Jump to content

Η Κωτσόβολος λέει «Πάμε όλοι Κέντρο» και φέρνει ξανά την τεχνολογία στην Αθήνα


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Η Κωτσόβολος συνεχίζει να επενδύει στο κέντρο της Αθήνας με δύο υπερσύγχρονα καταστήματα σε σημαντικά σημεία αναφοράς της πόλης, στην οδό Σταδίου 34 & Κοραή και στην οδό Πατησίων 181, αλλά και στην οικολογική μετακίνηση μέσω ηλεκτρικών ποδηλάτων, τα οποία εντάσσει στον στόλο της για τις άμεσες παραδόσεις προϊόντων στο κέντρο της Αθήνας.

 

Το πρόσφατα ανακαινισμένο αλλά και διευρημένο κατάστημα Κωτσόβολος στην οδό Σταδίου, αλλά και το νεότερο κατάστημα της εταιρείας στην οδό Πατησίων, συνδυάζουν τη σύγχρονη αισθητική, αλλά και καινοτόμες εφαρμογές για πιο γρήγορη και ευέλικτη εξυπηρέτηση των επισκεπτών.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/78881/photo-7.jpg

 

Offline και online κόσμος σε ένα σημείο

 

Το νέο κατάστημα της Πατησίων 1.800 τ.μ. με την ιδιαίτερη αισθητική του, δίνει νέα πνοή σε έναν παραδοσιακά εμπορικό δρόμο του κέντρου. Προσφέρει μία ανανεωμένη εμπειρία καταστήματος με εφαρμογές για εύκολες αγορές, συνδυάζοντας και τον online κόσμο, όπως για παράδειγμα μέσα από ένα «εικονικό ράφι», στο οποίο ο επισκέπτης μπορεί να βρει το σύνολο των προϊόντων που διαθέτει η εταιρεία, ακόμα και αν δεν βρίσκονται στην έκθεση του καταστήματος. Μπορεί να δει διαφορετικά χρώματα, μεγέθη, προϊόντα και να τα παραγγείλει.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/78880/photo-6.jpg

 

Οι επισκέπτες στο ανανεωμένο κατάστημα της Σταδίου των πλέον 2.000 τ.μ. μέσα από εξελιγμένα customer journeys, καθοδηγούνται για να καταλάβουν την αξία και τα οφέλη από την αγορά μιας επαγγελματικής μηχανής καφέ, μία «συρόμενη» εφαρμογή με digital monitor στο σημείο των κουζινομηχανών τους επιτρέπει να δουν πλούσιο περιεχόμενο / videos με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες του προϊόντος, αλλά και μέσω της τεχνολογίας «Conductive Paint», μέσω μίας μπογιάς με βάση το νερό, δοκιμάζουν τα wearable προϊόντα μεγιστοποιώντας την αγοραστική τους εμπειρία, και φέρνοντας ακόμα πιο κοντά τον offline με τον online κόσμο. Ακόμα, το κατάστημα διαθέτει το ολοκληρωμένο προϊοντικό οικοσύστημα της Apple, όπου μέσα από την εξυπηρέτηση των μοναδικών εκπαιδευμένων σύμβουλων πωλήσεων “Apple Master Plus” στην Ελλάδα, υπόσχεται την απόλυτη αγοραστική εμπειρία Apple.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/78879/photo-5.jpg

 

Σημεία άμεσης εξυπηρέτησης:

 

