Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς λέω σε μερικούς (όχι πάνω από 30% είναι ολα να οκ) σε μερικούς μέτρια πράγματα σε μερικούς φωτιά πιάνει ειδικά το note. Δεν ξέρω τι έχει κάνει Samsung φέτος από πατάτα σε πατάτα πάει ένα λάθος μετά το άλλο

 

Πες μας τις συνθήκες που σου ανεβάζει θερμοκρασία με ποιες εφαρμογές και απο που αγόρασες την συσκευή

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τις συνθήκες που σου ανεβάζει θερμοκρασία με ποιες εφαρμογές και απο που αγόρασες την συσκευή

 

συσκευή την πήρε απο mediamarkt (με καποια επιδότηση κατι δεν ξέρω ακριβός)

στο κινιτο εχεις της εξής εφαρμογές

viber

es file explorer

mx player

quick pic

real racing 3

μια εφαρμογή για Ο.Α.Σ.Θ

αυτά, από εφαρμογές τπτ άλλο

 

τώρα πότε ζεσταίνετε.... σχεδόν σε ότι κάνει

browsing.... καίει απίστευτα καεί.... music... ζεσταίνετε αρκετά αλλά όχι δεν καεί να μην μπορείς να το πιάσεις.... να ανεβάσει φωτεινότητα full ποιο πολύ απο 1 λεπτό δεν καταφέρνει αμέσως την ρίχνει στο μισό με αντίστοιχο μήνυμά για την υπερθέρμανση δοκίμασε να παίξει real racing 3 μετά από 2 λεπτά δεν μπορούσε να το κρατάει στα χέρια και παιχνίδι έριξε αρκετά τα FPS και έπεσε αρκετά και φωτεινότητα

α και μόνο σε idle δεν ζεσταίνετε....... όταν είναι κλειστή η οθονη δλδ

λα αυτά με 4g κλειστό και το εχει σε 2g only με 4g που προσπάθησε να κάνει λίγο browsing έκαιγε σαν να έπαιζε το real racing

 

σήμερα το πάει στο mediamarkt μπας και του το αλλάξουν εκεί αν δεν όταν ξανάρθει θεσσαλονικι θα του κάνω root custum kernel θα του ρίξω το cpu αρκετά και θα ρίξω λίγο το voltage (οτι εκανα και με το s4 μεν έχασε λίγο στης επιδόσεις (35%) αλέα τουλάχιστον δεν καίει

αυτα γενικος

Link to comment
Share on other sites

συσκευή την πήρε απο mediamarkt (με καποια επιδότηση κατι δεν ξέρω ακριβός)

στο κινιτο εχεις της εξής εφαρμογές

viber

es file explorer

mx player

quick pic

real racing 3

μια εφαρμογή για Ο.Α.Σ.Θ

αυτά, από εφαρμογές τπτ άλλο

 

τώρα πότε ζεσταίνετε.... σχεδόν σε ότι κάνει

browsing.... καίει απίστευτα καεί.... music... ζεσταίνετε αρκετά αλλά όχι δεν καεί να μην μπορείς να το πιάσεις.... να ανεβάσει φωτεινότητα full ποιο πολύ απο 1 λεπτό δεν καταφέρνει αμέσως την ρίχνει στο μισό με αντίστοιχο μήνυμά για την υπερθέρμανση δοκίμασε να παίξει real racing 3 μετά από 2 λεπτά δεν μπορούσε να το κρατάει στα χέρια και παιχνίδι έριξε αρκετά τα FPS και έπεσε αρκετά και φωτεινότητα

α και μόνο σε idle δεν ζεσταίνετε....... όταν είναι κλειστή η οθονη δλδ

λα αυτά με 4g κλειστό και το εχει σε 2g only με 4g που προσπάθησε να κάνει λίγο browsing έκαιγε σαν να έπαιζε το real racing

 

σήμερα το πάει στο mediamarkt μπας και του το αλλάξουν εκεί αν δεν όταν ξανάρθει θεσσαλονικι θα του κάνω root custum kernel θα του ρίξω το cpu αρκετά και θα ρίξω λίγο το voltage (οτι εκανα και με το s4 μεν έχασε λίγο στης επιδόσεις (35%) αλέα τουλάχιστον δεν καίει

αυτα γενικος

 

πρόσεξε με τις αλλαγές που λες θα ανέβει το knox και θα χάσει την εγγύηση καλύτερα να πάει servis αν δεν το αλλάξουν.

