Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Πότε πότε η οθόνη του κινητού θολώνει λίγο. Όμως με επανεκκίνηση της συσκευής φεύγει, και η οθόνη είναι μια χαρά. Μήπως άραγε θα λυθεί το ζήτημα αυτό, με την μεγάλη αναβάθμιση στο miui 12 που μας έρχεται? Υπάρχει άλλος τρόπος μήπως για να λύσω το ζήτημα αυτό με την οθόνη? Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον άλλο που έχει την ίδια η άλλη συσκευή?Επίσης παλιά όταν πήγαινα στην εργοστασιακή φωτογραφική μηχανή του κινητού, η στην google camera θόλωνε η οθόνη καμία φορά. Τώρα δεν μου το κάνει καθόλου στην φωτογραφική μηχανή εδώ και μήνες. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι το facebook lite όταν είναι το τηλέφωνο σε wifi δεν ξεκινά ή καθυστερεί πολύ; Όταν χρησιμοποιώ δεδομένα είναι ΟΚ. Επίσης σε ένα tablet chuwi δουλεύει μια χαρά στο ίδιο δίκτυο πάντα. Καμία ιδέα;

 

Μονο στο fb lite το κανει?Σε αλλους messengers δεν εχεις θεμα?Αν οχι τοτε ισως εχεις ξεχασει να τον βγαλεις απο την εξοικονομηση ενεργειας ή οπως αλλιως το λεει στο miui.Αν εχεις θεμα και με αλλους messengers ή αν τα μντ ερχονται με του που ανοιγεις την οθονη τοτε ισως να χεις θεμα με το ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

IMG-20210112-144629.jpg

 

Edit. Μόλις την πέρασα... Ευτυχώς όλα καλά!

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 12αρα.Πλεον ρουφάει την μπαταρία δίχως αύριο. Να προχωρήσω σε κάνα factory reset?
Να προχωρήσεις και να μην κάνεις login στο Mi Account. Πολύ πιθανό αυτό να είναι το αίτιο που η μπαταρία πέφτει γρήγορα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσεις και να μην κάνεις login στο Mi Account. Πολύ πιθανό αυτό να είναι το αίτιο που η μπαταρία πέφτει γρήγορα.
άμα κάναμε log in μπορούμε να κάνουμε log out τώρα ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άμα κάναμε log in μπορούμε να κάνουμε log out τώρα ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι, δεν υπάρχει θέμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Λείπουν features ή μου φαίνεται ;Αυτό με τις ειδοποιήσεις που μου έγραφε στην αρχή, δε μπορώ να το κάνω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Λείπουν features ή μου φαίνεται ;Αυτό με τις ειδοποιήσεις που μου έγραφε στην αρχή, δε μπορώ να το κάνω με τίποτα.
Το νέο control Center του MIUI 12;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό και τα floating windows νομίζω.

 

Edit:Το control center βρήκα πως μπαίνει.Τα floating apps δε λειτουργούν με τίποτα όμως.

Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

Και γω έκανα την αναβάθμιση , πέρα της κατανάλωσης μπαταρίας που παρατήρησα , ένα άλλο θέμα στο webex, οταν μιλάει ο γιος μου στο μάθημα, δεν τον ακούνε όταν πατάει το κουμπί του μικροφώνου και μιλάει, μερικές φορές και όχι πάντα. Πριν την αναβάθμιση δεν είχε κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι το κινητό από οταν πήρε την 12 εγινε για τα σκουπιδια...εχω βάλει arrow 11 2 μηνες πλέον κ ευχαριστιεμαι το κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by batsoulisp
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε miui 12, οι λειτουργίες VOWIFI & VOLTE δεν ενεργοποιούνται στο τηλέφωνο, μίλησα με τεχνική υποστήριξη vodafone και έκαναν reset τις υπηρεσίες καθώς και έπαιξα με τους διακόπτες μέσω dialer στο κινητό. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε miui 12, οι λειτουργίες VOWIFI & VOLTE δεν ενεργοποιούνται στο τηλέφωνο, μίλησα με τεχνική υποστήριξη vodafone και έκαναν reset τις υπηρεσίες καθώς και έπαιξα με τους διακόπτες μέσω dialer στο κινητό. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Επίσημα, από τη σειρά Redmi Note 8, μόνο το 8Τ και 8 Pro είναι στη λίστα που ενεργοποιούνται αυτόματα. Μόνο μέσω των κρυφών κωδικών στο dialer ενεργοποιείται.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να αναφέρεις τους κρυφούς κωδικούς? Να αναφέρω οτι στο μενού της sim υπάρχουν οι διακόπτες ενεργοί αλλά δεν φαίνεται να λειτουργούν στην πραγματικότητα (π.χ. σε κλήση χωρίς σήμα μου εμφανίζει να συνδεθώ σε δίκτυο wifi για να πραγματοποιήσω την κλήση). Να ανφέρω ότι πριν την αναβάθμιση όλα λειτουργούσαν κανονικά. Edited by mixalis23
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να αναφέρεις τους κρυφούς κωδικούς? Να αναφέρω οτι στο μενού της sim υπάρχουν οι διακόπτες ενεργοί αλλά δεν φαίνεται να λειτουργούν στην πραγματικότητα (π.χ. σε κλήση χωρίς σήμα μου εμφανίζει να συνδεθώ σε δίκτυο wifi για να πραγματοποιήσω την κλήση). Να ανφέρω ότι πριν την αναβάθμιση όλα λειτουργούσαν κανονικά.

