Jump to content

Η Κωτσόβολος λέει «Πάμε όλοι Κέντρο» και φέρνει ξανά την τεχνολογία στην Αθήνα


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναλέω, το ότι έρχεται ο πωλητής με το μπλουζάκι της Χ αλυσίδας και σου λέει να πάρεις το Χ κινητό της συγκεκριμένης εταιρίας για μένα ως καταναλωτή συνδεει άμεσα την αλυσίδα με την όλη διαδικασία. Σε τελική ανάλυση αν τους εκθέτει, ας διακόψει τη συνεργασία με την εταιρία. Από τη στιγμή που δεν το κάνει, χρεώνεται το μερίδιο της αποτυχίας.

Όπως και για το ότι οι περισσότεροι πωλητές δεν γνωρίζουν το αντικείμενο τους. Δεν τους αδικώ βέβαια γιατί ξέρω ότι βρίσκονται εκεί για τρεις και εξήντα, χωρίς καμία εκπαίδευση ή ενημέρωση.

 

Απ εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγοντε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο κωτσοβολος εξυπηρετει με την εννοια

1. οτι κανει δοσεις σε ακριβα πραγματα

2. Εχει show room παμε βλεπουμε κυτταμε ζαλιζουμε τους πωλητες.κλπ κλπ και μολις τα μαθουμε ολα ψωνιζουμε απο σκρουτζ η ebay,

 

Δεν ειναι λιγο να περνας την ωρα σου στον κωτσο 3 4 ωρες οταν βαρυεσαι, μεχρι να παρεις το αμαξι απο το σερβις η να τελειωσει η κυρα το κομμωτηριο, να χαζευεις, να μαθαινεις , με τη θερμανση σου, το κλιματισμο σου, τα μπλιμπλικια σου τα καφεδακια σου, μεχρι να σταματησει η βροχη, η να πεσει η κινηση στους δρομους..., και ισως κατσει και καμμια προσφοραρα.. ..κλπ. Σε ορισμενους παρκαρεις και το αμαξι, να πεταχτεις στα διπλανα μαγαζια., κσι αν χρειαστει , για ξεκαρφωμα , παιρνεις και 2 μπαταριες 3α μαιμου , μαρκας p-sony.

 

Δεν ειναι και λιγο...αυτος τη δουλεια του, και εμεις τη δικη μας. Δικαια πραγματα.. αν δεν πουλησουν mlks με maic στα παπουδια δεν θα ειχαμε αυτα tα χαιλικια...respect στον cotso.

 

Εν τελει οι παπουδες μας συντηρουν.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

"Κάποιοι νοικοκυραίοι, κάτι γερασμένοι φουκαράδες, οι σημερινοί γραικύλοι και οι Ρωμιοί που κοιτούσαν ανέκαθεν την παρτάρα τους.

 

Μην περιμένετε τίποτα προς βελτίωση. Όπως 400 χρόνια οι Ελλαδίτες ζούσαν αρμονικά με τον κατακτητή τους και αποφάσισαν μια χούφτα "αλήτες", κλέφτες και "κωλοπαιδαράδες" να ελευθερώσουν τον τόπο αυτό, κάπως έτσι και σήμερα. Μόνο που σήμερα δεν υπάρχουν αυτοί οι "αλήτες" και οι κλέφτες της μιας χούφτας για να κάνουν το ίδιο."

 

 

Απο τον τρόπο που εκφράζεις τα σώψυχά σου, μάλλον είσαι κι εσυ ανάμεσα σε αυτούς. Δεν το έχεις καταλάβει ακόμη όμως και νομίζεις πως είσαι διαφορετικός, καλύτερος απο αυτούς.....

Δε βοηθάει καθόλου τέτοια στάση απέναντι σε ανθρώπους.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε lazlo, σιγά την πυρηνική φυσική που πρέπει να την κατέχεις από μέσα για να έχεις άποψη...

