση? Μηπως να αφησω τον Adapive Fast charger, Και να κοιταξω να παρω καναν QC3.0 φορτιστη, η στη χειροτερο εναν USB-PD φορτιστη με anker powerline usbc σε usbc καλωδιο

 

Σαν καλωδια παντως πηρα αυτα

 

http://www.baseus.com/product-350?lang=en-us

 

http://www.baseus.com/product-616?lang=en-us

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Εγώ αυτό που έχω και δουλεύει άριστα με την κάθε ταχύτατη φόρτιση είναι το παρακάτω και πραγματικά δεν βρήκα άλλο που να δουλεύει όπως αυτό της συσκευασίας ( Note 10 plus)

 

http://www.baseus.com/product-618.html?lang=en-us

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι για usb pd φορτιστες που δεν εχω, αλλα το χω σκεφτει σαν λυση. Τι ωρα φορτισης σου κανει εσενα για το Note 10 φιλαρακι και με τι φορτιστη το συνδυασες

 

Τα απλα usb-usbc καλωδια μπορει να μου πει κανεις γιατι δεν κανουν. Ακομα και αυτα που πηρα που γραφουν 40W ρε γμτ!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όμοια με τα της συσκευασίας με τον μαμά φορτιστή... Σε 1 ώρα και κάτι ψηλά..... Με τον 45w εξίσου τα ίδια.. Ειναι και τόσο βολικό που είναι 2μ

..

Link to comment
Share on other sites

https://www.kooqie.com/el/anker-a8465011

Το καλύτερο και με γρήγορη μεταφορά δεδομένων.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ποιο είναι δεν αναφέρεις όμως!

Τα καλώδια που έχεις παραθέσει είναι για 5V και παραπάνω αμπέρ, τα sammy για QC2.0 θέλουν 9V 1.67A αλλίως με το Power delivery θέλουν 11 βολτ και 2κατι αμπέρ.

Επίσης ο φορτιστής που χρησιμοποιείς ποιος είναι;

επίσης και σημαντικότερο, σε άλλες συσκευές ο συνδυασμός που χρησιμοποιείς κάνει fast charge; το λέω με το ενδεχόμενο να έχει πρόβλημα η δική σου υποδοχή φόρτισης και να ταλαιπωρείσαι αδίκως!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ποιο είναι δεν αναφέρεις όμως!

Τα καλώδια που έχεις παραθέσει είναι για 5V και παραπάνω αμπέρ, τα sammy για QC2.0 θέλουν 9V 1.67A αλλίως με το Power delivery θέλουν 11 βολτ και 2κατι αμπέρ.

Επίσης ο φορτιστής που χρησιμοποιείς ποιος είναι;

επίσης και σημαντικότερο, σε άλλες συσκευές ο συνδυασμός που χρησιμοποιείς κάνει fast charge; το λέω με το ενδεχόμενο να έχει πρόβλημα η δική σου υποδοχή φόρτισης και να ταλαιπωρείσαι αδίκως!

 

Αρχηγε μου εχεις δικιο ειναι το Note 8, μπερδευτηκα νομιζα οτι ειχα μπεινστο ακριβες subforum. Το φορτιστη ομως τον αναφερω ειναι ο επισημος Samsung Adaptive Fast Charger. Με το επισημο καλωδιο παιρνω fast charging. Δε παιρνω με καθε υπολοιπο καλωδιο

 

