Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για το A72, η κάμερα του σε σχέση με το Galaxy note 10 plus πως είναι;

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες φουλ χρήσης έχω αυτήν την αυτονομία...(Α72)

Screenshot_20211017-174258_Device care.jpg

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν το viber αν για να χτυπάει πάντα όταν σας καλούν έχετε ενεργοποιησει από τα settings του viber να κρατάει πάντα το wifi ενεργοποιημενο και αν αυτό παρατηρήσατε να έχει επίπτωση στην αυτονομία

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν το 52s είναι ακριβώς ίδιο σε διαστάσεις με το 52; θα του ταιριάζει η ίδια θήκη; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Ξέρουμε αν το 52s είναι ακριβώς ίδιο σε διαστάσεις με το 52; θα του ταιριάζει η ίδια θήκη; 

Ναι ειναι πανολοιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για το A72. Λόγω οικονομικών το καθυστέρησα λίγο και ενώ πριν κανά μήνα στο Σκρουτζ υπήρχε γύρω στα 380€ τώρα φλερτάρει το 500ρικο ενώ στις υπόλοιπες αλυσίδες δεν υπάρχει καν. Γνωρίζει κανείς γιατί υπάρχει αυτή η έλλειψη; Λόγω τών γνωστών δυσκολιών λόγω covid κλπ, ή το κρύβουν πίσω για να το βγάλουν στη Black Friday σε καμιά προσφορά;

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, ikgamsu said:

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για το A72. Λόγω οικονομικών το καθυστέρησα λίγο και ενώ πριν κανά μήνα στο Σκρουτζ υπήρχε γύρω στα 380€ τώρα φλερτάρει το 500ρικο ενώ στις υπόλοιπες αλυσίδες δεν υπάρχει καν. Γνωρίζει κανείς γιατί υπάρχει αυτή η έλλειψη; Λόγω τών γνωστών δυσκολιών λόγω covid κλπ, ή το κρύβουν πίσω για να το βγάλουν στη Black Friday σε καμιά προσφορά;

Προφανώς αυτές οι διαφοροποιήσεις που βλέπεις στις τιμές έχουν να κάνουν με την περιορισμένη (πλέον) διαθεσιμότητα της συσκευής. Το τελευταίο ότι το κρύβουν για τη black friday δεν έχει λογική. Πρώτα θέλουν οι εταιρίες να πουλήσουν ότι έχουν και μετά να ξεστοκάρουν ότι έχει απομείνει στα ράφια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται το στιγμιότυπο οθόνης να είναι εικόνα και όχι βίντεο;

Όσο το έχω ψάξει μου δίνει την δυνατότητα να το έχω μόνο βίντεο και να ορίσω τον χρόνο του βίντεο του στιγμιοτύπου.

Θα ήθελα όμως να είναι εικόνα και όχι βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Johny-B said:

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται το στιγμιότυπο οθόνης να είναι εικόνα και όχι βίντεο;

Όσο το έχω ψάξει μου δίνει την δυνατότητα να το έχω μόνο βίντεο και να ορίσω τον χρόνο του βίντεο του στιγμιοτύπου.

Θα ήθελα όμως να είναι εικόνα και όχι βίντεο.

Εγώ πάντως δεν σε κατάλαβα όταν λές μόνο εικόνα στιγμιότυπο...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά μου στιγμιότυπο οθόνης έπαιρνες σε εικόνα jpg. Σε αυτό δεν μου δίνει αυτήν την δυνατότητα. Μου την δίνει σε μορφή βίντεο μόνο (εγγραφή οθόνης) . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Johny-B said:

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά μου στιγμιότυπο οθόνης έπαιρνες σε εικόνα jpg. Σε αυτό δεν μου δίνει αυτήν την δυνατότητα. Μου την δίνει σε μορφή βίντεο μόνο (εγγραφή οθόνης) . 

Το λεγόμενο screenshot θέλεις;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nikos_96 said:

Το λεγόμενο screenshot θέλεις;

Ακριβώς! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Johny-B said:

Ακριβώς! 

Εμένα πάντως μου το δίνει σε jpg το screenshot..μόνο η εγγραφή οθόνης βγάζει σε βίντεο..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_96 said:

Εμένα πάντως μου το δίνει σε jpg το screenshot..μόνο η εγγραφή οθόνης βγάζει σε βίντεο..

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. 

Που βρίσκεται το screenshot και δεν μπορώ να το βρω; 

Μόνο την εγγραφή οθόνης βρίσκω. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Johny-B said:

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. 

Που βρίσκεται το screenshot και δεν μπορώ να το βρω; 

Μόνο την εγγραφή οθόνης βρίσκω. 

Γιατί δεν πατάς το power button ταυτόχρονα με το κάτω κουμπί της έντασης;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Γιατί δεν πατάς το power button ταυτόχρονα με το κάτω κουμπί της έντασης;

Έτσι μου βγάζει :

-Απενεργοποίηση 

-Επανεκκίνηση 

-Λειτουργία Έκτακτης Ανάγκης 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Johny-B said:

Έτσι μου βγάζει :

-Απενεργοποίηση 

-Επανεκκίνηση 

-Λειτουργία Έκτακτης Ανάγκης 

και τα δύο κουμπιά πατάς μαζί ταυτόχρονα για λίγο.. Πάτημα-άφημα

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

και τα δύο κουμπιά πατάς μαζί ταυτόχρονα για λίγο.. Πάτημα-άφημα

Οκκκκ... 

Τώρα κάτι έγινε. Τα πατούσα μαζί μεν αλλά λίγο παραπάνω από ότι έπρεπε και μου το πέταξε σαν μήνυμα! 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Johny-B said:

Οκκκκ... 

Τώρα κάτι έγινε. Τα πατούσα μαζί μεν αλλά λίγο παραπάνω από ότι έπρεπε και μου το πέταξε σαν μήνυμα! 

Ευχαριστώ! 

Αυτή είναι παλιά τεχνική για screenshot 10 χρόνων..Υπάρχει και η άλλη επιλογή, άν πάς ρυθμίσεις-->Σύνθετες ρυθμίσεις-->Κινήσεις και Χειρονομίες---->Κίνηση παλάμης για λήψη αν το ενεργοποιήσεις αυτό θα παίρνεις λήψη της οθόνης με μια σάρωση της παλάμης σου απο την μία πλευρά του τηλεφώνου στην άλλη...Δέν ξέρω κατα πόσο θα σε βολέψει αυτό γιατί πρέπει να το βρείς σαν τεχνική να μήν ακουμπάει πολύ το χέρι σου πάνω στην οθόνη..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

πάντως στην εφαρμογή της μαμά κάμερας πάλι, όπως και σε πιο αδύναμα κινητά, όταν θέλω να βγω από την εφαρμογή αργεί χαρακτηριστικά. δεν βγαίνει μπαμ μπαμ με το πίσω βελάκι. δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό. Α72 έχω.

Link to comment
Share on other sites

σημερινό κυριακάτικο... ram plus cea8cac66bf2a02de9428154f89d2552.jpg
Τι λέει το ram plus σαν λειτουργία, αξίζει;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vfragos said:

Τι λέει το ram plus σαν λειτουργία, αξίζει;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ στο Α52 που το έχω δεν βλέπω κάποια διαφορά.. λογικά θα πρέπει να ζοριστεί το τηλέφωνο με πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές για να δείξει την αξία του..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...