Στα σημεία Quick Point των δύο καταστημάτων, οι διαδικτυακές και τηλεφωνικές αγορές εκτελούνται και παραδίδονται άμεσα στον πελάτη. Το εξειδικευμένο Service Point με το άρτια καταρτισμένο προσωπικό, αναλαμβάνει να επισκευάσει ή να αναβαθμίσει την κάθε συσκευή μέσα σε μία ώρα, μέσω της υπηρεσίας Fix & Go. Ενώ, ο τρόπος πληρωμής μέσω της εφαρμογής Pay Express, δίνει τη δυνατότητα στους πελάτες που πληρώνουν μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας, να ολοκληρώσουν τη συναλλαγή τους γρήγορα, σε οποιοδήποτε σημείο του καταστήματος, χωρίς να περάσουν από κάποιο ταμείο, παρά μόνο μέσω του τερματικού POS που φέρει πάνω του ο σύμβουλος πωλήσεων. Παράλληλα, ειδικός χώρος είναι διαθέσιμος για να παραλάβει από τους πελάτες, συσκευές, μικροσυσκευές, μπαταρίες και μελάνια για ανακύκλωση.

Οικολογική παράδοση:

 

Η εταιρεία εντάσσει στο στόλο διανομής της τα πρωτοποριακά ηλεκτρικά ποδήλατα της Kineo, τα οποία αφήνουν μηδενικό αποτύπωμα άνθρακα στην ατμόσφαιρα, συμβάλλοντας σε μία πόλη με καθαρότερο περιβάλλον. Μέσω εκπαιδευμένων διανομέων και με υψηλή οικολογική συνείδηση, η εταιρεία θα πραγματοποιεί αυθημερόν παραδόσεις προϊόντων στο κέντρο της Αθήνας, δίνοντας άμεσες λύσεις στους πελάτες της.

http://content.myphone.gr/photo/full/78877/photo-3.jpg

 

Με αφορμή το άνοιγμα και την αναβάθμιση των δύο καταστημάτων, την Τετάρτη 21 Απριλίου 2021, πραγματοποιήθηκε συνάντηση του Δημάρχου Αθηναίων, Κώστα Μπακογιάννη, με τον Πρόεδρο του Εμπορικού Συλλόγου Αθήνας, Σταύρο Καφούνη, στο κατάστημα της Κωτσόβολος στη Σταδίου, τους οποίους υποδέχτηκε ο Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της Κωτσόβολος, Γιάννης Βασιλάκος. Μετά από μία σύντομη ξενάγηση στο ανακαινισμένο κατάστημα και σύντομη παρουσίαση των ηλεκτροκίνητων ποδηλάτων, ο Δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης, δήλωσε σχετικά: «Είναι ελπιδοφόρο να ενισχύεται η επιχειρηματικότητα στην Αθήνα, μέσω των νέων τεχνολογιών, της έξυπνης εξυπηρέτησης και της φιλικότητας προς το περιβάλλον. Σε έναν εμβληματικό, αλλά και πολύπαθο δρόμο για την αγορά της πόλης, αποτελεί κίνηση εμπιστοσύνης η δημιουργία ενός τέτοιου χώρου, σε μία τόσο δύσκολη περίοδο. Στέλνει ένα μήνυμα αισιοδοξίας για την επόμενη μέρα που πρέπει να βρει την οικονομία της Αθήνας, δυνατή και ανταγωνιστική». Ο Πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Αθήνας, Σταύρος Καφούνης, δήλωσε: «Η καρδιά της Αθήνας είναι η αγορά της και για αυτό είμαι ευτυχής που μια ιστορική εταιρία όπως η Κωτσόβολος την ενισχύει. Μοναδικό μας μέλημα είναι η πόλη να αποκτήσει την παλιά της λάμψη και το shopping να γίνει ένα ισχυρό εργαλείο που θα προσελκύσει περισσότερους επισκέπτες. Γι’ αυτό, καλωσορίζουμε πρωτοβουλίες όπως αυτή της Κωτσόβολος που δίνουν περισσότερο φως στην αγορά και είμαι βέβαιος ότι θα προσελκύσει και άλλες παρόμοιες προσπάθειες. Ανοίξαμε και σας περιμένουμε στο μεγαλύτερο mall της χώρας, την αγορά της Αθήνας, όπου με ασφάλεια μπορείτε να απολαύσετε τα ψώνια σας». Ο Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της Κωτσόβολος, Γιάννης Βασιλάκος, δήλωσε σχετικά: «Η εταιρεία μας, συνεχίζει να επενδύει σε καταστήματα και ενέργειες που αφορούν την ενδυνάμωση του κέντρου της Αθήνας και κρατά την υπόσχεσή της να φέρει ξανά την τεχνολογία στην καρδιά της πόλης. Μέσα από καινοτόμες τεχνολογίες, προϊόντα και λύσεις που κάνουν τη ζωή των πελατών μας καλύτερη, αλλά και την οικολογική προσέγγιση στον τομέα των παραδόσεων, θέλουμε να μεταδώσουμε έμπρακτα το μήνυμα ‘’Στηρίζουμε την πόλη της Αθήνας, όπως πραγματικά της αξίζει’’».

