Jump to content

Το έξι ετών iPhone 6S θα λάβει το iOS 15!


one2377
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του Θάνου Παλάγκα

 

Τον Σεπτέμβριο, το iPhone 6S θα κλείσει τα έκτα του γενέθλια, το οποίο στον κόσμο των κινητών είναι μια αιωνιότητα. Αν έχετε καταφέρει να το έχετε μέχρι τώρα, τότε η Apple σας έχει πολύ καλά νέα. Η συσκευή θα αναβαθμιστεί σε iOS 15, μέσα στο Σεπτέμβριο που θα γίνει διαθέσιμο για όλο τον κόσμο. Το iPhone 6S, 6S Plus και πρώτης γενιάς iPhone SE, τα οποία όλα παρουσιάστηκαν με το iOS 9, θα είναι οι παλαιότερες συσκευές που θα αναβαθμιστούν.

 

Έξι χρόνια είναι σίγουρα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα για μια κινητή συσκευή, και σίγουρα το 6S είναι ανάμεσα στις συσκευές με την πιο μακροχρόνια υποστήριξη μέχρι στιγμής. Το iPhone 5S ήταν πέντε ετών όταν πήρε την τελευταία του αναβάθμιση σε iOS 12. Από την πλευρά του Android, η Samsung έχει κάνει σημαντικά βήματα για να βελτιώσει την υποστήριξη των συσκευών της, προσφέροντας 4 χρόνια αναβαθμίσεις ασφαλείας για κάποια μοντέλα της. Όμως, έξι χρόνια αναβαθμίσεων λογισμικού και ενημερώσεων ασφαλείας, βάζει την Apple σε μια εντελώς διαφορετική κατηγορία.

 

Σίγουρα, κάποια χαρακτηριστικά δεν θα μπορούν να υποστηρίζονται καθώς δεν μπορεί ο Α9 Bionic να τα φέρει εις πέρας, όπως το Visual Lookup, Live Text στις φωτογραφίες, Portrait Mode στο FaceTime και AR οδηγίες στους χάρτες, καθώς όλες αυτές οι λειτουργίες απαιτούν τον A12 Bionic και πάνω, δηλαδή συσκευές XS και μεταγενέστερες.

 

Επίσης, είναι πιθανόν ότι το νέο λογισμικό να αρχίσει να κάνει πιο αργές τις παλιές συσκευές, αλλά και πάλι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρα γι’ αυτό, καθώς Ars Technica και Macworld δεν βρήκαν διαφορές στις επιδόσεις ανάμεσα στο iOS 14 και iOS 15.

 

Αυτό όμως που μπορεί να είναι μεγαλύτερο ζήτημα, είναι η διάρκεια της μπαταρίας, η οποία φαίνεται να έχει μειωθεί σημαντικά. Λειτουργίες όπως widgets είναι επίσης πιο δύσκολο να χρησιμοποιηθούν σε τόσο μικρές οθόνες 4,7 ιντσών.

 

Βέβαια, το σημαντικό είναι ότι οι συσκευές οι οποίες αρχίζουν και δείχνουν την ηλικία τους πλέον, θα λάβουν νέες λειτουργίες, όπως notification summaries, Focus mode, video / music sharing στο FaceTime και διάφορες άλλες βελτιώσεις ασφαλείας. Σε ότι αφορά το τελευταίο, είναι ίσως το σημαντικότερο σημείο που θα πρέπει να μας ενδιαφέρει, ειδικά για μια συσκευή τόσο παλιά.

 

[via]

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πούλησα πριν 2,5 χρόνια. Σκεφτόμουν, πόσες άλλες ενημερώσεις θα πάρει...

Η Apple με διέψευσε.

Μακάρι να κάνει ακόμα καλύτερη τη συσκευή και όχι χειρότερη.

.... και τώρα που έχω Xiaomi, με το ζόρι να πάρω Android 11!!!

Να είμαστε δίκαιοι.

Link to comment
Share on other sites

Επακριβώς. Να λέμε και τα σωστά και τα στραβά. Απίστευτο. Μπράβο στην υποστήριξη της apple Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Το support της Apple δεν υπάρχει! Τον προηγούμενο μήνα που ανακάλυψαν "τρύπα", έδωσαν hotfix ακόμα και στο iOS 12 για συσκευές που δεν υποστηρίζονται πλέον. :clap:

 

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η υποστήριξη για το SE 1st Gen, πραγματικά δεν το περιμενα.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Samsung S9+ αυτά τα βλέπεις ;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πούλησα πριν 2,5 χρόνια. Σκεφτόμουν, πόσες άλλες ενημερώσεις θα πάρει...

