Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
22 hours ago, focusinos said:

Αναβοσβήνει η οθόνη και κάνει πιξελ παντού, χιόνια θα το λέγαμε στις παλιές τηλεοράσεις. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. 

Screen flickering το λένε με μια σύντομη αναζήτηση 

Χωρίς καθυστέρηση τότε επίσκεψη στο επίσημο service άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα το πάω όταν βρω ευκαιρία. 

Link to comment
Share on other sites

από χτες κάτοχος Α72! μου πήρε ώρες να το στήσω και με την πρώτη φόρτιση το έβαλα στα 26%για φόρτιση με 6.5 ώρες sot. καμία σχέση με το Α31. κάνει τις δουλειές πολύ πιο ξεκουραστα!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

από χτες κάτοχος Α72! μου πήρε ώρες να το στήσω και με την πρώτη φόρτιση το έβαλα στα 26%για φόρτιση με 6.5 ώρες sot. καμία σχέση με το Α31. κάνει τις δουλειές πολύ πιο ξεκουραστα!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

5000 μπαταρια εχει , λογικο

Link to comment
Share on other sites

η ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις από διάφορες εφαρμογές που είναι και δεν την βρίσκω?

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

η ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις από διάφορες εφαρμογές που είναι και δεν την βρίσκω?

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Πήγαινε ρυθμίσεις-ειδοποιησεις και πήγαινε κάτω κάτω που λέει ψάχνεται κάτι άλλο εκεί που λέει ειδοποίηση φλας.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gjimmys said:

Πήγαινε ρυθμίσεις-ειδοποιησεις και πήγαινε κάτω κάτω που λέει ψάχνεται κάτι άλλο εκεί που λέει ειδοποίηση φλας.

Οχι δεν λεω το φλας!απλα θυμαμαι στο Α31 ειχε μια ρυθμιση που ελεγε να αναβει η οθονη σε ειδοποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:

Οχι δεν λεω το φλας!απλα θυμαμαι στο Α31 ειχε μια ρυθμιση που ελεγε να αναβει η οθονη σε ειδοποιησεις!

Εκεί είναι και το γράφει για την οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

βρήκα και ένα bug. με ενεργό το DO NOT DISTURB ανάβει η οθόνη σε εισερχόμενες κλήσεις! δεν θα έπρεπε!έχω βάλει να επιτρέπονται μόνο οι αγαπημένες επαφές. και ανάβει και στις άλλες!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

βρήκα και ένα bug. με ενεργό το DO NOT DISTURB ανάβει η οθόνη σε εισερχόμενες κλήσεις! δεν θα έπρεπε!έχω βάλει να επιτρέπονται μόνο οι αγαπημένες επαφές. και ανάβει και στις άλλες!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk




Αυτό που θες, νομίζω γίνεται ωε εξής :
Στις ρυθμίσεις του Μην ενοχλείται, κάτω στο τέλος, μπες στο "Απόκρυψη ειδοποιήσεων". Στην θέση "όταν η οθόνη είναι σβηστή", ενεργοποίησε το Απόκρυψη ειδοποιήσεων πλήρους οθόνης.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θες, νομίζω γίνεται ωε εξής :
Στις ρυθμίσεις του Μην ενοχλείται, κάτω στο τέλος, μπες στο "Απόκρυψη ειδοποιήσεων". Στην θέση "όταν η οθόνη είναι σβηστή", ενεργοποίησε το Απόκρυψη ειδοποιήσεων πλήρους οθόνης.

from my S10lite

το έχω κάνει αλλά δεν...

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Αφου το λέει, τι που ειναι ;;; notification lock screen 
κατάλαβες τι θέλω; την ρύθμιση που είχα στο Α31 που έλεγε να ανάβει η να μην ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις! καμία σχέση με lock screen. μέσα εκεί που λες έχει αυτά. κανένα δεν λέει αυτό που θέλω0762602bcf38ade7527042a02ee9ab59.jpg

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η  φωτο ειναι σημερα το βραδυ φλοισβο με A72 εκει που ειναι η προβλητα μπροστα απο τα καφε,εστιατορια. με τον 3Χ ζουμ φακο.λιγο χαλια δεν ειναι?δεν εκανα τιποτε αλλο ,μονο πατημα και φωτο,καμμια ρυθμιση.δεν ξερω καν εαν μπηκε night mode?

