Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βλέπω ότι η μπαταρία του ΒΤ που έχω,ενός Sony SBH50 δηλαδή,έχει αρχίσει και αδυνατίζει έψαξα να βρω άλλο καινούριο,και βρήκα ένα με 53€.Το ερώτημα είναι η μπαταρία του,σε τι κατάσταση θα είναι,από τη στιγμή που αν και αχρησιμοποίητο θα βρίσκεται στο ράφι κάποια χρόνια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά

Εδω και 2 χρόνια έχω την spigen στο galaxy S6 ( μαύρη με χρυσαφί λωρίδα γυρω γύρω),καθώς και tempered glass για την οθόνη.

Μου εσπασε η χρυσαφί λωρίδα που ήταν γύρω απο το τηλέφωνο και προσανατολίζομαι ή να πάρω tempered glass και για πίσω σαν αυτό

https://www.ebay.com/itm/S...cAAOSwUKxYjnAy

 

ή να πάω σε αυτήν την θήκη.

https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-sgp11439-samsung-galaxy-s6-case-black/

ή αυτή

https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-sgp11313-samsung-galaxy-s6-case-metal-slate/

 

Σαφώς με το tempered glass μπρος και πίσω θα είναι πιο λεπτό το τηλεφωνο ,αλλα θα έχει την προστασία που του παρέχει η θήκη?

τι λέτε να κάνω?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθειά σας για dual SIM adapters. Υπάρχουν δύο γνωστές εταιρείες, η simore και η magic SIM και πωλούν αντάπτορες που μετατρέπουν τα single SIM σε dual. Έχει δοκιμάσει κάνεις; είναι αξιόπιστα; σκοπός μου είναι να αποφύγω να αγοράσω dual SIM κίνητρο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε

 

Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με μια sim παλια που εχω και θελω να παω στην Wind να την κοψω για να την βαλω σε αλλη συσκευη αυτο εχει καποιο επιπελον κοστος? Ειμαι συνδρομητης με συμβολαιο στην εταιρεια .

 

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του xiaomi redmi note 4 και θελω να βρω ένα dock, ίσως ραδιόφωνο η απλό μεγάφωνο που να φορτίζει τη συσκευή και να λειτουργεί και αυτόνομα παράλληλα... Καμία ιδέα / πρόταση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ξέρετε αν υπάρχει κάποιου είδους συσκευή/γκατζετάκι που να συνδέεται με το κινητό ώστε να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο; Το ραδιόφωνο μου είναι απαραίτητο και δυστυχώς αυτό το Huawei δε διαθέτει... :(
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο. Είναι η πιό εύκολη λύση. Κάτι σαν αυτά πχ http://www.safershop.gr/index.php?act=viewProd&productId=20133&ref=bestprice.gr
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω ενα tablet e-star και προσπαθω να τον συνδεσω με εναν εξωτερικο σκληρο maxtor 256 gb

Και τα 2 ειναι παλια μηχανηματα..

 

Χρησιμοποιω το καλωδιο του εξ. σκληρου (mini usb male - usb male) και ενα καλωδιο OTG (usb female - micro usb male)

Κανω την εξης συνδεση: εξ.σκληρος - καλωδιο - OTG - tablet

 

Το φωτακι του σκληρου αναβει...ακουγεται ενας ..αργοσυρτος θορυβος αλλα το tablet δεν τον διαβαζει..

 

Μηπως φταει οτι ειναι μακρια τα καλωδια (50 εκ περιπου) και δεν αρκει το ρευμα??

 

Να σημειωσω οτι και ο σκληρος λειτουργει κανονικα σε PC και το tablet με στικακι...

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το ξέρω και σ' ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έτσι δε θα παίρνω χαμπάρι αν χτυπήσει το κινητό, γι' αυτό θέλω κάτι που να μπαίνει πάνω στο τηλέφωνο...
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολυ χρήσιμο προιόν .Την κίνηση που κάνουμε σχεδόν όλοι κάθε μέρα να φωρτόσουμε το τηλέφωνο και να σου σπάνε τα νεύρα γιατί θα πρέπει να βρείς πως μπαίνει το μαμοκαλόδιο στον φωρτιστή σωστά πως να το βάλεις σωστά στην θύρα usb της συσκευής και άμα δεν το βάλεις σωστά να αχρηστεύσεις την συσκευή κλπ,κλπ .Υπάρχει λύση και λέγεται reversible Micro-USB cable αναστράψιμο καλόδιο usb και ναι σας λύνει τα χέρια USB to micro usb για όλα τα τηλέφωνα υπόψιν οι τιμές ποικίλουν από 2 ευρώ εως 20 οπότε ψαχτε το πριν την αγορά

