Jump to content

αγορα κινητου μετα απο oneplus 7 pro


mike3550
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στο forum..ειμαι κατοχος του oneplus 7 pro και σκεφτομαι να το αλλαξω..

ιδανικα θα ηθελα να παω στο 9 pro αλλα μου πεφτει λιγο ακριβο..

τι επιλογες υπαρχουν?αξιζει να παω σε oneplus 8 pro?η αν υπαρχει καποιο καταστημα που πουλαει σε χαμηλη τιμη το 9 pro?

γενικα το budjet ειναι γυρω στα 700 ευρω

Link to comment
Share on other sites

το απλο oneplus 9 εννοεις?
Ναι. Αν κι εγώ πιστεύω ότι καλό είναι όταν αλλάζουμε τηλέφωνο ν αλλάζουμε κι εταιρία. Έτσι για τη διαφορά

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν κι εγώ πιστεύω ότι καλό είναι όταν αλλάζουμε τηλέφωνο ν αλλάζουμε κι εταιρία. Έτσι για τη διαφορά

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ισχυει και αυτο που λες αλλα μαρεσει το oxygen

η αλλη επιλογη ειναι να παω στο mi 11

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και αυτο που λες αλλα μαρεσει το oxygen

 

η αλλη επιλογη ειναι να παω στο mi 11

Πολλοί λένε ότι πλέον το one ui της Samsung είναι ακόμα καλύτερο από το oxygen

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι πλέον το one ui της Samsung είναι ακόμα καλύτερο από το oxygen

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν θα ηθελα να δωσω τοσα λεφτα για κατι που δεν ξερω..τα τελευταια χρονια ειμαι με oxygen και miui

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 1+ 7 pro για ένα ολόκληρο χρόνο περίπου ως καθημερινή μου βασική συσκευή και το έδωσα πριν μισό μήνα περίπου δουλεύοντας το ταυτόχρονα για 5 μήνες περίπου με το MI 10T 8/128 και για 5 μέρες περίπου μαζί επίσης με s20 fe 5g ( άρα Vs 3 συσκευών για 5 μέρες 7προ- s20 fe 5g- MI 10T) το τελευταίο διάστημα για την τελική μου επιλογή.

Oxygen Os όμορφο απλό ελαφρύ για να το αξιοποιήσεις στο μέγιστο όμως θα επέλεγα όπως οι περισσότεροι τον δρόμο του ρουταρίσμστος της συσκευής. Για μένα το miui με την έκδοσή του 12 είναι ότι μου ταιριάζει περισσότερο για τα δικά μου θέλω. Μοναδική ένταση ήχου στα ακουστικά είτε σε ενσύρματα είτε σε Bluetooth αρκετες παραμετροποιήσεις σε όλο το μενού ωραίο ομαλό ειδικά στα 144hz που υποστηρίζει η συσκευή μου. Το μενού του Os είναι πιο σφαιράτο στα σημεία. Εκεί που είναι εμφανέστατη η διαφορά είναι στην χρήση internet browsing όπου MI 10T & s20 fe 5g είναι πολύ πολυ ομαλά και γρήγορα. Επειδή θα γράψω ατελείωτη έκθεση σταματώ και γράφω πιο στοχευμένα.

Για να καταλάβεις ότι κάνεις αναβάθμιση ή θα πας σε s21 ultra (χορταστική οθόνη, κάμερες τοπ) ή σε MI 11 περισσότερο για αλλαγή Ui εφόσον σου αρέσει το Miui ( έρχεται σε λίγο διάστημα το πολυδιάστατο και πολυδιαφημισμένο 12.5).

Αν γουστάρεις και θες να παραμείνεις σε Oxygen θα κοιτούσα εφόσον δεν σε ενδιαφέρει τόσο το setup των καμερών ένα 8 pro. Το mi 11 διαβάζω για υπέρ θέρμανση του 888 μέτρια αποτελέσματα σε low light συνθήκες οι φωτογραφίες από την άλλη έχει κορυφαίο πάνελ δίχως τα προβλήματα με green tint φαινόμενα όπως στο 8 pro.

To mi 11 το θεωρώ ότι στα 600 ευρώ το 8/256 μεταχειρισμένο είναι μια καλή επιλογή για να το σκεφτείς ως το επόμενο κινητό σου.

Το πιο ολοκληρωμένο ομως είναι το s21 ultra απλά επειδή έχω αλλάξει έξι εφτά ναυαρχίδες Samsung το έχω βαρεθεί το περιβάλλον χρήσης του, από την άλλη έχει την κορυφαία πια υποστήριξη σε κάθε επίπεδο after sales κι όχι μόνο φυσικά...θα πάρει μέχρι και 14 android να ' μάστε καλά μέχρι τότε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 1+ 7 pro για ένα ολόκληρο χρόνο περίπου ως καθημερινή μου βασική συσκευή και το έδωσα πριν μισό μήνα περίπου δουλεύοντας το ταυτόχρονα για 5 μήνες περίπου με το MI 10T 8/128 και για 5 μέρες περίπου μαζί επίσης με s20 fe 5g ( άρα Vs 3 συσκευών για 5 μέρες 7προ- s20 fe 5g- MI 10T) το τελευταίο διάστημα για την τελική μου επιλογή.