Αυτο με τα 5V που λες δε νομιζω πως ισχυει γιατι στη συσκευασια νομιζω λεει οτι σηκωνει μεχρι 20V (της Baseus)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι βλαξ και μου πεσε κατω η συσκευη και κανε ειναι ραγισματακι στην μπροστινη οθονη κατω δεξια (Παροτι εχω δει βιντεο που πεφτςι με Drone απο τα 100 μετρα και σπαει μονο το backplate και η οθονη μπροστα ειναι αθικτη). Γκοογκλαρα και επισκευες πανω 200 + ΦΠΑ. Με εχουν συμβουλςψει αν λειτουργει να μην την αλλαξω αν και με ξενερωσε τωρα που να το βλεοω ετσι. Αλλα ειναι οντως τοσο ακριβη η ολα διαδικασια? Ειναι η μιση τιμη απο οσο το αγορασα πριν 4 χρονια Νοεμβριο του 2016.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλα πηρα χθες ενα usbc καλωδιο απο Ikea με 2,40 ευρω και δινει fast charging. Δε παμε καλα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Νοεμβριο του 16 αποκλειεται να το αγορασες γιατι δεν υπηρχε. Και ναι οι οθονες δυστυχως ειναι ακριβες σε τετοιες συσκευές με curved οθόνες.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αντιγράφω κάποια tips που είχα αναφέρει στο κυρίως θέμα του N20U και προσθέτω και ένα ακόμη:

 

Να προσθέσω κάποια πράγματα για την μπαταρία που έχω παρατηρήσει τις τελευταίες εβδομάδες:

Ένας από τους κυριότερους λόγους κακής μπαταρίας ήταν η μεγάλη απώλεια σε κατάσταση standby (screen off). Στη δική μου περίπτωση ήταν περίπου 1,5 - 2 % / hr.

Ψάχνωντας αρκετά κατάφερα να έχω ικανοποιητική μπαταρία πλέον και άνετα να βγαίνει το 18ώρο της ημέρας πριν μπεί για ολονύκτια φόρτιση.

 

Κάποια tips από μέρους μου, αν και είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι γνωρίζετε ήδη:

 

1. Settings > Device Care > 3 τελίτσες πάνω ΔΕ > Advanced

1.1 Auto optimization "On"

1.2 Optimize settings "On"

 

2. Settings > Device Care > Battery > Adaptive power management

2.1 Optimized

2.2 Put unused apps to sleep "On"

2.3 Deep sleeping apps: εφαρμογές που δεν χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο

2.4 Apps that won't be put to sleep: εφαρμογές που θέλουμε να λαμβάνουμε άμεσα ειδοποιήσεις (messenger, email, fiber κλπ)

 

3. Settings > Connections > Wi-Fi > 3 τελίτσες πάνω ΔΕ > Advanced

3.1 Turn on Wi-Fi automatically "Off"

 

4. Settings > Display

4.1 Dark "On" (προφανώς 60Hz & χαμηλότερη ανάλυση βοηθούν ακόμη περισσότερο αλλά προσωπικά είμαι στα 120Hz & FHD)

 

5. Settings > Location > Improve accuracy

5.1 Wi-Fi scanning "Off"

5.2 Bluetooth scanning "Off"

 

6. Settings > Advanced features

6.1 Bixby Routines "On" (μπορούμε να φτιάξουμε κάποια προφίλ που θέλουμε και battery save, δεν θα επεκταθώ)

6.2 Reduce animations "On"

 

7. Settings > Connections > Mobile networks

7.1 Network mode SIM 2: 2G only (την 2η SIM την έχω μόνο για τηλέφωνα)

 

8. Settings > Accessibility > Advanced settings

8.1 Side and Volume up keys "Color adjustment" (κάνει την οθόνη ασπρόμαυρη, χρήσιμο για εξοικονόμηση μπαταρίας όταν διαβάζουμε κείμενο)

 

Επίσης, απεγκατέστησα την εφαρμογή "Google" μιας και δεν χρησιμοποιώ τον Assistant κτλ. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τις υπόλοιπες εφαρμογές της Google (photos, drive κλπ)

 

Τέλος, χρησιμοποιώ την εφαρμογή "Naptime" από την οποία ενεργοποιώ το "Aggressive dose", "Disable motion detection", "Disable location on doze"

 

Μετά το τελευταίο update η μπαταρία έχει βελτιωθεί αρκετά κυρίως στον τομέα του standby drain.

 

Τις τελευταίες ημέρες πειραματίστηκα με την ανάλυση της οθόνης και τα Hz με το bixby routines. Συγκεκριμένα προσωπικά χρησιμοποιώ αρκετά το Samsung Internet & Youtube, έφτιαξα λοιπόν ένα προφίλ στο Bixby routines και όταν ανοίγω τις συγκεκριμένες εφαρμογές η ανάλυση πέφτει στο HD+ και στα 60Hz, σε όλα τα υπόλοιπα είναι FHD+ & 120Hz.

