Jump to content

Xiaomi Mi 11 Lite 5G


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα φτούυυ ξέχασα να το βάλω στο review… Το screenshot που για πλάκα μετά από λίγο μου έβγαζε στην κάμερα ότι Ναι μεν λειτουργεί κανονικά αλλά δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το led για φως εξαιτίας υπερθέρμανσης (η κάμερα βέβαια δούλευε σταθερά χωρίς πρόβλημα) αλλά να το κάνω να βγάλει το συγκεκριμένο μήνυμα ήταν κάτι το πολύ πολύ εύκολο.

 

Είναι θεματακι αυτη η ευκολία....

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις πρόβλημα ξανά κατεβαζεις το apk

τώρα επειδη εγώ λέω λόγια μη σε πάρω στο λαιμό μου

στην custom Eu φλασαρες και vendor πάλι η απλά πέρασες custom recovery και φλασαρες την ρομ κατ'ευθειαν?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται κατεβάσεις απλά μπορείς κάνεις επανεγκατασταση μέσω terminal app σου δίνει τέτοια επιλογή και επιλέγεις όποια θες.

 

Την rom την πέρασα μέσω fastboot mode απλά με ένα κλικ το αντίστοιχο batch μέσω pc αφού την είχε ξεζιπαρει προηγούμενος με την οποία εγκαθίσταται όλη η rom ούτε vendor ούτε με τίποτα άλλο ασχολείσαι.

 

Είχα δώσει link με τις οδηγίες εγκατάστασης προηγούμενα post.

 

Πανεύκολη διαδικασία.

 

Δεν έχει βγει twrp για τη συσκευή ακόμα άλλωστε άρα μόνο μέσω fastboot.

 

ΥΓ: Καλορίζικο σε όλα τα παιδιά το πήραν!!

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα για το mi10lite και βρήκα αυτό τυχαία στην ίδια τιμή, 249€!

 

Νομίζω πως ίσως προχωρήσω σε αγορά του - έψαχνα αρχικά κάτω από 200€ κινητό, αλλά ίσως αξίζει σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα για το mi10lite και βρήκα αυτό τυχαία στην ίδια τιμή, 249€!

 

Νομίζω πως ίσως προχωρήσω σε αγορά του - έψαχνα αρχικά κάτω από 200€ κινητό, αλλά ίσως αξίζει σε αυτήν την τιμή.

 

 

μάλλον είδες το απλό(4G) με τον 732G..... αυτή είναι η τιμή του εδώ και καιρό.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το mi 10 lite 5g με τον 765 είναι πιο καλό από το mi 11 lite 4g με τον 732

Από εμένα mi10 lite

 

 

 

Τώρα το mi 11 lite 5g με τον 780 είναι φοβερό

Έχει επιδόσεις ναυαρχίδας . Δουλεύει τέλεια χωρίς το παραμικρό κιχ . Εξαιρετικό ....

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το mi 10 lite 5g με τον 765 είναι πιο καλό από το mi 11 lite 4g με τον 732

Από εμένα mi10 lite

 

 

 

Τώρα το mi 11 lite 5g με τον 780 είναι φοβερό

Έχει επιδόσεις ναυαρχίδας . Δουλεύει τέλεια χωρίς το παραμικρό κιχ . Εξαιρετικό ....

Eπιδοσεις ναυαρχιδας ο 780 δεν δινει. Ειναι ο ανωτερος των midrange αλλα μεχρι εκει.

Το mi10 lite μιας και το ανεφερες ειναι πλεον τρελα vfm με αξιοπρεπεστατες επιδοσεις. Το mi11 lite 5g ειναι μια χαρα συσκευη αλλα στην τωρινη του τιμη εχει οσο το mi10 T pro που ειναι οντως ναυαρχιδα (αν και περσινη) οποτε προσωπικα θα περιμενα να πεσει για να παω προς τα εκει, αλλιως αυτη τη στιγμη θα πηγαινα ή στο mi10 lite για vfm ή στο mi10 T pro στα ιδια χρηματα αλλα με καλυτερη cpu και καμερα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ίδια χρήματα δεν έχουν. Το 10Τ pro αν και σε προσφορά τιμής εξακολουθεί να είναι πιο ακριβό. Το ότι είναι καλύτερο βέβαια δεν το αμφισβητεί κανείς. Μόνο στο σχεδιασμό και στην οθόνη υπερτερεί το 11 κατά την άποψη μου
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ίδια χρήματα δεν έχουν. Το 10Τ pro αν και σε προσφορά τιμής εξακολουθεί να είναι πιο ακριβό. Το ότι είναι καλύτερο βέβαια δεν το αμφισβητεί κανείς. Μόνο στο σχεδιασμό και στην οθόνη υπερτερεί το 11 κατά την άποψη μου

Απο 430 ξεκιναει στο σκρουτζ το mi11 lite 5g κι απο 423 το mi10T pro. Δεν ειναι πιο ακριβο λοιπον το δευτερο.