Oxygen Os όμορφο απλό ελαφρύ για να το αξιοποιήσεις στο μέγιστο όμως θα επέλεγα όπως οι περισσότεροι τον δρόμο του ρουταρίσμστος της συσκευής. Για μένα το miui με την έκδοσή του 12 είναι ότι μου ταιριάζει περισσότερο για τα δικά μου θέλω. Μοναδική ένταση ήχου στα ακουστικά είτε σε ενσύρματα είτε σε Bluetooth αρκετες παραμετροποιήσεις σε όλο το μενού ωραίο ομαλό ειδικά στα 144hz που υποστηρίζει η συσκευή μου. Το μενού του Os είναι πιο σφαιράτο στα σημεία. Εκεί που είναι εμφανέστατη η διαφορά είναι στην χρήση internet browsing όπου MI 10T & s20 fe 5g είναι πολύ πολυ ομαλά και γρήγορα. Επειδή θα γράψω ατελείωτη έκθεση σταματώ και γράφω πιο στοχευμένα.

Για να καταλάβεις ότι κάνεις αναβάθμιση ή θα πας σε s21 ultra (χορταστική οθόνη, κάμερες τοπ) ή σε MI 11 περισσότερο για αλλαγή Ui εφόσον σου αρέσει το Miui ( έρχεται σε λίγο διάστημα το πολυδιάστατο και πολυδιαφημισμένο 12.5).

Αν γουστάρεις και θες να παραμείνεις σε Oxygen θα κοιτούσα εφόσον δεν σε ενδιαφέρει τόσο το setup των καμερών ένα 8 pro. Το mi 11 διαβάζω για υπέρ θέρμανση του 888 μέτρια αποτελέσματα σε low light συνθήκες οι φωτογραφίες από την άλλη έχει κορυφαίο πάνελ δίχως τα προβλήματα με green tint φαινόμενα όπως στο 8 pro.

To mi 11 το θεωρώ ότι στα 600 ευρώ το 8/256 μεταχειρισμένο είναι μια καλή επιλογή για να το σκεφτείς ως το επόμενο κινητό σου.

Το πιο ολοκληρωμένο ομως είναι το s21 ultra απλά επειδή έχω αλλάξει έξι εφτά ναυαρχίδες Samsung το έχω βαρεθεί το περιβάλλον χρήσης του, από την άλλη έχει την κορυφαία πια υποστήριξη σε κάθε επίπεδο after sales κι όχι μόνο φυσικά...θα πάρει μέχρι και 14 android να ' μάστε καλά μέχρι τότε...

 

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση και για τις λεπτομερειες..

εχω βρει oneplus 8 pro 8/256 στα 540 μεταχειρισμενο,mi 11 8/256 στα 650 1 μηνα μεταχειρισμενο και μετα παιζουνε καινουργια τα oneplus 9 pro και s21 ultra στα 920 ευρω καινουργια!

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δωσει τοσα πολλα χρηματα για κινητο και με ποναει λιγο να τα δωσω αλλα απο την αλλη δεν θελω να παρω κατι και σε 1 εβδομαδα να το μετανιωσω και να ψαχνομαι παλι!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σ ενδιαφέρει,στο banggood το oneplus 9 έχει 530 ευρώ και το oneplus 9 pro 750

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σ ενδιαφέρει,στο banggood το oneplus 9 έχει 530 ευρώ και το oneplus 9 pro 750

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο banggood υπαρχει εγγυηση?ποσο καιρο κανει να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο εγγύηση εδώ στην Ευρώπη το στέλνεις κατευθείαν στην επίσημη 1+.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως και απο σκρουτζομαγαζο να το παρει 1 χρονο εγγυηση θα εχει και παλι. Οποτε στα 750 δεν υπαρχει συζητηση. Τι καλυτερο παιρνεις?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρόνο εγγύηση και η αποστολή κάνει 15-20 μέρες συνήθως

 

αυτο πιο πολυ με προβληματιζει η αναμονη..ηθελα κατι πιο αμεσο

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρόνο εγγύηση και η αποστολή κάνει 15-20 μέρες συνήθως
Σχετικό αυτο. Μπορεί κ λιγότερο από 14 μέρες. Ανάλογα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό αυτο. Μπορεί κ λιγότερο από 14 μέρες. Ανάλογα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μπορεί και λιγότερο. Ανάλογα με τη μεταφορική που θα επιλέξει το banggood. Έχω παραλάβει και σε 9 μέρες αλλά και σε 25.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...