Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι καλύτερο

 

b3adba7228792cd337365c00c3a5b301.jpg

 

Έχω και εγώ τον φορτιστή της Blitzwolf και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης τα καλώδια της είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από που και πόσο?

Απο το πλαίσιο είχα πάρει.και τα δυο μαζί γύρω στα 15€.φόρτιζω ποιο γρήγορα απο τον μαμά φορτιστή.απλα για να μην γονατισω την μπαταρία το έχω ποιο πολύ σαν λύση ανάγκης όταν δεν έχω πολύ χρονο για φόρτιση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαίσιο είχα πάρει.και τα δυο μαζί γύρω στα 15€.φόρτιζω ποιο γρήγορα απο τον μαμά φορτιστή.απλα για να μην γονατισω την μπαταρία το έχω ποιο πολύ σαν λύση ανάγκης όταν δεν έχω πολύ χρονο για φόρτιση.
ποιο μοντελο ?
Link to comment
Share on other sites

ποιο μοντελο ?
https://www.plaisio.gr/tilefona/fortistes/chargers/pokeit-Fortistis-Spitiou-1thesi-2dot1a-Leuko-RAY-RC005-ΛΕΥΚΟ.htm και πήρα και ενα καλώδιο άλλο γιατί μου ειπαν οτι με το κανονικό που δινει το κινητοδεν θα έβλεπα διαφορά.ο φορτιστής δεν έχει μέσα στην συσκευασία καλώδιο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει περάσει καιρός αλλά αν δεν βρήκες ρίξε μια ματιά στα τζάμπο...έχει ένα holder που μπαίνει στο κλιματισμό και πιάνει το κινητό από τα πλάγια σαν δαγκάνα...κάνει 99λεπτα και κράταει το σ9+ μια χαρά..

 

Επίσης έχει με 2 ευρώ αυτούς με το μαγνητακι

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου είναι 2Α και αυτός εδώ είναι 2,1A
Καλημερα.δεν ξέρω αν θα έχει διάφορα τοτε.εγώ πάντως απο αυτον που έχει το κινητό είδα διάφορα στον χρονο φόρτισης.καλυτερα περνα απο ενα μαγαζί οποιοδήποτε με κινητά η ηλεκτρονικά και ρωτα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα καλο καλωδιο που πρεπει να παρω για να εχω μαζι με το φορτιστη quick charge 2,0 ?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου με τέτοιου είδους συσκευές περιορίζεται στο mi band 2. Τώρα όμως θέλω ένα smartwatch και ξεκινώντας από κάποιο φθηνό, σκέφτηκα για το amazfit bip (γιατί κάπου με τραβάνε και οι τετραγωνισμένες οθόνες), αλλά όταν το είδα από κοντά μου φάνηκε τόσο μικρό (1,93 το ύψος μου) και γενικά ήθελα κάτι ποιο μεγάλο στο χέρι μου. Μετά σκέφτηκα το amazfit pace και διαβάζοντας στο θέμα του είδα αρκετούς μετά από κάτι μήνες να πέφτει απότομα η αυτονομία του ρολογιού σε λιγότερο από μέρα χωρίς να μπορούν να κάνουν κάτι (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά εντυπωσιακό ρολόι). Μετά σκέφτηκα για το Pace 2 που τα λεφτά του είναι κοντά στο gear sport (που το έχει ένας φίλος) και μετά θυμήθηκα ότι ένας άλλος φίλος μου πήρε το Samsung gear s3 frontier (όταν ακόμα δεν το σκεφτόμουν για τόσο ακριβό smartwatch και δεν το είχα δώσει σημασία). Έχω μερικές μέρες που διάβασα όλες τις σελίδες (συγκεκριμένα και τις 99) του εδώ θέματος και μάλλον καταλήγω σε αυτό. Ενώ μέχρι τώρα μου άρεσε περισσότερο το frontier τώρα άρχισε να μου αρέσει πολύ και το classic.

 

Ο λόγος που άνοιξα το θέμα είναι μήπως υπάρχει κάτι που να με διαφεύγει (χρηματικό όριο κάπου στα 200), από Garmin δεν έχω ιδέα και τέλος να πω ότι πιο πολύ το θέλω ως γκατζετάκι παρά για να αθλούμαι (κανένα περπάτημα, αλλά επειδή πρόσφατα έχω κόψει και το κάπνισμα, ίσως αποκτήσω πιο αθλητικές συνήθειες).

Τα fitbit τι λένε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
https://www.afasia.gr/pobos-fm-gia-metadosi-mousikis-apo-to-kinito-se-radiofono-aftokinitou-3243.html?fbclid=IwAR1ejSkRig-YAVZOib6Z4pBbpuL1FCXFBk7LfGCdT2oK68vYaGEeGMi5qeM αν κατάλαβα καλά αυτό λειτουργει και όπως ενα κοινο ραδιόφωνο;το έχει κάποιος;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

https://www.afasia.gr/pobos-fm-gia-metadosi-mousikis-apo-to-kinito-se-radiofono-aftokinitou-3243.html?fbclid=IwAR1ejSkRig-YAVZOib6Z4pBbpuL1FCXFBk7LfGCdT2oK68vYaGEeGMi5qeM αν κατάλαβα καλά αυτό λειτουργει και όπως ενα κοινο ραδιόφωνο;το έχει κάποιος;

 

Συνηθως σε αστικα κεντρα δυσκολο να εχεις αδεια συχνοτητα FM οποτε ενα ψου ψου θα το εχεις....εγω το εχω αλλα το πηρα στο 1/2 της τιμης στο σκρουτζ. Βασικα το βαζεις οπου θες οχι μονο σε τηλ εγω το βαζω και σε μπ3 player η τελος παντων οπου χωραει το βυσμα.