 

Α οκ οποτε εαν παω απ εξω απο ενα μαγαζι θα ξερω τα παντα το τι γινεται μεσα. Ειτε αυτο ειναι ηλεκτρονικα, ρουχα, αυτοκινητα κτλ και ισως και ιατρικα!:blink:

Μα ειναι δυνατον αυτο που λες!?? 15 χρονια εφαγα εκει μεσα και εσυ μου λες οτι κατεχεις το τι παιζει εκει? Ημαρτον βρε φιλε.

Εγω δουλευα μεσχρι περσι εκει και δεν ξερω τι γινοταν μεσα και ερχεται ο καθε καταναλωτης να μου πει το αντιθετο?

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

"Κάποιοι νοικοκυραίοι, κάτι γερασμένοι φουκαράδες, οι σημερινοί γραικύλοι και οι Ρωμιοί που κοιτούσαν ανέκαθεν την παρτάρα τους.

 

Μην περιμένετε τίποτα προς βελτίωση. Όπως 400 χρόνια οι Ελλαδίτες ζούσαν αρμονικά με τον κατακτητή τους και αποφάσισαν μια χούφτα "αλήτες", κλέφτες και "κωλοπαιδαράδες" να ελευθερώσουν τον τόπο αυτό, κάπως έτσι και σήμερα. Μόνο που σήμερα δεν υπάρχουν αυτοί οι "αλήτες" και οι κλέφτες της μιας χούφτας για να κάνουν το ίδιο."

 

 

Απο τον τρόπο που εκφράζεις τα σώψυχά σου, μάλλον είσαι κι εσυ ανάμεσα σε αυτούς. Δεν το έχεις καταλάβει ακόμη όμως και νομίζεις πως είσαι διαφορετικός, καλύτερος απο αυτούς.....

Δε βοηθάει καθόλου τέτοια στάση απέναντι σε ανθρώπους.

 

Όλοι είμαστε προϊόντα του ίδιου συστήματος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ οποτε εαν παω απ εξω απο ενα μαγαζι θα ξερω τα παντα το τι γινεται μεσα. Ειτε αυτο ειναι ηλεκτρονικα, ρουχα, αυτοκινητα κτλ και ισως και ιατρικα!:blink:

Μα ειναι δυνατον αυτο που λες!?? 15 χρονια εφαγα εκει μεσα και εσυ μου λες οτι κατεχεις το τι παιζει εκει? Ημαρτον βρε φιλε.

Εγω δουλευα μεσχρι περσι εκει και δεν ξερω τι γινοταν μεσα και ερχεται ο καθε καταναλωτης να μου πει το αντιθετο?

Σορρυ φιλε αλλα δεν ξερεις. Οι πελατες τεχνικα ειναι κλασεις ανωτεροι απο πωλητες κωτσο και πλαισιο. Την τυφλα τους δεν ξερουν...απο υπολογιστες, οικιακες συσκευες τιβι μπρικια και κλιματιστικα. Ανοιγουν το πισι διαβαζουν περιγραφη...και οταν τους ρωτας κατι παραπανω σε κανουν πασα σε αλλον ειδικο πωλητη...ξανα τα ιδια...σου λενε π;ω να ρωτησω κλπ και εξαφανιζονται διοτι δεν υπαρχει καποιος να ρωτησουν. Μονο τα γραμματια ξερουν να προτεινουν πιστωτικες καρτες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Τους έχω πιάσει άπειρες φορές "αδιαβαστους" σε πράγματα που τους ρωτούσα και ο,τι πήγαιναν να μου προτείνουν ήταν για τα πανηγύρια. Γιατί απλούστατα είχαν πάρει γραμμή από τους προϊσταμένους τους να σπρώχνουν συγκεκριμένα μοντέλα και μάρκες. Πέρα από το ότι δεν ήταν σχετικοί με το αντικείμενο...

