Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κ εγώ το πήρα κ έχω πάθει την πλάκα μου με το πόσο λεπτό

είναι κ πόσο ελαφρύ κ είχε προεγκατεστημένη ζελατίνα κ θήκη μεστή συσκευασία

Μόνο ακουστικά δεν είχε άλλα σου έχει ανταπτορακι από type c σε ,audio jack

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κ εγώ το πήρα κ έχω πάθει την πλάκα μου με το πόσο λεπτό

είναι κ πόσο ελαφρύ κ είχε προεγκατεστημένη ζελατίνα κ θήκη μεστή συσκευασία

Μόνο ακουστικά δεν είχε άλλα σου έχει ανταπτορακι από type c σε ,audio jack

Η γυναίκα μου που το πήρε τη πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας είχε και ασύρματα ακουστικά δώρο

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και την παρακάτω θήκη, όσο πιο λεπτή γίνεται, soft tpu υλικό και έκατσε άψογα χωρίς να προκαλεί και κανένα θέμα με το nilkin tempered glass που είχα φορέσει.

 

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα όσοι θέλουν όσο πιο λεπτή γίνεται (πιο λεπτή από τη διαφανή μαμισια) ελαφριά και σε μαύρο χρώμα να δένει με το χρώμα του κινητού.

 

https://www.amazon.de/dp/B091GG4KP3/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

 

Άψογο grip και άνεση στη χρήση των κουμπιών. b77c36d7418ad1121223832c49ac7362.jpg8b0dc22fd8942bdfc61222db8765454f.jpg0838c094677db703a1eea57809933eab.jpgd15dd9fd765412038c0d142395d6991c.jpgc510d4b6d6137c375b2c917ae06e52d3.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είναι και σωστά υπερυψωμένο το πίσω μέρος, για προστασία της κάμερας.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είναι και σωστά υπερυψωμένο το πίσω μέρος, για προστασία της κάμερας.
Σωστά ναι.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φαίνετα ότι το τζαμακι είναι πιο έξω από τη θήκη?

 

Από poco f3 με Tapatalk

Όχι σε καμία περίπτωση δεν είναι απ έξω ούτε καν εφάπτεται, είναι πολύ πολύ πολύ ελαφριά μέσα μάλιστα.

 

Αυτη η φωτογραφία πιστεύω το δείχνει καθαρά(όλο το μήκος αριστερά όπως και όλο το μήκος στο βάθος, το ίδιο είναι και από τις αντίθετες πλευρές, δεν χρειάζεται ανεβάσω και από εκεί φωτογραφία είναι το ίδιο)

 

Έχει το πιο ιδανικό μέγεθος πιστεύω. 39bf433ede30112d8b6eb140f9935719.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος, βέβαια έχω αρκετές εφαρμογές που δουλεύουν πάντα οι ειδοποιήσεις τους, αλλά δεν το δικαιολογώ, διότι η προηγούμενη συσκευή μου με 4000mAh και ίδιες εφαρμογές με παλαιότερο επεξεργαστή στα 7nm έβγαζε περισσότερες ώρες.

Το Mi 11 Light 5G μου βγάζει μεν 1 ημέρα, αλλά όταν το βραδάκι από νωρίς φτάνει στα 10-20% έχω ένα άγχος (μπαταρίας) θα έλεγα:O

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω τόσο χαμηλή κίνηση σε φόρουμ από κινητό μου :O
Η συσκευή overall ειναι πολύ καλή, το μόνο που με απασχολεί να δούμε καμιά Custom rom της προκοπής.

Pixel Experience έχει τρανταχτες ελλείψεις(βασικά πράγματα όπως επιλογή 90hz η dt2w δεν υφίσταται καν) και μόνο με συμβιβασμούς μένεις.

 

Βλέπω 4g έκδοση ήδη πήρε crDroid που πιο ολοκληρωμένη και σχεδόν όλα τα βασικά features δουλεύουν ήδη από την πρώτη beta, ελπίζω να δούμε και για εμάς crDroid διότι με PE μόνο δεν πολύ παλεύεται.

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού έδωσα το Poco F3 (δεν μπορούσα με το green tint), πήρα αυτό.

Πολύ ωραίο τηλεφωνάκι, κομψότατο.

Η μπαταρία ελπίζω να στρώσει γιατί δεν βγάζω μέρα ακόμα.