μια απορεία γιατί οι εταιρίες δεν τα βάζουν μαζί με της συσκευές τους

 

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην ακούς το κινητό ρε συ? Αφού όλες οι κλήσεις-ειδοποιήσεις χτυπάνε και στα ακουστικά και δεν θα χάνεις τίποτα.Χρόνια πολλά κι όλας!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

η έξοδος usb του ταμπλετ δεν βγάζει αρκετό ρεύμα να τροφοδοτήση των εξωτερικό σκληρό για να το δουλέψεις θα πρέπει να έχεις hub με δική του τροφοδοσία
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Ψάχνω κάποιον αξιόπιστο -που δεν θα μου μείνει στο χέρι- car holder για το γιγάντιο Mi Max 2 μου.

 

Παλιότερα είχα έναν από πανηγύρι με 2 ευρώ, αλλά προφανώς ξεχαρβαλώθηκε στο μήνα ο μηχανισμός του.

 

Κάποιος δοκιμασμένος, κατά προτίμηση με βεντούζα και βραχίονα 5-6 εκατοστά;

 

ΥΓ. Άνοιγμα τουλάχιστον 9εκ.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το Elephone P7000. Τον τελευταίο καιρό η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα. Με το ζόρι βγάζει μία μέρα με ελαφριά χρήση και θέλω να την αντικαταστήσω. Στο επίσημο κατάστημα της Elephone, η μπαταρία δεν υπάρχει σε stock, οπότε αναγκαστικά θα καταφύγω σε άλλο πωλητή. Με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα, εκτός από τις official μπαταρίες, και μπαταρίες άλλων κατασκευαστών, με μεγαλύτερη χωρητικότητα (500mAh-600mAh επιπλέον) αλλά και χαμηλή τιμή. Τις μπαταρίες τις βρήκα εδώ. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν είναι αξιόπιστες οι μπαταρίες αυτών των κατασκευαστών. Γενικά βλέπω καλές κριτικές, αλλά είναι καλύτερο να προτιμήσω κάποια από αυτές, ή να προτιμήσω την official μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να αγοράσω ένα power bank για το S7 Edge. Χθες δοκίμασα το Tronsmart 10400mAh QC 3.0, αλλά καθώς φόρτιζε δεν έβγαζε ένδειξη γρήγορης φόρτισης. Από ότι έχω δει το κινητό υποστηρίζει QC 2.0. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να πάρω power bank με QC 2.0; Γιατί μπορεί το QC 3.0 να είναι συμβατό με το κινητό, αλλά άμα δεν υποστηρίζει την γρήγορη φόρτιση, δεν αξίζει. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειαζόμαιmicro sd class 10 οικονομική και έμπιστο πωλητή δοκιμασμένο απόebay σε νορμάλ τιμή γίνεται χάος δε ξέρω τι να διαλέξω λίγη βοήθεια;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις; Γενικά δε θα έχεις θέμα με νιλκιν αλλά και φθηνό να πάρεις πάλι καλό θα είναι
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε με και εμένα στην αναζήτηση. Κάποια πρόταση; Δεν ψάχνω μεγάλη χωρητικότητα, όσο ταχύτητα. 32gb είμαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν θα στη κόψει καμία εταιρία, θα σου πουν όλες να πάρεις καινούρια με 5-10 ευρώ.

Σε κανένα άλλο κατάστημα τηλεφωνίας από δωρεάν ως 5€.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας. Μετά απο 4 χρόνια με Samsung Duos αλλάζω, με νέο Κινέζικο dual sim. Υπάρχει περίπτωση να υπολογίσω έξτρα έξοδα για αλλαγή των 2 sim ?

1 ) Να μην ταιριάζουν δηλ οι παλιές micro sim στο nano sim tray του νέου κινητού, και μετά το όποιο "cut"?

2) Nα μην είναι πλήρως λειτουργικές ως προς το 4G θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

1) Αν οι κάρτες σου είναι 4g δεν χρειάζεται να τις αλλάξεις, οπότε δε θα χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα. Μπορείς να τις κόψεις και μόνος σου ή να πας σε κάποιο κατάστημα (π.χ. Γερμανός) να τις κόψουν εκεί. Αν κοπούν σωστά δε θα έχεις πρόβλημα.

2) Όχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...