Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ μα ποτέ δεν βάζω κινητά σε τσάντες στο χέρι πάντα η όπου δεν το κρατώ στο χέρι στη τσέπη μπροστινή τσέπη σε τζην, τζην βερμούδα η μαγιό η αν βρίσκομαι οπουδήποτε μπορώ το ακουμπήσω σε σταθερή επιφάνεια δίπλα μου.

 

Επομένως ποτέ δεν μου έχει τύχει τέτοιο περιστατικό τελευταία 15 έτη με δεκάδες συσκευές.

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παράγγειλα το τηλέφωνο αυτό αλλά χωρίς 5g γιατί δεν ήταν διαθέσιμο. Από το banggood αλλά έχει να ενημερωθεί η ανίχνευση του δέματος από τις 16 που το έστειλαν. Έτυχε σε κάποιον να μην ενημερώνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παράγγειλα το τηλέφωνο αυτό αλλά χωρίς 5g γιατί δεν ήταν διαθέσιμο. Από το banggood αλλά έχει να ενημερωθεί η ανίχνευση του δέματος από τις 16 που το έστειλαν. Έτυχε σε κάποιον να μην ενημερώνει;

 

Τα δυο αυτά κινητά είναι αρκετά διαφορετικά, δεν είναι μόνο το 5G/4G η διαφορά τους.

 

Αναφορικά με τις ημέρες, αν έρχεται από Ασία η αναμονή είναι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ημέρα με το mi 11 lite 5g ενώ περίμενα να έχω 5g cosmote δυνατό στο σπίτι που έχω με 4g 130-210mbps στο 5g πήγαινε στα 40mbps σε μέτρηση έξω από το ΣΚΑΪ τρελό νούμερο 1102mbps https://drive.google.com/file/d/1-V238qP9BmROcqE-RSnoSidY9Q-mlCJ0/view?usp=drivesdk .Η συσκευή πολύ καλη λίγο πιο γρήγορη από το mi9, gps με πολύ μεγάλη ακρίβεια. Ωραία οθόνη παρόμοια με το mi9 και στερεό ηχεία!!!Μπορώ να πω ότι και το βίντεο και οι φωτογραφίες είναι αρκετά καλές εκεί αλλά βλέποντας τις φωτο και τα βιντεο στην οθονη του υπολογιστη το mi9 εχει καλυτερες φωτογραφιες και το βιντεο εχει καλυτερη σταθεροποιηση,ευκρινεια και χρώματα, τελικά η ναυαρχίδα αν και 2+ χρόνια παραμένει ναυαρχίδα.Ελπιζω να το κρατήσω για αρκετά χρόνια είτε σαν δεύτερο τηλέφωνο(εργασίας).Αυτο που με παραξένεψε είναι ότι δεν φορτίζει στον φορτιστή του mi note 10lite και φορτίζει στον δικό του και του mi9 και σε άλλους που είναι πιο αργοί στα 18w κάποια στιγμή θα δοκιμάσω το καλώδιο του σε αυτό τον φορτιστή Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

εχετε φορτισει το κινητο σε αλλους γρηγορους φορτιστες 30-33w;Ενω στον δικο τους φορτιστη φορτιζει κανονικα σε άλλους φορτιστές γρήγορους όπως του mi note 10 lite 30w βγαζει το εικονιδιο turbo charge και δεν φορτιζει, επιτηδες αγορασα απο amazon τον ιδιο μαμισιο φορτιστη MDY-11EZ του κινητου και πάλι δεν φορτιζει καθολου ενω βγαζει το εικονιδιο turbo charge(το mi9 φορτιζει κανονικα). Σε αλλους φορτιστές όπως του Mi9 και τον τριπλο της Tronsmart Quick Charge 3.0 φορτιζει κανονικα αλλα βεβαια αρκετα πιο αργα. Σκέφτομαι μήπως είναι θέμα του δικου μου κινητού μήπως το γύρναγα σε εγγύηση αλλά με τον δικό του φορτιστη ειναι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

wifi call σε cosmote διαθέτει το κινητό αυτό παιδιά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και την παρακάτω θήκη, όσο πιο λεπτή γίνεται, soft tpu υλικό και έκατσε άψογα χωρίς να προκαλεί και κανένα θέμα με το nilkin tempered glass που είχα φορέσει.

 

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα όσοι θέλουν όσο πιο λεπτή γίνεται (πιο λεπτή από τη διαφανή μαμισια) ελαφριά και σε μαύρο χρώμα να δένει με το χρώμα του κινητού.

