Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έχεις ραδιόφωνο διότι το hands free γίνεται κεραία όταν παίζει το ραδιόφωνο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 2 συσκευές mi band 2 και οι δύο με πρόβλημα χαμηλής φωτεινότητας. Μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο διαπίστωσα οτι είναι κοινό πρόβλημα στο οποίο η εταιρεία δεν έχει δώσει λύση. Οκ, μιλάμε για φτηνά προϊόντα, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

Απαράδεκτο να αχρηστεύονται συσκευές με τέτοιο τρόπο χωρίς να έχουν κλείσει ούτε 18 μήνες λειτουργίας.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΕΠΕΙΔΗ ειδα πολλα κινητα δεν εχουν nfc. θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις. αν παρω κινητο κ δεν εχει το nfc .τι ακριβως δεν θα εχω. και αν ειναι μεγαλο μειον .
Link to comment
Share on other sites

Πρότυπο ασύρματης επικοινωνίας σε κοντινές αποστάσεις είναι το NFC... Mία βασική εφαρμογή του NFC για την οποία δεν υπάρχει και άλλος τρόπος, είναι οι πληρωμές σε POS... Γενικά αν δε σε ενδιαφέρει πολύ αυτό το χαρακτηριστικό, νομίζω μπορείς να ζήσεις ακόμα άνετα χωρίς το NFC... Mεταφορά αρχείων πχ μπορείς να κάνεις και με άλλους τρόπους...

Σε κάθε περίπτωση το Google όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω, έχει άπειρα σχετικά αποτελέσματα για το τι είναι το NFC και για τις εφαρμογές του.

Link to comment
Share on other sites

Θα το συνδέσεις στη κόκκινη άσπρη υποδοχή

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το συνδέσεις στη κόκκινη άσπρη υποδοχή

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το ανάλογο καλώδιο από βύσμα ακουστικών σε rca

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Budget όσο χαμηλά γίνεται. Μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις. Δεν με ενδιαφέρει ούτε αν έχει κάμερα και τι κάμερα έχει, ούτε τίποτα άλλο. Έχουμε κάποια δοκιμασμένη πρόταση;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχεις κανείς κάποιο από τα ακουστικά των 3 κινεζικών εταιρειών για να μου πει πως τα πάνε από noise cancellation (ειδανικα σε σύγκριση με κάποιο Plantronics όπως τo Voyager 3200 πχ) ??

 

Και φυσικά πως τα πάνε και από ήχο, αυτονομία και εμβέλεια /συνδεσιμότητα

 

Ενδιαφέρομαι και για τις κανονικές εκδόσεις τους ,αλλά και για κάποια έκδοση youth

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μετα απο πολλα χρονια ειπα να χρησιμοποιησω το πιο πανω Bluetooth αλλα δεν κραταει η μπαταρια του. Ξερει κανεις πως ανοιγει για να την αλλαξω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχεις κανείς κάποιο από τα ακουστικά των 3 κινεζικών εταιρειών για να μου πει πως τα πάνε από noise cancellation (ειδανικα σε σύγκριση με κάποιο Plantronics όπως τo Voyager 3200 πχ) ??

 

Και φυσικά πως τα πάνε και από ήχο, αυτονομία και εμβέλεια /συνδεσιμότητα

 

Ενδιαφέρομαι και για τις κανονικές εκδόσεις τους ,αλλά και για κάποια έκδοση youth

 

Έχω παραγγείλει τα Honor Flypods Youth (όχι σε αυτήν την τιμή βέβαια). Όταν τα παραλάβω (ευελπιστώ σε καμιά 20αριά μέρες) και τα χρησιμοποιήσω θα πω την άποψή μου.

Δυστυχώς σε ελληνικά fora δεν υπάρχει feedback για τέτοιου είδους ακουστικά ακόμα ούτε ελληνικά reviews στο youtube. Εγώ πήρα πληροφορία από ξένα reviews (ακόμα και ρώσικα)

 

Για Xiaomi Airdots Pro και Honor Flypods Youth μπορείς να βρεις χρήσιμες πληροφορίες στο παρακάτω ρώσικο forum (με google translate από Ρώσικα σε Αγγλικά γίνεται δουλειά):

Xiaomi Airdots Pro --> https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=936917

Honor Flypods Youth --> https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=936796&st=680

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το samsung gear s2 ενός φίλου μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν του συνδέεται σε κανένα κινητό και του βγάζει ένα μήνυμα περί "ρυθμίσεις ασφάλειας" ή κάτι τέτοιο νομίζω και δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα κινητό πλέον.