 

http://content.myphone.gr/photo/full/78876/photo-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο Αθηνας.

Οπως λεμε, Τζιμπουτί.

Αν ρωτησεις ακομη και τα ποντικια, θελουν να την κανουν απο εκει.

Φυσικα, για την απολυτη καταντια μιας τριτοκοσμικης πρωτευουσας, και του εξισου αθλιου 'κεντρου', εχουν διαχρονικα ολες οι κυβερνησεις των τελευταιων δεκαετιων...

 

Προτιμω να διαβω ακομη και στην Ελευσινα που λεει ο λογος,

παρα να με αναγκασεις να παω για ψωνια στο 'κεντρο της Αθηνας'.

 

Απορω, περαν της απολυτης αναγκης οτι τοσος κοσμος αναγκαστικα εργαζεται 'κεντρο',

αρα υπαρχει μια αναγκαστικη 'συναφεια' με κοσμο που τριγυριζει εκει γυρω,

τι αλλο καταλαβαν οι λιγοστοι που συνεχιζουν να 'επενδυουν' (λεμε τωρα),

στο τριτοκοσμικο κεντρο μιας τριτοκοσμικης Αθηνας....

 

Καλυτερα να ανοιξεις ενα καταστημα σε μια μικρη επαρχιακη πολη,

'αξιοπρεπεστερη' κινηση την θεωρω και αν ειναι στοχευμενη επιχειρηματικα κινηση θα παει καλα,

παρα να ριχνεις χρημα στην χαβουζα του κεντρου της Αθηνας...

Link to comment
Share on other sites

Με το μπεις μεσα σε βαζουν να κανεις τεστ...ασε που ειναι το κεντρο των 5g συνασπθσμων κατω στο υπογειο.
Link to comment
Share on other sites

Κεντρο Αθηνας.

Οπως λεμε, Τζιμπουτί.

Αν ρωτησεις ακομη και τα ποντικια, θελουν να την κανουν απο εκει.

Φυσικα, για την απολυτη καταντια μιας τριτοκοσμικης πρωτευουσας, και του εξισου αθλιου 'κεντρου', εχουν διαχρονικα ολες οι κυβερνησεις των τελευταιων δεκαετιων...

 

Προτιμω να διαβω ακομη και στην Ελευσινα που λεει ο λογος,

παρα να με αναγκασεις να παω για ψωνια στο 'κεντρο της Αθηνας'.

 

Απορω, περαν της απολυτης αναγκης οτι τοσος κοσμος αναγκαστικα εργαζεται 'κεντρο',

αρα υπαρχει μια αναγκαστικη 'συναφεια' με κοσμο που τριγυριζει εκει γυρω,

τι αλλο καταλαβαν οι λιγοστοι που συνεχιζουν να 'επενδυουν' (λεμε τωρα),

στο τριτοκοσμικο κεντρο μιας τριτοκοσμικης Αθηνας....

 

Καλυτερα να ανοιξεις ενα καταστημα σε μια μικρη επαρχιακη πολη,

'αξιοπρεπεστερη' κινηση την θεωρω και αν ειναι στοχευμενη επιχειρηματικα κινηση θα παει καλα,

παρα να ριχνεις χρημα στην χαβουζα του κεντρου της Αθηνας...

