Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν σκέφτεσαι κάτι πολύ, αυτό είναι σίγουρο ότι θα σου συμβεί :p

 

Πήγαινε αγόρασέ το χωρίς φόβο και με πάθος! :)

Σπάνια συμβαίνει να είναι μια συσκευή προβληματική. Μην ξεχνάς υπάρχει το DOA και εγγύηση δύο χρόνια.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αύριο θα το πάω πίσω. Η συσκευή εδώ και 3 μέρες που την έχω ζεσταίνεται συνέχεια στο σημείο της κάμερας. Και μάλιστα σε γελοίο βαθμό. Μετά απο 10-15 λεπτά οταν απλά μπαίνω σε 1-2 σελίδες ή απλά facebook. Ελπίζω να μην μου πουνε κανα μήνα!
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την διαδικασια με το format της microSD και εστρωσε. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να εχω τα αρχεια του NOTE II στο ΝΟΤΕ 3 γιατι ζεσταινεται η microSD και στις φωτος σερνεται το κινητο. Εχοντας την καρτα φορμαρισμενη και σαν καινουρια στο ΝΟΤΕ 3 ολα παιζουν τελεια!!!!! :):D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αύριο θα το πάω πίσω. Η συσκευή εδώ και 3 μέρες που την έχω ζεσταίνεται συνέχεια στο σημείο της κάμερας. Και μάλιστα σε γελοίο βαθμό. Μετά απο 10-15 λεπτά οταν απλά μπαίνω σε 1-2 σελίδες ή απλά facebook. Ελπίζω να μην μου πουνε κανα μήνα!

 

Σε Τι θερμοκρασία παει?

Link to comment
Share on other sites

Σε Τι θερμοκρασία παει?

 

Αυτή την στιγμη χωρίς να τρέχει τίποτα η θερμοκρασία της μπαταρίας είναι στους 33.1 βαθμούς. Δεν ξέρω αν είναι ψηλά ή όχι αλλά το θέμα είναι πως μόλις πιάσω το τηλέφωνο στα χέρια μου γύρω απο την κάμερα ψήνεται. και ζεσταίνεται και μπροστά στο ακουστικό!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την sd σου και δούλεψε το για κάποιες ώρες χωρίς αυτήν μέσα.

 

Να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την sd σου και δούλεψε το για κάποιες ώρες χωρίς αυτήν μέσα.

 

Να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει.

 

χμμ οκ. θα το κάνω και θα επανέλθω. ευχαριστώ.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμη χωρίς να τρέχει τίποτα η θερμοκρασία της μπαταρίας είναι στους 33.1 βαθμούς. Δεν ξέρω αν είναι ψηλά ή όχι αλλά το θέμα είναι πως μόλις πιάσω το τηλέφωνο στα χέρια μου γύρω απο την κάμερα ψήνεται. και ζεσταίνεται και μπροστά στο ακουστικό!

 

Αυτή είναι θερμοκρασία μπαταρίας στην κάμερα είναι η cpu βάλε την εφαρμογή System Tuner να δεις θερμοκρασία cpu και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αύριο θα το πάω πίσω. Η συσκευή εδώ και 3 μέρες που την έχω ζεσταίνεται συνέχεια στο σημείο της κάμερας. Και μάλιστα σε γελοίο βαθμό. Μετά απο 10-15 λεπτά οταν απλά μπαίνω σε 1-2 σελίδες ή απλά facebook. Ελπίζω να μην μου πουνε κανα μήνα!

 

Από πού το έχεις πάρει αν επιτρέπεις?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι θερμοκρασία μπαταρίας στην κάμερα είναι η cpu βάλε την εφαρμογή System Tuner να δεις θερμοκρασία cpu και πες μας

 

Αχα οκ. Λοιπόν έβαλα το app. Με μόνο αυτό να τρέχει έχει απο 42 εως 44. Το πήρα απο τον Κωτσόβολο

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Αχα οκ. Λοιπόν έβαλα το app. Με μόνο αυτό να τρέχει έχει απο 42 εως 44. Το πήρα απο τον Κωτσόβολο

 

Τώρα αν τρέξεις antutu θα πάει και 70.

Setting notification βάλε να βλέπεις συνέχεια την θερμοκρασία πάνω αριστερά για να μας πεις πως πάει

Link to comment
Share on other sites

Τρέχοντας antutu 4 συνεχόμενες φορές είχα θερμοκρασίες απο 42 μέχρι 60.

