Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello all,

I had issues with 5g and only 4g was working in areas which has 5g. I checked with provider all good then I took phone to service station repair (probably just reset it), then 5g was working for a month now again only 4g.

Any ideas what might be wrong?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 15/7/2022 at 10:43 ΜΜ, mphxt said:

Καλημέρα μπορεί  κάνεις να βοηθήσει γιατί δεν μου δείχνει το ιστορικό κλήσεων στο exdialer  και συνέβη μετά την τελευταία αναβάθμιση

 

Link to comment
Share on other sites

@Steliosbk Πως καταφερες να κανεις παραθεση εμενα να γραφω κατι που γραφεις εσυ ... θελει μεγαλη τεχνη...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mphxt said:

@Steliosbk Πως καταφερες να κανεις παραθεση εμενα να γραφω κατι που γραφεις εσυ ... θελει μεγαλη τεχνη...

Ναι όντως είμαιι τεχνίτης μεγάλος χαχα 

Link to comment
Share on other sites

Eνα πρόβλημα που παρουσιάστηκε ξαφνικά στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος

ενώ έχω καινούργια ενημέρωση και πατάω να ενημερώσει δεν κάνει τίποτα. μετά από λίγο μου λέει ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί. Καμία ιδέα το έχει και κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο best price το "παλιό" mi 11 lite 5G και το "καινούριο" NE (new edition), σε παραπλήσιες  τιμές. Έχετε άποψη  για το ποιό να προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο best price το "παλιό" mi 11 lite 5G και το "καινούριο" NE (new edition), σε παραπλήσιες  τιμές. Έχετε άποψη  για το ποιό να προτιμήσω?
Είναι η ίδια συσκευή με άλλο επεξεργαστή.
Είχε βγει πρώτα με τον 780, έπειτα λόγω έλλειψης κυκλοφόρησε με τον 778g.
Επιδόσεις, μικρή διαφορά. Θα προτιμούσα το ne, επειδή είναι πιο "φρέσκο".
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το σκέπτομαι κι εγώ, θα δω και την διαθεσιμότητα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω δύο εκδοχές, το "παλιό" και το NE, υπάρχει λόγος να προτιμήσω κάποιο από τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, p_k said:

Δοκίμασε επανεκκίνηση. 

ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, rupper said:

ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα

το πρόβλημα λύθηκε με την απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος από την  διαχείριση εφαρμογών

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, fufutos said:

Βρίσκω δύο εκδοχές, το "παλιό" και το NE, υπάρχει λόγος να προτιμήσω κάποιο από τα δύο?

Ένας λόγος να προτιμήσεις το NE αν έχεις vodafone πχ. είναι ότι αυτό είναι πιστοποιημένο για 5g ενώ το "παλιό" όχι. Το αναφέρω γιατί εγώ έκανα την επιλογή του NE με αυτό το κριτήριο. 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την εκδοση με τον 780 οχι το ΝΕ , εχω 2 sim cosmote & vodafone, σε οποια καρτα βαλω για δεδομενα μια χαρα 5g εχει παντου οποτε δεν εχεις θεμα απ αυτη τη πλευρα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κάθε φορά που προσπαθώ να ανοίξω κάποιο αρχείο pdf από τα αρχεία δεν μου το ανοίγει ..

Για να το ανοίξω θα πρέπει να επιλέξω επιλογές και ανοιγμα με άλλη εφαρμογή.

Το έχει και άλλος φίλος αυτό το θέμα;

Έχω την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και εφαρμογές για pdf έχω τις adobe acrobat kai wps pdf .

 

https://ibb.co/kBcXJsm

https://ibb.co/b5pcsP3

 

 

 

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ενημερωτικα να αναφερω στους απανταχου κατοχους του εν λογω κινητου , οτι τραβαει βιντεο 4k/60fps αν και δεν αναγραφεται στα επισημα specs του ή δεν δινεται ως επιλογη στο stock camera app.

Το καταφερα με μια gcam και κρατησε τα fps σταθερα στα 60 καθ'ολη την διαρκεια του βιντεο.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παληκάρια καλημέρα. Έχω το 8/128 nfc και ενώ όλα δουλεύουν υποδειγματικά, οι φώτος είναι χάλια. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε να βελτιωθούν; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kles said:

Παληκάρια καλημέρα. Έχω το 8/128 nfc και ενώ όλα δουλεύουν υποδειγματικά, οι φώτος είναι χάλια. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε να βελτιωθούν; 

Ευχαριστώ 

Δεν ξερω τα κριτηρια σου , και βρισκεις "χαλια" τις φωτος. Το stock app παραγει αξιοπρεπεις φωτογραφιες. Απο την αλλη μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια gcam. Mια που δουλευει απροβληματιστα σε μενα ειναι αυτη.

Χρησιμοποιει και τις 3 καμερες (wide/ultrawide/macro) , και παραγει πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο το stock app , κυριως στην αποδοση και ισορροπια χρωματων.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mphxt said:

Δεν ξερω τα κριτηρια σου , και βρισκεις "χαλια" τις φωτος. Το stock app παραγει αξιοπρεπεις φωτογραφιες. Απο την αλλη μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια gcam. Mια που δουλευει απροβληματιστα σε μενα ειναι αυτη.

Χρησιμοποιει και τις 3 καμερες (wide/ultrawide/macro) , και παραγει πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο το stock app , κυριως στην αποδοση και ισορροπια χρωματων.

Οκ, ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω. Κάποια google camera θυμάμαι παλιά θεωρούνταν καλή επίσης. Ξέρεις κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kles said:

Κάποια google camera θυμάμαι παλιά θεωρούνταν καλή επίσης.

Υπαρχουν απειρες gcam για απειρες συσκευες. Πολυ γενικο αυτο που λες. Καποιες δουλευουν καλυτερα σε καποιες συσκευες και καποιες αλλες για καποιες αλλες. Και συνεχως βγαζουν νεες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Δεν τόχω και πολύ μ αυτά ξέρεις και είχα και χρόνια iphone οπότε δεν το παρακολουθούσα. 

Θα το δω. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου 

Παρεμπιπτόντως, έχω την εντύπωση ότι τώρα τελευταία χάλασαν οι φωτογραφίες. Από καμμία αναβάθμιση ή ιδέα μου είναι; 

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι χαλια με την κανονικη εφαρμογη ; εμενα ειναι μια χαρα στα ματια μου εκτος αν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος και περιμενεις κατι αναλογο απο κινητο των 250ευρω 

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...