Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, ilka71 said:

https://techmaniacs.gr/des-pote-tha-parei-to-one-ui-5-0-to-samsung-galaxy-smartphone-tablet-soy/

είναι δυνατόν το Α72 να μην πάρει android 13 /one ui 5;

Ναι όντως. Πολύ περίεργο. Εκτός κι αν το έχουν προγραμματίσει για τον Ιανουάριο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το A52 5G υπάρχει (όχι το A52s) ενώ υπάρχει στη λίστα το A51. Περίεργα πράγματα...

Edited by alefgr
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει,  οι σελίδες αυτές και γενικότερα οι ανακοινώσεις αυτές δεν τις λαμβάνετε σοβαρά υπόψη γιατί προφανώς δεν είναι το δελτίο τύπου της samsung 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή galaxy themes πάρα πολλές φορές τώρα τελευταία ανοίγει με την 2η. την 1η κλείνει αμέσως με την 2η ανοίγει κανονικά. τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2022 at 10:26 ΠΜ, ilka71 said:

https://techmaniacs.gr/des-pote-tha-parei-to-one-ui-5-0-to-samsung-galaxy-smartphone-tablet-soy/

είναι δυνατόν το Α72 να μην πάρει android 13 /one ui 5;

 

Screenshot_20221101_153832 (1).jpg

Screenshot_20221101_153832.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έβαλα μια SD card και μου δείχνει πολλούς φακέλους android κλπ πάω να τους σβήσω και ένας ο android δεν σβήνει κάνω φορματ ξανά δημιουργούνται. γιατί;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Jim30 said:

Αν έβαλε κάνεις σε α52 το 13 ας ενημερώσει αν θέλει πως τα πάει

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ καλά τα πάει.. κανένα πρόβλημα και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καλύτερο το λές, χειρότερο όχι.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

σε βίντεο slow motion κάνει σπασίματα η εικόνα. το έκανε απ την αρχή αλλά και τώρα με το android 13. το κάνει και σε εσάς; είναι θέμα αδύναμου επεξεργαστή; διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά πόσο πουλιέται ένα Α72 με υπόλοιπο φυσικά εγγύησης και σε ΆΡΙΣΤΗ κατάσταση. σαν καινούργιο νέες τζαμακι, θήκη από την πρώτη μέρα; λέω να το αλλάξω για κάποιο άλλο λίγο ακριβότερο

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά πόσο πουλιέται ένα Α72 με υπόλοιπο φυσικά εγγύησης και σε ΆΡΙΣΤΗ κατάσταση. σαν καινούργιο νέες τζαμακι, θήκη από την πρώτη μέρα; λέω να το αλλάξω για κάποιο άλλο λίγο ακριβότερο

Ποια έκδοση; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ilka71 said:
6 ώρες πριν, vastegial_74 said:
Ποια έκδοση; 

6/128 είναι.

Μία ματιά που έριξα στο insomnia βρήκα μόνο μια αγγελία με το 6/128 και το δίνει 180€. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μία ματιά που έριξα στο insomnia βρήκα μόνο μια αγγελία με το 6/128 και το δίνει 180€. 
έλεγα μήπως πήγαινα στο s21 fe αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του. στα υπόλοιπα του βέβαια είναι μεγάλη αναβάθμιση από το Α72 σε επιδόσεις
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καλύτερο σε μπαταρία είναι το gt2, αλλά γενικά αν θες καλή μπαταρία μην κοιτάς κινητά με sd888 τα περισσότερα είναι άθλια. Κάνε υπομονή να βγουν κυκλοφορήσουν οι 8gen2 που είναι πολύ καλύτεροι.

Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ilka71 said:
43 minutes ago, vastegial_74 said:
Μία ματιά που έριξα στο insomnia βρήκα μόνο μια αγγελία με το 6/128 και το δίνει 180€. 

έλεγα μήπως πήγαινα στο s21 fe αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του. στα αλλά του βέβαια είναι μεγάλη αναβάθμιση από το Α72 σε επιδόσεις

Η μπαταρία στο 21fe αν δεν παίζεις παιχνίδια, που δεν νομίζω, σε βγάζει εύκολα μέρα. Εγώ με όλα μονίμως ανοιχτά, WiFi, δεδομένα, τοποθεσία, κάποιες ώρες Bluetooth βγάζω μέρα χαλαρά. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα γιατί καθένας κάνει άλλη χρήση. Εγώ το έχω ρυθμίσει και φορτίζω μέχρι τα 85%, μιλάω στέλνω email, βλέπω youtube, σερφάρισμα και γενικώς ότι κάνεις με ένα smartphone εκτός από παιχνίδια. Δεν κάνω οικονομία στη μπαταρία και φτάνω άνετα στο τέλος της ημέρας. Θέλει μερικές μέρες να στρώσει και να μάθει τα πατήματα σου (έχει ρύθμιση). 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο 21fe αν δεν παίζεις παιχνίδια, που δεν νομίζω, σε βγάζει εύκολα μέρα. Εγώ με όλα μονίμως ανοιχτά, WiFi, δεδομένα, τοποθεσία, κάποιες ώρες Bluetooth βγάζω μέρα χαλαρά. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα γιατί καθένας κάνει άλλη χρήση. Εγώ το έχω ρυθμίσει και φορτίζω μέχρι τα 85%, μιλάω στέλνω email, βλέπω youtube, σερφάρισμα και γενικώς ότι κάνεις με ένα smartphone εκτός από παιχνίδια. Δεν κάνω οικονομία στη μπαταρία και φτάνω άνετα στο τέλος της ημέρας. Θέλει μερικές μέρες να στρώσει και να μάθει τα πατήματα σου (έχει ρύθμιση). 
ναι δεν παίζω... έλεγα για το 21fe γιατί δεν βλέπω να βγαίνει κανένα τέτοιο "midrange flagship " στο άμεσο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:
15 minutes ago, vastegial_74 said:
Η μπαταρία στο 21fe αν δεν παίζεις παιχνίδια, που δεν νομίζω, σε βγάζει εύκολα μέρα. Εγώ με όλα μονίμως ανοιχτά, WiFi, δεδομένα, τοποθεσία, κάποιες ώρες Bluetooth βγάζω μέρα χαλαρά. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα γιατί καθένας κάνει άλλη χρήση. Εγώ το έχω ρυθμίσει και φορτίζω μέχρι τα 85%, μιλάω στέλνω email, βλέπω youtube, σερφάρισμα και γενικώς ότι κάνεις με ένα smartphone εκτός από παιχνίδια. Δεν κάνω οικονομία στη μπαταρία και φτάνω άνετα στο τέλος της ημέρας. Θέλει μερικές μέρες να στρώσει και να μάθει τα πατήματα σου (έχει ρύθμιση). 

ναι δεν παίζω... έλεγα για το 21fe γιατί δεν βλέπω να βγαίνει κανένα τέτοιο "midrange flagship " στο άμεσο μέλλον.

Ακριβώς. Κάπου διάβασα πως το επόμενο fe θα αντικαταστήσει τη σειρά Α7 που θα καταργηθεί και θα είναι με exynos. Αξίζει το 21fe, είναι αυτό που είπες, midrange (μόνο στη τιμή) ναυαρχίδα. Που και που η samsung μας εκπλήσσει ευχάριστα. Και εγώ δεν το βλέπω να βγάζει κάτι ανάλογο σύντομα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...