Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν κατι θηκες που μπαινουν σε κομματια πανω στο κινητο και το αλλαζουν τελειως. Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο,προστασια απο μικρα χτυπήματα παρεχουν και το κανουν λεπτο,τις εχω δει ακόμη και σε πανηγυρια. Ψαξε π.χ. gkk 360 full cover. στο σκρουτζ να πάρεις μια ιδεα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν κατι θηκες που μπαινουν σε κομματια πανω στο κινητο και το αλλαζουν τελειως. Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο,προστασια απο μικρα χτυπήματα παρεχουν και το κανουν λεπτο,τις εχω δει ακόμη και σε πανηγυρια. Ψαξε π.χ. gkk 360 full cover. στο σκρουτζ να πάρεις μια ιδεα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου δινεις ενα λινκ, ενα παραδειγμα, γιατι δεν μπορω να το καταλαβω;

Link to comment
Share on other sites

 

Κατι τετοιο. Βαλε π.χ. gkk 360 full στο ψαχτηρι του σκρουτζ και εχει αρκετες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Μαλλον δεν υπαρχει τιποτε για το κινητο μου...

Motorola G5 ...οκ, οχι το πιο διαδομενο ισως, αλλα ομως δεν ειναι και τιποτε τυχαιο....

Δεν βλεπω να υπαρχει κατι ομως.

 

https://dbrand.com/moto-skins

https://www.incase.gr/?s=moto+g5&post_type=product

Link to comment
Share on other sites

με μια απλη αναζήτηση στο Google,

"full skin moto g5"

 

βουαλα

https://www.gadgetshieldz.com/motorola-moto-g5-plus-skins-decals-wraps.html

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις προτασεις.

Για να δουμε αν θα εντοπισω κατι τωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με μια απλη αναζήτηση στο Google,

"full skin moto g5"

 

βουαλα

https://www.gadgetshieldz.com/motorola-moto-g5-plus-skins-decals-wraps.html

 

Αν βαλω ενα τετοιο skin, το tempered glass θα μπορει να μπει απο πανω;

Μπερδευτηκα.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

έχει αγοράσει κανείς το εν λόγω wearable να μου πει εντυπώσεις?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολοους,

Εχω ενα πληκτρολογιο που δεν θελει με τον κλασσικο τροπο συνδιασμο κουμπιων να αλλαξει γλωσσα. π.χ απο ελληνικα στα αγγλικα.Παταω ctrl+shift.Αν εχει καποιος τον ιδιο θεμα μου γραφει μια συμβουλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παλικαρια, αγορασα το ρολοι και ψαχνω διαφορα παρελκομενα χωρις τυχη. ξερεις κανεις τιποτα καποιος?

θηκη κασας τζαμι οθονης.ευχαριστω:blink:

Link to comment
Share on other sites

οσο εψαξα και bangood δεν ειδα κατι,σκεφτομαι μονο εαν απο καποιο αλλο ρολοι ασχετου μαρκας ιδιες διαστασεις 46αρι πχ αν κανει αλλα θελω να δω πριν παρω ρισκο.γιατι περα των χρηματων ειναι και αναμονη.κυριως τζαμακι μιας και δουλευω σε σκληρες επιφανειες.
Link to comment
Share on other sites

το ali ειναι φουλ απο αξεσουάρ.

ασε το banggood.

τετοια πραγματα μόνο απο αλι/εβαυ αξιζει να παρεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά έψαξα τώρα και βρήκα από ebay ακόμα και θήκη. Οπότε κομπλέ,μέχρι μέσα του 21 θα τα έχω. Λολ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ποιο λειτουργικό σύστημα; Για δες με το alt+shift.

Android στο Τάμπλετ.Δεν λειτουργεί με τον συνδυασμό τον πλήκτρων.Νομιζω μόνο κάποιος που έχει το ίδιο πληκτρολόγιο μπορεί να καταλάβει το πρόβλημα για το οποίο αναφέρομαι.

Ευχαριστώ για την προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύουν τα πληκτρολόγια στο android. Είναι όπως ήταν πριν εικοσιπέντε χρόνια με τα windows που ήταν δύσκολο να γράψει ελληνικά κανείς στο ιντερνετ και κατέβαζες γραμματοσειρές κτλ.

Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα με τα εξωτερικά πληκτρολόγια που χρησιμοποιούν android και κυρίως τις τελευταίες εκδόσεις.

Η λύση που έδωσαν σε μένα, ο οποίος αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου είναι να κατεβάσω μια εφαρμογή το external keyboard helper και αυτό ναι. Θα δεις πως υποστηρίζει τα ελληνικά αλλά όχι όμως και την ορθογραφία. Από το καθόλου όμως κάτι είναι κι αυτό. Τη δωρεάν έκδοση μπορείς να κατεβάσεις απλά κάθε κάποιες παραγράφους μόλις πατάς το space θα σου εμφανίζει το demo version.

