Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Tablets


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Ειχα συνδεθει με εναν λογαριασμο google σε αλλο κινητο για να δειξω κατι και μετα διεγραψα τον λογαριασμο. Στο κινητο αυτο ομως τωρα ερχονται ειδιποιησεις απο το λογαριασμο μου που εχω διαγραψει κ δεν μπορω να ανακτησω ξανα μεσω της Google πως μπορω να σταματησω τις ειδοποιησεις που ερχονται για αυτο το email?? Το κινητο ειναι android.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εχω ζητημα με το συγκεκριμενο ταμπλετ , το αφησα χωρις φορτιση αρκετο καιρο και δεν ανοιγε .

Αγορασα την μπαταρια του , την εβαλα , αλλα και παλι δεν ανοιγει (σημειωτεον η καινουργια μπαταρια εχει 50% )

Τι μπορει να συμβαινει ;

Δεν εχει πεσει ποτε κατω , εχει τζαμι και θηκη απο την πρωτη στιγμη.

Περιμενω την βοηθεια σας !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[ATTACH]66945[/ATTACH]

 

[ATTACH]66946[/ATTACH]

http://www.samsung.com/in/tablets/galaxy-tab-a-2017-t385n/SM-T385NZDAINS/

Operating System

Android 7.1

Processor

CPU Speed

1.4GHz

CPU Type

Quad-Core

Display

Size (Main Display)

20.31cm (8.0")

Resolution (Main Display)

1280 x 800 (WXGA)

Technology (Main Display)

TFT

Color Depth (Main Display)

16M

S Pen Support

No

Camera

Main Camera - Resolution

8.0 MP

Main Camera - Auto Focus

Yes

Front Camera - Resolution

5.0 MP

Main Camera - Flash

Yes

Video Recording Resolution

FHD (1920 x 1080)@30fps

Memory

RAM_Size (GB)

2

ROM Size (GB)

16 GB

Available Memory (GB)*

9.6 GB

External Memory Support

MicroSD (Up to 256GB)

Network/Bearer

Number of SIM

Single-SIM

SIM size

Nano-SIM (4FF)

SIM Slot Type

SIM 1 + MicroSD

Infra

2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD

2G GSM

GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900

3G UMTS

B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900)

4G FDD LTE

B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B17(700), B20(800), B28(700)

4G TDD LTE

B38(2600), B40(2300)

Connectivity

ANT+

Yes

USB Version

USB 2.0

Location Technology

GPS, Glonass, Beidou

Earjack

3.5mm Stereo

MHL

No

Wi-Fi

802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, HT40

Wi-Fi Direct

Yes

Bluetooth Version

Bluetooth v4.2

NFC

No

Bluetooth Profiles

A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP

PC Sync.

Smart Switch (PC version)

General Information

Color

Gold

Form Factor

Tablet

Sensors

Accelerometer, Hall Sensor

Physical specification

Dimension (HxWxD, mm)

212.1 x 124.1 x 8.9

Weight (g)

364

Battery

Internet Usage Time(3G) (Hours)

Up to 14

Internet Usage Time(LTE) (Hours)

Up to 15

Internet Usage Time(Wi-Fi) (Hours)

Up to 15

Video Playback Time (Hours)

Up to 14

Standard Battery Capacity (mAh)

5000

Removable

No

Audio Playback Time (Hours)

Up to 153

Talk Time (3G WCDMA) (Hours)

Up to 36

Audio and Video

Video Playing Format

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Video Playing Resolution

FHD (1920 x 1080)@30fps

Audio Playing Format

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Services and Applications

S-Voice

No

Mobile TV

No

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Ειχα συνδεθει με εναν λογαριασμο google σε αλλο κινητο για να δειξω κατι και μετα διεγραψα τον λογαριασμο. Στο κινητο αυτο ομως τωρα ερχονται ειδιποιησεις απο το λογαριασμο μου που εχω διαγραψει κ δεν μπορω να ανακτησω ξανα μεσω της Google πως μπορω να σταματησω τις ειδοποιησεις που ερχονται για αυτο το email?? Το κινητο ειναι android.