 

Έχουμε ματάκια και βλέπουμε αγαπητέ lazlo. Στην εποχή της πληροφορίας, το 15 χρόνια προϋπηρεσίας σου δεν λένε τίποτα. Δε το λέω για να σε μειώσω. Ούτε εσενα, ούτε τους συναδέλφους σου. Αλλά πλέον πρέπει να ξέρεις ότι όποιος περνάει το κατώφλι του καταστήματος που εργάζεσαι είναι πολύ πιθανό να ξέρει κάτι παραπάνω. Άλλωστε όπως προείπα, δεν έχουμε να κάνουμε με πυρηνική φυσική..Ούτε με κβαντική μηχανική.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω

 

Εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγοντε!!!

Κρατηστε αυτην την φραση γιατι ποτε δεν ξερετε ποτε θα την χρειαστητε...

Ελπιζω να μην πετυχω καποιον απο εσας να δουλευει σε καποια τετοια εταιρεια και να μην ξερει αυτο που θα τον ρωτησω.

ΜΗΝ πειτε θα επρεπε να ξερει λογο δουλειας .... ειναι τεραστιο λαθος καθως μεσα στο καταστημα ειχα 3,450κωδικους προιοντων, εαν ηξερα ολα αυτα θα δουλευα στην ΝΑΣΑ και οχι στον Κωτσο, public, Media κτλ.

Σεβαστητε τον πωλητη, ταμεια γιατι ποτε δεν ξερετε!!!!

Οταν σας βαλουν να διαβαζετε καθε μερα για τα προιοντα (μας εβαζαν) αλλα δεν θα εχετε χρονο τοτε θα τα πουμε.

Επισης ξερεις ποσο ευκολο ειναι εαν π.χ. θελω εγω σαν πελατης ενα συγκεκριμενο προιον...ας πουμε την samsung 55ua8072 (δεν ξερω πλεον που εφτασα καθως δεν δουλευω πλεον εκει) θα κατσω να διαβασω στο ιντερνετ τα ΠΑΝΤΑ για αυτο το προιον γιατι με ενδιαφερει μεχρι και την βιδα και θα εχω την απαιτηση να ξερει ακριβος τα ιδια και ο πωλητης οταν εχει χιλιαδες προιοντα στο κεφαλι του?

Τετοιους μαγκες ξερολες απλα τους προσπερνουσαμε καθως ηταν χασιμο πολυτιμου χρονου.. Εαν και εσας σας προσπερνανε ....σκεφτητε λιγο μηπως φταιτε???

Σεβασμος στο καθε ατομο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς έτσι. Τους έχω πιάσει άπειρες φορές "αδιαβαστους" σε πράγματα που τους ρωτούσα και ο,τι πήγαιναν να μου προτείνουν ήταν για τα πανηγύρια. Γιατί απλούστατα είχαν πάρει γραμμή από τους προϊσταμένους τους να σπρώχνουν συγκεκριμένα μοντέλα και μάρκες. Πέρα από το ότι δεν ήταν σχετικοί με το αντικείμενο...

 

Έχουμε ματάκια και βλέπουμε αγαπητέ lazlo. Στην εποχή της πληροφορίας, το 15 χρόνια προϋπηρεσίας σου δεν λένε τίποτα. Δε το λέω για να σε μειώσω. Ούτε εσενα, ούτε τους συναδέλφους σου. Αλλά πλέον πρέπει να ξέρεις ότι όποιος περνάει το κατώφλι του καταστήματος που εργάζεσαι είναι πολύ πιθανό να ξέρει κάτι παραπάνω. Άλλωστε όπως προείπα, δεν έχουμε να κάνουμε με πυρηνική φυσική..Ούτε με κβαντική μηχανική.

 

Απλα θελω τοσο να γελασω με αυτα που διαβαζω αλλα δεν το κανω.