 

Μια χαρά αλλά το σκορ είχε πτώση σε καθε τεστ έτσι δεν είναι?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε πτώση αισθητή, εάν έκανα benchmark απανωτά. Εάν περίμενα τέσσερα πέντε λεπτά τότε τα αποτελέσματα ήταν υψηλά και χωρίς μειώσεις. Όλα τα βρίσκω λογικά. Αυτό που δεν βρίσκω λογικό είναι για ποιό λόγο πρέπει να τρέχουμε benchmarks απανωτά... Δεν πιστεύω ότι αγοράσαμε το κινητό για τα benchmarks tests
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε πτώση αισθητή, εάν έκανα benchmark απανωτά. Εάν περίμενα τέσσερα πέντε λεπτά τότε τα αποτελέσματα ήταν υψηλά και χωρίς μειώσεις. Όλα τα βρίσκω λογικά. Αυτό που δεν βρίσκω λογικό είναι για ποιό λόγο πρέπει να τρέχουμε benchmarks απανωτά... Δεν πιστεύω ότι αγοράσαμε το κινητό για τα benchmarks tests

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και αν δεις δύο τρις σελίδες πίσω τα λέω και εγώ αλλά ακούγοντας κάποιους να επιμένουν ότι δεν έχουν πτώση στο σκορ ότι δεν έχουν πάνω από 60 βαθμούς πότε κτλ άρχισα να πιστεύω ότι έχει πρόβλημα το κινητό μου απλά δεν τους πιστεύω και ας λένε ότι θέλουν Λυπάμαι που πρέπει σε κάθε ποστ που διαβάζω να σκέφτομαι αν λένε αλήθεια η όχι .

Άκουσα νούμερα που έβγαλαν σε αντουτου που δεν υπάρχουν ούτε στην εφαρμογή απλά γτπ όσοι λένε ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με 3 απανωτά ειχε πτώση στο σκορ !!Δεν έπεσε η φωτεινοτητα πάντως (το είχα στο φουλ) Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αλλά το σκορ είχε πτώση σε καθε τεστ έτσι δεν είναι?

 

Το γράψα και στο νήμα του note3. Ξεκίνησα με 30900 μετά 31500 μετά 28970 και τέλος 28900 αν θυμάμαι καλα. Απανωτά το ένα πίσω απο το άλλο με φουλ φωτεινοτητα. Δεν έπεσε η φωτεινοτητα ούτε έβγαλε μήνυμα να την μειώσει λόγω υπερθέρμανσης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και αν δεις δύο τρις σελίδες πίσω τα λέω και εγώ αλλά ακούγοντας κάποιους να επιμένουν ότι δεν έχουν πτώση στο σκορ ότι δεν έχουν πάνω από 60 βαθμούς πότε κτλ άρχισα να πιστεύω ότι έχει πρόβλημα το κινητό μου απλά δεν τους πιστεύω και ας λένε ότι θέλουν Λυπάμαι που πρέπει σε κάθε ποστ που διαβάζω να σκέφτομαι αν λένε αλήθεια η όχι .

Άκουσα νούμερα που έβγαλαν σε αντουτου που δεν υπάρχουν ούτε στην εφαρμογή απλά γτπ όσοι λένε ψέματα.

Είναι όλα σχετικά? Το έχουν σε full φωτεινότητα? Το έχουν σε full και αυτόματη? Το έχουν σε κάποιο ποσοστό? Ο φωτισμός είναι ο ίδιος? Γιατί αν η φωτεινότητα είναι στo αυτόματο και ο ένας είναι έξω και ο άλλος σε σκοτεινό δωμάτιο, δεν μπορεί να δουλεύει το ίδιο :) Επίσης τα κινητά έχουν την ίδια ρομ? Δηλαδή ο επεξεργαστής συμπεριφέρεται το ίδιο? Γιατί μέχρι τώρα από όσα διαβάζω δεν μπορώ να πω ότι τα benchmark έγιναν με ίδιες συνθήκες.....

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχετε πρόβλημα με θερμοκρασία πριν σκεφτείτε να το επιστρεψετε δοκιναστε να το δουλεψετε χωρις sd card η τουλάχιστον με format sdcard και άδεια! Εμενα λύθηκε το οποιο θεμα θερμοκρασίας!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχετε πρόβλημα με θερμοκρασία πριν σκεφτείτε να το επιστρεψετε δοκιναστε να το δουλεψετε χωρις sd card η τουλάχιστον με format sdcard και άδεια! Εμενα λύθηκε το οποιο θεμα θερμοκρασίας!

