Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφτασαν και τα δικά μου. Φίλε πως βλέπεις οτι είναι γνήσια;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε στοκ στο banggood στα $18.79, για κάποιες ώρες ακόμη

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

 

Έχω ήδη παραγγείλει με την "αρχική" τιμή και έβαλα ακόμη ένα

Τα pistons 2.1 που έχω πάρει από εκεί (3 σετ στο τελευταίο 6μηνο) ήταν μια χαρά.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ στο banggood στα $18.79, για κάποιες ώρες ακόμη

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

 

Έχω ήδη παραγγείλει με την "αρχική" τιμή και έβαλα ακόμη ένα

Τα pistons 2.1 που έχω πάρει από εκεί (3 σετ στο τελευταίο 6μηνο) ήταν μια χαρά.-

 

Σε αυτή την τιμή τα χτύπησα και εγώ, μας έκατσε καλά πιστεύω. Θέλω να δω και διαφορές με τα Pistons 2.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή τα χτύπησα και εγώ, μας έκατσε καλά πιστεύω. Θέλω να δω και διαφορές με τα Pistons 2.

Γράφω πιο πάνω....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6076835#post6076835 ;)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν και τα δικά μου. Φίλε πως βλέπεις οτι είναι γνήσια;

Το μόνο που μπόρεσα να δω και να καταλάβω είναι απο βιντεάκια στο Youtube που κάνουν review στην συσκευή. Τα κοίταξα ένα προς ένα και προσπαθούσα να δω αν έχουν διαφορετικές συσκευασίες, εσωτερικό κτλπ. Όλα ήταν ίδια με το δικό μου. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο βίντεο με fake vs original για τα pistons 3.

Σαν χρήση μου αρέσουν πολύ. Έχουν περίπου την ίδια ποιότητα ήχου με τα pistons 2, είναι λίγο πιο δυνατά πιστεύω,και... αν και δεν έχουν το κλιπσάκι, πραγματικά δεν χρειάζεται. Εφαρμόζουν τέλεια στο αυτί και μέχρι για τρέξιμο πήγα με αυτά χωρίς κανένα πρόβλημα, ακόμα και όταν σπρίνταρα.

Edited by MikoG
Ericsson T28s, Nokia 6510, Sony Ericsson W550i, Apple iPhone 3, Sony Erricson C510, Sony Xperia S, Meizu MX4
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κλιπσακι λετε...;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κλιπσακι λετε...;

Τα pistons 2 είχαν στην συσκευασία μεταλλικό κλιπσάκι, πολύ βολικό και όμορφο. Τα pistons 3 δεν το έχουν πλέον αλλά όσο καιρό τα έχω, δεν βρίσκω όπως είπα καμμιά δυσκολία στην χρήση τους. Δεν πέφτουν απο τα αυτιά ακόμα και με γρήγορο τρέξιμο, κάτι που είναι πολύ καλό για μένα, καθώς πάντα είχα θέμα με ακουστικά τύπου ψείρας.

Ericsson T28s, Nokia 6510, Sony Ericsson W550i, Apple iPhone 3, Sony Erricson C510, Sony Xperia S, Meizu MX4
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μοναδικο που με προβληματιζει με αυτα τα νεα ακουστικα τυπου ψειρας, και δε τα εχω παραγγηλει ακομα.

οσα εχω δοκιμασει στο τρεξιμο και εχω αλλαξει ολα τα μεγεθη απο τα πλαστικα "αυτακια" που δινουν, μου πεφτουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 54 ευρώ είναι με τα 7000 μΑ! Αυτό είναι 10.000!Τέλοσπάντων από ebay βρήκα το μεγαλύτερο που υπάρχει από την Sony 20.000 μΑ! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το κινητό ΖΤΕ V5 Red Bull το οποίο δεν έχει ant+ και επειδή ασχολούμαι με τρέξιμο και ποδήλατο ο παλμογράφος που χρησιμοποιώ έχει ant+.

Έψαξα στο ίντερνετ και είδα πως υπάρχει usb stick το οποίο συνδέεται με otg καλώδιο και έτσι μπορείς να κάνεις το κινητό σου να έχει την συγκεκριμένη λειτουργία με αποτέλεσμα να μπορεί να λειτουργήσει και ο παλμογράφος στο κινητό.

Το έχει ψάξει κανείς αυτό ή ακόμα καλύτερα να το έχει χρησιμοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγες μέρες. Πολύ ποιοτικά και πολύ καλός ήχος. Αλλά σε cubot x9 δεν δουλεύουν τα κουμπιά στην μουσική. Σε κλήσεις δεν τα δοκίμασα ακόμα. Άκυρο για τα κουμπιά. Με τα δύο στις άκρες αλλάζω κομμάτι και με το κεντρικό pause. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δούλεψαν την πρώτη φορά που τα δοκιμασα Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με άλλο πρόγραμμα για μουσική ή κάτι στις ρυθμίσεις?

