Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα ένα factory reset μετά από αλλαγή έκδοσης Android συστήνεται. 

Διορθώθηκαν τα υπόλοιπα bugs που είχες εντοπίσει? Σε μένα σήμερα ήρθε και γίνεται τώρα εγκατάσταση..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, leonkalf said:

Πάντα ένα factory reset μετά από αλλαγή έκδοσης Android συστήνεται. 

Διορθώθηκαν τα υπόλοιπα bugs που είχες εντοπίσει? Σε μένα σήμερα ήρθε και γίνεται τώρα εγκατάσταση..

Εγώ πάντως ποτέ δεν έκανα factory reset σε καμία συσκευή μου (Xiaomi,Samsung) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leonkalf said:

Πάντα ένα factory reset μετά από αλλαγή έκδοσης Android συστήνεται. 

Διορθώθηκαν τα υπόλοιπα bugs που είχες εντοπίσει? Σε μένα σήμερα ήρθε και γίνεται τώρα εγκατάσταση..

Είναι το τελευταίο που θέλω να κάνω διότι θα πρέπει να αδειάσω το κινητό απ'οτι έχει μέσα. Κοιτάω καθημερινά για updates ελπίζοντας οτι θα υπάρξει κάποιο...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση στην 12 (έκανα και hard reset μετά από μέρες) όταν μιλάω και σβήσει /κλειδώσει η οθόνη ΔΕΝ ανάβει η οθόνη με double tap! Α72

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2022 at 6:09 ΜΜ, ilka71 said:

πρώτες εντυπώσεις Android 12...... το scrolling έγινε πολύ ομαλό πλέον και στα μενού και στις εφαρμογές πχ browsers
στο Twitter όμως κομπιαζει πολύ η κύλιση! και τα font στα ελληνικά είναι αυτά που έχω επιλέξει από το galaxy store αλλά τα αγγλικά είναι τα font του Twitter!
επίσης ΔΕΝ αλλάζει ο default browser μένει ο chrome
 

Για το twitter ισχύει όντως.. και είναι και αρκετά ενοχλητικό στο scrolling. Το κάνει πολύ εμφανές. Λογικά περιμένουμε update της εφαρμογής.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

image.png.d34d445a4b897a713ab43cc08add1502.png

 

Στις ρυθμίσεις μπαταρίας υπάρχει πλέον μια επιπλέον ρύθμιση για την προστασία της μπαταρίας που σταματάει την φόρτιση στο 85%.

Όταν γίνει ON και φτάσει η φόρτιση στο 85% βγάζει αυτό το μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος. 

Το έχετε δει? Το ακολουθούμε? Τέλος το 100%?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

image.png.d34d445a4b897a713ab43cc08add1502.png
 
Στις ρυθμίσεις μπαταρίας υπάρχει πλέον μια επιπλέον ρύθμιση για την προστασία της μπαταρίας που σταματάει την φόρτιση στο 85%.
Όταν γίνει ON και φτάσει η φόρτιση στο 85% βγάζει αυτό το μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος. 
Το έχετε δει? Το ακολουθούμε? Τέλος το 100%?
άμα θες το ενεργοποιείς
Link to comment
Share on other sites

image.png.d34d445a4b897a713ab43cc08add1502.png
 
Στις ρυθμίσεις μπαταρίας υπάρχει πλέον μια επιπλέον ρύθμιση για την προστασία της μπαταρίας που σταματάει την φόρτιση στο 85%.
Όταν γίνει ON και φτάσει η φόρτιση στο 85% βγάζει αυτό το μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος. 
Το έχετε δει? Το ακολουθούμε? Τέλος το 100%?
Εγώ το χρησιμοποιώ στο Z Fold 3 και με έχει βολέψει πολύ. Σε συνδυασμό και με ασύρματη φόρτιση είναι σούπερ.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένα καλό που είχε στην 11 όταν πχ είχες τότε χάρτες και άνοιγες άλλη εφαρμογή γινόντουσαν minimized και μετά για να μεγαλώσει απλά έκανες double tap στο μικρό παράθυρο. πόσο ηλ ιθιοι είναι που τώρα πρέπει ενόσω πχ οδηγείς πρέπει να πατήσεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ σύμβολο που το μεγαλώνει το μικρό παράθυρο! έλεος
A72

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί όταν ανάβει η οθόνη του κινητού και το ξεκλειδώνω μετά από πολλές ώρες πχ το πρωί που ξυπνάω πολλές εφαρμογές πχ nova launcher (τα widgets τότε ξανά φορτώνουν), με και ξεκινάει το κινητό από την αρχή.; και στο viber ανοίγει μετά από 3 δευτερόλεπτα. τις έχω βγάλει εννοείται από την εξοικονόμηση μπαταρίας
επίσης έχω απενεργοποιησει την adaptive battery και έχω κλείσει την επιλογή να μπαίνουν σε sleep οι εφαρμογές A72


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε τι παίζει με το yahoo mail?

'Αλλαξα κωδικό στο yahoo και δεν μπορώ να συνδεθώ με τον νέο κωδικό στην εφαρμογή Samsung mail.

