Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στους κατέχοντες τις συσκευές του topic.

Ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για το A52 5G, για αγορά μεταχειρισμένου από αγγελίες σε γειτονικό forum.

Τι πιστεύετε ότι χρειάζεται να τσεκάρω ιδιαίτερα κατά τον έλεγχο πριν την αγορά; Υπάρχει κάποια ευαισθησία π.χ. στην οθόνη, στον proximity sensor, στις κλήσεις, τη συνδεσιμότητα; Ότι τέλος πάντων νομίζετε ότι χρειάζεται προσοχή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Καλημέρα στους κατέχοντες τις συσκευές του topic.

Ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για το A52 5G, για αγορά μεταχειρισμένου από αγγελίες σε γειτονικό forum.

Τι πιστεύετε ότι χρειάζεται να τσεκάρω ιδιαίτερα κατά τον έλεγχο πριν την αγορά; Υπάρχει κάποια ευαισθησία π.χ. στην οθόνη, στον proximity sensor, στις κλήσεις, τη συνδεσιμότητα; Ότι τέλος πάντων νομίζετε ότι χρειάζεται προσοχή.

Ευχαριστώ.

αν το βεις σε καλη τιμη  παρτο αλλιως δες για το 52S ή 53 5g

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ea6gka said:

αν το βεις σε καλη τιμη  παρτο αλλιως δες για το 52S ή 53 5g

Ψάχνω το Α52 5G επειδή είναι το μόνο που έχει 3.5 jack και fm radio, που τα χρειάζομαι οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το Α52 5G επειδή είναι το μόνο που έχει 3.5 jack και fm radio, που τα χρειάζομαι οπωσδήποτε.
Τι εννοεις..το Α52s εχει jack

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, optostyle said:

Τι εννοεις..το Α52s εχει jack

OptoStyle
 

Ίσως το έχουμε συζητήσει και αλλού. Το jack έχει σημασία για μένα, όταν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν κεραία fm ραδιόφωνου. Περπατάω πολύ έξω - για λόγους υγείας - ίσως και 2 ώρες την ημέρα και χρειάζομαι το fm radio.

Δεν θέλω να εξαρτώμαι από ιντερνετικές εφαρμογές και την αντίστοιχη κατανάλωση data. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να σας φαίνεται περίεργο ή εμμονή, αλλά έτσι το σκέφτομαι, ότι δεν με εξυπηρετεί.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green_Dragon said:

Ίσως το έχουμε συζητήσει και αλλού. Το jack έχει σημασία για μένα, όταν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν κεραία fm ραδιόφωνου. Περπατάω πολύ έξω - για λόγους υγείας - ίσως και 2 ώρες την ημέρα και χρειάζομαι το fm radio.

Δεν θέλω να εξαρτώμαι από ιντερνετικές εφαρμογές και την αντίστοιχη κατανάλωση data. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να σας φαίνεται περίεργο ή εμμονή, αλλά έτσι το σκέφτομαι, ότι δεν με εξυπηρετεί.

 

Γιατι δεν αγοραζεις ενα mp3 dongle που ειναι μικρο σε μεγεθος, εχει καλη αυτονομια και θα σου λυσει τα χερια στο τι να διαλεξεις?και πολυ φτηνα μαλιστα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ea6gka said:

Γιατι δεν αγοραζεις ενα mp3 dongle που ειναι μικρο σε μεγεθος, εχει καλη αυτονομια και θα σου λυσει τα χερια στο τι να διαλεξεις?και πολυ φτηνα μαλιστα

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά και τις προτάσεις, αλλά αισθάνομαι άσχημα να είμαι εντελώς off topic.

Να δώσω μια σύντομη εξήγηση μόνο: Επειδή δεν ακούω μουσική, αλλά μόνο αθλητικό και πολιτικό ραδιόφωνο, με βολεύει μια συσκευή του στυλ A52 5G, επειδή εκεί έχω το ραδιόφωνο, την εφαρμογή Google fit ή Huawei health και το winbank. Ολα σε ένα και δεν χρειάζεται να κουβαλάω mp3, ούτε πορτοφόλι, ούτε να αγοράσω smartwatch, πέρα από ένα ταπεινό band που έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
On 29/5/2022 at 4:40 ΜΜ, Green_Dragon said:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά και τις προτάσεις, αλλά αισθάνομαι άσχημα να είμαι εντελώς off topic.

