Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι μεγάλες αλυσίδες που συνεργάζονται με Infoquest δίνουν 270€ το Mi 11 Lite 5G και 300€ το 11 Lite 5G NE.
Και για τα δύο θεωρώ ότι είναι λογική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

299 το εχει ο κωτσόβολος νομίζω. Το ΝΕ. 
Ποια η διαφορά του ΝΕ?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του ΝΕ?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το NE φοράει τον sd778g που είναι πολύ καλύτερος με εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας. Το άλλο έχει πάνω τον 780 και η μπαταρία του είναι χάλια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:
4 ώρες πριν, manan69t said:
Ποια η διαφορά του ΝΕ?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το NE φοράει τον sd778g που είναι πολύ καλύτερος με εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας. Το άλλο έχει πάνω τον 780 και η μπαταρία του είναι χάλια.

Και αυτό από που προκύπτει? Πολύ καλύτερος σε τι? Δύναμη ? Αρχιτεκτονική (5nm vs 6nm)?

Μπαταρία δεν είναι το δυνατό σημείο του κινητού..

Εγώ με τον 780  και τα πάντα ανοιχτά βγάζω κατά μέσο όρο 5-5:30 ώρες sot..

Όποιος θέλει με τον 778 ας αναφέρει αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε να διαλέξετε ανάμεσα σε αυτό κ στο realme master edition με τον 778g που πάνω κάτω είναι στα ίδια λεφτά. Τι θα επιλέγατε; κ γιατί; 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, challenge143 said:

Αν είχατε να διαλέξετε ανάμεσα σε αυτό κ στο realme master edition με τον 778g που πάνω κάτω είναι στα ίδια λεφτά. Τι θα επιλέγατε; κ γιατί; εγώ το σκεφτόμουνα για το Master edition αλλά έκανα πίσω γιατί είναι μονοφωνικο 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Αν είχατε να διαλέξετε ανάμεσα σε αυτό κ στο realme master edition με τον 778g που πάνω κάτω είναι στα ίδια λεφτά. Τι θα επιλέγατε; κ γιατί; 

Υπάρχει ένα βίντεο συγκριτικό στο youtube από techtablets που τον θεωρώ και αξιόπιστο που βγάζει το συμπέρασμα πως σε φωτογραφίες και βίντεο υπερτερεί το mi 11 lite και πως στο ui και στο λειτουργικό το realme ..νομίζω πως με την έλευση του 12.5  enhanced και σ αυτό το τομέα η διαφορά μειώνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου εμφάνισε την enhanced.πιο πριν δεν υπήρχε αυτο όταν έκανα έλεγχο για αναβαθμίσεις.                      

Screenshot_2021-11-26-09-54-51-495_com.android.updater.jpg

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpacardi said:

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου εμφάνισε την enhanced.πιο πριν δεν υπήρχε αυτο όταν έκανα έλεγχο για αναβαθμίσεις.                      

Screenshot_2021-11-26-09-54-51-495_com.android.updater.jpg

και μένα δεν βγάζει κάτι για enhanced.  εκανε αναβάθμιση χθές που το πήρα απλά λεει 12.5.5.0 σταθερή. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, androu said:

και μένα δεν βγάζει κάτι για enhanced.  εκανε αναβάθμιση χθές που το πήρα απλά λεει 12.5.5.0 σταθερή. 

 

Και σε εμένα όταν έκανα την αναβάθμιση δεν το έγραφε εκεί και μου το εμφάνισε μετά από επαναφορά του τηλεφώνου

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, androu said:

 

