Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ήρθε η ενημέρωση στην miui 11.0.12.0. Μετά προφανώς θα μπορώ να κάνω ενημέρωση στην miui 12. Την έβαλα την 11.0.12.0. Edit: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Άρα προς το παρόν δεν υπάρχει ενημέρωση στην miui 12. Αναμένουμε λοιπόν.

 

Έχεις πάρει το android 10;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Android 10 θα έρθει με το miui 12 μαζι λένε. Για την ώρα καμία αναβάθμιση στην 12αρα.

 

Ταυτόχρονα δεν νομίζω να γίνεται.. πρώτα παίρνεις android 10 και μετά πάνω του ''πατάει'' το MIUI 12.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα δεν νομίζω να γίνεται.. πρώτα παίρνεις android 10 και μετά πάνω του ''πατάει'' το MIUI 12.

Πώς το παίρνουμε το android 10? Έρχεται ΟΤΑ ενημέρωση, πατώντας εκεί που πατάμε για τις ενημερώσεις του miui? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα δεν νομίζω να γίνεται.. πρώτα παίρνεις android 10 και μετά πάνω του ''πατάει'' το MIUI 12.

 

μαζι με την miui 12 ερχεται και το android 10 ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

και στο redmi 8 αυτο θα γινει πηρε android 10 και περιμενει τωρα να παρει καποια στιγμη miui 12

για το redmi note 8 και 8t η xiaomi επελεξε να παρει ταυτοχρονα android 10 με miui 12

τον λογο δεν τον ξερουμε ισως λογω καποιων τεχνικων προβληματων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάπως το μπερδέψατε. Το MIUI 12 για το Redmi Note 8 θα έχει βάση το Android 10. Μερικές συσκευές διαφέρουν ως προς το πως λαβαινουν κάποιες ενημερώσεις. Κάποιες συσκευές ήρθαν ή πήραν MIUI 11 με βάση το Android 10 και αργότερα MIUI12 όπως αναφέρθηκε, κάποια πήραν MIUI 12 με το Android 9 ως βάση και μετά έκανε μετάβαση στο Android 10, ή από MIUI 11 με Android 9 και έγινε μετάβαση σε MIUI 12 με Android 10 όπως το Redmi Note 8/8T.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι miui 12 δε πρόκειται να δούμε.

Θα το δείτε. Σε EU συσκευές αργεί πιο πολύ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω αναφερει και σε προηγουμενο post στο δικο μου ειχε ερθει ΟΤΑ η 12 2 μερες πριν το πουλησω (20/11/2020) οπότε φανταζομαι ειναι ζητημα χρονου να την λαβετε ολοι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα προχθές σε Android 10 και από τότε η συσκευή πήρε την κάτω βόλτα, συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Βλέπω πολλά κολλήματα για παράδειγμα όταν εναλλάσω εφαρμογές, διαγράφω πολλαπλά notifications κλπ. Σαν να "σπάνε" / χάνουν frames τα animations.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού σώσεις τα αρχεία σου έκανες για να κάτσει σωστά η αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού σώσεις τα αρχεία σου έκανες για να κάτσει σωστά η αναβάθμιση?

Η αλήθεια είναι πως όχι. Το θεωρώ τουλάχιστον αστείο εν έτη 2020 να ασχολούμαστε ακόμα με τέτοια πράγματα. Να πρέπει δηλαδή να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή, να μεταφέρω και να ξαναμεταφέρω αρχεία κλπ για να κάτσει σωστά μια αναβάθμιση.

Και άντε πείτε εγώ ξέρω να κάνω, ο μέσος χρήστης σιγά μην ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Και τι να κάνει? Να βρίσκει μπροστά του σφάλματα συνέχεια θάναι καλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακών μετά απο αναβάθμιση και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στις συσκευές μου..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως μιλάμε για διπλή μεγάλη αναβάθμιση και του UI(user interface) από MIUI 11 σε MIUI 12 και από android 9 σε android 10, σκέψου το λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως μιλάμε για διπλή μεγάλη αναβάθμιση και του UI(user interface) από MIUI 11 σε MIUI 12 και από android 9 σε android 10, σκέψου το λίγο.

 

Ακριβώς με την ίδια σειρά πήραμε σε android 10 και ύστερα σε MIUI 12 στο redmi note 7 και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών κανένα πρόβλημα:cool:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Σε Note 8 ενός φίλου, όταν τραβάει βίντεο και θέλει να το δει αργότερα απευθείας από την εφαρμογή της κάμερας, το βίντεο δεν ξεκινάει να παίζει πατοντας το play. Ενώ στο Google photos που αποθηκεύεται παίζει κανονικά. Κοίταξα στις ρυθμίσεις μήπως δω κάτι σχετικό αλλά δεν βρήκα. Τι μπορεί να φταίει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα προχθές σε Android 10 και από τότε η συσκευή πήρε την κάτω βόλτα, συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Βλέπω πολλά κολλήματα για παράδειγμα όταν εναλλάσω εφαρμογές, διαγράφω πολλαπλά notifications κλπ. Σαν να "σπάνε" / χάνουν frames τα animations.

 

Σε εμένα, ακριβώς το ίδιο...

 

Το ανέφερα (μαζί και κάποιος ακόμη σε ξένο forum xiaomi), αλλά απ΄ότι φαίνεται, ήμαστε μεμονομένες περιπτώσεις, συμβαίνει σε λίγους.

Εγώ έκανα wipe caches αλλά δεν βοήθησε πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά κάποιοι να έχετε πάρει την 12αρα και εγώ ακόμα να παρακαλαω, κολλημένος στην 11.0.12; Την global έχω και δε βρίσκει ποτέ το update. Τη μία λέγανε πριν 2 μήνες, την άλλη έναν, τώρα λένε ότι την έχουν πάρει, εγώ όμως τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά κάποιοι να έχετε πάρει την 12αρα και εγώ ακόμα να παρακαλαω, κολλημένος στην 11.0.12; Την global έχω και δε βρίσκει ποτέ το update. Τη μία λέγανε πριν 2 μήνες, την άλλη έναν, τώρα λένε ότι την έχουν πάρει, εγώ όμως τίποτα.

 

Είναι ακόμη σε stable beta το MIUI 12 για το Redmi Note 8 (ginkgo). Μπορείς να κατεβάσεις την recovery rom από εδώ, και να την περάσεις μέσω του updater app.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει

Sorry, Flash older version is not allowed.

 

(έχω κατεβάσει αυτό που μου έδωσες. Το είχα προσπαθήσει και πριν μέρες με την ίδια rom και μου έβγαζε το ίδιο. Δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...