 

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ο Κωτσοβολος επένδυσε στην απαξιωμενη και υποβαθμισμενη Πλατ. Αμερικής!

Έφτιαξε ένα μαγαζί στολίδι σε αυτή την γειτονιά που την εγκατέλειψαν ολοι!

Μπραβο τους!

Μακάρι να γινει παράδειγμα και να ακολουθήσουν κι άλλοι!:cool:

 

Πρέπει να κερδίσουμε πίσω την πόλη μας!

Αναβαθμίστε γειτονιές όπως Κυψέλη, Πατησια, Βικτόρια, Αττική κλπ με έργα!

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Η λογική κάποιων εδώ μέσα πραγματικά με ξεπερνάει. Δηλαδή αν περιοχή είναι σαν "ποντικότρυπα", αντί να την φτιάξουμε και να προσπαθήσουμε να επενδύσουμε σ'αυτές προκειμένου να αναβαθμιστούν κάπως, να τις αφήσουμε στη μοίρα τους. :clap:

Ένας "Κωτσόβολος" δεν φέρνει την Άνοιξη, αλλά είναι μια αρχή

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
Καμιά υπερβολή. Η Αθήνα κυριολεκτικά έχει μαυρίσει. Έχουν μαυρίσει από την βρώμα και την μπίχλα τα κτίρια, τα πεζοδρόμια, οι δρόμοι, τα πάντα. Μιλάω πάντα για Ομόνοια, Βικτώρια και τα τριγυρω. Λογικό βέβαια. Οι άνθρωποι του τρίτου κόσμου που ήρθαν εδώ από την Ασία και την αφρικανική ήπειρο, έφεραν μαζί τους και τον πολιτισμό τους.

 

Από την άλλη πλευρά, εννοείται πως και οι πολιτικές τόσων χρόνων και δεκαετιών έχουν παίξει τον ρόλο τους. Φυσικά τις πολιτικές αυτές κάποιοι τις έφεραν στα πράγματα και συνεχίζουν να τις φέρνουν. Κάποιοι νοικοκυραίοι, κάτι γερασμένοι φουκαράδες, οι σημερινοί γραικύλοι και οι Ρωμιοί που κοιτούσαν ανέκαθεν την παρτάρα τους.

 

Μην περιμένετε τίποτα προς βελτίωση. Όπως 400 χρόνια οι Ελλαδίτες ζούσαν αρμονικά με τον κατακτητή τους και αποφάσισαν μια χούφτα "αλήτες", κλέφτες και "κωλοπαιδαράδες" να ελευθερώσουν τον τόπο αυτό, κάπως έτσι και σήμερα. Μόνο που σήμερα δεν υπάρχουν αυτοί οι "αλήτες" και οι κλέφτες της μιας χούφτας για να κάνουν το ίδιο.

 

Το μόνο που βλέπω να συμβαίνει σε βάθους χρόνου, είναι να αποβιομηχανοποιηθουν εντελώς οι πόλεις, ο κόσμος να αναγκαστεί να γυρίσει στην επαρχία και να καθαρίσει γενικότερα ο τόπος μιας και δεν θα υπάρχει τίποτα, παρά μόνο σάπια κτίρια.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ο Κωτσοβολος επένδυσε στην απαξιωμενη και υποβαθμισμενη Πλατ. Αμερικής!

Έφτιαξε ένα μαγαζί στολίδι σε αυτή την γειτονιά που την εγκατέλειψαν ολοι!

Μπραβο τους!

Μακάρι να γινει παράδειγμα και να ακολουθήσουν κι άλλοι!:cool:

 

Πρέπει να κερδίσουμε πίσω την πόλη μας!

Αναβαθμίστε γειτονιές όπως Κυψέλη, Πατησια, Βικτόρια, Αττική κλπ με έργα!