 

Πρώτα-πρώτα θα πρέπει να μπεις από τον υπολογιστή μέχρι 14 ημέρες μπορείς να ανακτήσεις το λογαριασμό της Google και δεύτερον πρέπει να διαγράψεις από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού Google την συσκευή να σταματήσουν να έρχονται ειδοποιήσεις για κάθε λογαριασμό ζητάει Google ένα έναν αριθμό τηλέφωνο σβήνεις τηλέφωνα και διαγραφή του λογαριασμού

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

Μου έφεραν προ 2 μηνών το tablet του τίτλου είναι αυτό είναι κλειδωμένο στην AT&T (έχει μια κάρτα sim της μέσα). Έχω κάποιες ερωτήσεις

 

1. Υπάρχει δυνατότητα να γίνει root και να περαστεί κάποια custom rom έτσι όπως είναι η πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσω από AT&T; Δεν με απασχολεί η εγγύηση

2. Υπάρχει τρόπος να περαστούν Ελληνικά και να ξεφορτωθώ όλες τις βλακείες της AT&T χωρίς να περάσω custome rom μόνο με root;

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά καλησπέρα ,βρήκε ο αδερφος μου ενα Samsung Galaxy Tab Α 2016(Τ580) ξεχασμενο σε μια τουλετα σε μια κεφετερια και ειναι κλειδωμενο με google account ,δοκιμασαμε επαναφορα μεσω odin και μόλις μπαίνει ζητάει παλι google account....υπάρχει καποιος που ασχολείται να μου στειλει ενα πμ μήπως και μπορέσουμε να το χρησιμοποιήσουμε? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λιγουρευομαι εδώ και λίγε μέρες το s5e αλλά ακόμη δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή.Να πω ότι από το 2010 χρησιμοποιώ αποκλειστικά το οικοσύστημα της Apple (iPhone,iPad,Apple Watch,Mac) πέραν λίγων μηνών που χρησιμοποίησα το galaxy tab s3.

Ξέρω η συσκευή είναι τούμπανο αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι στο s3 δεν ήταν τόσο smooth η χρήση του και είχε λανγκαρισματα,πράγμα πολύ σπαστικό για κάποιον που είναι χρόνια χρήστης του iOS.

Για να μην μακρηγορώ...Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το s5e να μου πει τη γνώμη του;;Και αν είναι εφικτό θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη κάποιου που έκανε τη μετάβαση σε αυτό από κάποιο iPad.

Ευχαριστω για το χρόνο σας !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος που εχει το αυθεντικο πριζακι του ταμπλετ να μου στειλει μια φωτο να δω τα χαρακτηριστικα γιατι το εχω χασει και θελω να το αγορασω ?

Εχω ψαξει παντου στο ιντερνετ και δεν το βρισκω. Το φορτιζω με αλλο πριζακι και αλλο καλωδιο και φορτιζει πολυ αργα ,παιζει ρολο το καλωδιο η το πριζακι η και τα 2?Ευχαριστώ.

 

8.4 inches

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μια εβδομάδα το δουλεύω και μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.

Όλα είναι γρήγορα και χωρίς κολλήματα, σαν επαγγελματική χρήση είναι σαν να έχω ένα πολύ μεγάλο S9+ .

Πριν το αγοράσω έψαχνα για παρουσίασή του από Έλληνες youtubers αλλά κανένας δεν το είχε πιάσει στα χέρια του .

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το iPad 9.7 2018,αν κατάλαβα καλά ελπίζω να μην την έκανες την αλλαγή :P..Το iPad σε θέμα επεξεργαστή είναι καλύτερο και από το Tab s4 το οποίο είναι ναυαρχίδα!Δεν υπάρχει σύγκριση είναι σα να μου Λες θα δώσω το iPhone x και θα πάρω το Huawei p9 lite..Εγώ έχω το iPad 9.7 και δεν καταλαβαίνει τίποτα ότι και να του πετάξω το τρέχει υποδειγματικά..Από το 9.7 για να πω ότι έκανα αναβάθμιση δεν μπορώ να πάω σε Ανδροιδ,μόνο προς τα πάνω,δηλαδή iPad air 2019,iPad pro 10.5.. Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, δεν θα το εκανε αν δεν ηθελε να εχει την καλυτερη οθονη της αγορας σε tablet και λειτουργιες, το 1/5 των οποιων θα εχει και το ipad με το ios 13 σε ενα τριμηνο...

