Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια επιλογή έχετε την ανάλυση της οθόνης στο Note 8 ?

  • HD+ 1480X720

  • FHD+ 2220X1080

  • WQHD+ 2960X1440

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τόσα χρήματα δεν μπορούσα να μην έχω ως επιλογή την WQHD+ !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια επιλογή έχετε την ανάλυση της οθόνης στο Note 8 ?

  • HD+ 1480X720

  • FHD+ 2220X1080

  • WQHD+ 2960X1440

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τόσα χρήματα δεν μπορούσα να μην έχω ως επιλογή την WQHD+ !!!

Γιατί? Βλέπεις καμια διαφορά? Αποκλείεται..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω στα FHD+ 2220X1080.

 

Δοκίμασα και την WQHD+ 2960X1440 αλλά δεν είδα ορατή διαφορά, οπότε το γύρισα στην FHD+ για να κερδίσω λίγο σε μπαταρία.

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι ήταν. Με ενημέρωσαν από την cosmote τηλεφωνικός. Στην κάρτα μου είχα -0,40 λεπτά. Όταν είναι το ποσό κάτω από μηδέν δηλαδή μείον αυτομάτως η cosmote κάνει φραγή σε κάποιες υπηρεσίες όπως ρυθμίσεις κλήσεων, απόκρυψη αριθμού, φραγή κλήσεων, προώθηση κλήσης κ.α. Μόλις έβαλα κάρτα επανήλθε κανονικά. Αυτό πληροφοριακά για όσους αντιμετωπίσουν αυτό το πρόβλημα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει στα 2k ειναι ακομα ποιο λεπτομερεια..επισης δεν μπορεις να δεις στο youtube video 2k αν το εχεις full hd+
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε FHD+ (2220X1080) το έχω αφού.

Δοκίμασα το WQHD+ 2960X1440 για 10 ημερες και δεν πρόσεξα κάποια διαφορά οπότε γύρισα πίσω σε FHD+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι. Εδώ και λίγο καιρό είχα κάνει μια αναβάθμιση λογισμικού που είχε βγάλει στο κινητό και από τότε αντιμετωπίζω κάποια “κουφά” προβληματάκια.

 

Όταν άνοιξα το κινητό μετά την αναβάθμιση, μου είχε πετάξει την εικονα που είχα (και είχε την αρχική την δική του) και είχε εξαφανίσει το εικονίδιο που έβγαζε όταν είχαμε κλειδωμένη οθόνη. Μου εμφάνιζε μόνο το κόκκινο της κλήσης έκτακτης ανάγκης. Επίσης όταν βγάζω το S PEN δεν μου ανοίγει το menu με τα κυκλάκια, ούτε όταν πατάω το κουμπί στο S PEN… :/

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατί? Βλέπεις καμια διαφορά? Αποκλείεται..
Φυσικά και έχει διαφορά. Είναι εμφανές τώρα το τι θέλει ο καθένας οκ....

 

Εγω δεν πρόσεξα ιδιαίτερη κατανάλωση με την φουλ ανάλυση και το έχει εκεί να γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανοίγετε ότι νάνε threads. θα νομίζει ο κόσμος ότι θα έχει και διαφορα κιόλας άμα βάλει FHD+ και το μονο που θα έχει διαφορα θα είναι ότι θα χάσει το ωραιότατο Sharpening στις φωτογραφίες που εχει η WQHD+.
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε παιδιά δεν το πληρώσαμε τόσα λεφτά για να το δουλεύουμε fhd. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ WQHD και εννοείται πως υπάρχει διαφορά και η επιβάρυνση σε κατανάλωση είναι αμελητέα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα εχω ενα s3 απο αμερικη αλλα δεν αναγνωριζει την σιμ καρτα πρεπει να περασω την ελληνικη ρομ?γινεται η οι μπαντες που αναγνωριζει γενικα η συσκευη δεν αναγνωριζουν ευρωπαικες καρτες??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περισσότερα εδώ:

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note9_specs_and_features_revealed_through_detailed_handson-news-31949.php

 

Επιγραμματικά

 

