Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση σε 12.0.5 δε δουλεύει κανένας βήματομετρης ενώ πριν οποίον έβαζα δούλευε καμία ιδέα κανείς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 706
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οτι miui εχω δοκιμάσει στο κινητό αυτο ειναι απογοήτευση. Τεράστια lags. Είτε με miui 11 android 9, ειτε miui 12 με android 10, ειτε την 12.5 android 11 (xiaomi.eu) με τα ανάλογα firmwares. Μονο με custom roms μπορείς να εχεις αξιοπρεπή συσκευή.

 

Εχω arrow os android 11 και ειμαι οριακά ικανοποιημένος.

 

https://forum.xda-developers.com/t/rom-11-0-official-arrowos-11-0-stable-rn8-8t-unified-nightly.4161983/

 

Δε ξέρω πως την παλεύετε με miui, ακόμα και βασικές λειτουργίες οπως οι εισερχόμενες κλήσεις λαγκαρουν και η αυτονομία είναι της πλακας σε σχέση με τις δυνατότητες της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οτι miui εχω δοκιμάσει στο κινητό αυτο ειναι απογοήτευση. Τεράστια lags. Είτε με miui 11 android 9, ειτε miui 12 με android 10, ειτε την 12.5 android 11 (xiaomi.eu) με τα ανάλογα firmwares. Μονο με custom roms μπορείς να εχεις αξιοπρεπή συσκευή.

 

Εχω arrow os android 11 και ειμαι οριακά ικανοποιημένος.

 

https://forum.xda-developers.com/t/rom-11-0-official-arrowos-11-0-stable-rn8-8t-unified-nightly.4161983/

 

Δε ξέρω πως την παλεύετε με miui, ακόμα και βασικές λειτουργίες οπως οι εισερχόμενες κλήσεις λαγκαρουν και η αυτονομία είναι της πλακας σε σχέση με τις δυνατότητες της μπαταρίας.

 

Το Xiaomi EU MIUI ROM είναι απλά τραγικό για το 8/8Τ

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πετάξετε στα σκουπίδια, δοκιμάστε το κινητό με κάποια καινούρια sim. Έτυχε σε μένα να αλλάξει εντελώς η συμπεριφορά...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πετάξετε στα σκουπίδια, δοκιμάστε το κινητό με κάποια καινούρια sim. Έτυχε σε μένα να αλλάξει εντελώς η συμπεριφορά...

Κάνει τέτοια παρατράγουδα η sim;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πετάξετε στα σκουπίδια, δοκιμάστε το κινητό με κάποια καινούρια sim. Έτυχε σε μένα να αλλάξει εντελώς η συμπεριφορά...

 

Που οφείλεται η SIM κάρτα με τα lags με το Xiaomi EU MIUI ROM;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερες sim μπορεί να έχουν δυσλειτουργίες, και όταν προσπαθεί να τις προσπελάσει η συσκευή να δημιουργεί καθυστερήσεις.

Η αναφορά έγινε για ένα οικoγενειακό xiaomi redmi note 9, που βελτιώθηκε δραστικά με αλλαγή sim. Στο οικογενειακό redmi note 8 δεν είχαμε αντίστοιχο πρόβλημα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερες sim μπορεί να έχουν δυσλειτουργίες, και όταν προσπαθεί να τις προσπελάσει η συσκευή να δημιουργεί καθυστερήσεις.

Η αναφορά έγινε για ένα οικoγενειακό xiaomi redmi note 9, που βελτιώθηκε δραστικά με αλλαγή sim. Στο οικογενειακό redmi note 8 δεν είχαμε αντίστοιχο πρόβλημα.

 

Εγώ που έχω το 8Τ, και είχα βάλει το Xiaomi EU, και η sim ήταν καινούρια, τον Ιούνη του '20 το πήρα, ήταν άστα να πάνε.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 8Τ, και είχα βάλει το Xiaomi EU, και η sim ήταν καινούρια, τον Ιούνη του '20 το πήρα, ήταν άστα να πάνε.

 