Μια ερώτηση αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.στην εφαρμογή θέματα όταν πάω στην προσαρμογή θέματος και πάω να αλλάξω την γραμμή κατάστασης ενώ λέει επιτυχής εφαρμογή δεν μου αλλάζει την γραμμή κατάστασης στο θέμα που διάλεξα.σε όλα τα άλλα που κάνω προσαρμογή σε εικονίδια σε θέμα σε στυλ κλειδώματος σε όλα αλλάζει αλλά στην γραμμή κατάστασης όχι έχω φάει κόλλημα και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απίστευτο για τα λεφτα του. Όσο το δουλευω(τεταρτη μέρα) τόσο πιο πολύ το γουστάρω. Τελικά μεγάλη διαφορά με το redmi note 10 pro που είχα.αυτο που δεν έχω συνηθίσει ακόμα είναι όταν το έχω στη τσέπη στη φόρμα βάζω να το χέρι μου από έξω να δω ότι το έχω και δεν μου έπεσε και αυτο γιατι ειναι απιστευτα ελαφρυ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas pas said:

Το κινητό είναι απίστευτο για τα λεφτα του. Όσο το δουλευω(τεταρτη μέρα) τόσο πιο πολύ το γουστάρω. Τελικά μεγάλη διαφορά με το redmi note 10 pro που είχα.αυτο που δεν έχω συνηθίσει ακόμα είναι όταν το έχω στη τσέπη στη φόρμα βάζω να το χέρι μου από έξω να δω ότι το έχω και δεν μου έπεσε και αυτο γιατι ειναι απιστευτα ελαφρυ

Η κάμερα πως είναι σε σχέση με το RN10 Pro; Εκτός το βάρος και το πάχος, τι άλλες διαφορές σου έκαναν εντύπωση;

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα στα ίδια αλλά πολύ καλύτερο βίντεο. Πολυ πιο ελαφρύ πολύ πιο γρήγορο πιο καλή οθόνη. Και μπαταρία τελικά στα ίδια είναι παρόλο που είναι μικρότερη.στα 439 αρχική στα επωνυμα μαγαζια θα είχα κάποιους ενδοιασμούς μήπως να επερνα κανα αλλο αλλά στα 299 και επιστροφή 15% σε κάποια μαγαζια είναι ότι πιο vfm κυκλοφοραει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, androu said:

και μένα δεν βγάζει κάτι για enhanced.  εκανε αναβάθμιση χθές που το πήρα απλά λεει 12.5.5.0 σταθερή. 

 

Καλησπέρα σας.Θα έπρεπε να γράφει enhanced ;;;;;Έγινε κάποιο λάθος κατά την αναβάθμιση;;;; Πρέπει να γίνει επαναφορά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, diomat said:

Καλησπέρα σας.Θα έπρεπε να γράφει enhanced ;;;;;Έγινε κάποιο λάθος κατά την αναβάθμιση;;;; Πρέπει να γίνει επαναφορά;;;;;

εμενα μου την εμφανισε μετα απο επαναφορα του τηλεφωνου οπως εγραψα πιο πανω 

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mpacardi said:

εμενα μου την εμφανισε μετα απο επαναφορα του τηλεφωνου οπως εγραψα πιο πανω 

Έκανα τελικά επαναφορά αλλά δεν άλλαξε κάτι.Σημαινει κάτι αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμιση, σίγουρα σας έβαλε την 12.5.5?

Γιατί εμένα μου έβαλε σήμερα την 12.5.6 σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.καλο θα είναι όταν λέμε για αναβαθμίσεις να αναφέρουμε και πια έκδοση εχουμε. Εχει 3 μοντέλα mi 11 lite και μετα global και eu.εμενα για παράδειγμα είναι το mi 11 lite 5g ne και ειναι eu και φοράει την 12.5.5

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas pas said:

Καλημερα στην παρέα.καλο θα είναι όταν λέμε για αναβαθμίσεις να αναφέρουμε και πια έκδοση εχουμε. Εχει 3 μοντέλα mi 11 lite και μετα global και eu.εμενα για παράδειγμα είναι το mi 11 lite 5g ne και ειναι eu και φοράει την 12.5.5

 

Καλημέρα.ακριβως όπως τα λες είναι.και σε εμένα είναι η 12.5.5 eu. τα global έχουν την 12.5.6

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, greg2310 said:

Mi 11 lite 5g eu.

12.5.6

 

Φιλε εσένα που δεν είναι το New edition μπορείς να μου πεις αν δουλεύει το aod κανονικά και όχι μόνο για 10 δευτερόλεπτα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...