Να δώσω μια σύντομη εξήγηση μόνο: Επειδή δεν ακούω μουσική, αλλά μόνο αθλητικό και πολιτικό ραδιόφωνο, με βολεύει μια συσκευή του στυλ A52 5G, επειδή εκεί έχω το ραδιόφωνο, την εφαρμογή Google fit ή Huawei health και το winbank. Ολα σε ένα και δεν χρειάζεται να κουβαλάω mp3, ούτε πορτοφόλι, ούτε να αγοράσω smartwatch, πέρα από ένα ταπεινό band που έχω.

Γιατι δεν κοιτας και για Α71 σε μεταχειρισμενο?Και αυτο εχει και 3.5 εξοδο για ακουστικά.καί Ραδιο...Και μαλιστα εχει καλυτερες καμερες απο το Α52

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/8/2022 at 1:04 ΜΜ, Tzanos13 said:

A72 ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου 

Screenshot_20220803-112038_Software update.jpg

Μετά από αυτήν την ενημέρωση δυστυχώς η μπαταρία φεύγει νεράκι....😔

Link to comment
Share on other sites

Μου την έβγαλε μόλις κι εμένα, αλλά προβληματίζομαι αν πρέπει να την εγκαταστήσω ή όχι... 

 

Edit :

Την εγκατέστησα. Για να δούμε τι θα δούμε... 

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κάποιος γιατί παρά πολλές φορές εάν αφήσω το κινητό και το πιάσω μετά από πχ μια ώρα πολλές εφαρμογές ανοίγουν τόσο αργά λες και δεν τις είχα ανοίξει ποτέ ;;;δεν έχω ενεργή καμία ρύθμιση εξοικονομησης μπαταρίας !

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο προηγούμενο post. Υπάρχει τρόπος-ρύθμιση όταν θέλουμε μια εφαρμογή (πχ Home Assistant) ποτέ να μην την κλίνει το λειτουργικό ούτε να την παγώνει;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alefgr said:

Να προσθέσω στο προηγούμενο post. Υπάρχει τρόπος-ρύθμιση όταν θέλουμε μια εφαρμογή (πχ Home Assistant) ποτέ να μην την κλίνει το λειτουργικό ούτε να την παγώνει;

Άν πάς στην φροντίδα μπαταρίας και πατήσεις πάνω εκει που λέει ''Μπαταρία''-->Όριο χρήσης στο παρασκήνιο--> έχει τρείς επιλογές. Τις εφαρμογές που είναι σε αδράνεια, τις εφαρμογές που είναι σε πλήρη αδράνεια και αυτές που θέλει να μην τίθεντο ποτέ σε αδράνεια. Μπορείς να τις προσθέσεις εκεί. Δέν ξέρω όμως κατα πόσο θα κάνει δουλειά σε αυτό που θέλεις εσύ...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό αλλά το λειτουργικό κάποιες φορές αγνοεί την ρύθμιση. Λες και δεν του φτάνουν τα 8GB μνήμης και παγώνει εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου A72

Screenshot_20220906_193338.jpg

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου A72

Screenshot_20220906_193338.jpg

Ελπίζω με αυτήν την ενημέρωση να επανέρχεται η μπαταρία στα γνωστά επίπεδα, γιατί με την προηγούμενη παρατήρησα κι εγώ ότι κρατούσε λιγότερο από πριν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
On 7/9/2022 at 9:20 ΠΜ, Johny-B said:

Ελπίζω με αυτήν την ενημέρωση να επανέρχεται η μπαταρία στα γνωστά επίπεδα, γιατί με την προηγούμενη παρατήρησα κι εγώ ότι κρατούσε λιγότερο από πριν. 

Η μπαταρία στα καλύτερα της!Βλέπω μέχρι και 10 ώρες sot..με 25% υπόλοιπο

Screenshot_20221018_114501.jpg

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2022 at 10:23 ΜΜ, nikaki71 said:

Γιατι δεν κοιτας και για Α71 σε μεταχειρισμενο?Και αυτο εχει και 3.5 εξοδο για ακουστικά.καί Ραδιο...Και μαλιστα εχει καλυτερες καμερες απο το Α52

...το A72 έχει καλύτερες κάμερες! Αλλά δεν έχει 5G έκδοση.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...