  • almost identical to its predecessor
  • fingerprint reader has moved under the dual camera
  • consider that 4,000 mAh battery confirmed
  • A new Exynos chipset
  • The phablet will start at 6GB of RAM and 128GB of storage and will go up to 8GB/256GB and 8GB/512GB
  • As far as the camera goes, the report mentions some minor but still noticeable enhancements
  • S Pen: Bluetooth support and the ability to unlock the device remotely

Link to comment
Share on other sites

9/08 η παρουσιαση ... Σσσσττττ ....Ερχεται ο Γιγαντας...:superman:

 

36632255_903023313203148_1722633433064144896_n.jpg?_nc_cat=0&oh=b7cc140858a55b2c9e02413745b01539&oe=5BDEF094

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα των συσκευων δεν υπάρχει καμία αναφορά για τον επερχόμενο βασιλιά...εχει γεμίσει η σελιδα με κινεζιά....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με αφορμη την κυκλοφορια του Note 9 στην Ελληνικη και Κυπριακη αγορα ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα για να μοιραστουμε τις εφαρμογες που εχουμε στο κινητο μας και να γνωρισουμε νεοτερες ισως χρεισιμες εφαρμογες με τους συφορμιτες μας.

Ξεκιναω εγω και λεω οτι εχω: Facebook , Messenger , Insagram , Viber , WhatApp , Endomondo , SkyView Free , GWAP Finder , Tinder , Truecaller , Shazam , Skype , Snapchat , Spotify , SoundCloud , εγγραφα , παρουσιασεις , μεταφραση , ειδησεις (google) , Allo , DropBox , Phone Info (Samsung) , Tasks (Google).

Εσεις ποιες εχετε ; Μπορειτε να βαλετε και screenshow αν θελετε ειναι πιο ευκολο ή τα links των εφαρμογων απο το play store οτι προτειματε.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Messenger lite, firefox, piraios winbank, 2 πρόγραμμα για να βλέπω cameres στην δουλειά, Huawei helth, office, sql reader, aliexpress, es file explorer, foobar controller,here mapsgoogle keep, open vpn, vlc, xysos, tapatalk

Στην αρχή ειχα βάλει κανονικά messenger και Facebook μου ξεπατοσαν την μπαταρία και μπικε το lite.

A ναι και όλα τα tracking services κλειστά

Link to comment
Share on other sites

Messenger lite, firefox, piraios winbank, 2 πρόγραμμα για να βλέπω cameres στην δουλειά, Huawei helth, office, sql reader, aliexpress, es file explorer, foobar controller,here mapsgoogle keep, open vpn, vlc, xysos, tapatalk

Στην αρχή ειχα βάλει κανονικά messenger και Facebook μου ξεπατοσαν την μπαταρία και μπικε το lite.

A ναι και όλα τα tracking services κλειστά

Αυτά τα έχεις στο νότε 9;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Messenger lite, firefox, piraios winbank, 2 πρόγραμμα για να βλέπω cameres στην δουλειά, Huawei helth, office, sql reader, aliexpress, es file explorer, foobar controller,here mapsgoogle keep, open vpn, vlc, xysos, tapatalk

Στην αρχή ειχα βάλει κανονικά messenger και Facebook μου ξεπατοσαν την μπαταρία και μπικε το lite.

A ναι και όλα τα tracking services κλειστά

 

Που να γουσταρες και samsung egodemis....

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας αλλά ποιο το νόημα του συγκεκριμένου νήματος??

 

Καλημερα φιλε μου οπως γραφω και παραπανω το νοημα του συκρεκριμενου νηματος ειναι να ανταλλασουμε εφαρμογες μεταξυ μας τις οποιες εχουμε εγκαταστημενες στο καινουργιο μας αποκτημα το Νοτε 9. Για να μαθαινουν οι νεοτεροι που δεν τις ξερουν καν και ισως φανουνε χρησιμες σε καποιους απο εμας ποτε δεν ξερεις.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε μάγκες που τα ξέρετε όλα, μην το διαβάζετε το νήμα, αφήστε εμάς που δεν τα ξέρουμε όλα, μπας και βρούμε κάτι χρήσιμο σε αυτό το φόρουμ, μιας και μπαίνουμε εδώ μέσα για να δούμε αν ξυπνήσατε καλά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...