Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth πληκτρολογιο-ποντικι συνδεονται με το κινητο;

Εφόσον είναι bluetooth ναι συνδέονται αλλά θα πρέπει να υποστηρίζουν σύνδεση χωρίς ανταπτοράκι. Έχω δοκιμάσει με επιτυχία μόνο με ποντίκι μιάς κ δεν είχα αντίστοιχο πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζετε κάποιο καλώδιο Dex που να είναι συμβατό με το samsung case?

Είναι κουραστικό να πρέπει να βγάζω την θήκη κάθε φορά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο καλώδιο Dex που να είναι συμβατό με το samsung case?

Είναι κουραστικό να πρέπει να βγάζω την θήκη κάθε φορά.

Υπάρχει ανταπτοράκι usb c θηλυκό από τη μία και αρσενικό απο την άλλη για αυτή ακριβώς τη δουλειά . Είναι μία μικρή προέκταση ουσιαστικά ~3cm με όγκο όσο και το βύσμα του φορτιστή

Το βρήκα απο ebay

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα!

Έχω δύο μήνες το note 8 και τον τελευταίο καιρό μου βγάζει μήνυμα ότι θα πρέπει να κάνω restore το κινητό για να μου εμφανίσει κάποια apps.Το θέμα είναι αν πρέπει να το κάνω ή όχι,επειδή το έχω φορτώσει το κινητό με πολλά..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ο,τι και στο προηγουμενο , εκτος απο εφαρμογες αλλων συσκευων , εφαρμογες για φωτο/ηχο/χαρτες , σε mod εκδοσεις που ψαχνοντας βρισκεις: Sygic , wikiloc, gpx viewer , ultra gps logger , autodesk sketchbook , vlc , Gopro app , kinemaster , powerdirector , Photoshop express , Lightroom cc .Eπισης office suite , es explorer , snaptube
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας. Κάτοχος και εγώ ενός 910F που όμως η μητρική χάλασε.

Βρεθηκε ένα σπασμένο νοτε με μητρική 901C.

Η αλλαγή έγινε αλλά μετά την ενεργοποίηση του κινητού δεν προχωρά το samsung account

στο login. Μπορώ να κάνω κάτι για να το σώσω; ώστε να λειτουργήσει το κινητό;

 

ευχαριστώ.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερόμαστε στα προβλήματα της κάμερας, έχω να αναφέρω πως μετά από τις αναβαθμίσεις λογισμικού τον τελευταίο καιρό (Μάϊο 2019), έχω πρόβλημα με τη φωτογράφηση στο μενού (Εστ. πρ. χρ.) που δίνει το θόλωμα του φόντου. Το σφάλμα είναι πως δεν "νετάρει" -καθαρίζει- το θέμα ο φωτογραφικός φακός. Αντιθέτως, όλο το πλάνο παραμένει θολό :cry:.

Το έχει παρατηρήσει κανείς το παραπάνω φαινόμενο; :!:

Πριν το πρόβλημα στο παραπάνω μενού της φωτογραφικής μηχανής, έβγαζες τη φωτογραφία και με μια μπάρα από το 0 έως το 7 εφάρμοζες το θόλωμα που επιθυμούσες στο μπροστά ή πίσω αντικείμενο ανάλογα με το που είχες εστιάσει αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κάτοχος και εγώ ενός 910F που όμως η μητρική χάλασε.

Βρεθηκε ένα σπασμένο νοτε με μητρική 901C.

Η αλλαγή έγινε αλλά μετά την ενεργοποίηση του κινητού δεν προχωρά το samsung account

στο login. Μπορώ να κάνω κάτι για να το σώσω; ώστε να λειτουργήσει το κινητό;

 

ευχαριστώ.

Γιώργος

Factory reset clear cache and data απο το recovery απ την αρχη εφοσον αλλαξες μητρικη πλακετα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε βρες τα apk του cloud και περνά το κανονικά από πάνω σαν apk. Αν θυμάμαι καλά το 2.2.12 έκανε δουλειά σε εμένα μετά από factory reset και αλλαγή rom στο 910C μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχώς ψάχνοντας σε διάφορα forum για το Samsung Note 9 διαπίστωσα πως η λειτουργία της κάμερας είναι προβληματική! :X

Το πρόβλημα υπάρχει στην περίπτωση χρήσης του εφέ θολώματος στη φωτογραφική μηχανή ή χρήσης του οπτικού zoom x2 σε video. Τότε παρατηρούμε την αδυναμία να εστιάσει η κάμερα (η εικόνα παραμένει θολή ή κυματίζει) και ακούγεται ένας συνεχόμενος θόρυβος (μάλλον από τη κάμερα). :!:

Μετά από επίσκεψη σε Εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης μου πρότειναν με τη σειρά τις παρακάτω ενέργειες:

1. Format της sd card.

2. Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.

3. Αλλαγή της κάμερας (μέσα στην εγγύση της συσκευής). :!:

 

Προσωπικά (δεν είμαι ειδικός) θέλω να επισημάνω πως το πρόβλημα παρατηρήθηκε σε μένα μετά την μετάβαση στο android 9. Ίσως είναι θέμα λογισμικού, γιατί η κάμερα αλλιώς δουλεύει κανονικά. :lost:

Ελπίζω η Samsung να ασχοληθεί με το πρόβλημα που προέκυψε με την κάμερα του note 9 και να δώσει σύντομα μια λύση. Είναι λυπηρό να έχεις δαπανήσει ένα σωρό χρήματα για τις «κορυφαίες» επιδόσεις που σου τάζουν και κατόπιν βρίσκεσαι με προβληματικό προϊόν!! :rocket:

ΥΓ:

Η 1η λύση δεν διορθώνει τίποτα.

