Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, MAFIA said:

γιατι ειναι χαλια με την κανονικη εφαρμογη ; εμενα ειναι μια χαρα στα ματια μου εκτος αν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος και περιμενεις κατι αναλογο απο κινητο των 250ευρω 

Καλησπέρα. Καθόλου επαγγελματίας αλλά τις βρίσκω σαν ψεύτικες (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω) όταν τις κάνω ζουμ για να δω κάτι από κοντά στην φωτογραφία. 

Τι να πω. Ίσως ήταν πάντα έτσι και δεν το είχα προσέξει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kles said:

Καλησπέρα. Καθόλου επαγγελματίας αλλά τις βρίσκω σαν ψεύτικες (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω) όταν τις κάνω ζουμ για να δω κάτι από κοντά στην φωτογραφία. 

Τι να πω. Ίσως ήταν πάντα έτσι και δεν το είχα προσέξει 

μήπως έχεις ενεργοποιημένη την ωραιοποίηση;;;;;;

εαν ναι βγάλε την για πιο φυσικά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wicker said:

μήπως έχεις ενεργοποιημένη την ωραιοποίηση;;;;;;

εαν ναι βγάλε την για πιο φυσικά αποτελέσματα!!

Μπορεί. Κάτι είχα πειράξει πριν λίγο καιρό. Που την βρίσκω να την απενεργοποιήσω;

βασικα βρήκα την επαναφορά προεπιλεγόμενων κινήσεων και την επέλεξα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά αυτό ήταν. 

Μετά την επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, οι φωτογραφίες βγαίνουν οκ.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθειά σας. 

Να είστε καλά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kles said:

Μετά την επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, οι φωτογραφίες βγαίνουν οκ.

Για ποιες ρυθμισεις λες ακριβως ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mphxt said:

Για ποιες ρυθμισεις λες ακριβως ?

Κάποια στιγμή έπαιζα με τις ρυθμίσεις της κάμερας και αργότερα,όταν έβγαζα φωτογραφιες, δεν βγαίνανε καλές και ζητησα βοήθεια εδώ στο φόρουμ και τελικά με επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμισεις, έστρωσε το πράγμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kles said:

Κάποια στιγμή έπαιζα με τις ρυθμίσεις της κάμερας και αργότερα,όταν έβγαζα φωτογραφιες, δεν βγαίνανε καλές και ζητησα βοήθεια εδώ στο φόρουμ και τελικά με επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμισεις, έστρωσε το πράγμα 

Ναι , ποιες ηταν ομως οι ρυθμισεις απο αυτες που πειραξες που επηρεασαν την ποιοτητα των φωτος ? Ή δεν ξερουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mphxt said:

Ναι , ποιες ηταν ομως οι ρυθμισεις απο αυτες που πειραξες που επηρεασαν την ποιοτητα των φωτος ? Ή δεν ξερουμε ?

Δεν ξέρουμε. Δεν θυμάμαι δηλαδή ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kles said:

Δεν ξέρουμε. Δεν θυμάμαι δηλαδή ακριβώς 

Δηλαδη τωρα φωτογραφιζεις και ζουμαρεις στην φωτο και ειναι καθαρες οι λεπτομερειες ? Εχεις ενα δειγμα τετοιας φωτογραφιας να δουμε ?

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mphxt said:

Δηλαδη τωρα φωτογραφιζεις και ζουμαρεις στην φωτο και ειναι καθαρες οι λεπτομερειες ? Εχεις ενα δειγμα τετοιας φωτογραφιας να δουμε ?

Ακριβως. Με διορθωμένη την κάμερα 

IMG_20221011_113639.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kles said:

Ακριβως. Με διορθωμένη την κάμερα 

Αυτη ειναι η κανονικη αναλυση της φωτογραφιας ? Γιατι ουτε καν χωρις ζουμ δεν βλεπεις τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mphxt said:

Αυτη ειναι η κανονικη αναλυση της φωτογραφιας ? Γιατι ουτε καν χωρις ζουμ δεν βλεπεις τι γινεται...

Είναι καλύτερη από πρίν.

Περισσότερα δεν ξέρω ρε παιδιά από ρυθμίσεις στην καμερα.

Και τώρα που το θυμήθηκα, κάποια στιγμή είχα πατήσει ωραιοποίηση.

Καλά το είπε ο φίλος πιο πάνω 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kles said:

Είναι καλύτερη από πρίν.

Περισσότερα δεν ξέρω ρε παιδιά από ρυθμίσεις στην καμερα.

Και τώρα που το θυμήθηκα, κάποια στιγμή είχα πατήσει ωραιοποίηση.