Οχι δεν λειτουργει οπως ενα ραδιοφωνο, απλα αναμεταδιδει οτι του βαλεις πχ κινητο χρησιμοποιωντας fm , προς το ραδιοφωνο, και ακους οτι θα ακουγες στα ακουστικα του τηλ.

 

Ναι ακους απο το ραδιο και τηλεφωνικη συνομιλια και οδηγιες GPS....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ευχαριστώ.νόμιζα οτι είναι και ραδιόφωνο.για συσκευές που δεν έχουν ράδιο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Θέλω να πάρω ένα smartwatch που να δέχεται κάρτα sim.

Αυτό που θέλω να πετύχω είναι να απαντάω και να κάνω κλήσεις από το ρολόι και να μην βγάζω από το τσαντάκι κάθε τρεις και λίγο το τηλέφωνο. Το ίδιο θέλω να κάνω και όταν οδηγώ.

Για να γίνει αυτό πρέπει να πάρω μια κάρτα sim με τον ίδιο αριθμό του τηλεφώνου ή μπορεί να γίνει και χωρίς να έχει κάρτα το ρολόι αρκεί να είναι συνδεδεμένα με το bluetooth?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, θέλω να μου προτείνετε τι να πάρω για προστασία της τηλεόρασης μου (https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/175023-lg-28mt49s-28?cmicc=skroutz#) του PS4 μου (https://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-konsola/Sony-PS4-Slim-500-GB-PS719845454.htm) και του Router μου (Vodafone). Δεν ξέρω τι κάνει το καθένα,*για αυτό ζητάω την βοήθεια σας,*για να επιλέξω ότι καλύτερο γίνεται για προστασία (να είναι καλό και οικονομικό όσο γίνεται). Επιπλέον μπρίζα και προαιρετική μπορεί να είναι ένα φωτιστικό δωματίου ή το λάπτοπ μου (Lenovo). Οπότε θέλω τουλάχιστον 5 υποδοχές. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή σε Note 9 από Note 8,έχω το εξής πρόβλημα.Τα δύο SONY BT που έχω,ένα SBH-50 και ένα mW1,από 5 εικονίδια που εμφάνιζαν εμφανίζουν τώρα μόνον 3.Εχει κάποιος μήπως, κάποιο απ' αυτά τα ΒΤ για να πει την εμπειρία του μπας και μπορέσω και τα ρυθμίσω;

Το έχω ξαναπάθει και με άλλα τηλ. στο παρελθόν,αλλά τελικά τα ρύθμιζα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι τα θέματα αυτών που ψάχνουν για έξυπνα ρολόγια δεν έχουν πολλή ζήτηση. Από το να φτιάξω ένα ακόμη λέω να προσθέσω εδώ.

Είχα το σονυ 3, και ψάχνω κι εγώ για αντικαταστάτη.

Με ενδιαφέρει να δείχνει την ώρα, να έρχονται τα μηνύματα από sms-viber-(messenger), να βαράει όταν έχω κλήση, να κρατάει όσο γίνεται η μπαταρία του.

 

Αδιάφορα

μέγεθος, δυνατότητες gps, sports, παλμοί

 

Καμιά πρόταση;

Το miband 3 ;

Link to comment
Share on other sites

Το miband 3 ;

 

Νομίζω μονόδρομος αν δε έχεις σκοπό να ανεβάσεις το μπάτζετ.

Και εγώ στην ίδια αναζήτηση είμαι αλλα για αντικατάσταση του MiBand 2.

Link to comment
Share on other sites

Για τις ανάγκες που περιγράφεις δεν νομίζω να υπάρχει όφελος.

Αν βρεις σε καλή τιμή πχ ένα amazfit (το 1ο) θα έχεις πιο πολλά καλουδια και πιο ωραίο design κατά την ταπεινή γνώμη μου.

Μετά αναλόγως αν σε ενδιαφέρει πιο πολύ το fitness η το high tech κομμάτι υπάρχουν πολλές επιλογες αλλά βγαίνουμε off topic και μάλλον off budget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά, καλές γιορτές...

 

Πριν μερικούς μήνες, είχα αγοράσει από το gearbest μια SD 64GB για το κινητό μου.

Ξαφνικά, η SD κλείδωσε. Δεν έχω ιδέα πως....

 

Μπορώ να δω και να αντιγράψω από αυτήν τα δεδομένα, αλλά δεν μπορώ να γράψω σε αυτήν τίποτα....

Το έψαξα, βρήκα διάφορες λύσεις, από low level format μέχρι επέμβαση στην registry...

Δεν δούλεψε τίποτα.....

 

Έστειλα μήνυμα στο gearbest και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει τρόπος να

ξεκλειδώσει και μου έστειλαν μερικό refund....

 

Έχει τύχει σε κάποιον αυτό, υπάρχει κάτι που μπορεί να την ξεκλειδώσει ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...