ας δοκιμάσει φακτορι ρεισετ και φορτματ στην κάρτα sd

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε με τις αλλαγές που λες θα ανέβει το knox και θα χάσει την εγγύηση καλύτερα να πάει servis αν δεν το αλλάξουν.

ας δοκιμάσει φακτορι ρεισετ και φορτματ στην κάρτα sd

 

δεν το νοιάζει το παιδί για την εγγύηση ετσι όπως έχει την συσκευή ούτε να την πιάνει στα χαΐρια δεν θέλει (γιατί για αυτόν κύρια χρήση που κάνει είναι gaming...............στην σχολή..... browsing και μουσική α και λίγο chat σε κανα viber α και βλεπει μερικες φορες κατι online ταινιες σε κατι ρώσικα sites σε flash δεν τολμούσαμε καν να τα ανοίξουμε... φοβηθήκαμε...) αν δεν του αλλάξουν με κάτι άλλο η αν αλλάξουν και κάνει τα ίδια και knox στο διάολο και όλα στο διάολο περνάω custum kernel που υποστηρίζει undervolting το κάνω underclock και undervolting και τελείωσε (και προφανώς όχι ξανά sammy γιατί ο άλλος έβριζε σαν νταλικέρης και φαντάσου είναι λάτρης της sammy :lol::lol::lol:)

τώρα περιμένω να γυρίσει απο mediamarkt να δούμε τι γινετε

 

hard reset και format το stroage δοκιμάσαμε σαν πρώτη λύση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε egodemis, σοβαρολογείς ή κάνεις πλάκα; Μήπως υπερβάλλεις λιγο; Δεν μπορώ να φανταστώ συσκευή τόσο καυτή που να μη μπορείς να αντέξεις να την ακουμπήσεις... Μου φαίνεται δύσκολο έως αδύνατο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Παράξενα πράγματα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε egodemis, σοβαρολογείς ή κάνεις πλάκα; Μήπως υπερβάλλεις λιγο; Δεν μπορώ να φανταστώ συσκευή τόσο καυτή που να μη μπορείς να αντέξεις να την ακουμπήσεις... Μου φαίνεται δύσκολο έως αδύνατο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Παράξενα πράγματα...

 

Και να μην τον νοιάζει η εγγύηση ? Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε egodemis, σοβαρολογείς ή κάνεις πλάκα; Μήπως υπερβάλλεις λιγο; Δεν μπορώ να φανταστώ συσκευή τόσο καυτή που να μη μπορείς να αντέξεις να την ακουμπήσεις... Μου φαίνεται δύσκολο έως αδύνατο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Παράξενα πράγματα...

 

ε οκ υπερβάλω προφανώς για να μην μπορείς να ακουμπήσεις κάτι πρέπει να ξεπερνάει τους 100 βαθμούς αν είχαμε αυτή την κατάσταση θα έλιωνε το καλαει....

 

αλλά ότι είναι καυτή είναι καυτή, όταν παίζει game φτάνει 75 βαθμούς δεν το λες και κρύο... και όταν το κρατάς πολύ ώρα δεν είναι και ότι ποιο άνετο

Και να μην τον νοιάζει η εγγύηση ? Τι να πω.

 

απο την στιγμή που το θέλει για gaming και να μην μπορεί να έχει gaming ναι δεν τον νοιάζει.....