Η Apple με διέψευσε.

Μακάρι να κάνει ακόμα καλύτερη τη συσκευή και όχι χειρότερη.

.... και τώρα που έχω Xiaomi, με το ζόρι να πάρω Android 11!!!

Να είμαστε δίκαιοι.

 

Το εγραψα και στο αλλο θεμα οτι λογικο και αναμενομενο αυτο.

Η μια εταιρεια(Apple)οικονομαει και απο το App Store,η Xiaomi οικονομαει με το να σου πουλαει νεα συσκευη πιο συχνα.

 

Απο εκει και περα το οτι το iphone 6s θα παρει την τελευταια αναβαθμιση,δεν θα το κανει iphone 12 ξαφνικα. Απλα εαν καποιος ειναι ως τωρα για δικους του λογους(πχ δευτερη συσκευη)ικανοποιημενος μαζι του,εχει αλλο ενα κίνητρο να το κρατησει και του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

παίδες εμείς μπορούμε να λέμε ότι να ναι για την apple αλλά σε θέμα υποστήριξης δεν πιάνεται,άλλωστε εκτός από το να πουλάει ακριβά τις συσκευές της και ο κόσμος να αγοράζει μάλλον κάτι κάνει εξαιρετικά θα έλεγα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

,άλλωστε εκτός από το να πουλάει ακριβά τις συσκευές της και ο κόσμος να αγοράζει μάλλον κάτι κάνει εξαιρετικά θα έλεγα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το ίδιο ακριβά πουλάνε τις συσκευές τους και άλλες εταιρείες αλλά καμία δεν δίνει τόση υποστήριξη.

Αυτή τη στιγμή το S21 Ultra 5G 128 Gb κάνει 1100€ και το iPhone 12 Pro Max 128 1150€ (τιμές skroutz), θες να μου πεις δηλαδή ότι αν αγοράσω το Galaxy, θα έχω 6 χρόνια ενημερώσεις επειδή ακριβό?

Και δεν το λέω μόνο για τη Samsung, αλλά και για κάτι Sony, OnePlus κτλ που παίζουν εκεί γύρω γύρω στις τιμές.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω ότι μπορεί μια συσκευή να μην χρειάζεται update για κάποιους χρήστες, εφόσον δουλεύει καλά με την υπάρχουσα έκδοση, αλλά οι αναβαθμίσεις δεν είναι μόνο φρού φρού, αρώματα και νέα features. Στο παρασκήνιο κλείνουν πολλά παραθυράκια και τρύπες στον κώδικα.

 

Τώρα αν τα 6 χρόνια υποστήριξης είναι αναγκαία για τον μέσο χρήστη. Σίγουρα όχι. Για κάποιον από εμάς εδώ που αλλάζει συσκευές σε σύντομο χρονικό διάστημα η στα δύο χρόνια, σίγουρα παίζει ρόλο. Είτε γιατί αν πουλήσει την συσκευή θα την δώσει σε καλή τιμή, είτε αν την χαρίσει σε μέλος της οικογένειας θα έχει πολλά ψωμιά ακόμη.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο τα iphone ''κρατανε''την τιμη τους και βλεπει καποιος παλιοτερα μοντελα να πωλουνται μετα απο χρονια,ενω σε Android μερια οχι.

 

Το αλλο σημαντικο που πολλοι δεν αναφερουν ειναι οτι μιλαμε και για day one οι μεγαλες αναβαθμισεις σε ολα τα μοντελα καινουργια και παλιοτερα.

 

Σε Android μερια τα παλιοτερα μοντελα συνηθως αργουν πολλους μηνες μεχρι και 1χρονο μεχρι να παρουν την μεγαλη εκδοση.

 

Μονο η Google στα Pixel προσφερει αναλογη υποστηριξη σε αυτο το πραγμα. Τωρα τον Σεπτεμβριο με το καλο που θα βγει Android 12,εδω θα ειμαστε να δουμε ποσους μηνες μετα θα παρουν οι φετινες(και ακομα χειροτερα οι παλιοτερες)ναυαρχιδες την εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο τα iphone ''κρατανε''την τιμη τους και βλεπει καποιος παλιοτερα μοντελα να πωλουνται μετα απο χρονια,ενω σε Android μερια οχι.