20210911_202618.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ilka71 said:

Η  φωτο ειναι σημερα το βραδυ φλοισβο με A72 εκει που ειναι η προβλητα μπροστα απο τα καφε,εστιατορια. με τον 3Χ ζουμ φακο.λιγο χαλια δεν ειναι?δεν εκανα τιποτε αλλο ,μονο πατημα και φωτο,καμμια ρυθμιση.δεν ξερω καν εαν μπηκε night mode?

20210911_202618.jpg

Κρατούσες το κινητό με το χέρι ή το είχες κάπου ακουμπισμένο ώστε να είναι πιο σταθερό;

Επίσης άλλη (άσχετη) ερώτηση. 

Κατά την διάρκεια μιας κλήσης που έχω σε ανοιχτή ακρόαση,  μετά από λίγο σβήνει η οθόνη. Μπορώ με κάποιον λόγο να το αλλάξω αυτό; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Κρατούσες το κινητό με το χέρι ή το είχες κάπου ακουμπισμένο ώστε να είναι πιο σταθερό;
Επίσης άλλη (άσχετη) ερώτηση. 
Κατά την διάρκεια μιας κλήσης που έχω σε ανοιχτή ακρόαση,  μετά από λίγο σβήνει η οθόνη. Μπορώ με κάποιον λόγο να το αλλάξω αυτό; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. 
με το χέρι καθισμένος ήμουν. όσο σταθερό μπορεί να είναι το χέρι... το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω γιατί δεν μιλάω με ανοιχτή ακρόαση σχεδόν ποτέ...

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δεύτερη ερώτηση απευθύνεται προς όλους!

Σχετικά με την φωτογραφία,  θα μπορούσε να είναι και καλύτερη είναι η αλήθεια. Μέχρι στιγμής δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω σε νυχτερινές για να δω πως τα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δεύτερη ερώτηση απευθύνεται προς όλους!
Σχετικά με την φωτογραφία,  θα μπορούσε να είναι και καλύτερη είναι η αλήθεια. Μέχρι στιγμής δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω σε νυχτερινές για να δω πως τα πάει. 
το night mode είναι και για την 3Χ κάμερα;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω. δεν ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές πχ Viber, Whatsapp κλπ. το λάθος κάνω;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ilka71 said:

δεν μπορώ να καταλάβω. δεν ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές πχ Viber, Whatsapp κλπ. το λάθος κάνω;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Καλημέρα.
Δεν νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος.
Εγώ με S10lite + A71 (U.I 3.1) δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να την ανάψω. Όχι ότι με ενδιαφέρει (κλειστή την έχω) απλά ψάχτηκα επειδή ρώτησες.
Έχω την εντύπωση ότι ευθύνεται το κλείδωμα οθόνης. Εάν βγάλεις το κλείδωμα μπορεί να ανάβει (χωρίς να είμαι σίγουρος).
Με κλειδωμένη οθόνη, ούτε το Viber που έχει δική του εσωτερική ρύθμιση για άναμα οθόνης δεν μπορεί να στην ανάψει. Τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα τρόπο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Δεν νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος.
Εγώ με S10lite + A71 (U.I 3.1) δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να την ανάψω. Όχι ότι με ενδιαφέρει (κλειστή την έχω) απλά ψάχτηκα επειδή ρώτησες.
Έχω την εντύπωση ότι ευθύνεται το κλείδωμα οθόνης. Εάν βγάλεις το κλείδωμα μπορεί να ανάβει (χωρίς να είμαι σίγουρος).
Με κλειδωμένη οθόνη, ούτε το Viber που έχει δική του εσωτερική ρύθμιση για άναμα οθόνης δεν μπορεί να στην ανάψει. Τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα τρόπο.
πολύ παράξενο! σε όλα τα κινητά που είχα άναβε.(εάν το ήθελες) και με κλείδωμα οθόνης και χωρίς.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε Α72 κάθε τρεις και λίγο βγαίνει πάνω στην μπάρα το εικονίδιο του καιρού και εξαφανίζεται. που στον κόρακα είναι η εφαρμογή καιρού της Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...