 

για τον ώρα δεν ήρθε πίσω ακομι δεν ξέρω τι του έκαναν στο mediamarkt

 

πάντως εύχομαι να είναι ελαττωματική συσκευή γιατί αν όχι εγώ θα κάτσω να ψάχνω για kernel κλπ κλπ

 

και το s4 ζεσταίνονταν του αδελφού του αλλά όχι και ετσι............ πάντως και το s4 το κανόνισα με ίδιο τρόπο........... custum kernel και underclock/undervoltage

 

λοιπόν του το άλλαξαν τώρα το δοκιμάζουμε... βάλαμε μόνο real racing 3 και viber

κάπως καλύτερα από την προηγούμενη συσκευή αλλά πάλι ζεματάει αρκετά τώρα πχ 65 66 βαθμούς χτυπάει όταν παίζει real racing σε σχέση με πριν που έφτανε και 75

μου φαίνεται όταν γυρίσει ξανά θεσσαλονικη ψάχνω για kernel και ρίχνω τον επεξεργαστή

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν του το άλλαξαν τώρα το δοκιμάζουμε... βάλαμε μόνο real racing 3 και viber

κάπως καλύτερα από την προηγούμενη συσκευή αλλά πάλι ζεματάει αρκετά τώρα πχ 65 66 βαθμούς χτυπάει όταν παίζει real racing σε σχέση με πριν που έφτανε και 75

μου φαίνεται όταν γυρίσει ξανά θεσσαλονικη ψάχνω για kernel και ρίχνω τον επεξεργαστή

Με ποια εφαρμογή βλέπεις θερμοκρασίες?

Aνεβασε να δούμε screen shots

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης από το expansys. Αυτή τη φορά μου έστειλαν ελληνική συσκευή από όσο βλέπω, γιατί έχει και το manual αυτά Ελληνικά. Το ξεσφραγιζω χαρούμενος ότι επιτέλους θα έχω απροβλημάτιστη συσκευή, το ανοίγω κάνω τις βασικές ρυθμίσεις στην αρχή , μπαίνω στο μενού βάζω φωτεινότητα τέρμα και κλείνω το αυτόματα. Δεν πρόλαβα καν να γυρίσω στην home screen , στο καπάκι μου ρίχνει πάλι τη φωτεινότητα . Λέω δεν είναι δυνατόν, το πιάνω πίσω στην κάμερα ζεστό κι αυτό όπως και το προηγούμενο. μπαίνω στο μενού Προβολή, βλέπω πάλι το κλασικό μήνυμα, η φωτεινότητα μειώθηκε για αποφυγή υπερθέρμανσης!! Εντάξει δεν υπάρχει αυτό. Δεν είναι δυνατόν, ούτε καν άνοιξα κανένα πρόγραμμα! Ούτε έβαλα την sd card μου μέσα. το κινητό άδειο τελείως. Έχω ξενερώσει απίστευτα με αυτό το θέμα, θα ξαναπάρω πάλι το expansys για αντικατάσταση. απλά τραγικό! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή βλέπεις θερμοκρασίες?

Aνεβασε να δούμε screen shots

 

τώρα έφυγε αυτός Σερρες (σπουδάζει εκεί) όταν γυρίσει θα δείξω αναλυτικά μπας και γλιτώσουμε να χαθεί εγγύηση

με το *#0*# Sensor ->thermistor το κοιτούσαμε αν και δεν χρειάστηκε ετσι όπως καίει μπαμ έκανε ότι ξεπερνούσε τα 60

 

και το ποιο σπαστικό δεν είναι ότι θερμαίνετε είναι ότι ούτε ένα λεπτό δεν μπορεί να κρατήσει full την οθονη όλο ρίχνει την φωτεινότητα............ μιλαμε ούτε 60 δευτερόλεπτα δεν κρατάει την φωτεινότητα την ρίχνει στο μισό και ποιο κάτω πολλές φορές

 

κινιτο δεν έχει τπτ μέσα sdcard δεν έχει καν στην εσωτερική μνιμη τπτ μόνο κάτι φακέλους έκαναν εφαρμογές της samsung