Καλά το είπε ο φίλος πιο πάνω 

Οταν την εκανες επισυναψη εδω , πολυ πιθανο το σαιτ να την μικρυνε σε μεγεθος , αρα και να εχασε και σε ποιοτητα.

Δες εδω μια φωτο απο το stock app , και μια απο την gcam που ανεφερα παραπανω εδω. Αν κανεις καναδυο , αντε τρια ζουμ , μια χαρα δειχνουν. Αν το πας τερμα ζουμ , οκ , φυσικο ειναι να χαλαει η ποιοτητα. 
Στην gcam , παντως τα χρωματα ειναι πιο σωστα και τον τελευταιο καιρο την προτιμω.

ΥΓ : Αν θες τερμα ζουμ , τοτε μια λυση ειναι να τραβας στο 64mp mode του stock app. Για παραδειγμα δες αυτην εδω. Μπορεις να ζουμαρεις περισσοτερο απο τις απλες φωτος , αλλα και παλι υπαρχει και ενα οριο στο ποσο ζουμ και ποση ποιοτητα θα παρεις. Το 64mp mode αξιζει σε μακρυνα τοπια. Δεν μπορεις να τραβας τα παντα σε αυτο το mode , γιατι κοστιζει και σε χωρητικοτητα. Η καθε φωτο βγαινει περιπου 20mb.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Της gram καλύτερη αλλά της στοκ ωραία είναι. 
δεν είμαι ειδικός και ούτε ξέρω από ρυθμίσεις αλλά το αποτέλεσμα στης στοκ μου φτάνει εμένα 

Link to comment
Share on other sites

BTW : χρησιμοποιω για αρκετους μηνες gcam απ το   BSG GCam APKs - Google Camera Port (celsoazevedo.com)   

Σχεδον καθε εβδομαδα ανεβαζει αναβαθμισεις ....και η εφαρμογη λειτουργει σε μενα τουλαχιστον  απροβληματιστα ...

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει καποιος να προτεινει καμμια καλη custom rom, κατα προτιμηση AOSP?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει κάποιος πρόβλημα με τις φυσαλίδες στο messenger; Ενώ έχω ενεργοποιημένη την επιλογή τα μηνύματα δεν εμφανίζονται σε φυσαλίδες...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον τελευταίο καιρό μου κάνει το εξής:

Κάποιες φορές όχι πάντα, απαντάω μία κλήση ή ξεκινάω εγώ μία κλήση και για κάποια δευτερόλεπτα δεν με ακούνε ενώ εγώ τους ακούω κανονικά.

Δεν πρέπει να είναι πρόβλημα στο Hardware (μικρόφωνο κλπ) διότι δεν το κάνει συνέχεια και αν το κάνει είναι για 5-20 δευτερόλεπτα.

Το πρόβλημα είναι ότι ο άλλος δεν έχει την υπομονή να περιμένει και κλίνει την κλήση.

Έκανα format και ήμουν σίγουρος ότι θα στρώσει αλλά δυστυχώς Όχι, βέβαια μετά το format έβαλα πάλι τις 100+ εφαρμογές που είχα και πριν.

Πιστεύω ότι είναι κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει το μικρόφωνο για κάποιο χρόνο, έτσι απενεργοποίησα κάποιες εφαρμογές που έχουν άδεια χρήσης μικροφώνου αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Υπάρχει κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, ή κάποιος να γνωρίζει την λύση? 😕

Link to comment
Share on other sites

Πριν χρόνια μου είχε κάνει το ίδιο το mi4 και είχα διαβάσει με καρφίτσα μια μια τρυπουλα ίσα ίσα να μπει μέσα η καρφίτσα αλλά να καθαρίσει το μικρόφωνο ... Δεν το πήρα σοβαρά αλλά αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα..το έκανα και δούλεψε !

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ..Γνωριζει καποιος ποτε το τηλεφωνο θα παρει την αναβαθμιση σε android 13 ???

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει σιγά σιγά. ήδη ξεκίνησε στα ΝΕ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 7:42 ΜΜ, MAFIA said:

Πριν χρόνια μου είχε κάνει το ίδιο το mi4 και είχα διαβάσει με καρφίτσα μια μια τρυπουλα ίσα ίσα να μπει μέσα η καρφίτσα αλλά να καθαρίσει το μικρόφωνο ... Δεν το πήρα σοβαρά αλλά αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα..το έκανα και δούλεψε !

Δεν πρέπει να είναι βουλομένο, διότι όπως έγραψα δουλεύει πολλές φορές χωρίς πρόβλημα και όταν συμβεί να μην με ακούνε μετά από κάποια δευτερόλεπτα δουλεύει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2023-02-06-18-29-08-645_com.android.updater.thumb.jpg.bfd6d92850df06f73df12d5987321525.jpgWelcome 😁

 

 

 

 

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...