Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν μιλαω στο κινητο και με καλουνε δεν ερχεται ηχητικη ειδοποιηση οτι καποιοσ με παιρνει.παρα μονο οταν το κλεισω θα δω το μηνυμα .ΠΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΩ ΤΗΝ ΗΧΗΤΙΚΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

58 minutes ago, fire1 said:

Παιδια οταν μιλαω στο κινητο και με καλουνε δεν ερχεται ηχητικη ειδοποιηση οτι καποιοσ με παιρνει.παρα μονο οταν το κλεισω θα δω το μηνυμα .ΠΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΩ ΤΗΝ ΗΧΗΤΙΚΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ?

Αυτό που θέλεις εσύ έιναι η αναμονή κλήσεων που μάλλον έχεις απενεργοποιημένη. Το βρίσκεις απο τον dialer(εικονίδιο που παίρνεις τηλέφωνο). κάπου εκεί θα έχει την αναμονή κλήσεων , θα το βρείς και θα το τικάρεις.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την αναβάθμιση 12.0.2 δεν κάνει διαχωρισμό οθόνης και δεν ανοίγει κατεβασμένα αρχεία mp3 και pdf. Αυτά πρός το παρόν σίγουρα υπάρχουν κι άλλα κουλά με το 11 δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά την αναβάθμιση δεν κάνει διαχωρισμό οθόνης υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιάξει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/11/2021 at 2:01 ΜΜ, drobiani said:

καλησπέρα μετά την αναβάθμιση δεν κάνει διαχωρισμό οθόνης υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιάξει αυτό?

Καλησπέρα σας. Προχθές έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό, για να κάτσει καλά η ενημέρωση που έκανα πριν λίγο καιρό στο κινητό (12.02.0 miui, android 11). Το κινητό μου, μετά από κάποια ώρα έχει πρόβλημα το wifi. Κάνει πως συνδέεται στο δίκτυο wifi και αποσυνδέεται. Αν το wifi δουλεύει και το κλείσω και μετά το ανοίξω καλά, κάνει πάλι αυτό με τις αποσυνδέσεις. Αν το απενεργοποιήσω η του κάνω επανεκκίνηση, φτιάχνει το wifi. Μάλλον φταίει η ενημέρωση. Τι μπορώ να κάνω για λύση του προβλήματος? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μάλλον ειναι στο persist , μπορείς να κατεβάσεις την V12.0.2.0.RCOMIXM fastboot rom και να την εγκαταστήσεις απο το Miflash με επιλογή clean all (θα χαθούν οτι είχες) ή μεσω twrp να κάνεις εγκατάσταση το persist partition που υπάρχει μέσα στην fastboot rom.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stmtis said:

Το πρόβλημα μάλλον ειναι στο persist , μπορείς να κατεβάσεις την V12.0.2.0.RCOMIXM fastboot rom και να την εγκαταστήσεις απο το Miflash με επιλογή clean all (θα χαθούν οτι είχες) ή μεσω twrp να κάνεις εγκατάσταση το persist partition που υπάρχει μέσα στην fastboot rom.

Καλημέρα δεν ξέρω από αυτά φίλε. Θέλουν υπολογιστή έτσι?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2021 at 12:05 ΜΜ, stmtis said:

ναι , τότε κανε factory reset και εγκατάσταση απο την αρχή.

Φίλε έκανα backup από το μενού των ρυθμίσεων και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και έφτιαξε το wifi. Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και εξυπηρέτηση.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MPOMP said:

Φίλε έκανα backup από το μενού των ρυθμίσεων και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και έφτιαξε το wifi. Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και εξυπηρέτηση.