εφαρμογές όπως είπα τπτ real racing και viber

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης από το expansys. Αυτή τη φορά μου έστειλαν ελληνική συσκευή από όσο βλέπω, γιατί έχει και το manual αυτά Ελληνικά. Το ξεσφραγιζω χαρούμενος ότι επιτέλους θα έχω απροβλημάτιστη συσκευή, το ανοίγω κάνω τις βασικές ρυθμίσεις στην αρχή , μπαίνω στο μενού βάζω φωτεινότητα τέρμα και κλείνω το αυτόματα. Δεν πρόλαβα καν να γυρίσω στην home screen , στο καπάκι μου ρίχνει πάλι τη φωτεινότητα . Λέω δεν είναι δυνατόν, το πιάνω πίσω στην κάμερα ζεστό κι αυτό όπως και το προηγούμενο. μπαίνω στο μενού Προβολή, βλέπω πάλι το κλασικό μήνυμα, η φωτεινότητα μειώθηκε για αποφυγή υπερθέρμανσης!! Εντάξει δεν υπάρχει αυτό. Δεν είναι δυνατόν, ούτε καν άνοιξα κανένα πρόγραμμα! Ούτε έβαλα την sd card μου μέσα. το κινητό άδειο τελείως. Έχω ξενερώσει απίστευτα με αυτό το θέμα, θα ξαναπάρω πάλι το expansys για αντικατάσταση. απλά τραγικό! :mad:

^^^ Δίδαγμα: Ποτέ μην αγοράζετε συσκευές αμέσως μετά την κυκλοφορία τους! Αφήστε τουλάχιστον 2-3 μήνες να περάσουν μέχρι να διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες.

 

Μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση αυτό που περιγράφετε με την υπερθέρμανση. Είναι δυνατόν να έχει κάνει τόσο μεγάλη πατάτα η Samsung; Μήπως κάτι δεν κάνετε καλά; Και δεν είναι και καλοκαίρι να πεις ότι ήταν στον ήλιο ή κάτι τέτοιο. Δυσκολεύομαι να το πιστέψω ότι συμβαίνει αυτό... :confused:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

^^^ Δίδαγμα: Ποτέ μην αγοράζετε συσκευές αμέσως μετά την κυκλοφορία τους! Αφήστε τουλάχιστον 2-3 μήνες να περάσουν μέχρι να διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες.

 

Μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση αυτό που περιγράφετε με την υπερθέρμανση. Είναι δυνατόν να έχει κάνει τόσο μεγάλη πατάτα η Samsung; Μήπως κάτι δεν κάνετε καλά; Και δεν είναι και καλοκαίρι να πεις ότι ήταν στον ήλιο ή κάτι τέτοιο. Δυσκολεύομαι να το πιστέψω ότι συμβαίνει αυτό... :confused:

 

τι να σου πω και έμενα δεν το χωράει το μυαλό μου εγώ νομίζω οτι είναι φυσιολογικό να δουλεύει στους 50 βαθμούς άλλα επειδή ακουμπάει το χέρι εκεί που καίει το νιώθουν ζεστό και γίνετε όλο αυτό το θέμα.

σε εξαίρεση βεβαιώ του φίλου πιο πάνω και σε κάποια άλλα που όντως έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τώρα έφυγε αυτός Σερρες (σπουδάζει εκεί) όταν γυρίσει θα δείξω αναλυτικά μπας και γλιτώσουμε να χαθεί εγγύηση

με το *#0*# Sensor ->thermistor το κοιτούσαμε αν και δεν χρειάστηκε ετσι όπως καίει μπαμ έκανε ότι ξεπερνούσε τα 60

 

και το ποιο σπαστικό δεν είναι ότι θερμαίνετε είναι ότι ούτε ένα λεπτό δεν μπορεί να κρατήσει full την οθονη όλο ρίχνει την φωτεινότητα............ μιλαμε ούτε 60 δευτερόλεπτα δεν κρατάει την φωτεινότητα την ρίχνει στο μισό και ποιο κάτω πολλές φορές