 

Δυστυχώς φίλε μου, δεν αναβαθμίζονται έτσι οι περιοχές. Αυτό εξαρτάται προτίστως από τον κόσμο που προσελκύεις.

Οταν οι συνθήκες είναι τριτοκοσμικές και η ασφάλεια ανύπαρκτη, ανάλογη θα είναι και η εμπορική-οικονομικη δραστηριότητα. Δεν βλέπω να μακροημερεύει το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο Αθηνας.

Οπως λεμε, Τζιμπουτί.

Αν ρωτησεις ακομη και τα ποντικια, θελουν να την κανουν απο εκει.

Φυσικα, για την απολυτη καταντια μιας τριτοκοσμικης πρωτευουσας, και του εξισου αθλιου 'κεντρου', εχουν διαχρονικα ολες οι κυβερνησεις των τελευταιων δεκαετιων...

 

Προτιμω να διαβω ακομη και στην Ελευσινα που λεει ο λογος,

παρα να με αναγκασεις να παω για ψωνια στο 'κεντρο της Αθηνας'.

 

Απορω, περαν της απολυτης αναγκης οτι τοσος κοσμος αναγκαστικα εργαζεται 'κεντρο',

αρα υπαρχει μια αναγκαστικη 'συναφεια' με κοσμο που τριγυριζει εκει γυρω,

τι αλλο καταλαβαν οι λιγοστοι που συνεχιζουν να 'επενδυουν' (λεμε τωρα),

στο τριτοκοσμικο κεντρο μιας τριτοκοσμικης Αθηνας....

 

Καλυτερα να ανοιξεις ενα καταστημα σε μια μικρη επαρχιακη πολη,

'αξιοπρεπεστερη' κινηση την θεωρω και αν ειναι στοχευμενη επιχειρηματικα κινηση θα παει καλα,

παρα να ριχνεις χρημα στην χαβουζα του κεντρου της Αθηνας...

 

Με το να απαξιώνεις την Πλατεία Αμερικής την Πλατεία Κοραή και Κλαυθμώνος δεν κερδίζει κανείς τίποτα. Συμφωνώ ότι υπάρχει ανάγκη αναβάθμισης και όχι κατ' ανάγκη μόνο μέσω του σύγχρονου καπιταλιστικού μοντέλου "πουλάω-αγόρασε-το χρήμα να κινείται".

Παρόλα αυτά θα πρέπει να γνωρίζεις (όπως το γνωρίζουν πολύ καλά οι επιχειρηματίες του κλάδου του Λιανεμπορίου του Τουρισμού της Εστίασης και του Πολιτισμού) ότι το κέντρο έχει τεράστια περιθώρια εξέλιξης και ανέλιξης ειδικά μετά από μία δεκαετή και βάλε κρίση συν τον Covid-19, αρκεί να υπάρχει η Πολιτική βούληση και σχέδιο.

 

Υ.Γ. Υποθέτω δεν έχεις επισκεφθεί κάποια πραγματικά τριτοκοσμική πρωτεύουσα χώρας γι αυτό τα λες αυτά ελαφρά την καρδία.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η πολιτική βούληση στην Ελλάδα βασίζεται μόνο στα ποσα θα αρπάξουμε τύπου περίπατος... αν οι πολίτες δεν πάρουν πρωτοβουλία δε γίνεται τίποτα. Από δική μου εμπειρία και σε πολιτιστικά θέματα είναι ότι η πολιτική στην Ελλάδα είναι πας τον έναν και χτύπα τον άλλον. Ή στο περίπου, ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο προκείμενο, έχω επισκεφθεί και τα δύο καταστήματα και έχω κάνει αγορές επίσης και από τα δύο.