 

https://www.amazon.de/dp/B091GG4KP3/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

 

Άψογο grip και άνεση στη χρήση των κουμπιών. b77c36d7418ad1121223832c49ac7362.jpg8b0dc22fd8942bdfc61222db8765454f.jpg0838c094677db703a1eea57809933eab.jpgd15dd9fd765412038c0d142395d6991c.jpgc510d4b6d6137c375b2c917ae06e52d3.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Η καμερα δεν προστατεύεται; Γιατι βλεπω να εξεχη απο την θηκη.. Πάντος ειναι λεπτη κ δένει γαντι με το κινητό..

 

Edit: Ώπα τωρα το είδα που έκανα zoom στην φωτο.. Την προστατεύει κανονικά..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμο, αν το μέλος haki μπορούσε να κάνει μια πολύ γρήγορη σύγκριση μεταξύ A52 5G και MI11 Lite μια και είχε και τα δύο κινητά. Οθόνη και κάμερα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Και την ερχόμενη εβδομάδα κυκλοφορεί και το A52s 5g με αναβαθμισμένο επεξεργαστή τον 778, οπότε είναι πιο κοντά στον 780 του mi 11 lite.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ελαφρύ βάρος του 11 lite (ο πιό σοβαρός λόγος που το πήρα) το Α 52 καμμία σχέση. 200gr ; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, haki said:

Πόσο "καμία" σχέση έχουν τα 159 με τα 189 γραμμάρια;;; Αν το 11 έβγαινε σε και σε εντελώς αδιάβροχη έκδοση που ζύγιζε 30 γραμμάρια περισσότερο, θα το έπαιρνες;;; O κόσμος τρέχει στα γυμναστήρια για να σηκώσει 150 κιλά και τώρα αποτελούν κριτήριο τα...30 γραμμάρια;;; Eίμαστε όλα τα "φτωχαδάκια" μαζεμένοι στο φόρουμ των κινέζων αλλά αν έπεφτε στα χέρια μας με τρία κατοστάρικα κάνα iPhone 12 Pro Max των 228 γραμμαρίων...καρφί δεν θα μας καιγόταν για το "βάρος" του!!!

Εντάξει. Για μένα έπαιξε ρόλο. Και όχι. Δεν θα έπαιρνα ένα βαρίδι για την φίρμα. 
Εξάλλου για κύρια συσκευή έχω το iPhone se 2020 που επιλέχθηκε επίσης για το βάρος ενώ στα ίδια λεφτά θα μπορούσα να έχω κάποιο μεγαλύτερο.
 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Προσπαθώ να  ενεργοποιήσω την αναμονή κλήσης αλλά δεν φαίνεται να λειτουργεί... ενώ το κάνω κ από το μενού του τηλεφώνου αλλά κ από τις ρυθμίσεις της Vodafone. Έχει τύχει σε άλλον;

Edited by xionistra3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Αγόρασα το κινητό πρόσφατα και παρατήρησα πως αν βάλω το αυτί στο ακουστικό και η οθόνη είναι σβηστή ακούγεται συνέχεια ένας ήχος. Για να τον περιγράψω, θα πω, πως μοιάζει με παράσιτα  ραδιοφώνου. Μπορούν οι υπόλοιποι κάτοχοι του κινητού να με ενημερώσουν αν και τα δικά τους κινητά κάνουν τον ίδιο ήχο παρακαλώ; 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, the_dynamite said:

Καλησπέρα και απο εμένα. Αγόρασα το κινητό πρόσφατα και παρατήρησα πως αν βάλω το αυτί στο ακουστικό και η οθόνη είναι σβηστή ακούγεται συνέχεια ένας ήχος. Για να τον περιγράψω, θα πω, πως μοιάζει με παράσιτα  ραδιοφώνου. Μπορούν οι υπόλοιποι κάτοχοι του κινητού να με ενημερώσουν αν και τα δικά τους κινητά κάνουν τον ίδιο ήχο παρακαλώ; 

Καλημέρα εμένα πάντως δεν ακούγεται τίποτα εκτός τον συνομιλητή πεντακάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gjimmys said:

Καλημέρα εμένα πάντως δεν ακούγεται τίποτα εκτός τον συνομιλητή πεντακάθαρα.

Σε ευχαριστώ που απάντησες. Εγώ ακούω θορύβους από το ακουστικό συνέχεια αν το βάλω στο αυτί, απλά αν δεν είμαι σε κλήση είναι πιο αισθητοί. Πρέπει όμως να είμαι σε χώρο που έχει ησυχία για να τους αντιληφθώ. Μπορείς να δοκιμάσεις κάπου με ησυχία, αν ακούγεται κάποιος θόρυβος αν βάλεις το ακουστικό στο αυτί με κλειστή οθόνη και χωρίς να είσαι σε κλήση;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, the_dynamite said:

Σε ευχαριστώ που απάντησες. Εγώ ακούω θορύβους από το ακουστικό συνέχεια αν το βάλω στο αυτί, απλά αν δεν είμαι σε κλήση είναι πιο αισθητοί. Πρέπει όμως να είμαι σε χώρο που έχει ησυχία για να τους αντιληφθώ. Μπορείς να δοκιμάσεις κάπου με ησυχία, αν ακούγεται κάποιος θόρυβος αν βάλεις το ακουστικό στο αυτί με κλειστή οθόνη και χωρίς να είσαι σε κλήση;

Το δοκίμασα φίλε μου και δεν ακούω τίποτα άλλο εκτός από την κλήση.Ας πει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gjimmys said:

Το δοκίμασα φίλε μου και δεν ακούω τίποτα άλλο εκτός από την κλήση.Ας πει και κάποιος άλλος.

