Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθές πήρα νέα ενημέρωση σε 12.0.6 miui. Κρίμα και όταν είδα το εικονίδιο της ενημέρωσης, λέω θα είναι κανένα 12.5 miui.

Το MIUI 12.5 συνδυάζεται με το Android 11 και έχει μέγεθος 2.2GB.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για τον Σεπτεμβριο προοριζεται η 12.5

τωρα εχει η china rom την beta.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι το 8 θα την έπαιρνε νωρίτερα. Γιατί αυτό που λες το είχα ακούσει πριν καιρό. Τώρα ήρθε η beta στη Κίνα για το 8άρι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI 12.5 συνδυάζεται με το Android 11 και έχει μέγεθος 2.2GB.
Καμία σχέση, το note 8 EEA έχει πάρει android 11 από την V12.0.2.0.RCOEUXM.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όπως θέλει ενημερώνει τις συσκευές της η Xiaomi.

Ενδέχεται να περάσουν και MIUI 13 χωρίς το Android 12.... :lol:

Πάρτε εκεί να έχετε ενημερώσεις και μη σας νοιάζει με ποιόν τρόπο και συνδυασμό! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η έκδοση android με την miui τώρα εσύ με ποια λογική τα συσχετίσεις δεν ξέρω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα στους Mi Pilot δοκιμαστές, ήρθε η 12.0.2.0.RCOMIXM μεγέθους 190ΜΒ για όσους ήταν στην 12.0.1.0.RCOMIXM

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από την επίσημη ομάδα στο telegram πως κάποιος πήρε το Android 11 χωρίς να είναι εγγεγραμμένος στο Mi Pilot. Έχει κάποιος από εσάς παραλάβει την ενημέρωση;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω δωρεάν vpn, στο κινητό. Σημειωτέον ότι έχω what's up με ενεργοποιημένο MI internet που κόβει το ίντερνετ όταν δεν έχεις mb. Έχει φτιάξει κανείς προφίλ vpn σε redmi note 8 στις ρυθμίσεις? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτή την στιγμή κατεβάζω την 12.0.2.0 RCOMIXM με Android 11. Μόλις ολοκληρωθεί και την δουλέψω λίγο θα γράψω εντυπώσεις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8
On 31/8/2021 at 3:58 ΜΜ, Dimos_Vav said:

Αυτή την στιγμή κατεβάζω την 12.0.2.0 RCOMIXM με Android 11. Μόλις ολοκληρωθεί και την δουλέψω λίγο θα γράψω εντυπώσεις.

Για πες εντυπώσεις ...

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από χρήση του κινητού με την έλευση του Android 11. Το κινητό έγινε λίγο πιο γρήγορο στην απόκριση και στο άνοιγμα εφαρμογών και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα ή δυσλειτουργία έως τώρα. Κατανάλωση μπαταρίας φαίνεται η ίδια με πρίν. Τέλος μου αρέσουν μικρές αισθητικές αλλαγές στα μενού και στις ειδοποιήσεις που βέβαια εξαρτώνται και από το θέμα που χρησιμοποιείται. Σε γενικές γραμμές μικρή βελτίωση στα σημεία και έξτρα πνοή για απροβληματιστη χρήση του κινητού για λίγους μήνες ακόμα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Nuckellio said:

Για το redmi note 8 2021 υπάρχει αλλου συζήτηση ή στέλνουμε ερωτήσεις εδώ?

εδώ ή και στο 

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi Note

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 hours ago, Nuckellio said:

Για το redmi note 8 2021 υπάρχει αλλου συζήτηση ή στέλνουμε ερωτήσεις εδώ?

Το παρόν είναι το θέμα του Redmi Note 8, το ιδανικό μέρος για να κάνεις τις ερωτήσεις σου για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας εδώ και 10 μήνες το τηλέφωνο μου έχει θόλωση οθόνης, η οποία λύνεται με επανεκκίνηση η απενεργοποίηση συσκευής. Επίσης εδώ και 2 με 3 μήνες τα εικονίδια στην αρχική οθόνη του κινητού μου είναι πολύ μακριά το ένα από το άλλο, ώστε δεν δείχνει όλα τα εικονίδια η οθόνη. Επίσης στο συρτάρι εφαρμογών είναι όλα κολλημένα μεταξύ τους. Και αυτό το ζήτημα λύνεται με επανεκκίνηση η απενεργοποίηση συσκευής. Έχει κάποιος άλλος αυτά τα ζητήματα στην συσκευή του? Μήπως ξέρετε αν λύνονται και πως? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, MPOMP said:

Γεια σας εδώ και 10 μήνες το τηλέφωνο μου έχει θόλωση οθόνης, η οποία λύνεται με επανεκκίνηση η απενεργοποίηση συσκευής. Επίσης εδώ και 2 με 3 μήνες τα εικονίδια στην αρχική οθόνη του κινητού μου είναι πολύ μακριά το ένα από το άλλο, ώστε δεν δείχνει όλα τα εικονίδια η οθόνη. Επίσης στο συρτάρι εφαρμογών είναι όλα κολλημένα μεταξύ τους. Και αυτό το ζήτημα λύνεται με επανεκκίνηση η απενεργοποίηση συσκευής. Έχει κάποιος άλλος αυτά τα ζητήματα στην συσκευή του? Μήπως ξέρετε αν λύνονται και πως? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Την έκανα πριν από 20 μέρες με 1 μήνα την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τώρα τελευταία καμία φορά το κάνει και το ένα και το άλλο δεν έχει λυθεί φαίνεται το θέμα. Βέβαια τώρα τις 3 με 4 τελευταίες μέρες δεν μου το εμφάνισε. Μήπως πρέπει να ενημερώσω την ίδια την εταιρεία στην σελίδα της xiaomi miui gr? Ευχαριστώ και πάλι.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έβγαλε ενημέρωση 12.0.2.0. Και αναφέρει Ιούλη 2021. Ενώ έχω ήδη 12.0.6.0.Γιατί άραγε? Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτήν την εταιρεία. Έλεος.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έβγαλε ενημέρωση 12.0.2.0. Και αναφέρει Ιούλη 2021. Ενώ έχω ήδη 12.0.6.0.Γιατί άραγε? Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτήν την εταιρεία. Έλεος.
Τίποτα δεν γίνεται με την εταιρεία προφανώς είσαι σε Android 10 και πας για 11.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Η 12.0.2.0 με ενημέρωση ασφαλείας την 1/7/2021 ειναι 2,3 GB και περιέχει την μετάβαση στο android 11, την εγκατέστησε προχθές η κόρη μου, κανένα πρόβλημα, ούτε και οφθαλμοφανείς διαφορές, λίγες διαφορές στα εικονίδια των εφαρμογών παρατήρησε μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάντως είναι πιο αργό μετά την ενημέρωση. Τι πρέπει να κάνω? Μήπως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων? Την έκανα όμως πριν 1 με 1,5 μήνα την επαναφορά. Δεν θέλω να ξανακάνω. Τι άλλο μπορώ να κάνω για να μην κολλάει τόσο? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, greg2310 said:

Μολις το πηρα για τη μητερα μου  σε καλη τιμη...να κανω ενημερωσεις ? Η να το αφησω οπως ειναι?

Θα έλεγα να κάνεις. Μόνο και μόνο τα security patches που περιέχει κάθε ενημέρωση, είναι πολύ σημαντικά για την ασφαλή λειτουργία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...