Πάντως σκέφτομαι τόσοι και τόσοι Έλληνες εμφανίζονται ειδικοί προγραμματιστές και δείχνουν πως ξέρουν τα πάντα. Γιατί να μην έχουν βγάλει μια εφαρμογή που να υποστηρίζει τη χρήση των εξωτερικών πληκτρολογίων με χρήση android και την ορθογραφία.

Εκτός και υπάρχει κάτι αλλά νομίζω πως δεν. Γιατί έχω ψάξει το έχω πει και σε άλλους και δεν έχω βρει τίποτα. Μόνο αυτή την εφαρμογή που σου ανέφερα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω δύο γλώσσες αυτόχρονα, δηλ. Θα πρέπει να πηγαινω

κάθε φορά στις ρυθμίσεις και να επιλέγω με ποια γλώσσα επιθυμώ να γράψω(ελληνικα ή Αγγλικά).Μετα από εκεί δεν αλλάζει πλέον.Αν π.χ. στο κείμενο έχω ελληνικά και στη μέση θέλω να συνεχίσω με Αγγλικά, θα πρέπει πάλι να μπω στις ρυθμίσεις και να βάλω Αγγλικά.Αναγνωριζει τα Ελληνικά, Αγγλικά και όποια γλώσσα θέλω, αλλά μόνο μια κάθε φορά ,δηλ. ο συνδυασμός πλήκτρων για την γρήγορη αλλαγή από την μια γλώσσα στην άλλη δεν λειτουργεί.Θελω να πω ότι τα ελληνικά τα έχει δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

Θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βγάλουν κάποια βοηθητικη εφαρμογή για την πλήρη λειτουργία του πληκτρολόγιου με Android.

Δε δουλεύουν τα πληκτρολόγια στο android. Είναι όπως ήταν πριν εικοσιπέντε χρόνια με τα windows που ήταν δύσκολο να γράψει ελληνικά κανείς στο ιντερνετ και κατέβαζες γραμματοσειρές κτλ.

Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα με τα εξωτερικά πληκτρολόγια που χρησιμοποιούν android και κυρίως τις τελευταίες εκδόσεις.

Η λύση που έδωσαν σε μένα, ο οποίος αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου είναι να κατεβάσω μια εφαρμογή το external keyboard helper και αυτό ναι. Θα δεις πως υποστηρίζει τα ελληνικά αλλά όχι όμως και την ορθογραφία. Από το καθόλου όμως κάτι είναι κι αυτό. Τη δωρεάν έκδοση μπορείς να κατεβάσεις απλά κάθε κάποιες παραγράφους μόλις πατάς το space θα σου εμφανίζει το demo version.

Πάντως σκέφτομαι τόσοι και τόσοι Έλληνες εμφανίζονται ειδικοί προγραμματιστές και δείχνουν πως ξέρουν τα πάντα. Γιατί να μην έχουν βγάλει μια εφαρμογή που να υποστηρίζει τη χρήση των εξωτερικών πληκτρολογίων με χρήση android και την ορθογραφία.

Εκτός και υπάρχει κάτι αλλά νομίζω πως δεν. Γιατί έχω ψάξει το έχω πει και σε άλλους και δεν έχω βρει τίποτα. Μόνο αυτή την εφαρμογή που σου ανέφερα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το Ctrl + space ή το shift + space. Εγώ που έχω στην μικρή Microsoft bt keyboard στο ταμπλετ της, δουλεύει με έναν από τους δύο τρόπους που αναφέρω.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που σου έγραψα, το external keyboard helper, σου δίνει τη δυνατότητα αυτή να αλλάζεις γλώσσα μέσα από συνδυασμό πλήκτρων.

Αλλά μιας και εσένα το πληκτρολόγιο το αναγνωρίζει το τάμπλετ ήδη, τότε ο συνδυασμός που σου είπαν παραπάνω πιθανό να δουλεύει.

Μια άλλη δυσκολία που αντιμετώπισα με εξωτερικό πληκτρολόγιο είναι ότι οι περισσότεροι browsers δεν τα υποστηρίζουν πλήρως. Δε μπορείς να κάνεις copy paste ένα τμήμα κειμένου που έχεις διαλέξει, δε μπορείς να πατήσεις πάνω σε σύνδεσμο και να σου ανοίξει το πινακάκι με τις επιλογές, να ανοίξει σε νέα καρτέλα κτλ.

Ευτυχώς όμως δεν έχει τέτοιο θέμα μέχρι στιγμής ο samsung browser που δουλεύει μια χαρά. 42a932ab5fb4da39a5b277eed47ffea8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζετε τι εναλλακτική υπάρχει αν έχει χαθεί το usb receiver για πληκτρολόγιο Logitech k270?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...