Έχω μείνει 100% ικανοποιημένος όχι τόσο από τα προϊόντα και τις τιμές που πάνω κάτω πολλά από αυτά τα βρίσκει και σε άλλες αλυσίδες όσο από τους χώρους , την διαρρύθμιση τους και κυρίως από την εξυπηρέτηση των υπαλλήλων

Link to comment
Share on other sites

Στο προκείμενο, έχω επισκεφθεί και τα δύο καταστήματα και έχω κάνει αγορές επίσης και από την διαρρύθμιση τους και κυρίως από την εξυπηρέτηση των υπαλλήλων

 

Ναι ναι βεβαια οταν εβλεπαν ηλικιωμενο να ψαχνει τηλεφωνο του προτειναν ρα γνωστα με την ΜΑΙΚ που τους ελεγαν "... να...διαβαζει και τα διανυκτερευοντα φαρμακεια" και τους τα εσπρωχναν σαν το απαυγασμα της τεχνολογιας. Οπως και στην πεθερα μου που πηγε για οτε τιβι και της φορτωσαν πακεττο κινητο , σταθερο , τιβι , wifi, στην ειδικη τιμη 120 ευρω το μηνα 2ετες συμβολαιο...της ελεγαν τζαμπα ειναι αυτο γιαγια, φτηνο εκεινο γιαγιουλα,...θα πιανεις 120 καναλια, θα χαιρονται τα εγγονια, θα μιλας απεριοριστα, θα βλεπεις σειρες στο ταμπλετ, ...

 

.ναι ρε παιδια , απο το εξοχικο θα μιλαει απεριοριστα με το κινητο...Ουτε η μανα του γκαιτς του παρταολα να ηταν.

 

Ωραια εξυπηρετηση

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι βεβαια οταν εβλεπαν ηλικιωμενο να ψαχνει τηλεφωνο του προτειναν ρα γνωστα με την ΜΑΙΚ που τους ελεγαν "... να...διαβαζει και τα διανυκτερευοντα φαρμακεια" και τους τα εσπρωχναν σαν το απαυγασμα της τεχνολογιας. Οπως και στην πεθερα μου που πηγε για οτε τιβι και της φορτωσαν πακεττο κινητο , σταθερο , τιβι , wifi, στην ειδικη τιμη 120 ευρω το μηνα 2ετες συμβολαιο...της ελεγαν τζαμπα ειναι αυτο γιαγια, φτηνο εκεινο γιαγιουλα,...θα πιανεις 120 καναλια, θα χαιρονται τα εγγονια, θα μιλας απεριοριστα, θα βλεπεις σειρες στο ταμπλετ, ...

 

.ναι ρε παιδια , απο το εξοχικο θα μιλαει απεριοριστα με το κινητο...Ουτε η μανα του γκαιτς του παρταολα να ηταν.

 

Ωραια εξυπηρετηση

Επειδη δουλευα σε αυτους πριν καιρο..... ΔΕΝ ειχαμε ποτε υποψιν μας την MLS. Ολοι μας μαζι και η εταιρεια απλα την ειχαμε στα ραφια!!!

Σε μερικα μεγαλα μαγαζια υπηρχαν μεσα ατομα της MLS και οχι της κωτσοβολος οπως και σε αλλες αλυσιδες! Μην λετε πραγματα που δεν ξερετε και απλα καπου το ακουσατε! Το μικρο παντα ο καταναλωτης το κανει ΤΕΡΑΣΤΙΟ.:cool:

 

BTW το ανεκδοτο με αυτον που πηγε να αγορασει σερβιετες και εφυγε με αυτοκινητο,βαρκα και συνεργα ψαρεματος το ξερεις?

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι βεβαια οταν εβλεπαν ηλικιωμενο να ψαχνει τηλεφωνο του προτειναν ρα γνωστα με την ΜΑΙΚ που τους ελεγαν "... να...διαβαζει και τα διανυκτερευοντα φαρμακεια" και τους τα εσπρωχναν σαν το απαυγασμα της τεχνολογιας. Οπως και στην πεθερα μου που πηγε για οτε τιβι και της φορτωσαν πακεττο κινητο , σταθερο , τιβι , wifi, στην ειδικη τιμη 120 ευρω το μηνα 2ετες συμβολαιο...της ελεγαν τζαμπα ειναι αυτο γιαγια, φτηνο εκεινο γιαγιουλα,...θα πιανεις 120 καναλια, θα χαιρονται τα εγγονια, θα μιλας απεριοριστα, θα βλεπεις σειρες στο ταμπλετ, ...