 

*#*#86583#*#* για το VoLTE,

*#*#869434#*#* για το VoWiFi.

 

Και τα 2 θα πρέπει να λένε "Vo* carrier check disabled" (όπου * είτε LTE είτε WiFi αντίστοιχα)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βοηθήσω φίλο με το note 8 που έχει κι αυτός πολλά προβλήματα μετά την v12.0.3.0

το βασικότερο είναι η αναγνώριση κλήσεων που τις περισσότερες φορές δεν δουλεύει

εννοείται δοκιμάστηκαν τα πάντα καθώς και απενεργοποίηση/ενεργοποίηση της υπηρεσίας από vodafone.

επίσης τα sms πολλές φορές καθυστερούν ιδιαίτερα, η απεγκατάσταση των ενημερώσεων του carrier services δεν βοήθησε

 

πέρα απ τα παραπάνω απ' την αρχή γκρινιάζει για το "σήμα"

προχθές έχοντας δίπλα-δίπλα το note 8 με το δικό μου note 7, vodafone και τα δύο και σε σημείο με κακό σήμα, η διαφορά ήταν παραπάνω από εμφανής. στο note 8 χάνονταν κι η τελευταία γραμμούλα (κι έχανε κλήσεις), όταν το δικό μου συνδέονταν πάντα σταθερά.

 

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βοηθήσω φίλο με το note 8 που έχει κι αυτός πολλά προβλήματα μετά την v12.0.3.0

το βασικότερο είναι η αναγνώριση κλήσεων που τις περισσότερες φορές δεν δουλεύει

εννοείται δοκιμάστηκαν τα πάντα καθώς και απενεργοποίηση/ενεργοποίηση της υπηρεσίας από vodafone.

επίσης τα sms πολλές φορές καθυστερούν ιδιαίτερα, η απεγκατάσταση των ενημερώσεων του carrier services δεν βοήθησε

 

πέρα απ τα παραπάνω απ' την αρχή γκρινιάζει για το "σήμα"

προχθές έχοντας δίπλα-δίπλα το note 8 με το δικό μου note 7, vodafone και τα δύο και σε σημείο με κακό σήμα, η διαφορά ήταν παραπάνω από εμφανής. στο note 8 χάνονταν κι η τελευταία γραμμούλα (κι έχανε κλήσεις), όταν το δικό μου συνδέονταν πάντα σταθερά.

 

καμιά ιδέα?

Μάλλον για service πάει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Με το νέο MIUI κάνει κάτι κολλήματα και όντως η μπαταρία δεν κρατάει όπως πριν. Πιστεύω γρήγορα να έρθει η 12.5 ...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις σε ίδιο preffered network?

Μήπως το ένα βρίσκεται σε 3g ενώ το άλλο σε 4?

επιλογή στο ίδιο, αλλά το 8 δεν μπορεί να κρατήσει το 4G και γυρνά σε 2G όταν το 7 τρέχει κανονικά στο 4G

το πρόβλημα τώρα με Vodafone, με wind μου λέει δεν είχε πρόβλημα...

η sim του με άλλη συσκευή έχει full σήμα 4G εκεί που με το 8 δείχνει μετά βίας 1 γραμμή

 

ακόμη και η αναγνώριση κλήσεων δεν δουλεύει σωστά όταν είναι σε 4G, ενώ σε 2G και 3G όλα καλά

 

το θέμα με την αναγνώριση μετά το τελευταίο update

το σήμα, απ'την στιγμή που πήγε Vodafone

δεν ξέρω τι να πω...?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Μεγάλη αποτυχία η miui 12 τουλάχιστον για την μπαταριά πού την ρουφάει κάτι καλό δεν έχω δει
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων το είχε και το Redmi note 8 της γυναίκας μου μετά την αναβάθμιση αλλά μόνο στην σιμ της Vodafone. Στην Q που έχει μαζί στην συσκευή έπαιζε κανονικά. Τελικά μόλις απενεργοποίησε το VoLTE στην γραμμή της Vodafone δούλεψε και η αναγνώριση κανονικά. Άλλο πρόβλημα δεν μας έχει βγάλει με την 12 προς το παρόν ενώ και η μπαταρία δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί σε σχέση με πριν.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων το είχε και το Redmi note 8 της γυναίκας μου μετά την αναβάθμιση αλλά μόνο στην σιμ της Vodafone. Στην Q που έχει μαζί στην συσκευή έπαιζε κανονικά. Τελικά μόλις απενεργοποίησε το VoLTE στην γραμμή της Vodafone δούλεψε και η αναγνώριση κανονικά. Άλλο πρόβλημα δεν μας έχει βγάλει με την 12 προς το παρόν ενώ και η μπαταρία δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί σε σχέση με πριν.

 

Το θέμα με την αναγνώριση κλήσης όταν είναι ενεργό το VoLTE με Vodafone, είναι γενικό το θέμα, συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...