Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα ένα ασύρματο ηχείο της JBL και στο πλάι έχει δύο πράγματα σαν ηχειάκια που ονομάζονται passive radiators. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος με απλά λόγια τι κάνουν αυτά; Ποιά είναι η χρήση τους σε ένα ηχείο?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν τη βάζεις στο pc έχεις το πρόβλημα ή και στο κινητο? Γιατί αν το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν τη βάζεις στο pc, κοίτα μήπως στον αντάπτορα έχει ενεργοποιήσει κατά λάθος το διακόπτη lock.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάρεσε Nan memory το πάθαιναν και μαθαίνουν κάτι φτινα ssd και μπόλικα φλασακια φτινα

Κοινός πολλές φορές πάει δίνω λίγο μετά ξαναδεινο κλπ

Μία πολύ καλή sd πάει στα 50Μια καλή προς μέτρια πάει στα 30, μια που απλά κάνει καλα την δουλειά της γύρο στα 20 ευρολουκια τώρα αν έχεις πάρει κάτι στα 5 10 πχ δεν κάνεις παράπονο έζησε την ζωή της καλά

Τημες για 64 λέω

 

 

Τώρα άλλο κάτι απλό

Ρε μπας και πατισες lock στο slot?( το έχω πάθει μια φορά χτιπιομουν δύο μέρες λόγο ότι ήταν αρκετά ακριβή η κάρτα)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει αυτό το ρολόι να μου πει τι και πως;

Το πήρα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη πως ανοίγει - κλείνει, καθώς και πως ανοιγοκλεινει το Bluetooth? Ανάβει το λεντ αλλά δε βγάζω άκρη. Τώρα πάτα από εδώ πάτα από εκεί το έκλεισα και δε βρίσκω πως ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

1) Πατας μεχρι μεσα το κουμπι και το κρατας πατημενο μεχρι να αρχισει να αναβοσβηνειι το λεντακι (θα αναβοσβησει γυρω στις 5-6 φορες). Αυτο σημαινει οτι ανοιξε το bluetooth του ρολογιου.

2) Μετα το συνδεεις με το app που εχεις κατεβασει απο το play store

3) Για να σβησεις το bluetooth, κανεις το βημα 1 (αλλα εδω θα αναβοσβησει το λεντακι μια μονο φορα). Αυτο σημαινει οτι εκλεισε το bluetooth του ρολογιου.

4) Για να δεις το ποσοστο ολοκληρωσης των ημερησιων βηματων που εχεις ορισει στο app του κινητου , πατας μεχρι μεσα και το αφηνεις (δεν το κρατας παρατεταμενα) και γυρναει ο δευτερολεπτοδεικτης στο αντιστοιχο ποσοστο

5) Εαν δεν κανει κατι απο τα παραπανω και απλα αναβει μια φορα το λεντακι οταν το πατας ή πολλες φορες (πανω απο 5-6 φορες) τοτε μπορει να θελει να αλλαξεις μπαταρια

Edited by akismei
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάρεσε Nan memory το πάθαιναν και μαθαίνουν κάτι φτινα ssd και μπόλικα φλασακια φτινα

Κοινός πολλές φορές πάει δίνω λίγο μετά ξαναδεινο κλπ

Μία πολύ καλή sd πάει στα 50Μια καλή προς μέτρια πάει στα 30, μια που απλά κάνει καλα την δουλειά της γύρο στα 20 ευρολουκια τώρα αν έχεις πάρει κάτι στα 5 10 πχ δεν κάνεις παράπονο έζησε την ζωή της καλά

Τημες για 64 λέω

 

 

Τώρα άλλο κάτι απλό

Ρε μπας και πατισες lock στο slot?( το έχω πάθει μια φορά χτιπιομουν δύο μέρες λόγο ότι ήταν αρκετά ακριβή η κάρτα)

Δυστυχώς μου το κάνει παντού....

Είναι κάρτα των 18 ευρώ... Μου επέστρεψαν τα 12 τελικώς....

 

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας το Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βάρεσε Nan memory το πάθαιναν και μαθαίνουν κάτι φτινα ssd και μπόλικα φλασακια φτινα

Κοινός πολλές φορές πάει δίνω λίγο μετά ξαναδεινο κλπ

Μία πολύ καλή sd πάει στα 50Μια καλή προς μέτρια πάει στα 30, μια που απλά κάνει καλα την δουλειά της γύρο στα 20 ευρολουκια τώρα αν έχεις πάρει κάτι στα 5 10 πχ δεν κάνεις παράπονο έζησε την ζωή της καλά

Τημες για 64 λέω

 

 

Τώρα άλλο κάτι απλό

Ρε μπας και πατισες lock στο slot?( το έχω πάθει μια φορά χτιπιομουν δύο μέρες λόγο ότι ήταν αρκετά ακριβή η κάρτα)

Εγω που πήρε 256gb Samsung evo έκανα καλά? Αυθεντική.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,

Χρησιμοποιουσα μεχρι προτινως τα ενσυρματα JBL Synchros E10 που ειχαν εξαιρετικο ηχο και ποιοτητα (πολυ καλη διαυγεια και εξαιρετικα μπασα και εφαρμογη) μεχρι που μου τα πατησε αυτοκινητο. Επειδη εχω ιστορικο με διαφορα ακουστικα που μου κοβεται εσωτερικα το καλωδιο, θελω να ρωτησω αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε αντιστοιχη ποιοτητα αλλα ασυρματα. Επειδη ειμαι και φαν του γυμναστηριου θα εκτιμηθουν τα αδιαβροχα!