 

 

 

Το αλλο σημαντικο που πολλοι δεν αναφερουν ειναι οτι μιλαμε και για day one οι μεγαλες αναβαθμισεις σε ολα τα μοντελα καινουργια και παλιοτερα.

 

 

 

Σε Android μερια τα παλιοτερα μοντελα συνηθως αργουν πολλους μηνες μεχρι και 1χρονο μεχρι να παρουν την μεγαλη εκδοση.

 

 

 

Μονο η Google στα Pixel προσφερει αναλογη υποστηριξη σε αυτο το πραγμα. Τωρα τον Σεπτεμβριο με το καλο που θα βγει Android 12,εδω θα ειμαστε να δουμε ποσους μηνες μετα θα παρουν οι φετινες(και ακομα χειροτερα οι παλιοτερες)ναυαρχιδες την εκδοση.

Το βλέπουμε και τώρα που πολλοί κατασκευαστές τώρα θα δώσουν A11 σε συσκευές τους, που κοντοζυγώνει το 12.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να χαμε να λέμε δηλαδή αν οι μισές και πάνω λειτουργίες που φέρνει δεν θα δουλεύουν, το κινητό γίνει αργό και σέρνεται η μπαταρία έχει πάει στα τάρταρα, δηλαδή στην ουσία dumb phone καταντήσει.

 

4.7 ίντσες κινητό dumb phone είναι στην ουσία ανεξάρτητα λογισμικό η updates εδω που τα λέμε

 

 

Ποιος κρατεί 6 έτη κινητά, αμφιβάλλω η συντριπτική πλειοψηφία ειδικά που εξωτερικό τα μηλοφωνα τα παίρνουν τζάμπα ανά 2 έτος με συμβόλαιο κινητής.

 

 

Εκτός αν κρίνουμε από κανα 15χρονο η 60χρονο (και αυτό πολύ πολύ σπάνιο) εδώ στην Ελλάδα που έχει τύχει να δω σε μετρό να έχει τέτοιο παμπάλαιο που του το έδωσε ο γονείς, αφού πήρε νέο ο δεύτερος

 

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

alextrela γιατί κόλησες σε αυτο ? οι περισσότεροι android κατασκευαστές δίνουν 2 android versions και αυτές με το ζόρι άσε που σε λίγο καιρό πας play store και αρχίζουν τα παλαβά αυτή η έκδοση της εφαρμογής δεν είναι συμβατή.......πολύ θετική κίνηση της apple ας το έκαναν και οι android κατασκευαστές και μετά ας κρίναμε,και ένας από τους λόγους που θέλω να πάω σε Samsung είναι ότι θα δίνει 4 χρόνια security patches

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Διότι είναι στάχτη στα μάτια και κοροϊδία από εδώ έως το Δία.

Ας επικεντρωθεί δώσει όσο περισσότερα features λειτουργίες στα νεότερα που να έχει νόημα για τους κατόχους τους και όχι υποστήριξη- υποβάθμιση για τα τόσα παλιά που έχει κλείσει ο κύκλος ζωής τους σε hardware και φθορά από το χρόνο και τη χρήση.

 

Πλέον και στο Android 3 δίνουν και κομπλέ είναι οι περισσότεροι, όσοι δεν δίνουν να τους γυρναν πλάτη οι χρήστες.

 

Θέλω να δω αν θα δώσει aod σε 11 και 12 σειρά τώρα με τα iPhone 13 σειρά

 

Πολυ αμφιβάλλω.

 

Καλά για τα παλιότερα ούτε λόγος εννοείται.

 

Οχι διαφωνώ αν είναι να μου δώσουν μια πετσοκοσμα αναβάθμιση όχι δεν θα πάρω καθόλου και σιγά μην τους πω και μπράβο.

 

Δεν μπορεί να μου ονομάζει ios 15 για τα παλιότερα όταν καμία σχέση θα έχουν με αυτά που θα πάρουν τα νεότερα.

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η παραπανω κινηση δεν εχει target group ατομα σαν και εσενα,που οπως εχεις πει ο ιδιος και παλιοτερα,δεν σε ενδιαφερουν τα iphone.

 

Και εννοειται οτι υπαρχει κοσμος ο οποιος χρησιμοποιει ακομα iphone 6s και το επομενο iphone 7. Το γιατι δικο τους θεμα/προβλημα.