 

.ναι ρε παιδια , απο το εξοχικο θα μιλαει απεριοριστα με το κινητο...Ουτε η μανα του γκαιτς του παρταολα να ηταν.

 

Ωραια εξυπηρετηση

 

Όσον αφορά τις δικιές μου εμπειρίες αγοράς ενός ψυγείου και ενός αφυγραντήρα έχω να πω μόνο θετικά λόγια. Μπορεί απλά να έπεσα σε δύο καλούς υπαλλήλους, πάντως έχω να πω μόνο καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ακουσα το ειδα...δουλευω κεντρο και περναγα καθημερινα και χαζευα 10 λεπτα τα καινουργια μοντελλα μετα τη δουλεια.

Δεν το ξερω το ανεκδοτο , αλλα φανταζομαι ταιριαζει στην περιπτωση της πεθερας μου...την φορτωσαν αχρηστα για εκεινη πραγματα η καπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευα σε αυτους πριν καιρο..... ΔΕΝ ειχαμε ποτε υποψιν μας την MLS. Ολοι μας μαζι και η εταιρεια απλα την ειχαμε στα ραφια!!!

Σε μερικα μεγαλα μαγαζια υπηρχαν μεσα ατομα της MLS και οχι της κωτσοβολος οπως και σε αλλες αλυσιδες! Μην λετε πραγματα που δεν ξερετε και απλα καπου το ακουσατε! Το μικρο παντα ο καταναλωτης το κανει ΤΕΡΑΣΤΙΟ.:cool:

 

BTW το ανεκδοτο με αυτον που πηγε να αγορασει σερβιετες και εφυγε με αυτοκινητο,βαρκα και συνεργα ψαρεματος το ξερεις?

 

Από τη στιγμή που γίνεται εντός του καταστήματος η προώθηση των MLS, αφορά και την επιχείρηση αυτό. Αλλωστε δε νομίζω να μην κερδίζει κι αυτή κάτι.

Πάντως εμένα, μία φορά, υπάλληλος του Κωτσόβολου ήταν που πήγε να μου προτείνει mls. Επομένως δεν υπήρχαν απλώς στα ράφια... Εχουμε μάτια και βλέπουμε φίλε μου... Καμία υπερβολή όπως λες.

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που γίνεται εντός του καταστήματος η προώθηση των MLS, αφορά και την επιχείρηση αυτό. Αλλωστε δε νομίζω να μην κερδίζει κι αυτή κάτι.

Πάντως εμένα, μία φορά, υπάλληλος του Κωτσόβολου ήταν που πήγε να μου προτείνει mls. Επομένως δεν υπήρχαν απλώς στα ράφια... Εχουμε μάτια και βλέπουμε φίλε μου... Καμία υπερβολή όπως λες.

 

Ok εσυ ξερεις καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδια ολοι πωλητές είναι.

Εδω σε βενζινάδικο σταματάς και σε ζαλίζουν να βάλεις τη "βελτιωμενη" (ως προς την κερδοφορία τους) βενζίνη.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδια ολοι πωλητές είναι.

Εδω σε βενζινάδικο σταματάς και σε ζαλίζουν να βάλεις τη "βελτιωμενη" (ως προς την κερδοφορία τους) βενζίνη.. :lol:

Μωρε να πουλησουν αρκει το προιον να αξιζει τα λεφτα του και οχι το προτερημα του κινητου να ειναι να λεει στους ηλικιωμενους τα φαρμακεια και τα νοσοκομεια...χρησιμο μεν αλλα ειναι ψυχικη πθεση σαν εκβιασμος στον ηλικιωμενο...που φυσικα ειναι και λιγο πισω σε θεματα τεχνολογιας

Link to comment
Share on other sites

Ok εσυ ξερεις καλυτερα.
΄

Το πρόβλημα φίλε είναι ότι εσύ το νομίζεις αυτό για τον εαυτό σου.