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Χρησιμοποιουσα μεχρι προτινως τα ενσυρματα JBL Synchros E10 που ειχαν εξαιρετικο ηχο και ποιοτητα (πολυ καλη διαυγεια και εξαιρετικα μπασα και εφαρμογη) μεχρι που μου τα πατησε αυτοκινητο. Επειδη εχω ιστορικο με διαφορα ακουστικα που μου κοβεται εσωτερικα το καλωδιο, θελω να ρωτησω αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε αντιστοιχη ποιοτητα αλλα ασυρματα. Επειδη ειμαι και φαν του γυμναστηριου θα εκτιμηθουν τα αδιαβροχα!

Ευχαριστω πολυ

Γεια χαρά. Ως προς αυτό που ρωτάς, καλύτερα να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Ως προς αυτό που ρωτάς, καλύτερα να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258

 

Στο συγκεκριμενο θεμα γινεται αναφορα σε συσκευες bluetooth ομιλιας και οχι σε ασυρματα ακουστικα για μουσικη.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο θεμα γινεται αναφορα σε συσκευες bluetooth ομιλιας και οχι σε ασυρματα ακουστικα για μουσικη.

 

Όχι, για όλα τα Bluetooth γίνεται συζήτηση. Κάνε απλά μια ερώτηση και θα σου απαντήσει κάποιος αν ξέρει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι σε αναζήτηση ακουστικών για χρήση σε πισίνα.

Δηλαδή ΠΛΗΡΩΣ waterproof όχι μόνο σε ιδρώτα, μπάνιο και βροχη.

Σε πρώτη φάση θα προτιμούσα κάτι αυτόνομο με δικό του αποθηκευτικό χώρο

(βρήκα μια σειρά της SONY αλλα δεν υπάρχει πουθενα στην ελλάδα λόγο του ότι είναι παλιό μοντέλο)

και αν δεν υπάρχει κάτι τότε σε κλασσικά bluetooth ακουστικά για χρήση με το κινητό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όντως, το παραπάνω θέμα έχει χιλιάδες μηνύματα για bluetooth ακουστικά (για κλήσεις) και δεν θα βρεις τίποτα σχετικό με true wireless earbuds.

Εγώ έχω apple airpods, Bose soundsport free και σήμερα πήρα τα sennheiser momentum.

Εάν μπορείς να δώσεις το 300αρι, τα sennheiser είναι κυριολεκτικά ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ μπροστά από τον δεύτερο (τα bose).

Φυσικά υπάρχουν πολλές επιλογές γύρο στο 100αρικο και μια αν θυμάμαι καλά γύρο στο 50αρι.

Εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο κανάλι του flossy Carter στο YouTube.

Έχει ήδη καμία 20αρια βίντεο για true wireless earbuds και αυτό τον μήνα έχει ήδη στο πλάνο αλλα τόσα.

Όχι ότι θα καταλάβεις απο το βίντεο, αλλά κάνει ριβιου ότι του προτείνουν, οπότε θα πάρεις ιδέες!

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/13741136/TP-LINK-HA100-Bluetooth-Audio-Receiver.html

https://www.skroutz.gr/s/13814155/Xiaomi-Mi-Bluetooth-Audio-Receiver.html

Τα έχω και τα δύο. Το xiaomi είναι φορητό και το χρησιμοποιείς και με ακουστικά. Καλύτερο ήχο βγάζει της tp link.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/13741136/TP-LINK-HA100-Bluetooth-Audio-Receiver.html

https://www.skroutz.gr/s/13814155/Xiaomi-Mi-Bluetooth-Audio-Receiver.html

Τα έχω και τα δύο. Το xiaomi είναι φορητό και το χρησιμοποιείς και με ακουστικά. Καλύτερο ήχο βγάζει της tp link.

 

το θελω για το στερεοφωνικο το οποιο εχει μια εισοδο που λεει phones

θα λειτουργει απο αυτην?

Link to comment
Share on other sites

το θελω για το στερεοφωνικο το οποιο εχει μια εισοδο που λεει phones

θα λειτουργει απο αυτην?

 

μονο αυτη βλεπω να υπαρχει

ελπιζω να κανει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω να παρω ενα φορτιστη QC 3.0 για το pocophone μου για να εχω στη δουλεια μου μονιμα

καλωδιο πηρα ενα 2,4Α αλλα φορτιστη δε ξερω τι να παρω και απο που

Εχει να προτεινει κανεις καποιον φορτιστη καλο ?

εχω εναν αλλα επειδη μου τον εφερε φιλος απο το παζαρι δε ξερω αν ειναι καλος και αν μου κανει θεμα στο κιν

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοει οταν ενα κινητο δεν εχει audio jack τι ακριβως ειναι ?αν δεν αγορασουμε κινητο και δεν εχει αυτο .θα εχουμε προβλημα? που βοηθαει ακριβως ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μικρή στρογγυλή θύρα που συνδέουμε τα ακουστικά του κινητού.Τα handsfree δηλαδή.Αν κάποιο κινητό δεν έχει τέτοια θύρα,τότε υπάρχουν δύο λύσεις.Ασύρματα ακουστικά bluetooth ή σύνδεση ενσύρματων ακουστικών μέσω dongle στην θύρα που φορτίζει το κινητό,αν υποστηρίζεται.Κοινώς το 3,5 jack είναι μόνο για ενσύρματες συνδέσεις ακουστικών,και δεν επηρεάζει κάτι άλλο στην λειτουργία του κινητού ,άμα λείπει. Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να σε καλα !!!με λιγα λογια. προσωπικα που δεν χρησιμοποιω hands free δεν θα εχω προβλημα.νομιζα ηταν κατι που θα επηρεαζε το κινητο,
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν χρησιμοποιείς handsfree,για ομιλία,μουσική κτλ,δεν θα σου λείψει καθόλου.Να σαι καλά!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...