@ Speedracer

Φοβερο ταμπλετακι, με οθονη μαγεια, ηχο το ιδιο κι ενα dex mode που το παει σε αλλο επιπεδο.

Ψαξε να το παρεις στη σωστη τιμη και προχωρα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο εβδομάδες το πήρα στα 322 ευρώ.

Τρομερό μπορώ να πω , σχετικά με τον επεξεργαστή δεν καταλαβαίνει τίποτα με πολλά προγράμματα να τρέχουν συνεχόμενα ( δεν το περίμενα )

Δοκίμασα να τρέξω ένα παιχνίδι με πολλές απαιτήσεις ( επεξεργαστή και κάρτα γραφικών) και δεν κατάλαβα την διαφορά από το S9+

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα... Δυστυχώς είμαι ένας απ τους ατυχους που μου έκλεψαν το Samsung tablet μου μέσα από την τσάντα μου. Διαθέτει μόνο την λειτουργία WiFi και όχι 3G. Υπάρχει καποιος τροπος να το εντοπίσω; Έχω μπει ήδη στο Samsung account και στο Google αλλα πουθενά δεν υπάρχει κανένα στίγμα. Προφανώς είτε έχει γίνει hard reset ή δεν έχει ανοίξει ακόμα. Ψάχνωντας στο internet βρήκα το prey app. Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις; Γνωρίζει πως δουλεύει; Με μια γρήγορη ματια ζητάει να του δώσεις και το imei της συσκευής. Στο δικό μου tablet είτε στο κουτί είτε στην απόδειξη δεν αναγράφεται κάποιο imei, παρα μόνο το serial No... μήπως επειδή είναι μόνο με WiFi και όχι με δεδομένα 3G? Οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να δεις τι θα αγορασεις και ξέχνα το παλιό.Ελπίζω τουλάχιστον να το είχες κλειδώσει

 

Δεν υπάρχει δηλαδή κανένας τροπος να εντοπιστεί αν συνδεθεί σε κάποιο δίκτυο WiFi? Μέσω του serial No πχ ή με κάποιον άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δηλαδή κανένας τροπος να εντοπιστεί αν συνδεθεί σε κάποιο δίκτυο WiFi? Μέσω του serial No πχ ή με κάποιον άλλο τρόπο;
Αντε πες το βρήκες τι θα κάνεις θα πας εκεί (με κίνδυνο να χάσεις και την ζωή πέρα από το tablet) γιατί αστινομια δεν θα πάει για κανέναν λόγο
Link to comment
Share on other sites

Αντε πες το βρήκες τι θα κάνεις θα πας εκεί (με κίνδυνο να χάσεις και την ζωή πέρα από το tablet) γιατί αστινομια δεν θα πάει για κανέναν λόγο

 

Υπάρχει Κ η νομική οδός... κανεις καταγγελία η αστυνομία πλέον είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να πάει, Κ από κει Κ πέρα Κ εφοσον βρεθεί έχεις την επιλογή εάν θες να το πας δικαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Κ η νομική οδός... κανεις καταγγελία η αστυνομία πλέον είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να πάει, Κ από κει Κ πέρα Κ εφοσον βρεθεί έχεις την επιλογή εάν θες να το πας δικαστικά.

 

(επειδή είμαι ας το πούμε του επαγγέλματος ) ενα θα σου πω μεχρι να φτάσει εισαγγελική εντολή θα πάρει χρόνο και μεχρι τοτε θα χαθεί κάθε ίχνος (την τοποθεσία πριν γίνει πλήρες wipe θα την δεις το πολύ πολύ για μερικά λεπτά από εκεί και πέρα τα δεδομένα θεωρούνται μι αξιόπιστα εφόσον πέρασε αρκετός καιρός.......... ετσι εφόσον δεν θα γίνει άμεσα η παρέμβαση το ξεχνάς

 

αλλος άτροπος μαζεύεις μερικά φιλάκια παίρνετε μερικά καλασνικοβ και πατε........ που δεν παιζει απο οτι καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