Κι εγώ το δοκίμασα. Δεν ακούω τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gjimmys said:

Το δοκίμασα φίλε μου και δεν ακούω τίποτα άλλο εκτός από την κλήση.Ας πει και κάποιος άλλος.

 

2 hours ago, kles said:

Κι εγώ το δοκίμασα. Δεν ακούω τίποτα 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε θα το πάω για αλλαγή στο κατάστημα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να μεταπιδησω από το Poco F3 στο Mi 11 lite θα ήθελα να μου πείτε εάν τα Mi 11 lite έχουν θέμα στην οθόνη με το green tint γιατί εγώ στο poco f3 έχω μια ελαφρά πρασινιλα στα γκρι backgrounds με τέρμα χαμηλή την φωτεινότητα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, xristos1975 said:

Επειδή σκοπεύω να μεταπιδησω από το Poco F3 στο Mi 11 lite θα ήθελα να μου πείτε εάν τα Mi 11 lite έχουν θέμα στην οθόνη με το green tint γιατί εγώ στο poco f3 έχω μια ελαφρά πρασινιλα στα γκρι backgrounds με τέρμα χαμηλή την φωτεινότητα.

 

Είχα F3 κι εγώ και το έδωσα λόγω πρασινίλας (έντονης). Το Μi 11 lite 5g που πήρα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 2:35 ΜΜ, haki said:

Τα είχα και τα δύο και τώρα ξαναέχω για τρίτη φορά το Mi 11 Lite 5G. Eίναι όντως στην ίδια κατηγορία με το Α52 5G αλλά υπάρχουν διαφορές ώστε να τα κάνουν να απευθύνονται σε άτομα με κάπως διαφορετικές προτεραιότητες. 

 

5. Οι κάμερες είναι πολύ κοντά αλλά θα έλεγα ότι το Α52 έχει μικρό προβάδισμα. Ο οπτικός σταθεροποιητής του Α52 όμως είναι μεγάλο ατού και παραπέμπει σε ναυαρχίδα.

 

Αν και Χiaoμάκιας ενώ ήμουν έτοιμος να πάρω το mi 11 lite 5g ( το καθυστέρησα γιατί δεν υπάρχει διαθέσικο το 8gb ) μου κέντρισε το ενδιαφέρον το A52 ιδίως τώρα που θα βγει και το s (παρόλο που δεν μου αρέσει το one UI) . 

Με βάση το OIS περίμενα το Α52 να έχει μεγάλη διαφορά όμως είδα το παρακάτω βίντεο και απογοητεύτηκα με το κούνημα στα βίντεο στο Samsung, ενώ το ΕIS του Xiaomi δίνει πολύ σταθερά πλάνα. Κάποιος στα σχόλια αναφέρει ότι ο reviewer δεν ενεργοποίσε το Super steady mode στο A52. Ισχύει? Γιατί όπως λένε πολλοί στα σχόλια χωρις EIS τα βίντεο του A52 είναι unusable.

Έχεις άποψη εσύ που τα είχες και τα δύο?

 

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Το ειδα απο κοντα χθες στο Πλαισιο.. Απο εμφανιση κ ποιοτητα κατασκευης τα σπαει!!! Οτι πιο κομψο κ λεπτο εχω δει..

Οθονη σουπερ με τα 10 bit στο χρωμα να κανουν την διαφορα.. Φωτο για την κατηγορια παρα πολυ καλες.. Θα το παρω για την δουλεια.. Ηταν να τσιμπαγα καποιο redmi note 10 αλλα οταν ειδα αυτο αλλαξα γνωμη κ με βαση τα χρηματα βεβαια.. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2021 at 8:14 ΜΜ, the_dynamite said:

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε θα το πάω για αλλαγή στο κατάστημα αύριο.

Μου το άλλαξαν αλλά ρε παιδιά και το δεύτερο που πήρα πάλι το ίδιο πρόβλημα έχει! Δηλαδή σε κατάσταση αναμονής με σβηστή οθόνη αν το βάλεις στο αυτί ακούς παράσιτα! Έχω απογοητευτεί πλέον. Μπορεί κάποοιος άλλος να τσεκάρει αν κάνει καιτο δικό του έτσι; Δεν μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...