 

κινιτο δεν έχει τπτ μέσα sdcard δεν έχει καν στην εσωτερική μνιμη τπτ μόνο κάτι φακέλους έκαναν εφαρμογές της samsung

εφαρμογές όπως είπα τπτ real racing και viber

 

Μπράβο ρε συ δεν το ήξερα, πολύ καλό.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν κάνετε καλά; :confused:

 

θα σου πω ακριβός τα βήματα που κάναμε

1. ανοίξαμε την συσκευασία βάλαμε sim και ενεργοποιήσαμε την συσκευή

2. περάσαμε το google account τιν αφήσαμε καμία ώρα (να κάνει συγχρονισμούς με το account κλπ)

3. περάσαμε το network mode απο multiple σε 2g only

4. περάσαμε το viber και το real racing (ήδη ζεματούσε για τα καλά μέχρι να κατεβάσει το real racing)

5. κάναμε restart και προσπαθήσαμε να παίξουμε real racing (και κλασσικά ψησταριά μετά από ένα σημείο και μετά τόσο πολύ έριξε το cpu Που άρχισαν τα framedrops στο game)

 

τώρα αν κάτι στραβά κάναμε σε αυτά τα 5 βήματα........... τι να πω........

 

btw: δοκιμάσαμε καλού κακού και χωρίς sim και με κλειστό wifi/gps

 

κατι άλλο να δοκιμάσω χωρίς να κάνω root δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω ακριβός τα βήματα που κάναμε

1. ανοίξαμε την συσκευασία βάλαμε sim και ενεργοποιήσαμε την συσκευή

2. περάσαμε το google account τιν αφήσαμε καμία ώρα (να κάνει συγχρονισμούς με το account κλπ)

3. περάσαμε το network mode απο multiple σε 2g only

4. περάσαμε το viber και το real racing (ήδη ζεματούσε για τα καλά μέχρι να κατεβάσει το real racing)

5. κάναμε restart και προσπαθήσαμε να παίξουμε real racing (και κλασσικά ψησταριά μετά από ένα σημείο και μετά τόσο πολύ έριξε το cpu Που άρχισαν τα framedrops στο game)

 

τώρα αν κάτι στραβά κάναμε σε αυτά τα 5 βήματα........... τι να πω........

 

btw: δοκιμάσαμε καλού κακού και χωρίς sim και με κλειστό wifi/gps

 

κατι άλλο να δοκιμάσω χωρίς να κάνω root δεν ξέρω

 

πάντως εγώ που πήρα το expansys για να μου αλλάξουν και την δεύτερη συσκευή μου πρότειναν επιστροφή χρημάτων, γιατί λέει υπάρχει πιθανότητα και η τρίτη συσκευή που θα μου στείλουν να το έχει αυτό! :wacko: φαντάζομαι ότι είχαν πολλές επιστροφές για αυτό το θέμα. Εγώ πάντως τους είπα ότι θέλω πάλι αντικατάσταση, ελπίζοντας ότι η τρίτη συσκευή θα είναι οκ. Που θα πάει , θα αλλάξω 10 συσκευές στο τέλος, μια δεν θα πετύχω σωστή?? :X Προς ενημέρωση και άλλων πάντως, η πρώτη συσκευή που μου είχαν στείλει ήταν αγγλική, προφανώς απ τις πρώτες παρτίδες, ήταν και ελαφρώς διαφορετικό το πίσω καπάκι, πιο ματ υφή και πιο ανάγλυφο το δέρμα, χωρίς το λογότυπο 4G. Η δεύτερη που έχω τώρα είναι ελληνική με ελληνικό βιβλιαράκι μέσα κλπ και φοράει BMJ3, οπότε είναι από τις νέες παραλαβές φαντάζομαι. Αυτό δείχνει ότι δεν είναι κάτι που διορθώθηκε στα επόμενα κομμάτια της παραγωγής. εγώ μέχρι στιγμής δηλαδή 2 στις 2 συσκευές είχαν αυτό το πρόβλημα, και ένα φιλαράκι μου που το αγόρασε από γερμάνια , έχει κι αυτός το ίδιο πρόβλημα. Οπότε το πρόβλημα της υπερθερμανσης πρέπει να είναι τουλάχιστον στο 80% των συσκευών, αν όχι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει 4 συσκευες και ολες το εχουν μην τρελενεστε Οι πιο πολλες μην πω ολες Ετσι είναι Εγω παρατήρησα Κάτι Αλλο Οταν ασχολονμαι Πολυ Ωρα με το Spen το καίει Πολυ για δοκιμάστε
Link to comment
Share on other sites