(επειδή είμαι ας το πούμε του επαγγέλματος ) ενα θα σου πω μεχρι να φτάσει εισαγγελική εντολή θα πάρει χρόνο και μεχρι τοτε θα χαθεί κάθε ίχνος (την τοποθεσία πριν γίνει πλήρες wipe θα την δεις το πολύ πολύ για μερικά λεπτά από εκεί και πέρα τα δεδομένα θεωρούνται μι αξιόπιστα εφόσον πέρασε αρκετός καιρός.......... ετσι εφόσον δεν θα γίνει άμεσα η παρέμβαση το ξεχνάς

 

αλλος άτροπος μαζεύεις μερικά φιλάκια παίρνετε μερικά καλασνικοβ και πατε........ που δεν παιζει απο οτι καταλαβα

Να πάω με κασνικοφ ναι σίγουρα δεν παίζει... :) αλλα όταν κανεις καταγγελία επώνυμη σε αστυνομικό τμήμα τότε πάνε σίγουρα. Και αυτό το γνωρίζω πολύ καλά.

 

Τώρα όσο αφορά την ανθχνευση του ίχνους του σήματος του WiFi, εάν μπορεί να γίνει κάποια ταυτοποίηση μεσω του serial No της συσκευής δεν το γνωρίζω καθόλου. Γι αυτό προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες μήπως μπορέσει και βγει κάτι θετικό. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!

Edited by Marik153
Link to comment
Share on other sites

Να πάω με κασνικοφ ναι σίγουρα δεν παίζει... :) αλλα όταν κανεις καταγγελία επώνυμη σε αστυνομικό τμήμα τότε πάνε σίγουρα. Και αυτό το γνωρίζω πολύ καλά.

 

 

 

Τώρα όσο αφορά την ανθχνευση του ίχνους του σήματος του WiFi, εάν μπορεί να γίνει κάποια ταυτοποίηση μεσω του serial No της συσκευής δεν το γνωρίζω καθόλου. Γι αυτό προσπαθώ να συλλέξω πληροφορίες μήπως μπορέσει και βγει κάτι θετικό. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!

Πέρα από την πλάκα όχι δεν μπορεί να γίνει κάτι μόνο με serial, ούτε υπάρχει κάποιος νόμος που σε καλύπτει σε αυτό (ακόμη και με imei που είναι ανιχνευσημο με εξοπλισμό παροχου)

Ότι σου είπαν η ποιο πάνω μπες στο skrutz να βρεις την επόμενη σου συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα όχι δεν μπορεί να γίνει κάτι μόνο με serial, ούτε υπάρχει κάποιος νόμος που σε καλύπτει σε αυτό (ακόμη και με imei που είναι ανιχνευσημο με εξοπλισμό παροχου)

Ότι σου είπαν η ποιο πάνω μπες στο skrutz να βρεις την επόμενη σου συσκευή

 

Κ γω ο ίδιος απ την αρχή αυτό πίστευα... οτι πάω για καινούργιο. Ειναι αυτό που λέμε όμως, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Να σαι καλά πάντως για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι με το ime και το κουτί να πας στην αστυνομία να κάνεις καταγγελία κλοπής και να πάρεις τη Samsung τηλέφωνο ώστε να δώσεις το ime ώστε αυτοί να δώσουνε Αν πάει σε κάποιο service π.χ. Γερμανός και τα λοιπά να το βρούνε από κει και πέρα επειδή είμαστε Ελλάδα πας για καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχετε δοκιμάσει ποτέ να αντικαταστήσετε το smartphone σας με tablet;

Σκέφτομαι να πάρω το Samsung Galaxy Tab S7 (όχι το plus) 4G LTE που δέχεται και κλήσεις / SMS με SIM και έχει πολύ γερή μπαταρία για καθημερινή χρήση καθώς κι ένα σχετικό τσαντάκι χιαστί.

 

Έχετε σχετική εμπειρία;

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μερικώς το έχω κάνει με ένα με ένα galaxy a7 που έχω, δεν είναι πάντα βολικό, σίγουρα θες μαζί bluetooth ακουστικά και ένα ρολόι που να δείχνει τον καλούντα και αν μπορείς να κάνεις κλήσεις από αυτό ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Tablets
  • The title was changed to Samsung galaxy tab a - 2019 - t510 ανταλλακτικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...