 

Στο Android γενικα και αοριστα πλεον δεν δινουν ολοι 3χρονια. Μονο η Google και τωρα τελευταια και η Samsung εχουν βγει και δηλωσει για κατι τετοιο και σε ποια μοντελα.

 

Κατι oppo και Vivo μονο για μελλοντικες ναυαρχιδες εχουν μιλησει. Η Sony και Oneplus δεν εχουν βγαλει επισημη δηλωση σε αυτο,και κατι motorola/lenovo,Asus,Xiaomi,Realme,Zte ουτε καν λογος.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μαζί με το IOS15 και την πολυετή υποστήριξη, έρχονται και ενημερώσεις ασφαλείας που έχουν περισσότερο νόημα. Αν φυσικά κρατάει κάποιος μια συσκευή τόσα χρόνια. Οπότε ο καθένας βλέπει και πράττει ανάλογα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φθηνά είναι τα iPhone.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Πλέον και στο Android 3

 

Οχι διαφωνώ αν είναι να μου δώσουν μια πετσοκοσμα αναβάθμιση όχι δεν θα πάρω καθόλου και σιγά μην τους πω και μπράβο.

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

μα δεν μπορούμε να μιλάμε για κάτι που δεν έχουμε πως θα τρέχει,αυτό θα μας το που οι κάτοχοι τους.....

και δεύτερον ποιοι android κατασκευαστές εκτός Samsung,pixel,Nokia έχουν πει για έστω 3 χρόνια,δηλ τα μισά απ'οτι apple

άς μου δώσει και μένα 6 android versions και αν θα το κρατήσω η όχι θα είναι δικό μου θέμα, εδώ βέβαια γελάει ο κόσμος,στην xiaomi αναφέρομαι

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φθηνά είναι τα iPhone.
Όντως αφού οι παροχοι κινητής τηλεφωνίας εξωτερικό φθηνά τα δίνουν και η apple μαζί με τη Samsung οι μόνες έχουν την τόσο αγαστή συνεργασία με τους παροχους απ όπου αγοράζει ο κόσμος εξωτερικό πλοιοψηφια.

 

Σιγά μη δίνει ο κάθε Αμερικανός, Καναδός η Γερμανός 1000αρικα και 1500αρικα ακόμα και αν τα έχει.

 

 

μα δεν μπορούμε να μιλάμε για κάτι που δεν έχουμε πως θα τρέχει,αυτό θα μας το που οι κάτοχοι τους.....

και δεύτερον ποιοι android κατασκευαστές εκτός Samsung,pixel,Nokia έχουν πει για έστω 3 χρόνια,δηλ τα μισά απ'οτι apple

άς μου δώσει και μένα 6 android versions και αν θα το κρατήσω η όχι θα είναι δικό μου θέμα, εδώ βέβαια γελάει ο κόσμος,στην xiaomi αναφέρομαι

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Καλά πάρε εσύ τα 6 έτη και έλα πες μου την εμπειρία χρήσης μετά και μετά έλα στα φόρουμ να γράψεις και επιβραβεύσεις την κάθε apple διότι μόνο για εκει καταναλωνονται οι όποιες συζητήσεις για updates κλπ όταν η συσκευή θα σέρνεται η θα έχει πάρει πετσοκοσμα σε λειτουργίες, features, χαρακτηριστικά.

 

 

Σιγουρα η παραπανω κινηση δεν εχει target group ατομα σαν και εσενα,που οπως εχεις πει ο ιδιος και παλιοτερα,δεν σε ενδιαφερουν τα iphone.

 

 

 

Και εννοειται οτι υπαρχει κοσμος ο οποιος χρησιμοποιει ακομα iphone 6s και το επομενο iphone 7. Το γιατι δικο τους θεμα/προβλημα.

 

 

 

Στο Android γενικα και αοριστα πλεον δεν δινουν ολοι 3χρονια. Μονο η Google και τωρα τελευταια και η Samsung εχουν βγει και δηλωσει για κατι τετοιο και σε ποια μοντελα.

 

 

 

Κατι oppo και Vivo μονο για μελλοντικες ναυαρχιδες εχουν μιλησει. Η Sony και Oneplus δεν εχουν βγαλει επισημη δηλωση σε αυτο,και κατι motorola/lenovo,Asus,Xiaomi,Realme,Zte ουτε καν λογος.