Θελω φιλε μου ειλικρινα να σε δω πωλητη σε τετοιου ειδους καταστηματα.... θα μετανιωσεις αμεσως για οσα λες.... πιστεψε με! Δες αυτα που γραφω παραπανω.

Ξερολες υπαρχουν παντου και για παντα.

 

 

Υ.Γ. πειτε μου ειλικρινα.... ο καθενας σας που δουλευει να τον ρωτησω ΠΟΣΟ νομιζει οτι ξερει τα παντα γυρο απο την δουλεια του.

Εχω δουλεψει πωλητης, συνεργειο, διανομεας υλικων, πωλητης ανταλακτικων...ΠΟΤΕ ομως ΠΟΤΕ δεν ενιωσα οτι ξερω τα παντα , καθε μερα ηταν και μια μερα που εβλεπα κατι καινουργιο που επρεπε να το μαθω αλλα ΔΕΝ ειναι τοσο ευκολο!!!

Link to comment
Share on other sites

lazlo,

Πες τα φίλε.

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι.

Σεβασμός σε όλους τους εργαζομένους, οι οποίοι στην εποχή μας είναι διπλά ήρωες με τις συνθήκες που δουλεύουν.

Και μόνο ο τρόπος που τους μιλάνε ορισμένοι πελάτες, αρκεί για να καταλάβει κανείς.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lazlo έχεις χάσει τη μπάλα και μας κουνάς το δάχτυλο κιόλας.

Εννοείται ότι σέβομαι τους ανθρώπους και το είπα κιόλας πιο πάνω. Ομως το ίδιο πρέπει να σέβεσαι κι εσύ αυτόν που έρχεται να αφήσει τα λεφτακια του.

Όταν τον θεωρείς εκ προοιμίου ( όχι εσύ προσωπικά ) άσχετο και κορόιδο και πας να του πασάρεις σαπάκι για να ξεστοκαρει το μαγαζί ή επειδή απλά δεν κατέχεις το αντικείμενο της εργασίας σου, ε τότε μάλλον κάτι δεν γίνεται σωστά.

 

Αυτο δυστυχώς το βλέπω συνεχώς και σε άλλους τομείς λιανικής.

Link to comment
Share on other sites

Το να ειναι ο πελάτης ξερόλας δεν ειναι τόσο τραγικό καθόσον οι ξερόλες δεν ζητούν συνήθως πληροφορίες από τον πωλητή , ερχονται διαβασμενοι και ψαγμενοι και πάνε κατευθείαν στο στόχο .Υπάρχουν βεβαια και κάποιοι βαθιά κομπλεξικοί που θέλουν να μειώσουν με τις γνώσεις τους τον υπάλληλο αλλά πιστευω είναι ελάχιστοι

Το πρόβλημα ειναι οι ''ξερόλες'' υπάλληλοι που είτε λόγω εντολών που έχουν , ή πιθανώς κάποια μπόνους που κερδίζουν , ή έπειδή λόγω χαρακτήρα και θέσης δεν δέχονται να ξέρει ο πελάτης περισσότερα κλπ . γίνονται φορτικοί και ενίοτε ενοχλητικοί ή και αγενείς . οχι όλοι βέβαια , αλλά κάποιοι . Κι επειδή οντως ειναι αδύνατον να κατέχεις την πληροφορία για εκατοντάδες προιόντα που πουλάς ,καλύτερα ειναι να μην μιλάς αν δεν ξέρεις . Εκτός αν ο πελάτης είναι τελείως άσχετος οπότε αν εισαι ευσυνείδητος υπάλληλος θα του δώσεις κάποιες βασικές πληροφορίες και δεν θα προσπαθήσεις να του πουλήσεις φύκια .Κλασσική περίπτωση το παραμύθι που πουλάνε όλοι με τα megapixel της φωτογραφικής , όσο πιο πολλά τόσο πιο ουάου το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες. Πάνω κάτω αυτά προσπαθώ να πω κι εγώ.