Οποιος την ψαχνει πολυ συνηθως την παθαινει κιολας.:cool:

Δυο εχω στην οικογενεια, αλλα δυο εχουν παρει φιλοι, ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο 20%

Αν ηταν το 80% προβληματικες θα ειχε βουηξει ο τοπος.Φανταζομαι υπερβαλλεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που πήρα το expansys για να μου αλλάξουν και την δεύτερη συσκευή μου πρότειναν επιστροφή χρημάτων, γιατί λέει υπάρχει πιθανότητα και η τρίτη συσκευή που θα μου στείλουν να το έχει αυτό! :wacko: φαντάζομαι ότι είχαν πολλές επιστροφές για αυτό το θέμα. Εγώ πάντως τους είπα ότι θέλω πάλι αντικατάσταση, ελπίζοντας ότι η τρίτη συσκευή θα είναι οκ. Που θα πάει , θα αλλάξω 10 συσκευές στο τέλος, μια δεν θα πετύχω σωστή?? :X Προς ενημέρωση και άλλων πάντως, η πρώτη συσκευή που μου είχαν στείλει ήταν αγγλική, προφανώς απ τις πρώτες παρτίδες, ήταν και ελαφρώς διαφορετικό το πίσω καπάκι, πιο ματ υφή και πιο ανάγλυφο το δέρμα, χωρίς το λογότυπο 4G. Η δεύτερη που έχω τώρα είναι ελληνική με ελληνικό βιβλιαράκι μέσα κλπ και φοράει BMJ3, οπότε είναι από τις νέες παραλαβές φαντάζομαι. Αυτό δείχνει ότι δεν είναι κάτι που διορθώθηκε στα επόμενα κομμάτια της παραγωγής. εγώ μέχρι στιγμής δηλαδή 2 στις 2 συσκευές είχαν αυτό το πρόβλημα, και ένα φιλαράκι μου που το αγόρασε από γερμάνια , έχει κι αυτός το ίδιο πρόβλημα. Οπότε το πρόβλημα της υπερθερμανσης πρέπει να είναι τουλάχιστον στο 80% των συσκευών, αν όχι παραπάνω!

 