 

Οταν το mi11 lite 5g πεσει στα 350 παντως θα ειναι πολυ καλη αγορα κατα τη γνωμη μου.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

όταν το κινητό έχει ips προσωπικά κόβεται χωρίς δεύτερη σκέψη(ειδικά με τον ήλιο που έχουμε εδώ) άλλα και τα 220 γραμμάρια με 157 καμιά σχέση..
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Eπιδοσεις ναυαρχιδας ο 780 δεν δινει. Ειναι ο ανωτερος των midrange αλλα μεχρι εκει.

Το mi10 lite μιας και το ανεφερες ειναι πλεον τρελα vfm με αξιοπρεπεστατες επιδοσεις. Το mi11 lite 5g ειναι μια χαρα συσκευη αλλα στην τωρινη του τιμη εχει οσο το mi10 T pro που ειναι οντως ναυαρχιδα (αν και περσινη) οποτε προσωπικα θα περιμενα να πεσει για να παω προς τα εκει, αλλιως αυτη τη στιγμη θα πηγαινα ή στο mi10 lite για vfm ή στο mi10 T pro στα ιδια χρηματα αλλα με καλυτερη cpu και καμερα.

 

Σε καθημερινή χρήση εχει ακριβώς επίδοση ναυαρχίδας . Αυτό βλέπω εγώ που έχω δοκιμάσει τα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

όταν το κινητό έχει ips προσωπικά κόβεται χωρίς δεύτερη σκέψη(ειδικά με τον ήλιο που έχουμε εδώ) άλλα και τα 220 γραμμάρια με 157 καμιά σχέση..
Ακριβώς αυτό(once you go oled never go back όσο καλή να ειναι η lcd) ούτε και διαφορές θα δεις σε everyday usage μεταξύ 865 και 780 μιας και έχω ταυτόχρονα και OnePlus 8 Pro.

 

Το Mi 11 lite 5g ειναι μια κατηγορία μόνη της σαν συσκευή με μοναδικά πλεονέκτημα και χαρακτηριστικά.

 

 

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε αυτους που το εχουν παρει: ζεστενεται καθολου στην καθημερινη πραξη? ( πηγα και το ειδα σε καποιο καταστημα και μου φαινοταν λιγο ζεστο ).
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου θερμοκρασία δεν παρατηρώ

 

μηπως μπορεις να μου πεις και εντυπωσεις απο την μπαταρια, καθως και απο την ποιοτητα φωνης κατα τις κλησεις? ( ακουγεται δυνατα η ομιλια? ).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι μια χαρά

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο θέμα από την ποιότητα κλήσης από τα δεκάδες κινητά που περνανε από τα χέρια μου

Η μπαταρία καλή είναι αλλά σίγουρα υπάρχουν και πιο καλές

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κανένα θέμα με θερμοκρασίες πέρα από το φυσιολογικό και τσεκαρισμένο σε παραλία 3-4 φορές τουλάχιστον ήμουν με τη συσκευη.

 

Μπαταρία πάρα πολύ καλή, σίγουρα την κατατάσσω στις κορυφαίες έχω δουλέψει τελευταία έτη, σίγουρα ελαφρώς καλύτερη από 8 pro που ήδη η τελευταία είναι πολύ καλή ήδη.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μάλλον είδες το απλό(4G) με τον 732G..... αυτή είναι η τιμή του εδώ και καιρό.

Πράγματι, με έφαγε ο ενθουσιασμός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eπιδοσεις ναυαρχιδας ο 780 δεν δινει. Ειναι ο ανωτερος των midrange αλλα μεχρι εκει.

Το mi10 lite μιας και το ανεφερες ειναι πλεον τρελα vfm με αξιοπρεπεστατες επιδοσεις. Το mi11 lite 5g ειναι μια χαρα συσκευη αλλα στην τωρινη του τιμη εχει οσο το mi10 T pro που ειναι οντως ναυαρχιδα (αν και περσινη) οποτε προσωπικα θα περιμενα να πεσει για να παω προς τα εκει, αλλιως αυτη τη στιγμη θα πηγαινα ή στο mi10 lite για vfm ή στο mi10 T pro στα ιδια χρηματα αλλα με καλυτερη cpu και καμερα.

 

Οι τιμές που βρίσκω είναι:

Mi10lite - 259 για 6/128

Mi10TPro - 374

 

Επομένως, θα παραμείνω στο 10lite καθώς όπως είπα είχα ταβάνι τα 200€. Γενικά, το mi8lite το θεωρώ εξαιρετικό κινητό για την τιμή πώλησης του - προφανώς η οθόνη ίσως προβληματίσει κάποιους αλλά όταν το αγόρασα δεν με προβλημάτισε. Ωστόσο, ήρθε ο καιρός να το αλλάξω αναγκαστικά λόγω σπασίματος οθόνης.