 

Κανείς δεν έχει την απαίτηση από τον lazlo να ξέρει απ' έξω τα πάντα. Αλλά τουλάχιστον να γνωρίζει τα βασικά και να υπάρχει κάποιος στοιχειώδης επαγγελματισμός.

Αν δεν ξέρεις κάτι, το ψάχνεις εκείνη τη στιγμή και δίνεις την σωστή πληροφορία στον πελάτη. Δεν επιμένεις σε αυτό που νομίζεις ή σε αυτό που σε πιέζουν από πάνω να πεις.

Anyway...Ευτυχώς που στις μέρες μας υπάρχουν και τα eshops και κάνουμε τη δουλειά μας μια χαρά. Γιατί αν περιμέναμε από τις αλυσίδες....ας τα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Lazlo έχεις χάσει τη μπάλα και μας κουνάς το δάχτυλο κιόλας.

Εννοείται ότι σέβομαι τους ανθρώπους και το είπα κιόλας πιο πάνω. Ομως το ίδιο πρέπει να σέβεσαι κι εσύ αυτόν που έρχεται να αφήσει τα λεφτακια του.

Όταν τον θεωρείς εκ προοιμίου ( όχι εσύ προσωπικά ) άσχετο και κορόιδο και πας να του πασάρεις σαπάκι για να ξεστοκαρει το μαγαζί ή επειδή απλά δεν κατέχεις το αντικείμενο της εργασίας σου, ε τότε μάλλον κάτι δεν γίνεται σωστά.

 

Αυτο δυστυχώς το βλέπω συνεχώς και σε άλλους τομείς λιανικής.

 

E τι να πω φιλε ειλικρινα ευτηχως δεν δουλευω πλεον σε τετοια μαγαζια.

Και θα ελεγα πως με ξερεις χρονια που μου λες οτι εχασα τη μπαλα και κουναω το δαχτυλο?

52 χρονων ειμαι φιλε μου και εχουν περασει απο μπροστα μου λογιον λογιον ανθρωποι. Ανθρωποι με σεβασμο στον πωλητη και ανθρωποι με υφος (λογοκρισια).

Το να σου λεω ποσες φορες οτι ΔΕΝ ειχαμε τετοιες εντολες και εσυ να επιμενεις ε μαλλον εσυ εχει χασει τη μπαλα!

Αφου εσυ ξερεις καλυτερα απο εμενα τα πρωινα καθημερινα meeting της ημερας και πως θα κινηθουμε με ξεπερναει.

Γιατι δεν πας σε ενα καταστημα να μιλησεις με την διευθυνση? Τι σε φοβιζει? πες του τι νομιζεις ή μαλλον πως δουλευει ενα καταστημα μιας και εσυ ξερεις περνοντας απο εξω το τι γινεται μεσα και τι εντολες δινοντε.

Ακομη μια φορα.... Εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγοντε!!!!! εαν καταλαβεις τι σημαινει τοτε ισως λιγο να μετριασεις τα λογια σου.

Δεν ξερω απο που αντλεις αυτες τις πληροφοριες ή ποσο ευκολα βγαζεις τετοια συμπερασματα.

Εγω παντος θα το κανω το καλο και θα στειλω ενα printscreen στην εταιρεια να δουνε τι γνωμη εχουνε οι πελατες. Θα καλυψω εννοειται τα ονοματα.

Παντος φιλικα. Σεβασου τον καθε ανθρωπο που εργαζεται σε τετοια δυσκολα ποστα, ποστα που εχουν να κανουν με την τρελα του καθενος.

Εχω να σου λεω ιστοριες ατελειωτες με πελατες που μπαινανε μεσα λες και μπαινανε σε ********* να μαμισουν.

 

Τελος παντων.

Σας ευχομαι καλη ανασταση.

 

κανε οτι καταλαβαινεις. δικαιωμα σου ειναι να λες οτι θες αλλα σκεψου λιγο....