Κι αυτό με το όριο στην AOD πολύ σπαστικό.

Κατά τ' άλλα είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έδωσα το Poco F3 (δεν μπορούσα με το green tint), πήρα αυτό.

Πολύ ωραίο τηλεφωνάκι, κομψότατο.

Η μπαταρία ελπίζω να στρώσει γιατί δεν βγάζω μέρα ακόμα.

Κι αυτό με το όριο στην AOD πολύ σπαστικό.

Κατά τ' άλλα είναι πολύ καλό.

 

το 5g/ 780g ? δεν σου βγάζει μέρα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

το 5g/ 780g ? δεν σου βγάζει μέρα?

Μια ολόκληρη μέρα όχι ακόμα, βέβαια το ταλαιπωρώ λίγο παραπάνω από το κανονικό, οπότε μετά από καμιά εβδομάδα θα δω πώς θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι χρήση κάνετε και δεν σας βγάζει ημέρα ή οριακά.

 

Εμένα μου βγάζει 1.5 ημέρα minimum και σε αρκετές περιπτώσεις 2 ημέρες.

 

Το βράδυ θα ανεβάσω στατιστικά από 100% που ξεκίνησα ημέρα με PE Plus με Ιουλίου security patch εγκατέστησα.

 

Απλά παιχνίδια δεν παίζω και δεν κάνω χρήση GPS καθόλου, έχω βέβαια και με PE το κλασικό μου debloat σαβούρα της Google που έχω σουτάρει.

 

Μέχρι τώρα δεν έκανα πολύ χρήση που ήμουν παραλία έως πριν 1 ωρα

86b3256e6b24a5e2c502a5da87250deb.jpgda7234fd340f4b00c86ebcfa735edd48.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι χρήση κάνετε και δεν σας βγάζει ημέρα ή οριακά.

 

Εμένα μου βγάζει 1.5 ημέρα minimum και σε αρκετές περιπτώσεις 2 ημέρες.

 

Το βράδυ θα ανεβάσω στατιστικά από 100% που ξεκίνησα ημέρα με PE Plus με Ιουλίου security patch εγκατέστησα.

 

Απλά παιχνίδια δεν παίζω και δεν κάνω χρήση GPS καθόλου, έχω βέβαια και με PE το κλασικό μου debloat σαβούρα της Google που έχω σουτάρει.

 

Μέχρι τώρα δεν έκανα πολύ χρήση που ήμουν παραλία έως πριν 1 ωρα

86b3256e6b24a5e2c502a5da87250deb.jpgda7234fd340f4b00c86ebcfa735edd48.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

Δεν παίζετε η αυτονομία που έχεις,σε έχω παρακολουθήσει αν θυμάμαι καλά είχες και κορυφαία Samsung ναυαρχίδα με παρόμοιους χρόνους και εγώ δεν έφτανα ούτε στο μισό,αν πάρεις την συσκευή που έχω τώρα μπορεί να μας πετάξεις κανένα 15ωρο

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο, αν χρησιμοποιείται όπως σχεδιάστηκε για να χρησιμοποιηθεί, με όλα τα συστήματα εν λειτουργία, ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ! Αλλά...ούτε και τα περισσότερα άλλα, πχ. το A52 5G που είχα προηγουμένως.

 

Το γιατί σας απασχολεί τόσο αυτό το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, δεν το χωράει το μυαλό μου. Λες και πηγαίνετε για ανάβαση στο Κιλιμάντζαρο. Απορώ αν σας απασχόλησε, ή αν το συζητάτε, το πόση αυτονομία σε χιλιόμετρα έχει το αυτοκίνητο σας.

Εμένα πάντως το δικό μου με 14 και ώρες χρήσης την μέρα με ανοιχτά σχεδόν τα παντα το βράδυ κατά της 12:00 μου εχει υπόλοιπο 20% περίπου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε 3 διαφορετικές χρήσης η αυτονομία ικανοποιητική και μέρα βγάζω άνετα

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=489097&page=3

 

Το βράδυ θα βγάλω και στατιστικά μπαταρίας από σημερινή χρήση αν και δεν χρησιμοποιώ πολύ σήμερα το κινητό.