Η 2η λύση (επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων) με αντίγραφο ασφαλείας με πήγε πάλι στο android 9.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% είναι από κάποιο χτύπημα η πίεση καθος έχει σπάσει οπτικός σταθεοπηητης εφόσον το δέχονται στην εγγύηση μην το σκέφτεσαι καν καθος είναι user fault
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει καταλάβει κανένας ότι έχουν βγάλει την μέτρηση οξυγόνου από την το Samsung health η εγώ μόνο έχω αυτό το πρόβλημα. Δεν υπάρχει καθόλου σαν επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να χειρίζομαι το ενα κινητό απο την οθόνη του άλλου?Δηλαδή εχω ενα note 8 με σπασμένη οθόνη το εχω συνδέσει με dexstation στην τηλεόραση αλλά θελω απο το note 9 που εχω να μπορώ να χειρίζομαι το note 8.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταλάβει κανένας ότι έχουν βγάλει την μέτρηση οξυγόνου από την το Samsung health η εγώ μόνο έχω αυτό το πρόβλημα. Δεν υπάρχει καθόλου σαν επιλογή

 

Όντως το έβγαλαν σαν μέτρηση από μόνη της, αλλά αν ενεργοποιήσεις τον μετρητή άγχους τα μετρά μεμιάς ΟΛΑ! Παλμούς και οξυγόνο.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα..Πριν από λίγο κατάλαβα πως όταν βγάζω selfi μου εμφανίζει μια μουτζούρα στο πάνω μέρος....ξέρει κανένας τι είναι....Ευχαριστώ....6df3d1e3cb1cdc92468740b151d66a6e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πριν από λίγο κατάλαβα πως όταν βγάζω selfi μου εμφανίζει μια μουτζούρα στο πάνω μέρος....ξέρει κανένας τι είναι....Ευχαριστώ....389c3f1b54cd73d75911c31b718983cc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι σκουπιδακι ή σκόνη κλπ ;
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν νομίζω σκουπιδακι...Ποιο πολύ σε θέμα με την κάμερα το βλέπω χωρίς όμως να έχει συμβεί κάτι....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τσέπη που το βάζεις...άνετα μπορεί να μπει σκόνη μέσα...
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν νομίζω σκουπιδακι...Ποιο πολύ σε θέμα με την κάμερα το βλέπω χωρίς όμως να έχει συμβεί κάτι....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα δεν είναι σκόνη (στο service δουλεύω εχω μια εμπειρία καλή σε αυτό) συνήθως γινεται όταν πέφτει η συσκευή και το μαλακό ring δεν προσφέρει αρκετή ασφάλεια και ακουμπάει ο φακός και δημιουργεί ενα απειροελάχιστο ράγισμα η σημάδι πάνω του... ε αυτό το σημάδι συνήθως ετσι φαίνεται στην φώτο

απο την αλλη αν η συσκευή ακόμη έχει εγγύηση πας κινεζος στο service το περνάνε αυτό πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!

Πρίν απο λίγες μέρες μου έπεσε το τηλέφωνο (samsung note 8 SM-N950F)και μου έσπασε η οθόνη.

Έχω βρεί αυτή την οθόνη:

https://ru.aliexpress.com/item/32954988486.html?mb=jkqwjYkRNz7JRVr&srcSns=Messenger&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Messenger&fbclid=IwAR0EaZYFZX-3LkBQuTLEXOTR6MZQwcoHrsby8gBMjJUCEHG0lmA5X3e6CVk&aff_platform=default&cpt=1564123219806&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&sk=cLNC5QyY&aff_trace_key=919afcbc8b0945ab8b591f8eac41f466-1564123219806-05175-cLNC5QyY&businessType=ProductDetail&terminal_id=83677e4f7573479486e75f49db4d008f

 

Θα κάνω δουλει? θα είναι συμβατό? έχετε κάτι να μου προτείνετε?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχώς ψάχνοντας σε διάφορα forum για το Samsung Note 9 διαπίστωσα πως η λειτουργία της κάμερας είναι προβληματική! :X

Το πρόβλημα υπάρχει στην περίπτωση χρήσης του εφέ θολώματος στη φωτογραφική μηχανή ή χρήσης του οπτικού zoom x2 σε video. Τότε παρατηρούμε την αδυναμία να εστιάσει η κάμερα (η εικόνα παραμένει θολή ή κυματίζει) και ακούγεται ένας συνεχόμενος θόρυβος (μάλλον από τη κάμερα). :!:

Μετά από επίσκεψη σε Εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης μου πρότειναν με τη σειρά τις παρακάτω ενέργειες:

1. Format της sd card.

2. Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.

3. Αλλαγή της κάμερας (μέσα στην εγγύση της συσκευής). :!:

 

Προσωπικά (δεν είμαι ειδικός) θέλω να επισημάνω πως το πρόβλημα παρατηρήθηκε σε μένα μετά την μετάβαση στο android 9. Ίσως είναι θέμα λογισμικού, γιατί η κάμερα αλλιώς δουλεύει κανονικά. :lost:

Ελπίζω η Samsung να ασχοληθεί με το πρόβλημα που προέκυψε με την κάμερα του note 9 και να δώσει σύντομα μια λύση. Είναι λυπηρό να έχεις δαπανήσει ένα σωρό χρήματα για τις «κορυφαίες» επιδόσεις που σου τάζουν και κατόπιν βρίσκεσαι με προβληματικό προϊόν!! :rocket:

ΥΓ:

Η 1η λύση δεν διορθώνει τίποτα.

Η 2η λύση (επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων) με αντίγραφο ασφαλείας με πήγε πάλι στο android 9.

 

Και επαναφορά εργοστασιακών δεν έφτιαξε το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...