Φιλικα ενας παλιος πωλητης.

Σας ευχαριστω.

 

Υ.Γ. ευχαριστω το φιλο Λαζαρο που μου επετρεψε να γραψω στον λογαριασμο του την γνωμη μου καθως εγω δεν εχω δικο μου λογαριασμο στο myphone.gr.

Οποτε μην πεσε τε να τον φατε.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Ωπα lazlo. Για στάσου γιατί δεν μας τα λες καλά.

Πριν μας έλεγες ότι δεν δουλεύεις πια σε αυτόν τον χώρο και τώρα μας λες ότι θα κάνεις screenshot τα σχόλια και θα τα στείλεις στον Κωτσόβολο?

Προσωπικά το θεωρώ πολύ ανώριμο εκ μέρους σου. Είσαι και 52 χρονών όπως λες... Και σε τελική ανάλυση δεν νομίζω να περιμένουν αυτό για να ξέρουν τι λέει ο κόσμος. Δοξα τω Θεω από social media άλλο τίποτα.

Εγώ λέω να το κοιτάξει κάποιος mod αυτό που λες γιατί δεν ξέρω κατα πόσο είναι οκ με τους κανόνες του φόρουμ. Εστω και με καλυμμένα τα ονόματα.

 

Υ.Γ Φυσικά και έχω μιλήσει κατα καιρούς με υπευθυνο καταστήματος. Επίσης, έχω άτομα στο περιβάλλον μου που έχουν δουλέψει ως πωλητές σε γνωστές αλυσίδες. Μια εικόνα νομίζω ότι μπορώ να την έχω. Δε νομίζεις? Και τέλος, ξαναλέω, δεν έχουμε να κάνουμε με κβαντική μηχανική.

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα lazlo. Για στάσου γιατί δεν μας τα λες καλά.

Πριν μας έλεγες ότι δεν δουλεύεις πια σε αυτόν τον χώρο και τώρα μας λες ότι θα κάνεις screenshot τα σχόλια και θα τα στείλεις στον Κωτσόβολο?

Προσωπικά το θεωρώ πολύ ανώριμο εκ μέρους σου. Είσαι και 52 χρονών όπως λες... Και σε τελική ανάλυση δεν νομίζω να περιμένουν αυτό για να ξέρουν τι λέει ο κόσμος. Δοξα τω Θεω από social media άλλο τίποτα.

Εγώ λέω να το κοιτάξει κάποιος mod αυτό που λες γιατί δεν ξέρω κατα πόσο είναι οκ με τους κανόνες του φόρουμ. Εστω και με καλυμμένα τα ονόματα.

 

Υ.Γ Φυσικά και έχω μιλήσει κατα καιρούς με υπευθυνο καταστήματος. Επίσης, έχω άτομα στο περιβάλλον μου που έχουν δουλέψει ως πωλητές σε γνωστές αλυσίδες. Μια εικόνα νομίζω ότι μπορώ να την έχω. Δε νομίζεις? Και τέλος, ξαναλέω, δεν έχουμε να κάνουμε με κβαντική μηχανική.

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

 

Ειμαι ο Λαζαρος και ειδα την απαντηση σου,

Οχι ο φιλος δεν δουλευει πλεον στον Κωτσοβολο αλλα και αυτο που σου εγραψε περι screenshot εννοει μονο τα γραμματα χωρις ονοματα και χωρις να φενεται πουθενα το myphone.gr ειδα ενα screenshot και δεν μπορεις να καταλαβεις απο που ειναι και απο ποιον καθως ειναι crop image , καθως ο φιλος ουτε ρουφιανος ειναι ουτε ψυχακιας.

Δεν το κανει γιατι γουσταρει αλλα να δει η εταιρεια που δουλευε οτι δεν ειναι ολοι fan της εταιρειας και οτι υπαρχουν πραγματα που ενοχλουνε μερος του κοσμου.