 

Δεν παίζετε η αυτονομία που έχεις,σε έχω παρακολουθήσει αν θυμάμαι καλά είχες και κορυφαία Samsung ναυαρχίδα με παρόμοιους χρόνους και εγώ δεν έφτανα ούτε στο μισό,αν πάρεις την συσκευή που έχω τώρα μπορεί να μας πετάξεις κανένα 15ωρο

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη συντριπτική πλειοψηφία reviews το βγάζουν με πολύ καλή αυτονομία.

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ.

 

Σε telegram group που υπάρχουν δεκάδες περισσότεροι χρήστες από το myphone παράπονα δεν έχω ακούσει.

 

15ωρο ποτέ δεν έχω πετάξει για να μην λέμε υπερβολές, 9-10 ώρες με WiFi αποκλειστικά ναι και με 21 ultra snap και OnePlus 7/7T pro και 8 Pro η και παλιότερα με mi 10 pro η P30 Pro

 

Αλλά γενικά σε πιο νορμάλ χρήση με χρήση και mobile data και πιο υψηλή ώρα με πιο υψηλή φωτεινότητα 5.5-6 ώρες σε 35-45 ώρες από τη τελευταία φόρτιση το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και ικανοποιητικό που με όλα τα τηλέφωνα μου έπιανα

 

Ε αρκούν αυτά τα νούμερα.

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε 3 διαφορετικές χρήσης η αυτονομία ικανοποιητική και μέρα βγάζω άνετα

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=489097&page=3

 

Το βράδυ θα βγάλω και στατιστικά μπαταρίας από σημερινή χρήση αν και δεν χρησιμοποιώ πολύ σήμερα το κινητό.

 

Στη συντριπτική πλειοψηφία reviews το βγάζουν με πολύ καλή αυτονομία.

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ.

 

Σε telegram group που υπάρχουν δεκάδες περισσότεροι χρήστες από το myphone παράπονα δεν έχω ακούσει.

 

15ωρο ποτέ δεν έχω πετάξει για να μην λέμε υπερβολές, 9-10 ώρες με WiFi αποκλειστικά ναι και με 21 ultra snap και OnePlus 7/7T pro και 8 Pro η και παλιότερα με mi 10 pro η P30 Pro

 

Αλλά γενικά σε πιο νορμάλ χρήση με χρήση και mobile data και πιο υψηλή ώρα με πιο υψηλή φωτεινότητα 5.5-6 ώρες σε 35-45 ώρες από τη τελευταία φόρτιση το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και ικανοποιητικό που με όλα τα τηλέφωνα μου έπιανα

 

Ε αρκούν αυτά τα νούμερα.

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

Αν θα πάρεις την συσκευή που έχω θα βγάζεις πάνω από 12 ώρες , έχω παρακολουθήσει ότι έχεις διπλάσια αυτονομία από μένα, λογικά οφείλεται στην χρήση σου,είναι εντελώς διαφορετική από την δική μου.

 

Απλά σχολίασα γιατί θα το πάρει κανένας με παρόμοια χρήση με την δική μου και θα περιμένει 8 ώρες sot, αλλά δεν θα το βλέπει πότε

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όπως είπα μέσο όρο είμαι στις 5.5-6 ώρες σε 35 με 45 ώρες χρήση από τελευταία φόρτιση.

 

Πάνω από 8 ώρες αποκλειστικά με WiFi σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Εδώ τα στατιστικά μου 50-50 Wi-Fi /mobile data, όπου data σε παραλία και εχθές αλλά και σήμερα ως τώρα που είμαι παραλία από πρωί με υψηλή φωτεινότητα.

 

Είμαι με 60hz διότι 90 δεν υποστηρίζει η rom προ το παρών.

Αλλά και με 90 πιστεύω θα έβγαζα πολύ καλή αυτονομία, όπως έβγαζα με miui rom που το δούλευα στα 90 αποκλειστικά.

eb51015f1562f9e5e78ed56bd59f43a3.jpgb143aaef0f9b7c1c927b123ee976f9c4.jpg9aaa484a94eafc0ca8e341c1bea7d41d.jpg848f6ab2c5fcc5e172acdaeb53954418.jpgcddb366bdd1c73db9bb442ed32c36e05.jpg80e96ef7ce47d1fc02eb7fac5fcbf6d4.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τα full στατιστικά μου σχεδόν 2 ημερών χρήση, στα 60hz όπως είπα λειτουργία πολλές ώρες και το Σάββατο και ιδιαίτερα την Κυριακή στην παραλία όπου κυρίως έκανα την περισσότερη χρήση.