 

Για να επανέλθω όμως στο mi11lite 5G νομίζω πως πράγματι προς το παρόν είναι πολλά χρήματα αυτά που ζητάνε - σε μερικούς μήνες που θα πέσει, ίσως αξίζει. (Πολλά δεδομένης της αντίληψης μου για κινητά, γιατί για κάποιον που αλλάζει κινητό 1000€+ κάθε χρόνο, θα έλεγα πως είναι ευκαιρία).

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σημερινή φρέσκια eu build που εγκατέστησα με Μαΐου security patch μεταξύ άλλων.

Όλα καλώς.

194ba3ac51c9b435150f856223acd9d2.jpg08f78b1d35cf284d43c6d522233dc4a2.jpg

 

64e7d9339ced0706e460979a3e59979c.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την βρίσκει και το update

 

Αλλά μετά φαντάζομαι την περνάμε με fastboot ε?

Ναι με fastboot μόνο εγκατάσταση όπως έδωσα link οδηγό πίσω.

 

Αν ήσουν root πριν θα το χάσεις, επομένως πας magisk πατάς install και επιλέγεις select and patch a file, διαλέγεις το boot.img της νέας εκδόσεις που είχες μεταφέρει στο κινητό από pc και κάνεις installation.

 

Στο downloads folder στο κινητό θα βρεις patched boot.img, το μεταφέρεις στο pc, κανεις reboot to fastboot και το φλασαρεις μέσω adb, reboot system και έτοιμος και με root ξανά.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ του 10Τ pro και του Μi 11 lite 5G

αν υποθέσουμε ότι έχουν ακριβώς την ίδια τιμή, ποιο θα διαλέγατε/προτείνατε σήμερα;

 

ΥΓ θα ρωτήσω το ίδιο και στο mi 10 Τ pro topic

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ του 10Τ pro και του Μi 11 lite 5G

αν υποθέσουμε ότι έχουν ακριβώς την ίδια τιμή, ποιο θα διαλέγατε/προτείνατε σήμερα;

 

ΥΓ θα ρωτήσω το ίδιο και στο mi 10 Τ pro topic

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

τα κινητά που γράφεις έχουν πολλές διαφορές και είναι τι θέλεις προσωπικά απο το κινητό σου,και ποιες ειναι οι κόκκινες γραμμές που βάζεις.(έμενα πχ όταν ενα κινητό έχει ips διαγράφεται)

οι μεγάλες διαφορές είναι στην οθόνη (ips-amoled) βάρος (218-157) κάμερα καλύτερη το 10t -μέγεθος-μπαταριά-cpu.

Αν δεν είσαι ψείρας στην κάμερα, το poco f3 στα 300 είναι μια καλή επιλογή.

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-mi-10t-pro,xiaomi-mi-11-lite-5g,xiaomi-poco-f3

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρεις κάνεις αν το απλό mi 11 lite θα έρθει στα καταστήματα τύπου πλαίσιο κτλ ;

https://www.plaisio.gr/xiaomi-mi-11-lite-128gb-5g-smartphone-gkri_3709957

 

Άκυρο. Είπες το απλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι μεταξύ του 10Τ pro και του Μi 11 lite 5G

αν υποθέσουμε ότι έχουν ακριβώς την ίδια τιμή, ποιο θα διαλέγατε/προτείνατε σήμερα;

 

ΥΓ θα ρωτήσω το ίδιο και στο mi 10 Τ pro topic

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Εξαρτάται τι ψάχνεις και σε ποια χαρακτηριστικά εστιάζεις περισσότερο.

Προσωπικά μόλις πήρα το 11 lite 5g και χωρίς να το έχω σκαλίσει, δηλώνω ενθουσιασμένος από την εμφάνιση και το βάρος.

Εν ολίγοις, ότι αναφέρει ο φίλος alextrela στο πρώτο ποστ του νήματος, με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Το κινητό όπως θα έπρεπε να είναι.

Απίστευτα λεπτό και αδιανόητα ελαφρύ για το μέγεθός του. Σε ότι αφορά την κάμερα, είμαι σίγουρος ότι με μία gcam, θα είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος.

Το 10Τ pro που αναφέρεις, δεν το κράτησα ούτε τρεις μέρες. Είναι η έννοια της παντόφλας. Αυτή βέβαια είναι η προσωπική μου άποψη και τίποτα παραπάνω.

Γενικά πάντως θεωρώ ότι τα μεγάλα και κυρίως βαριά κινητά, έχουν αρχίζει να κουράζουν πολλούς.

Σε όποιο κι αν καταλήξεις, εύχομαι να το ευχαριστηθείς.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...