Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχουν παρει το 11 liteNE,εχει ραδιο fm??
Δυστυχώς δεν έχει, βασικός λόγος απόρριψης του κινητού + την μικρή μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε χρησιμοποιώ ενσύρματα ακουστικά και δεν ακούω ραδιόφωνο,θα το δοκιμάσω το απόγευμα με τον ανταπτορα που έχει usb to 3.5 και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi 11 lite 5g ..η αδερφή μου το Poco x3 pro.. συνοπτικά.

Ταχύτητα-ιδια 

Οθόνη mi11 lite 

Ποιότητα κατασκευής mi 11 lite 

Μπαταρία Poco 

Κάμερα mi 11 lite 

Μέγεθος βάρος σίγουρα καλύτερο το mi 11

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, greg2310 said:

Έχω το mi 11 lite 5g ..η αδερφή μου το Poco x3 pro.. συνοπτικά.

Ταχύτητα-ιδια 

Οθόνη mi11 lite 

Ποιότητα κατασκευής mi 11 lite 

Μπαταρία Poco 

Κάμερα mi 11 lite 

Μέγεθος βάρος σίγουρα καλύτερο το mi 11

 

Ουφφφφ....τα ξέρω αυτά  και είναι κι αυτά που σκέφτομαι .

Γέρνω προς 11 lite ...αλλά πάλι κοιτάζω poco x3 pro . 😅😅

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια Mi 11 lite.

Μια ερωτηση θα σου κάνω.

Παιρνεις το Mi 11 lite και δεν σε βολευει η μπαταρια ( που και αυτο εξαρταται απο τη χρηση που κανει ο καθένας μας).

Εχεις λύση ταχεια φορτιση ή powerbank

 

Παιρνεις Poco x3 pro. Δεν σου αρεσει η οθονη ή η καμερα ή η ποιοτητα κατασκευης (πλαστικο πισω αν θυμαμαι καλα) και κλασσικο σχεδιο.

Πως το σωζεις;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, miltos74 said:

Με κλειστά μάτια Mi 11 lite.

Μια ερωτηση θα σου κάνω.

Παιρνεις το Mi 11 lite και δεν σε βολευει η μπαταρια ( που και αυτο εξαρταται απο τη χρηση που κανει ο καθένας μας).

Εχεις λύση ταχεια φορτιση ή powerbank

 

Παιρνεις Poco x3 pro. Δεν σου αρεσει η οθονη ή η καμερα ή η ποιοτητα κατασκευης (πλαστικο πισω αν θυμαμαι καλα) και κλασσικο σχεδιο.

Πως το σωζεις;

Έχεις δίκιο.....

Βρήκα xiaomi mi 11 lite 8/128 από best price 287 ..οσο περίπου  και banggood 

Eχω κάποιο θέμα από best price ? 2 χρόνια εγγύηση δίνουν 

Edited by Arinapac
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια Mi 11 lite.
Μια ερωτηση θα σου κάνω.
Παιρνεις το Mi 11 lite και δεν σε βολευει η μπαταρια ( που και αυτο εξαρταται απο τη χρηση που κανει ο καθένας μας).
Εχεις λύση ταχεια φορτιση ή powerbank
 
Παιρνεις Poco x3 pro. Δεν σου αρεσει η οθονη ή η καμερα ή η ποιοτητα κατασκευης (πλαστικο πισω αν θυμαμαι καλα) και κλασσικο σχεδιο.
Πως το σωζεις;
Δεν λέω καλό ρε παιδιά αυτό με τη ταχυφορτιση, αλλά μια φορά που δοκίμασα τώρα με στα κρύα ανέβασε 35 βαθμούς η μπαταρία . Φανταστείτε το καλοκαίρι τι θα γίνεται.. εγώ φορτίζω με ένα 10w xiaomi και αν χρειαστώ κάτι γρήγορα μόνο τότε. Θεωρώ ότι ζοριζεται η μπαταρία με την ταχυφορτιση πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλό ρε παιδιά αυτό με τη ταχυφορτιση, αλλά μια φορά που δοκίμασα τώρα με στα κρύα ανέβασε 35 βαθμούς η μπαταρία . Φανταστείτε το καλοκαίρι τι θα γίνεται.. εγώ φορτίζω με ένα 10w xiaomi και αν χρειαστώ κάτι γρήγορα μόνο τότε. Θεωρώ ότι ζοριζεται η μπαταρία με την ταχυφορτιση πολύ.
Έχεις δίκιο ότι πιο άχρηστο είναι η ταχυφορτιση, για μένα που κρατάω αρκετά χρόνια τις συσκευές είναι καταστροφή, πάντα φορτίζω με αργούς φορτιστές και οι μπαταρίες βγάζουν άνετα 3 χρόνια, πάντα όταν διαλέγω συσκευή φροντίζω καινούργια να βγάζει άνετα 2+ μέρες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2021 at 11:31 ΠΜ, Kostas pas said:

Δεν μπορεί κάποιο κινητό χωρίς 3.5 jack να έχει ραδιόφωνο 

Γίνεται,αν έχει εσωτερική κεραία.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά απλά έφερα ένα παραδειγμα για ωρα αναγκης του ανθρωπου. Δεν ειπα να το φορτιζει μονιμα με ταχεία φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπαμε για αυτό φίλε μου , τις απόψεις μας λέμε. Εξάλλου, όπως θέλει ο καθένας φορτίζει. Απλά μου έκανε εντύπωση η θερμοκρασία μέσα στο χειμώνα, γι'αυτό το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, drivth said:

Δεν το είπαμε για αυτό φίλε μου , τις απόψεις μας λέμε. Εξάλλου, όπως θέλει ο καθένας φορτίζει. Απλά μου έκανε εντύπωση η θερμοκρασία μέσα στο χειμώνα, γι'αυτό το ανέφερα.
 

Βρε παιδιά ας μου πει κάποιος που γνωρίζει ..υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αγορά από best price η να προχωρήσω σε παραγγελία ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Arinapac said:

Βρε παιδιά ας μου πει κάποιος που γνωρίζει ..υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αγορά από best price η να προχωρήσω σε παραγγελία ?

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Κοίταξε τις αξιολογήσεις που έχει το εκάστοτε κατάστημα και αποφάσισε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Arinapac said:

Βρε παιδιά ας μου πει κάποιος που γνωρίζει ..υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αγορά από best price η να προχωρήσω σε παραγγελία ?

Καλημερα φιλε.εγω πρωσοπικα xiaomi αν δεν είναι infocuest δεν παίρνω γιατί αν πάθει κάτι εμπλεξες.περιμενω καμία προσφορά από τα επωνυμα μαγαζια να πλησιάζει τιμές σκρουτζ και παίρνω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drivth said:

Καλημέρα. Το έριξαν στα 369. Και το επίσημο mi store greece τόσο.

278 στο best price 

1 ώρα πριν, Kostas pas said:

Καλημερα φιλε.εγω πρωσοπικα xiaomi αν δεν είναι infocuest δεν παίρνω γιατί αν πάθει κάτι εμπλεξες.περιμενω καμία προσφορά από τα επωνυμα μαγαζια να πλησιάζει τιμές σκρουτζ και παίρνω 

Τι εννοείς ? Δεν σε έπιασα ...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ? Δεν σε έπιασα ...
Ναι αλλά έχει εγγύηση infoquest η του καταστήματος??
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, drivth said:
43 minutes ago, Arinapac said:
Τι εννοείς ? Δεν σε έπιασα ...

Ναι αλλά έχει εγγύηση infoquest η του καταστήματος??

Η εγγύηση από όσο ξέρω είναι πάντα του καταστήματος με τις εταιρίες που έχουν το service αφού αντιπροσωπεία xiaomi δεν υπάρχει στην Ελλάδα ! 

Τι διαφορά θα έχω αν αγοραστεί από Γερμανό ας πούμε ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη 2 ετών εγγύηση από τον επίσημο εισαγωγέα την infoquest. Και όχι 1 έτους καταστήματος με service στον μαστρομητσο της γειτονιάς. Η αλήθεια είναι πάντως ότι έχω αλλάξει πάνω από 20 xiaomi τηλέφωνα την τελευταία τριετία και δεν έχω χρειαστεί ποτέ κάτι. Σαφώς και εγώ ψωνίζω από Σκρουτζ κλπ. Αλλά στα 299 black Friday ήταν ευκαιρία που το πήρα από επίσημο διανομέα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drivth said:

Επίσημη 2 ετών εγγύηση από τον επίσημο εισαγωγέα την infoquest. Και όχι 1 έτους καταστήματος με service στον μαστρομητσο της γειτονιάς. Η αλήθεια είναι πάντως ότι έχω αλλάξει πάνω από 20 xiaomi τηλέφωνα την τελευταία τριετία και δεν έχω χρειαστεί ποτέ κάτι. Σαφώς και εγώ ψωνίζω από Σκρουτζ κλπ. Αλλά στα 299 black Friday ήταν ευκαιρία που το πήρα από επίσημο διανομέα.

Δεν το πρόλαβα δυστυχώς !!

Το βρίσκω 277 από best price με δύο χρόνια εγγύηση από το κατάστημα ! Τώρα βέβαια δεν ξέρω ποιος έχει το service τους ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...