Δοκίμασα και άλλες αλλά μόνο από την ίδια εφαρμογή yahoo mail μπορεί και μπαίνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε τι παίζει με το yahoo mail?
'Αλλαξα κωδικό στο yahoo και δεν μπορώ να συνδεθώ με τον νέο κωδικό στην εφαρμογή Samsung mail.
Δοκίμασα και άλλες αλλά μόνο από την ίδια εφαρμογή yahoo mail μπορεί και μπαίνει.
 
Κάνε ένα wipe cache την εφαρμογή Samsung mail και ξανά δοκιμασε
Link to comment
Share on other sites

Just now, fotisbasm said:
On 14/2/2022 at 8:32 ΜΜ, makouin said:
Παιδιά ξέρετε τι παίζει με το yahoo mail?
'Αλλαξα κωδικό στο yahoo και δεν μπορώ να συνδεθώ με τον νέο κωδικό στην εφαρμογή Samsung mail.
Δοκίμασα και άλλες αλλά μόνο από την ίδια εφαρμογή yahoo mail μπορεί και μπαίνει.
 

Κάνε ένα wipe cache την εφαρμογή Samsung mail και ξανά δοκιμασε

Τα δοκίμασα όλα....έκανα wipe cache, απεγκατέστησα και ξαναέβαλα την εφαρογή, έβγαλα antivirus, έκανα όλα τα δικαιώματα δεκτά, ΔΕΝ γίνετε τίποτα,..στην ουσία όταν βάζω λάθος κωδικό επίτηδες μου λέει βγάζει λάθος κωδικό, ενώ όταν βάζω τον σωστό ΔΕΝ μπορεί να κάνει ταυτοποίηση και μου βγάζει το μήνυμα Η σελίδα δεν βρέθηκε err_connection_refused

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας...

Μια βοήθεια σας παρακαλώ...

Έχει τη Α52 ο Πατέρας μου και έχει μεγάλο πρόβλημα με της ειδοποιήσεις...δεν έρχονται πολλές φορές και άλλες έρχονται κανονικά....τι μπορώ να κάνω...ευχαριστώ 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...
Μια βοήθεια σας παρακαλώ...
Έχει τη Α52 ο Πατέρας μου και έχει μεγάλο πρόβλημα με της ειδοποιήσεις...δεν έρχονται πολλές φορές και άλλες έρχονται κανονικά....τι μπορώ να κάνω...ευχαριστώ 
Να αφαιρέσετε από τις εφαρμογές αυτές την βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Ρυθμίσεις > εφαρμογές > πατάμε 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > ειδική πρόσβαση > βελτιστοπ. χρησ. μπαταρ. > επιλέγουμε επάνω "όλες" και μετά σε κάθε εφαρμογή που θέλουμε απενεργοποιούμε τη βελτιστοποίηση

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ikgamsu said:

Να αφαιρέσετε από τις εφαρμογές αυτές την βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Ρυθμίσεις > εφαρμογές > πατάμε 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > ειδική πρόσβαση > βελτιστοπ. χρησ. μπαταρ. > επιλέγουμε επάνω "όλες" και μετά σε κάθε εφαρμογή που θέλουμε απενεργοποιούμε τη βελτιστοποίηση

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Recovery mode πώς μπαίνουμε?
Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς πλήκτρων στην έναρξη αλλά δεν..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hotcarver1 said:

Recovery mode πώς μπαίνουμε?
Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς πλήκτρων στην έναρξη αλλά δεν..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

συνδεεις το καλωδιο στο pc και πατας το κεντρικο κουμπι μαζι με το volume up.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hotcarver1 said:

Recovery mode πώς μπαίνουμε?
Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς πλήκτρων στην έναρξη αλλά δεν..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρεπει να το εχεις σε pc συνδεδεμενο με καλωδιο , και μετα volume up και power , μολις δειξει το samsung logo αφηνεις το power και συνεχιζεις να πατας το volume up μεχρι να μπεις recovery , μετα το αφηνεις και βγαζεις και το καλωδιο usb

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

στις ρυθμίσεις της ram plus δεν έγινε επιλογή να διαλέξουμε πόση θέλουμε να χρησιμοποιήσει το κινητό; τώρα μπαίνω και λέει ram plus αλλά δεν μπορώ ούτε να την σταματήσω ούτε να την αλλάξω. έτσι ήταν; δεν θυμάμαι. Α72 το κινητό

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

στις ρυθμίσεις της ram plus δεν έγινε επιλογή να διαλέξουμε πόση θέλουμε να χρησιμοποιήσει το κινητό; τώρα μπαίνω και λέει ram plus αλλά δεν μπορώ ούτε να την σταματήσω ούτε να την αλλάξω. έτσι ήταν; δεν θυμάμαι. Α72 το κινητό

Έτσι είναι απο όταν πήραμε Android 12 με ONE UI4.0. Μάλλον αυτό που λές και θέλεις να γίνει το έχω δεί σε όσους έχουν πάρει το update 4.1.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

όταν είστε σε κλήση και σβήσετε /κλειδώσετε την οθόνη. δουλεύει μετά το double tap to wake για να ανάψει όσο μιλάτε; εμένα μετά την 12αρα όχι. έκανα και hard reset

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...