80% είναι λίγο υπερβολικό αλλά πάντως είναι συγουρα περισσότερες από το s4

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα απροβληματιστη και ιδικά σήμερα που το έχω λιώσει έχοντας ρουτ. Δεύτερη φορά το φόρτωσα το μεσημέρι και τώρα στο 66% και δεν έχω νιώσει το παραμικρό πρόβλημα εκτός μιας ξαφνικης επανεκκίνησης λόγο πολλών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του note 3. Ανοίγω το τηλ πρώτη φορά και κάνομε κάνα μισάωρο και το χαζεύω και δεν κάνει τίποτα από θέμα φωτεινότητας. Μόλις βάζω την κάρτα sd είναι San disc 64gb βουαλα αμέσως πέφτει η φωτεινότητα με το γνωστό ακόλουθο μήνυμα στις ρυθμίσεις ωραία λέω τα πιάσαμε τα λεφτά μας τώρα. Την βγάζω αμέσως κάνω επανεκκίνηση όλα καλά πάλι και όλα δουλεύουν άψογα. Κάνω φορματ την κάρτα από το pc και μετά και από το τηλ ξανά περνάω τα αρχεία μου και πάλι δουλεύουν όλα καλά. Μόλις ανοίγω τα βίντεο και την συλλογή να σου πάλι η μείωση φωτεινότητας παρεμπιπτοντως καθόλη την διάρκεια η συσκευή ήταν δροσερή χωρίς ίχνος θερμότητας με εξερεση την πρώτη φορά που έβαλα την κάρτα που ανέβασε λίγο θερμοκρασία. Βγάζω λοιπόν την κάρτα κάνω επανεκκίνηση ανοίγει το τηλέφωνο και μου βγάζει πάλι μήνυμα για την φωτεινότητα εκεί αρχίζω και απογοητευομαι όμως μετά από 2 Δευτέρα έστρωσε. Κατεβάζω το real racing 3 και παίζω 10 λεπτά το τηλέφωνο ελαφρώς ζεστό όπως πρέπει δηλαδή να είναι όταν τρέχει τέτοιο παιχνίδι και η φωτεινότητα ανεπηρέαστη. Αυτή τη στιγμή είμαι περίπου κάνα 45 λεπτό με φουλ φωτεινότητα στο ίντερνετ και δεν έχει κάνει το παραμικρό ούτε από θερμοκρασία ούτε η οθόνη. Το συμπέρασμα μου για την δική μου συσκευή πάντα είναι ότι κάτι παίζει με την συμβατότητα της συσκευής και με την κάρτα θα δοκιμάσω να βάλω και μια Kingston 16gb που έχω να δω τι γίνεται γιατί από ότι έχω διαβάσει και στο ίντερνετ σε όσους το εχει κάνει ολοι έχουνε San disc .μακάρι να λυθεί με μια απλή αντίκατάσταση της κάρτας με αυτή μιας άλλης μάρκας ίδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό το πρόβλημα ,η κάρτα Εμένα που είναι μια χαρά έχω Samsung 16g. Clash 4.

Θέλω να πάρω μια 32g clash 10 και θα άρω πάλ Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω σε μερικούς (όχι πάνω από 30% είναι ολα να οκ) σε μερικούς μέτρια πράγματα σε μερικούς φωτιά πιάνει ειδικά το note. Δεν ξέρω τι έχει κάνει Samsung φέτος από πατάτα σε πατάτα πάει ένα λάθος μετά το άλλο

Αληθεια,που μπορει να αποδοθει οτι ενα κινητο μπορει να συμπεριφερεται τοσο διαφορετικα,απο το αδελφακι του,που εχει τα ιδια ακριβως πραγματα πανω του;

Και τελικα,αυτο που με κραταει ακομα και δεν το παιρνω,ειναι οτι λογω ασχετιλας,μπορει να το παρω,και να βρω οτι ειναι στη μαυρη λιστα,πολυ αργοτερα,ωστε να μπλεκω με σερβις και αλλες τρέλες.

Αντιθετως,το Note 2,δεν ειχε κανενα τετοιο προβλημα απο την αρχη,οπότε και το πηρα με κλειστα ματια.

Και κατι τελευταιο.Βλεπω οτι υπαρχουν μεγαλες διαφορες τιμων,οι οποιες ξεκινανε απο τα 570€ περιπου.Εσεις,πηρατε απο Σκρουτζομαγαζα,ή απο τα μεγάλα μαγαζιά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό το πρόβλημα ,η κάρτα Εμένα που είναι μια χαρά έχω Samsung 16g. Clash 4.

Θέλω να πάρω μια 32g clash 10 και θα άρω πάλ Samsung.

 

Και γω με 64αραSamsung με 35gb γεμάτα δεν είχα κανένα προβλημα στις 9 μέρες που έχω το τηλεφωνο.Ουτε χρειάστηκε να κάνω κάποια διαδικασία στο τηλέφωνο όταν την έβαλα.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...