 

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι λάθος έκανε ή πως θα λύσει αυτό το πρόβλημα?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

 

Samsung-gear-s2-issue-pic1.jpg

Samsung-gear-s2-issue-pic2.jpg

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.Ειχα αγορασει μια μπαταρια πριν κανα χρονο για το κινητο μου honor 6 αλλα την αλλαξα τωρα. απο τοτε ομως που την αλλαξα παρολο που εκανα hard reset βλεπω οτι αδειαζει παλι σχετικα γρηγορα αλλα μου κανει διαφορα κουλα,οπως οτι κλεινει οταν πεσει κατω απο το 30% ή οταν πεσει κατω απο αυτο το ποσοστο ξαφνικα μηδενιζει και κλεινει και οταν το ξανανοιγω δειχνει αλλο ποσοστο και μετα απο λιγο παλι ξανακλεινει. Φταιει που την ειχα τοσο καιρο να καθεται ή ειχε καποιο προβλημα η μπαταρια? μπορω να κανω κατι για να διορθωθει αυτο το προβλημα ή χρειαζομαι νεα μπαταρια? οι μπαταριες lio-poly οτα ν καθονται τοσο καιρο χαλανε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου:D
Link to comment
Share on other sites

Κακή μπαταρία κατά πάσα πιθανότητα, + πολύ μεγάλο ρόλο παίζει ότι την είχες εκτός... Μπαταρίες απουυκευονται σε συγκεκριμένη θερμοκρασία και ξα πρέπει να διαιρούν συγκεκριμένη τάση αν δεν γίνονται αυτά άχρηστευονται πάνω στο ράφι
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα στο συρταρι αρα σε χαμηλη θερμοκρασία.τωρα για την ταση τι να πω.δεν ξερω. Αν παρω καινούργια πως θα ξερω οτι θα.ειναι καλη τοτε;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τελικά αυτές οι περιβόητες σταγόνες προστασίας;

Θα ήθελα την εμπειρία σας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει στο παλιό μου κινητό της είχα πάρει από εδώ.. Άλλη μάρκα... Δεν είχα θέμα αλλά κάνα δυο γρατζουνιές της είδα μετά από καιρό.. Όχι πολύ βαθιές.. Της πέρασα μονος.. Είναι αντιχαραχτικο στρώμα σαν γυαλί υποτίθεται όπως περνάν στα αυτοκίνητα. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καιρό κρατάει η κάθε πότε θέλει ανανέωση..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι δεν ειμαι ο μόνος που το έχει σκεφτεί αλλά... υπάρχει κάποιο μαγαζί ιντερνετικό ή μη που να πουλάει/φτιάχνει θήκες για ό,τι κινητό θες?

Τα καταστήματα εδώ στην ελλάδα (και γενικότερα) έχουν μεγάλη ποικιλία απο θήκες... για συγκεκριμένες μάρκες και μοντέλα όμως. μόνο!

και παω εγώ με το gigaset μου να βρω θήκη και μόλις τους το δείχνω κάνουν λες κ έχει πανούκλα. ούτε να το πιάσουν δεν καταδέχονται.

"Αα.. γιγασετ ε? κινεζικο? εμεις δεν ασχολουμαστε με τετοια.. μονο μαρκες"

βρίσκω κάτι θήκες στο ebay αλλά δεν ειναι και ό,τι καλύτερο... η εταιρία έχει κάτι καλές θήκες αλλά δεν στέλνει ελλάδα λέει. μόνο Γερμανία ή Κίνα που κυκλοφορούν τα συγκεκριμενα μοντέλα της και πάλι παίζεται.

Άλλη εναλλακτική έχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να βρεις κάτι φίλε μου... Η μόνη customιά που θυμάμαι να παίζει είναι ότι μπορούσαν να σου φτιάξουν θήκη με ότι φωτογραφία ήθελες από πίσω, αλλά αυτό αναφερόταν σε συγκεκριμένες θήκες για συγκεκριμένα μοντέλα (κάποια που προφανώς είχαν πουλήσει αρκετά)... Αλλά και αυτό μη νομίζεις δε νομίζω να περπάτησε πολύ σαν ιδέα, μιας και δεν το έχω δει να αναφέρεται/διαφημίζεται τελευταία...

Οπότε αν βρεις κάτι από ebay πάρε από εκεί και κάνε συμβιβασμούς...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πλησιάζουν οι μέρες των διακοπών είμαι στο ψάξιμο ενός selfie stick με τρίποδο

Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο αξιόπιστο και λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...