 

Σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω που ανέφερα και μετά και το νέο update τα SOT αγγίζουν 8ώρα τις χαλαρές ημέρες, 6ώρα τις πιο δύσκολες με κλήσεις, Google Duo και μόνιμα 4G.

 

Προσωπικά έχω την SD έκδοση. Υποθέτω παρόμοια βελτίωση θα υπάρχει και στην Exynos.

 

Παρακάτω σημερινό SOT, 8ωρο δουλειά με τραγικό σήμα και 4G+, bluetooth, spotify, internet, youtube.

https://pasteboard.co/Jxsvaja.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω κάποια tips που είχα αναφέρει στο κυρίως θέμα του N20U και προσθέτω και ένα ακόμη:

 

 

 

Μετά το τελευταίο update η μπαταρία έχει βελτιωθεί αρκετά κυρίως στον τομέα του standby drain.

 

Τις τελευταίες ημέρες πειραματίστηκα με την ανάλυση της οθόνης και τα Hz με το bixby routines. Συγκεκριμένα προσωπικά χρησιμοποιώ αρκετά το Samsung Internet & Youtube, έφτιαξα λοιπόν ένα προφίλ στο Bixby routines και όταν ανοίγω τις συγκεκριμένες εφαρμογές η ανάλυση πέφτει στο HD+ και στα 60Hz, σε όλα τα υπόλοιπα είναι FHD+ & 120Hz.

 

Σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω που ανέφερα και μετά και το νέο update τα SOT αγγίζουν 8ώρα τις χαλαρές ημέρες, 6ώρα τις πιο δύσκολες με κλήσεις, Google Duo και μόνιμα 4G.

 

Προσωπικά έχω την SD έκδοση. Υποθέτω παρόμοια βελτίωση θα υπάρχει και στην Exynos.

 

Παρακάτω σημερινό SOT, 8ωρο δουλειά με τραγικό σήμα και 4G+, bluetooth, spotify, internet, youtube.

https://pasteboard.co/Jxsvaja.jpg

 

Αν καταργήσεις το Google χάνεις την φωνητική υπαγόρευση (μιλάς και το μετατρέπει σε κείμενο).

Επίσης καλό θα ήταν να απαλλαγείς από το bixby και λοιπές σαβούρες της συσκευής.

Εγώ κατάφερα να φτάσω 5:45 sot χωρίς να περάσω ακόμη το νέο update.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια. Προσφατα αγορασα μια σειρα καλωδιων για να μπορεσω να κανω lιve streaming με την μπαντα μου μεσω κινητου, αλλα να μπορεσω να εχω καλο ηχο και οχι απο το ενσωματωμενο μικροφωνο. Για να το πετυχουμε αυτο πρεπει το βυσμα να ειναι TRRS (οπως το βυσμα των ακουστικων που ερχονται με το τηλεφωνο). Δυστυχως ενω τα βυσματα δουλευουν κανονικα με 2 αλλα κινητα που εχω δοκιμασει (Xiaomi Μι 9 pro), στο Note τιποτα. Τα ακουστικα δουλευουν κανονικα, επισης το μικροφωνο των ακουστικων δουλευει κανονικα, αλλα ο,τι αλλο δοκιμασω δεν αναγνωριζει τιποτα. Τα αλλα κινητα αναγνωριζουν σαν εξωτερικη πηγη το καλωδιο και γραφουν κανονικα και απο μικρφωνο και απο την κονσολα, ενω το Note 9, το πανακριβο κινητακι μας ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε στην εφαρμογη της καμερας, ουτε στο Open Camera. Απο ο,τι διαβασα ειναι ενα θεμα που το εχει τo Note 9 γενικα. Καποιος μπορει να μου προτενει κατι? Ειμαι εξαγριωμενος. Υποτιθεται οτι το τηλεφωνο αυτο ειναι εργαλειο...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...