 

Δηλαδή τι πρόβλημα είχες και λύθηκε μήπως σου ανέβαζε μόνο όταν άνοιγες την συλλογή ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν τρέξεις antutu θα πάει και 70.

Setting notification βάλε να βλέπεις συνέχεια την θερμοκρασία πάνω αριστερά για να μας πεις πως πάει

 

Λοιπόν αφαίρεσα την sd όπως μου είπες και χρησιμοποίησα το κινητό σε σύντομη βόλτα. 1-2 κλήσεις, λίγο facebook και λίγο πείραγμα απο φίλους για να το δούνε. Η συσκευή δεν ζεστάθηκε (τουλάχιστον όχι περισσότερο απο το αναμενόμενο). Τρέχω τώρα Antutu

 

Test 1: 30.837 temp 30.5

Test 2: 31.376 temp 32.1

Test 3: 29.103 temp 33.4

Test 4: 25.212 temp 34.5

 

Η φωτεινότητα της οθόνης τόσο κατά την διάρκεια της βόλτας όσο και στα τεστ ήταν στο αυτόματο και στο -5. Αρκετά φωτεινή έξω (μπορούσα να δω πολύ άνετα) και μέσα στο σπίτι μειώθηκε ο φωτισμός. H οθόνη καθ΄ολη την διάρκεια είχε το μήνυμα να μειώσω την φωτεινότητα (που είναι στο ελάχιστο) και τον χρόνο απενεργοποίησης (που είναι στα 30 δευτερόλεπτα).

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην συλλογή το παρατηρησα γιατί ειχε και lag. Τωρα ετρεξα ενα atutu ειχα σκορ 32000 περίπου και θερμοκρασία απο 46 πηγε 62. Ειναι καλα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφαίρεσα την sd όπως μου είπες και χρησιμοποίησα το κινητό σε σύντομη βόλτα. 1-2 κλήσεις, λίγο facebook και λίγο πείραγμα απο φίλους για να το δούνε. Η συσκευή δεν ζεστάθηκε (τουλάχιστον όχι περισσότερο απο το αναμενόμενο). Τρέχω τώρα Antutu

 

Test 1: 30.837 temp 30.5

Test 2: 31.376 temp 32.1

Test 3: 29.103 temp 33.4

Test 4: 25.212 temp 34.5

 

Η φωτεινότητα της οθόνης τόσο κατά την διάρκεια της βόλτας όσο και στα τεστ ήταν στο αυτόματο και στο -5. Αρκετά φωτεινή έξω (μπορούσα να δω πολύ άνετα) και μέσα στο σπίτι μειώθηκε ο φωτισμός. H οθόνη καθ΄ολη την διάρκεια είχε το μήνυμα να μειώσω την φωτεινότητα (που είναι στο ελάχιστο) και τον χρόνο απενεργοποίησης (που είναι στα 30 δευτερόλεπτα).

Αυτή είναι θερμοκρασία μπαταρίας και όχι cpu

Αν σου βγάζει αυτό το μνμ καλύτερα να το δεις στο σέρβις

Ναι στην συλλογή το παρατηρησα γιατί ειχε και lag. Τωρα ετρεξα ενα atutu ειχα σκορ 32000 περίπου και θερμοκρασία απο 46 πηγε 62. Ειναι καλα?

Μια χαρά είναι φίλε μου μια χαρά. Έτσι και εμένα και τα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφαίρεσα την sd όπως μου είπες και χρησιμοποίησα το κινητό σε σύντομη βόλτα. 1-2 κλήσεις, λίγο facebook και λίγο πείραγμα απο φίλους για να το δούνε. Η συσκευή δεν ζεστάθηκε (τουλάχιστον όχι περισσότερο απο το αναμενόμενο). Τρέχω τώρα Antutu

 

Test 1: 30.837 temp 30.5

Test 2: 31.376 temp 32.1

Test 3: 29.103 temp 33.4

Test 4: 25.212 temp 34.5

 

Η φωτεινότητα της οθόνης τόσο κατά την διάρκεια της βόλτας όσο και στα τεστ ήταν στο αυτόματο και στο -5. Αρκετά φωτεινή έξω (μπορούσα να δω πολύ άνετα) και μέσα στο σπίτι μειώθηκε ο φωτισμός. H οθόνη καθ΄ολη την διάρκεια είχε το μήνυμα να μειώσω την φωτεινότητα (που είναι στο ελάχιστο) και τον χρόνο απενεργοποίησης (που είναι στα 30 δευτερόλεπτα).

 

Αναφέρεσαι στη θερμοκρασία μπαταρίας και όχι επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...