Ουσιαστικα με επαναφορα εργτοστασιακων ρυθμισεων φτιαχνει το θεμα με το wifi ? Γιατι ενας φιλος μου εχει προβλημα με το wifi και το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Teo010 said:

Ουσιαστικα με επαναφορα εργτοστασιακων ρυθμισεων φτιαχνει το θεμα με το wifi ? Γιατι ενας φιλος μου εχει προβλημα με το wifi και το bluetooth

Νομίζω πως το πρόβλημα δημιουργήθηκε επειδή πείραξα κάποιες ρυθμίσεις στην ασφάλεια του κινητού και συγκεκριμένα στην κατανάλωση δεδομένων, όπου έβαλα να μην συνδέονται στο ίντερνετ κάποιες υπηρεσίες. Γιατί μου το έκανε ξανά, και έβαλα τις υπηρεσίες αυτές να συνδέονται στο ίντερνετ και λύθηκε το πρόβλημα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, αρα ισως και με επαναφορα να μην αλλαξει κατι. Να δουμε, ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει η συσκευή την 12.0.2.0 με Android 11 και ενώ στην αρχή όλα φαίνονταν να δουλεύουν ρολόι, τις τελευταίες ημέρες μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα με την κάμερα. 1 στις 3 φωτογραφίες ενώ έχω πατήσει το κουμπί για την λήψη αργεί έως και 10 δευτερόλεπτα ή και παραπάνω. Το αποτέλεσμα είναι να περιμένω με το κινητό ακίνητο μη χάσω το θέμα ή να βγει κουνημένη και πρακτικά άχρηστη η φωτό. Επίσης το Mi Band 5 χάνει την δυνατότητα ειδοποιήσεων και όταν μπαίνω στην εφαρμογή μου ζητάει έλεγχο αδειών ενώ έχω δώσει πρόσβαση σε όλες τις απαραίτητες άδειες και δεν ξεμπλοκάρει ούτε με επανεκκίνηση της συσκευής, μόνο με απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση του Mi fit. Αυτό έχει καταντήσει να γίνεται πλέον καθημερινά... Τέλος σε σελίδες στον Chrome με πεδίο αυτόματης συμπλήρωσης πατάω στο πεδίο, βγάζει την πρόταση ή τις προτάσεις για να την επιλέξω και δεν μπορώ. Πρέπει να κάθομαι να πληκτρολογώ όλη την λέξη ή φράση λες και το κάνω πρώτη φορά. Το πιο πρόσφατο είναι ότι στην διάρκεια μιας κλήσης και ενώ έχω σήμα πολύ καλό, πέφτει ξαφνικά η γραμμή χωρίς λόγο. Μάλιστα μου το έχει κάνει και στις δύο σιμ που έχω στο κινητό (CU- WhatsUp). Θα κάνω επανεγκατάσταση του πακέτου από τις ρυθμίσεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2021 at 11:20 ΠΜ, Bayern4 said:

Redmi Note 8 – Global Stable V12.5.1.0.RCOMIXM
📆7/12/2021 📱#ginkgo

Πολύ πιο γρήγορο το κινητό με την ενημέρωση σε 12.5 miui.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

ναι τα γραφει και στην ενημερωση. Δε γραφει τιποτα παραπανω το site.

Επισης, το site γραφει οτι ειναι Pilot Stable που δεν ισχυει.

το σωστο link ειναι https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RCOMIXM/miui-blockota-ginkgo_global-V12.0.2.0.RCOMIXM-V12.5.1.0.RCOMIXM-0a7fe6491d-11.0.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καληεμρα. Εχω το redmi note 8 και το smartwatch Της Huawei watch gt. Εδω και λιγο καιρο οταν μπαινω στην εφαρμογή "Υγεια" το ρολοι ειναι αποσυνδεδεμενο και φυσικα δεν μνου ερχονται οι ειδοποιησεις. Από το μενου του κινητοιυ Μπαταρια και Αποδοση , φαινεται οτι κλεινει την εφαρμογη Υγεια επειδη εκκινειται αυτοματα. Οσες φορες και να το εχω αποεπιλεξει μετα από λίγο γίνεται πάλι το ιδιο. Υπαρχειο κατι που μπορω να κανω για να σταματησει? Γιατι με αυτον τον τροπο ακυρωνεται η υπαρξη του smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimitris213 said:

Καληεμρα. Εχω το redmi note 8 και το smartwatch Της Huawei watch gt. Εδω και λιγο καιρο οταν μπαινω στην εφαρμογή "Υγεια" το ρολοι ειναι αποσυνδεδεμενο και φυσικα δεν μνου ερχονται οι ειδοποιησεις. Από το μενου του κινητοιυ Μπαταρια και Αποδοση , φαινεται οτι κλεινει την εφαρμογη Υγεια επειδη εκκινειται αυτοματα. Οσες φορες και να το εχω αποεπιλεξει μετα από λίγο γίνεται πάλι το ιδιο. Υπαρχειο κατι που μπορω να κανω για να σταματησει? Γιατι με αυτον τον τροπο ακυρωνεται η υπαρξη του smartwatch.

Δοκίμασε τρία πράγματα 1) Ρυθμίσεις->εφαρμογές->Διαχείρηση εφ.->υγεία. Βάλε αυτόματη έναρξη στο ΟΝ  2) Εξοικονόμηση μπαταρίας στο Χωρίς περιορισμούς και 3) στα πρόσφατα και ενώ τρέχει η εφαρμογή υγεία, παρατεταμένο πάτημα και πάτα το λουκετάκι. Αν κάνεις αυτά τα τρία φαντάζομαι να είσαι ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geotzia said:

Δοκίμασε τρία πράγματα 1) Ρυθμίσεις->εφαρμογές->Διαχείρηση εφ.->υγεία. Βάλε αυτόματη έναρξη στο ΟΝ  2) Εξοικονόμηση μπαταρίας στο Χωρίς περιορισμούς και 3) στα πρόσφατα και ενώ τρέχει η εφαρμογή υγεία, παρατεταμένο πάτημα και πάτα το λουκετάκι. Αν κάνεις αυτά τα τρία φαντάζομαι να είσαι ο.κ.

Τα εχω κανει και τα τρια αλλα τπτ......

Συνεχεια απο μονο το miui κλεινει την εφαρμογη "Υγεια"...μου εχει σπασει τα νευρα.

Screenshot_2022-01-07-21-48-31-914_com.miui.securitycenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, dimitris213 said:

Τα εχω κανει και τα τρια αλλα τπτ......

Συνεχεια απο μονο το miui κλεινει την εφαρμογη "Υγεια"...μου εχει σπασει τα νευρα.

Screenshot_2022-01-07-21-48-31-914_com.miui.securitycenter.jpg

Πάτησε το γρανάζι και κοίτα αν η εκκαθάριση cache είναι στο ποτέ...αν δεν είναι βάλε το. Αυτό που δείχνεις αν δεν πατήσεις το "προσθήκη 21 λεπτά" δεν την κλείνει από μόνο του.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geotzia said:

Πάτησε το γρανάζι και κοίτα αν η εκκαθάριση cache είναι στο ποτέ...αν δεν είναι βάλε το. Αυτό που δείχνεις αν δεν πατήσεις το "προσθήκη 21 λεπτά" δεν την κλείνει από μόνο του.

Το κοίταξα αυτό που λες και είναι στο ποτέ. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λόγω της αναβάθμισης σε miui 12.5.1....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitris213 said:

Το κοίταξα αυτό που λες και είναι στο ποτέ. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λόγω της αναβάθμισης σε miui 12.5.1....

Αν ήταν σίγουρο ότι θα στρώσει να μπεις στην ταλαιπωρία.... αλλά αν δεν;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geotzia said:

Αν ήταν σίγουρο ότι θα στρώσει να μπεις στην ταλαιπωρία.... αλλά αν δεν;;

Και εγώ αυτό σκέφτομαι και δεν το κάνω....βαριεμαι μια ώρα πάλι όλα από την αρχή.

Αν και λιγο που ειδα σε σχολια στο appgallery της Huawei αλλα και στο playstore πρεπει να ειναι θεμα της εφαρμογής. Και άλλοι εχουν θεματα με αποσυνδεσεις του ρολογιου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...