Σε εμένα πάντως δεν έχω δει κανένα θέμα στο 8T. Άλλαξε και την κάρτα μνήμης. Εμένα μου έκανε θέματα η παλιά και έβαλα Samsung και τώρα δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κανένας τρόπος για να πηγαίνει πιο σφαίρα το κινητό? Υπάρχει μήπως? Δεν ξέρω να κάνω root. Υπάρχει μήπως εφαρμογή στο play store η εφαρμογή σε apk. που να κάνει root στο κινητό χωρίς ξεκλείδωμα bootlware?Η έστω και με ξεκλείδωμα? Στην εφαρμογή ασφάλεια όταν κάνω βελτιστοποίηση πάει στο 90%. Κάποιος τρόπος για να πάει στο 96% η στο 98% ας πούμε? Για να δουλεύει πιο γρήγορα πρέπει να το έχω στο .5x στα κινούμενα σχέδια η καθόλου κινούμενα σχέδια, και η βελτιστοποίηση miui πρέπει να είναι ενεργή η όχι στις ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστών?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κανένας τρόπος για να πηγαίνει πιο σφαίρα το κινητό? Υπάρχει μήπως? Δεν ξέρω να κάνω root. Υπάρχει μήπως εφαρμογή στο play store η εφαρμογή σε apk. που να κάνει root στο κινητό χωρίς ξεκλείδωμα bootlware?Η έστω και με ξεκλείδωμα? Στην εφαρμογή ασφάλεια όταν κάνω βελτιστοποίηση πάει στο 90%. Κάποιος τρόπος για να πάει στο 96% η στο 98% ας πούμε? Για να δουλεύει πιο γρήγορα πρέπει να το έχω στο .5x στα κινούμενα σχέδια η καθόλου κινούμενα σχέδια, και η βελτιστοποίηση miui πρέπει να είναι ενεργή η όχι στις ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστών?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Η βελτιστοποίηση MIUI ναι, πρέπει να είναι πάντα ενεργή. Για τα άλλα ούτε εγώ έχω ιδέα. Πόσο μάλλον από root.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κανένας τρόπος για να πηγαίνει πιο σφαίρα το κινητό? Υπάρχει μήπως? Δεν ξέρω να κάνω root. Υπάρχει μήπως εφαρμογή στο play store η εφαρμογή σε apk. που να κάνει root στο κινητό χωρίς ξεκλείδωμα bootlware?Η έστω και με ξεκλείδωμα? Στην εφαρμογή ασφάλεια όταν κάνω βελτιστοποίηση πάει στο 90%. Κάποιος τρόπος για να πάει στο 96% η στο 98% ας πούμε? Για να δουλεύει πιο γρήγορα πρέπει να το έχω στο .5x στα κινούμενα σχέδια η καθόλου κινούμενα σχέδια, και η βελτιστοποίηση miui πρέπει να είναι ενεργή η όχι στις ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστών?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Δεν μπορείς να κάνεις root αν το bootloader δεν είναι ξεκλειδωμένο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βλέπω την βελτιστοποίηση miui στις επιλογές προγραμματιστών. Που μπορώ να την βρω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βλέπω την βελτιστοποίηση miui στις επιλογές προγραμματιστών. Που μπορώ να την βρω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Τελευταία κάτω κάτω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βλέπω την βελτιστοποίηση miui στις επιλογές προγραμματιστών. Που μπορώ να την βρω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

λίγο πριν το τέλος έχει μια επιλογή επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές, το πατάς λίγες φορές και θα σου εμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να αξίζει να κλείσει κανείς την MIUI βελτιστοποίηση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το fastboot A11 miui 12 της κινεζικής έκδοσης Note 8 βγήκε στο σταθερό κανάλι. Σύντομα μπορεί να δούμε το Android 11 στο κινητό στη global έκδοση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η ΕΕΑ Global MIUI 12 με Android 11 είναι διαθέσιμο για τους Mi Pilot Testers.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η ΕΕΑ Global MIUI 12 με Android 11 είναι διαθέσιμο για τους Mi Pilot Testers.

 

Και η Global έκδοση είναι διαθέσιμη για τους Mi Pilot Testers, πιθανώς την επόμενη εβδομάδα θα είναι διαθέσιμο σε όλους. Η ΕΕΑ έκδοση είναι ευρέως πλέον διαθέσιμη.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Χίλια συγνώμη αν έχει ξαναειπωθει το συγκεκριμένο.

Έχω κάνει δώρο ένα rn8 στη μάνα μου και τους τελευταίους 3 μήνες δεν μπορεί να σταυρώσει κλήση.

Όποτε πραγματοποιεί ή δέχεται κλήση, μιλάει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κλείνει ή σταματάει να την ακούει ο συνομιλητής. Σε μόνιμη βάση όμως αυτό. Όχι μία στο τόσο.

Είναι κάτι που συμβαίνει κι εντός αλλά κι εκτός σπιτιού.

Το διευκρινίζω γιατί αρχικά το μυαλό μου πήγε στο vowifi.

Ειναι κατι που συμβαίνει και σε άλλους κι αν ναι, πως το αντιμετωπίσατε;

 

Ευχαριστώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Χίλια συγνώμη αν έχει ξαναειπωθει το συγκεκριμένο.

Έχω κάνει δώρο ένα rn8 στη μάνα μου και τους τελευταίους 3 μήνες δεν μπορεί να σταυρώσει κλήση.

Όποτε πραγματοποιεί ή δέχεται κλήση, μιλάει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κλείνει ή σταματάει να την ακούει ο συνομιλητής. Σε μόνιμη βάση όμως αυτό. Όχι μία στο τόσο.

Είναι κάτι που συμβαίνει κι εντός αλλά κι εκτός σπιτιού.

Το διευκρινίζω γιατί αρχικά το μυαλό μου πήγε στο vowifi.

Ειναι κατι που συμβαίνει και σε άλλους κι αν ναι, πως το αντιμετωπίσατε;

 

Ευχαριστώ.

Βγάλε και ξαναβάλε τη SIM. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Το δοκιμάζω κι ενημερώνω.

Να είσαι καλά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εάν δεν σας αρέσει αυτό το άσχημο γκρι χρώμα στο συρτάρι ειδοποιήσεων και θέλετε το blur,

μέσω adb στον υπολογιστή (θέλει ενεργό usb debugging):

[b][size="3"]adb shell settings put system deviceLevelList v:1,c:3,g:3[/size][/b]

 

Και κάντε επανεκκίνηση.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πήρα νέα ενημέρωση σε 12.0.6 miui. Κρίμα και όταν είδα το εικονίδιο της ενημέρωσης, λέω θα είναι κανένα 12.5 miui.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...