Εγώ λέω τι έχω δει ως καταναλωτής. Και εξηγώ ότι αυτό που λες δεν ισχύει και τόσο.

Γιατί το έχω δει και σε άλλες αλυσίδες .Και δεν ήταν μόνο από εξωτερικούς πωλητές. Ηταν κυρίως από υπάλληλους των καταστημάτων αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσπάθεια χειραγώγησης του πελάτη και ειδικά του ''άσχετου'' σε μεγάλες αλυσίδες ειναι χρόνια τακτική . Κυρίως σε Ελληνικών συμφερόντων προιόντα (MLS, TurboX, Fluo κλπ). Κάποιοι υπάλληλοι μάλιστα ήταν πολύ επίμονοι κι όταν δεν ανταποκρινόσουν γίνονταν και αρκετά αγενείς .
Link to comment
Share on other sites

΄

Το πρόβλημα φίλε είναι ότι εσύ το νομίζεις αυτό για τον εαυτό σου.

Εγώ λέω τι έχω δει ως καταναλωτής. Και εξηγώ ότι αυτό που λες δεν ισχύει και τόσο.

Γιατί το έχω δει και σε άλλες αλυσίδες .Και δεν ήταν μόνο από εξωτερικούς πωλητές. Ηταν κυρίως από υπάλληλους των καταστημάτων αυτών.

 

Εσυ ξερεις καλυτερα με το να βλεπεις απο εξω και οχι το τι γινεται εντος?

Το οτι σε ολους τους πωλητες δεν αναφερθηκε ΠΟΤΕ να προωθησουν την MLS και μονο αυτους που ηταν της ιδιας της MLS με τα μπλουζανια της κωτσοβολος μαλλον εγω καπου δεν καταλαβα.

Δεν μιλαω για publi, plaisio κτλ καθως δεν γνωριζω τι κανανε αυτοι και ουτε που με νοιαζει.

Ναι να προωθησω τις μεγαλες εταιρεις συμφωνω μας το λεγανε ΟΧΙ τα προβληματικα MLS που καθε μερα στελναμε απειρα email παραπονων για να μας τα μαζεψουν απο τα ραφια και η mls δεν συμφωνουσε (παντα υπαρχει συμβολαιο απο ΟΛΕΣ τις εταιρειες κατασκευης).

Ποτε και κανενας δεν ηρθε να μου πει "πουλα την μπακατελα".

Εαν τωρα επιμενεις θα το σεβαστο και θα το βουλωσω.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, το ότι έρχεται ο πωλητής με το μπλουζάκι της Χ αλυσίδας και σου λέει να πάρεις το Χ κινητό/τάμπλετ της συγκεκριμένης εταιρίας για μένα ως καταναλωτή συνδεει άμεσα την αλυσίδα με την όλη διαδικασία. Σε τελική ανάλυση αν τους εκθέτει, ας διακόψει τη συνεργασία με την εταιρία. Από τη στιγμή που δεν το κάνει, χρεώνεται το μερίδιο της αποτυχίας.

Όπως και για το ότι οι περισσότεροι πωλητές δεν γνωρίζουν το αντικείμενο τους. Δεν τους αδικώ βέβαια γιατί ξέρω ότι βρίσκονται εκεί για τρεις και εξήντα, χωρίς καμία εκπαίδευση ή ενημέρωση. Επαναλαμβάνω ότι απλά μεταφέρω την οπτική μου γωνία ως ένας καταναλωτής που τυγχάνει να ξέρει και 2-3 πραγματάκια γύρω από την τεχνολογία.

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...