Jump to content

Sony Xperia 10 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xperia10iii.gif

xperia10iiiw.gif

 

6in Full HD+ OLED HDR display

Qualcomm Snapdragon 690 5G chipset

6GB RAM

128GB storage

Rear cameras:

8Mp f/2.2 16mm ultrawide

12Mp f/1.8 27mm main

8Mp f/2.4 54mm telephoto

8Mp front-facing camera

3.5mm headphone jack

High-Res Audio support

DSEE Ultimate

Side-mounted fingerprint sensor

IP65/68 water and dust resistance

Android 11

5G

NFC

4500mAh battery w/ 3-years long life promise from Sony

169 grams

154mm x 68mm x 8.3mm

Colours: Black, white, blue, pink (availability varies by region)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι είναι σε ιστότοπο γνωστού καταστήματος για προπαραγγελια. Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμο για αποστολή;
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

24re3wsdqfw.jpg

 

1,5 φορά πάνω απο το απερχόμενο 10ii

όχι ότι πιστεύω τέτοιου είδους τεστ και το γράφω είτε αρνητικά, είτε θετικά πράγματα κι αν γράψουν αλλά πάντα τα sony με πολύ χαμηλότερη χωρητικότητα μπαταρίας,βγάζανε πολύ καλύτερα αποτελέσματα απο άλλες συσκευές!

Η διαχείριση που κάνουν είναι τρομερή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις το παρέλαβε η σύζυγος και το έχει να φορτίζει. Ψαχνω για θήκη και βλέπω ολο κι ολο 2 επιλογές...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβε η σύζυγος και το έχει να φορτίζει. Ψαχνω για θήκη και βλέπω ολο κι ολο 2 επιλογές...

 

σε γνήσια ή ότι να είναι?

Καλόριζικο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Nikosdoc, περιμένουμε εντυπώσεις από τη συσκευή!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι της εταιρίας Dux Ducis και έχει καλή εφαρμογή και ωραία αίσθηση στο χέρι.

Το κινητό είναι αξιοπρεπέστατο. Σαφώς πιο γρήγορο από το δικό μου (Samsung S9) και η μπαταρία φαίνεται να αντέχει φορτίζει μέρα παρά μέρα. Η οθόνη είναι εντυπωσιακά...γλυστερή... και η αίσθηση στο χέρι με το μακρόστενο σχήμα του ευχάριστη.

Κατά τα άλλα το βρίσκω πολύ όμορφο στο άσπρο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!

Πήρε μέλος της οικογενείας το 10ii και δεν έχει κανένα παράπονο!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πρόβλημα με την πράσινη απόχρωση στην οθόνη εξακολουθεί να υφίσταται;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

που το διάβασες αυτό?

Γιατί κάτοχοι στο reddit δεν έχουν γράψει κάτι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!

Το είχα διαβάσει αυτό στο reddit!

Νομίζω είχαν δώσει απάντηση ότι ήταν θέμα softwate και ότι με το 62.0.A.3.70 firmware είχε φτιαχτεί το θέμα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχαν δώσει απάντηση ότι ήταν θέμα softwate και ότι με το 62.0.A.3.70 firmware είχε φτιαχτεί το θέμα!

Αυτό θα ήθελα να επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής γιατί σκέπτομαι να την αποκτήσω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα να επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής γιατί σκέπτομαι να την αποκτήσω.

 

Δεν έχω αντιληφθεί κάτι προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

επαφές δεν έρχονται απο τον λογαριασμό σου στο google?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

επαφές δεν έρχονται απο τον λογαριασμό σου στο google?

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η κόρη μου.

Δικό της θα είναι το τηλέφωνο. Απλά ρωτώ αν υπάρχει εφαρμογή συμβατή μεταξύ Samsung και Sony...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα για την κόρη μου που είχε ένα Α8 Samsung ως τώρα.

Στα θετικά ή μπαταρία και η οθόνη.Η συσκευή δείχνει αρκετά φιλική στο χρήστη, ενώ δείχνει και premium κατασκευή. Η εφαρμογή με τις φωτογραφίες δείχνει κάπως περίεργη σε σχέση με την εφαρμογή "συλλογή" της Samsung αλλά μάλλον είναι θέμα συνήθειας. Κριτήριο αγοράςπάντως ήταν το μέγεθος. Κάπου έχουμε βαρεθεί τις παντόφλες που μας πασάρουν οι κατασκευαστές και εδώ η Sony παίζει καλά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ένας φίλος μου και το περιεργαστηκα λίγο.

Η αλήθεια είναι ότι για την τιμή πού έχει,ο 690 είναι λίγος και σαφώς δεν αξίζει αυτά τα χρήματά.

Lag έχει με λίγο φόρτωμα και λογικό.

Θα το δουλέψω καμία μέρα και θα γράψω πιο αναλυτικές εντυπώσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ενοχλεί στο τηλέφωνο είναι οτι δεν έχει Volte. Μίλησα με wind, υποτίθεται ότι το ενεργοποίησαν, αλλά...

Εχω την εντύπωση πως πρέπει η Sony να δώσει update ειδικά για το κάθε δίκτυο. Σε cosmote & Vodafone έχει ενεργοποιηθει σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω καμμιά δεκαριά μέρες και με εκπλήσσει.Εξαιρετικη μπαταρία ,δεν μου κολλάει σε σχέση με το poco F3( δεν παίζω παιχνίδια), πολύ βολικό στο χέρι ακόμα με την θήκη Spigen.Οι φωτό μου φαίνονται πολύ καλές , καλύτερες από το poco ,αντίστοιχες του iphone 12.

Ο μόνος πραγματικός ανταγωνιστής του είναι το Pixel 4a 5g στο οποίο όμως δεν λειτουργεί το 5g στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάμποσες μέρες. Το έδωσα στην κόρη μου η οποία είχε Α8 τριετίας. Δεν το άντεξε πάνω από 2 μέρες. Οι φωτογραφίες έδειχναν μέτριες μπροστά στο Samsung.Α8 Με κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις το πρόβλημα διορθώθηκε αλλά δεν είναι δυνατόν να έχεις απαίτηση από μια γυναίκα 22 ετών να παίζει με διαφράγματα,θερμοκρασίες λευκού,εκθέσεις κλπ για να φέρει στα ίσια της μια συσκευή. Αυτό το κάνουν πολύ καλά όλα τα Samsung και δεν χρειάζεταινα έχεις γνώσεις φωτογράφου για να στήσεις τη συσκευή. Τελικά της έδωσα το S10+ που είχα έως πρόσφατα και χαμογέλασε το πρόσωπο της.

Για μένα ωστόσο είναι μια τίμια συσκευή το Xperia 10III.

Μικρο μέγεθος,κορυφαία οθόνη και μπαταρία, 5G και απροβληματιστη χρήση.Η φωτογραφική μηχανή του δεν είναι κορυφαία αλλά είναι αξιοπρεπής. Θα το κρατήσω για 2ο τηλέφωνο σίγουρα!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 10 III

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...