 

Το ότι δεν με ενδιαφέρουν τα iPhone δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα έκφρασω τη διαφωνία και αποδοκιμασία μου για την πολιτική των updates στα iPhone.

 

Εσύ μπορείς να το ονομάζεις σεβασμό στο πελάτη εγώ όμως ασέβεια και κοροϊδία.

 

Εσύ να τα λες "υποστήριξη" το εγώ το αντίθετο.

 

Προτιμώ να μου δώσει features που σηκώνουν τα νέα μοντέλα τώρα παρά να μου τα δώσει του χρόνου η μετά 2 έτη και αν είναι να αφήσει στην απ έξω 4+ ετών κινητών εννοείται προτιμώ το πρώτο και θα επικροτώ το δεύτερο.

 

Ας επικεντρωθεί δίνοντας την μόνη και μεγαλύτερη βαρύτητα συα 3-4 έτη μοντέλα παρά μεγαλύτερο χρονικό διάστημα υποστήριξη που όμως είναι λειψη και πετσοκομενη.

 

Λιγότερα μοντέλα καλύτερη υποστήριξη.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφετε μερικοί ότι να ναι.... Έχω το iPhone 7 plus και πέρα από αλλαγή μπαταρίας που έχει γίνει η συσκευή δουλεύει μια χαρά με την ios 15 developer beta που του έχω περάσει. Τώρα τα περί ότι σερνονται είναι αργά και ήρθε το τέλος του κόσμου δεν μπορώ να καταλάβω πως τα λέτε μερικοί...
Link to comment
Share on other sites

6 έτη από την miξα ....χαχα

εδώ έβγαλε ανακοίνωση ότι το android 11 δεν συνάδει με το οικοσύστημα της και για αυτό καθυστερεί να το δώσει σε κινητά που δεν έχουν κλείσει ακόμα ούτε δύο χρόνια

εγώ πάντως την θεωρώ πολύ θετικη κίνηση και αφού μιλάμε για κινητά των 1000€ και

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή γράφετε μερικοί ότι να ναι.... Έχω το iPhone 7 plus και πέρα από αλλαγή μπαταρίας που έχει γίνει η συσκευή δουλεύει μια χαρά με την ios 15 developer beta που του έχω περάσει. Τώρα τα περί ότι σερνονται είναι αργά και ήρθε το τέλος του κόσμου δεν μπορώ να καταλάβω πως τα λέτε μερικοί...

 

βρε ας τους να λένε και η ανηψα μου έχει το ίδιο και είναι μια χαρά και ούτε σκέφτεται να το αλλάξει .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 έτη από την miξα ....χαχα

εδώ έβγαλε ανακοίνωση ότι το android 11 δεν συνάδει με το οικοσύστημα της και για αυτό καθυστερεί να το δώσει σε κινητά που δεν έχουν κλείσει ακόμα ούτε δύο χρόνια

εγώ πάντως την θεωρώ πολύ θετικη κίνηση και αφού μιλάμε για κινητά των 1000€ και

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βρε ας τους να λένε και η ανηψα μου έχει το ίδιο και είναι μια χαρά και ούτε σκέφτεται να το αλλάξει .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ελάχιστοι δίνουν 1000 ευρώ τα είπαμε πάνω, Samsung και Apple που μονοπωλούν τη high end κατηγορία οι πλοιοψηφια κόσμου μέσω παροχών τα παίρνει.

 

Μην κοιτάζουμε την ελλαδιτσα που δίνουν 1000αρικα ίσχνη μειοψηφία που δεν αποτελεί και καν μετρήσιμο μέγεθος στα νούμερα πωλήσεων κάνουν οι δύο τους συνολικα.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ότι και να λέμε εμείς η κίνηση είναι πολύ θετική και μακάρι να το έκαναν και σε android μεριά ....και τους ζηλεύω!!!!

με έχει κάνει κομπλεξικο η xiaomi ... χαχά!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iPad Air 2

 

Ξεκίνησε να πωλείται Οκτώβριο 2014.

Θα πάρει το iPad OS 15 τον Σεπτέμβριο του 2021 και μέχρι τον Σεπτεμβριο του 2022 όπου θα δημοσιευθεί το iPad OS 16.

 

 

8 έτη υποστήριξης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κακώς !!!έλα παιδάκι μου xiaomi που βγάζει 10 καινούρια και καλά μοντέλα την ώρα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...