Τα δοκίμασα με όλα τα προγράμματα που εχω και τις δυο φορές.Στις ρυθμίσεις δεν έχει κάποια επιλογή σε σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το forum..! ψάχνω για αγορά την μάσκα εικονικής πραγματικότητας samsung Gear VR τώρα θα μου πείτε γιατί να μην αγοράσω μια φτηνότερη... λοιπόν έχω δοκιμάσει αρκετές φτηνότερες και μπορώ να πω πως είναι πολύ καλή όλη η εμπειρία για να ξεκινήσει κάποιος με google cardboard που στοιχίζει μόλις 5$ και μετά να δει και τις υπόλοιπες που κυκλοφορούνε με καλύτερη ποιότητα κατασκευής καλλίτερους φακούς, κλπ

 

λοιπόν γιατί ενδιαφέρομαι για το Gear VR ένας λόγος είναι ότι έχει το oculus store και μέσα εκεί ύπαρχει περιεχόμενο με εντυπωσιακά virtual reality apps/games κάτι το οποιο το κάνει να ξεχωρίζει από τα αλλα virtual reality headset...

 

δυστυχώς όμως δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα... και εμενα με ενδιαφέρει η αγορά του άμεσα.. σκέφτηκα να αγοράσω από το ebay... το θέμα όμως είναι πως δεν έχω κάνει ξανά αγορά από εκεί.. και σκέφτομαι μήπως πληρώσω και μου έρθει τίποτα άλλο μετά..

 

γενικά κάποιος που ασχολείται μπορεί να μου δώσει μια ιδέα τι να προσέξω πριν κάνω την αγορά?

 

συγκεκριμένα το προϊόν είναι το Gear VR2 που είναι αποκλειστικά για galaxy S6 και S6 edge

 

http://www.samsung.c.../SM-R321NZWAEUR

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από geek μετά από 1 μήνα και κάτι επιτέλους.Είναι τα πρώτα μου piston που παίρνω οπότε δεν έχω να τα συγκρίνω με τα προηγούμενα,πάντως σε σχέση με τα ακουστικά που είχα από το νοτε 3 η διαφορά στον ήχο είναι χαώδης... και τώρα καταλαβαίνω την φασαρία γύρω από το ονομά τους.
Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι το ebay.

Κοιτάς πρώτα το feedback του πωλητή, τι πουλάει (αν πουλάει θήκες σιλικόνης και σου πετάει το gear vr στο άκυρο, κάτι βρωμάει). Κοιτάς πόσα χρόνια είναι στο site. Και τέλος το πως παρουσιάζει το προϊόν. Είσαι καλυμμένος και από PayPal και από ebay με ασφάλεια :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Ακουσα προσφατα τα earpods της apple και μου αρεσε ο ηχος τους, οποτε ρωτησα αν κανουν για android και αφου πηρα θετικη απαντηση χθες τα αγορασα.

 

Ο ηχος τους ειναι οπως τον περιμενα, απλα υπαρχει ενα θεμα με το mic. Τις 3/4 φορες που θα βαλω το βυσμα, το mic αντι να στελνει αυτο που θα επρεπε (πχ τη φωνη μου), στελνει ενα μονιμο beep υψηλης σχετικα συχνοτητας. Δεν μιλαω για παρεμβολη, το beep ειναι μονιμο και δεν ακουγεται τιποτα αλλο, παραμονο αυτο. Ψαχνοντας λιγο διαβασα περι TRRS & πως η apple εκανε τη μαγκια να switcharει τα rings του mic και της γειωσης πραγμα που βγαζει νοημα, μιας και υποθετω πως αυτο το beep που ακουω ειναι η γειωση.

 

Το περιεργο ομως ειναι πως μετα απο 3-4 προσπαθειες βαλε βγαλε το βυσμα, λειτουργει το mic κανονικα, ενω στο επομενο κανει παλει το beep....

 

Αρα μηπως παιζει και θεμα software? Το κινητο το οποιο χρησιμοποιω ειναι το jiayu s3 και να σημειωσω πως τα δοκιμασα και σε ενα sony xperia και λειτουργουν κανονικοτατα.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Edited by moker_gr
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση

Xiaomi Youth Edition Piston Earphone 3

http://www.gearbest.com/earphones/pp_182191.html

 

δυστυχώς έχουν το καλώδιο τύπου ταλιατέλα και αυτό χαλάει πολλούς υποψήφιους αγοραστές, συμπεριλαμβανομένου και μένα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται..και εγώ το καλώδιο θα το προτιμούσα στρογγυλό αλλά μιας και εχασα τα προηγούμενα πιστόνια που είχα, δεν θελω να ξαναξοδεψω 20 ευρώ.. Οποτε ισως παρω αυτά! Από ήχο λετε να εχουν τον ίδιο ? Επίσης ποσες μέρες κάνει το gearbest na sta steilei?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να είναι ίδια ποιοτικά με τη λιγότερο από μισή τιμή.. Τα προηγούμενα pistons πάντως είχαν μεγάλη διαφορά από την κανονική έκδοση.

Πάντως το πλατύ καλώδιο εκτός από εχθρούς έχει και πολλούς φίλους

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες (αν το εχει και η εταρια σου) να βαλεις μια εσωτερικη κεραια στο σπιτι που περναει το σημα μεσω DSL. Εγω προσωπικα εχω της vodafone και της cosmote και εχω σωθει.

 

Απο ακτινοβολια , ειχα διαβασει ενα ξενο αρθρο, και ελεγε οτι ειναι καλυτερα να εχεις μια εσωτερικη κεραια σε σπιτια χωρις σημα, γιατι το κινητο δεν ζοριζετε να πιασει σημα και ετσι δεν εκπεμπει τοσο πολυ. Αν τωρα ισχυει αυτο... δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...