Εαν δεν θες να τον πω να μην στειλει τιποτα αλλα ετσι ΔΕΝ προκειται να βελτιωση κανεις αυτα που δεν αρεσουν στον κοσμο.

Γνωμη μου εαν κατι δεν σας αρεσει ειναι το πιο ευκολο να στελνετε email στην εταιρεια οποια και να ειναι αυτη και οχι να την θαβετε μεσα απο forums ή απο το φατσοβιβλιο.

 

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε Λαζαρε για να καταλάβω.... Πόσοι χρησιμοποιείτε αυτόν τον λογαριασμό??

 

Εννοείται πως δεν θέλω να ανεβάζει κάποιος screenshots από δω κι από κει με τα σχόλια χρηστών από δω μέσα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα....

Πες στον φίλο σου να βρει άλλους τρόπους να γεμίζει τον χρόνο του...

 

Τα παράπονα του μπορεί να τα εκφράσει ο καθένας με όποιον τρόπο θέλει. Και από κοντά και από mail και από τα social media και από τα forums. Mεγαλα παιδιά είμαστε και δεν νομίζω ότι χρειάζεται η συνδρομή του για να είναι ενήμεροι αυτοί που πρέπει. Άλλωστε αν θέλουν, μπορούν να μπουν εδώ μέσα και να τα διαβάσουν απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε Λαζαρε για να καταλάβω.... Πόσοι χρησιμοποιείτε αυτόν τον λογαριασμό??

 

Εννοείται πως δεν θέλω να ανεβάζει κάποιος screenshots από δω κι από κει με τα σχόλια χρηστών από δω μέσα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα....

Πες στον φίλο σου να βρει άλλους τρόπους να γεμίζει τον χρόνο του...

 

Τα παράπονα του μπορεί να τα εκφράσει ο καθένας με όποιον τρόπο θέλει. Και από κοντά και από mail και από τα social media και από τα forums. Mεγαλα παιδιά είμαστε και δεν νομίζω ότι χρειάζεται η συνδρομή του για να είναι ενήμεροι αυτοί που πρέπει. Άλλωστε αν θέλουν, μπορούν να μπουν εδώ μέσα και να τα διαβάσουν απευθείας.

 

Μονο εγω. Αφηνω να μπαινουν να διαβαζουν ειδησεις-νεα του myphone 3-4 φιλοι αλλα τον Γιαννη τον τσατισε η κουβεντα καθως χρονια στις πωλησεις εχουν δει πολλα τα ματια του και εφαγε πολλους πελατες στη μαπα.

Στο ξαναπω πιο πριν... crop picture ηταν.

Οκ του ειπα να μην στειλει αλλα ηταν για καλο και οχι για ρουφιανια.

 

Εσυ φιλε στειλε email και χωστους τα και αφου εσυ θεωρεις οτι δεν ειναι αυτο που δειχνει η εταιρεια ή ξερεις κατι παραπανω απο οτι αυτοι στειλε και χωσε.

Τελος παντων εμενα δεν με νοιαζουν τετοιου ειδους θεματα.

 

Την καλημερα μου

Και χρονια πολλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν κατάλαβες... Ή μάλλον ο φίλος σου δεν κατάλαβε...

Δεν έχω πρόβλημα με τη συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων. Εγω στηλίτευσα τα κακώς κείμενα και τις πολιτικές γενικότερα σε αυτόν τον χώρο. Τα οποία τα έχω συναντήσει σχεδον σε όλες τις γνωστές αλυσίδες που υπάρχουν στη χώρα μας.

Τελοσπαντων, δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε. Το μόνο που θα πω κλείνοντας ειναι να έχει ο καθένας το δικό του account. Και όχι να παίρνετε ρτούζαπα ένα. Αφενός δεν είναι σωστό και αφετέρου βλέπεις ότι δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...