 

Με 90hz αντε να είχα 45 λεπτά με 1 ώρα στη χειρότερη λιγότερο sot που πάλι θα ήταν ικανοποιητικοτατη απόδοση.

dc2ef287a52ede3bc0486857909ff827.jpgd76ea766783b750f8f6ae050507de224.jpgc76ab5094504003b88623c47747ac3ae.jpg11846906a8511129af2b0e5a1315fdaf.jpg83b107181c34f04a989b600a45234c69.jpg3e624523da195ebb2d389ef07b975b11.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα ειναι αυτό παρακολούθησης της μπαταρίας; Θέλει ρουτ συσκευή;
Σίγουρα θέλει root γιατί ο Alex φοράει custom ROM AOSP δεν είναι σε MIUI

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει το Poco F3 αλλα διαβάζοντας κάποια πραγματακια φοβηθηκα και το ακυρωσα και εδωσα παραγγελια στο 11 lite 5g μαυρο. Σαν κινητο ερχεται να αντικαταστήσει το 2ο κινητό μου (της εργασιας) το mi note 10 lite και σαν πρωτο κινητο εχω το Mi 9 αλλά βλέπω να γινεται 1ο λογω μπαταριας και ελάχιστα καλυτερων χαρακτηριστικών, κυριως ομως του 5g. Στο μέλλον όταν πέσει η τιμή του mi 11 ή έρθει το Mi 11t pro βλέπουμε τι γινεται:). Το βασικότερο ήθελα να φύγει η παντοφλίτσα που είναι το mi note 10 lite(θα το παρει η μητερα μου γιατι το mi note 3 που εχει δεν εχει την 800αρα και ειναι θεμα στην εξοχη για την vodafone, με την καταργηση του 3g αρχες του 22 δεν θα εχει καθολου ιντερνετ) το οποιο ενω εχει πολυ καλη οθονη μου εκανε 2 πολυ μικρα πρασινα πιξελακια στο κεντρο της οθονης και ο επεξεργαστης του καλος ειναι αλλα... και ουσιαστικά βλέπω να γίνεται το 11 lite 5g hotspot κινητο γιατί με την cosmote εδω στις τζιτζιφιες με 4g πιανω στο σπιτι (mi9) 110-160mbps και εξω -380 σε καποια σημεια κοντα στις κεραιες. Μεχρι στιγμης οτι κινητο εχω αγορασει παντα xiaomi mi4c 09/16(εφεδρικο του πατερα μου που εχει το redmi note 7 7/19)-mi note 3 01/18(ακομα ζει μετα απο 3,5 χρονια με καλη μπαταρια) redmi note 6pro 3/32 4/19(της δουλειας εχει γινει hotspot στο εξοχικο εδω και 1 χρονο) τα εχω ανακυκλωσει στην οικογενεια, οποιος παρει το mi 9 απο τους δικους μου θα ειναι τυχερος καποια στιγμη παντα με αλλαγη μπαταριας, ο 855 επεξεργαστης ειναι πολυ καλος ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη κάτι περίεργο.

Ήμουν κέντρο Πάτρα με 38 39 βαθμούς και το κινητό στο τσαντάκι όπως όλα τα κινητά μου.

Κάποια στιγμή χτυπάει αλλά δεν ακούγεται ο ήχος και με ειδοποιεί το smartwatch. Το βγάζω ν απαντήσω και στην οθόνη δεν φαίνεται τπτ απολύτως. Δλδ ούτε το σλάιντ για ν απαντήσω.

Μπαίνω σ ένα μαγαζί να δω τι γίνεται και η οθόνη ίσα που αχνοφαίνεται, ενώ η πλάτη ζεμάταγε, χωρίς να είναι εκτεθειμένο στον ήλιο.

Ε, λέω θα σκάσει. Το αφήνω σ ένα τραπέζι να συνέλθει λίγο και μετά από κανα τέταρτο προσπαθειών να το κλείσω ή να το επανεκκινήσω, τελικά επανήλθε μόνο του.

Δεν ξέρω αν το έχει πάθει άλλος ή τι έγινε στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...