Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η miui 12.0.2.0 global κυκλοφορησε για ολο τον κοσμο εδω και δυο μερες

εγω την εχω βαλει απο εδω χειροκινητα μεσω του updater

βλεπω οτι κυκλοφορησε και η 11,0,12 σημερα προφανως για να διορθωσει το σφαλμα με το ΟΤΑ

ισως σου ερθει πρωτα αυτη για να μπορεσεις να μεταβεις ομαλα μεσω ΟΤΑ στην 12 δεν ξερω ειμαι πλεον με την 12 απλα πριν λιγο το διαβασα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο για τη σύζυγο και λόγο black friday το βρίσκω σε καλή τιμή.

Αυτό που με απασχολεί είναι τα

α) προβλήματα που έχω διαβάσει για χαμηλή ταχύτητα ή αποσυνδέσεις wifi και

β) άλλα που δημιουργούνται με την ταυτόχρονη ενεργοποίηση wifi και bluetooth

έχουν επιλυθεί ή συνεχίζουν να υφίστανται;

Υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο για τη σύζυγο και λόγο black friday το βρίσκω σε καλή τιμή.

Αυτό που με απασχολεί είναι τα

α) προβλήματα που έχω διαβάσει για χαμηλή ταχύτητα ή αποσυνδέσεις wifi και

β) άλλα που δημιουργούνται με την ταυτόχρονη ενεργοποίηση wifi και bluetooth

έχουν επιλυθεί ή συνεχίζουν να υφίστανται;

Υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό;

 

A) Της μητέρας μου το Redmi Note 8, δεν έχω παρατηρήσει κάτι σχετικά με αυτό (ας απαντήσουν και άλλοι).

Β) Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές. Λειτουργούν στην ίδια συχνότητα. Μόνο έαν συνδεθείς σε WiFi δίκτυο των 5Ghz δεν θα έχεις θέμα με αυτό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις υπήρχαν από την εποχή του MIUI 10 ή 11.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

 

Μπορεί να ισχύει αυτό που λές αλλά στο δικό μου παραδόξως δεν είχα διαφημίσεις....

 

Anyway το ξεφορτώθηκα σε πολύ καλή τιμή και απο σήμερα έχω το redmi note 9 pro

 

Καλή συνέχεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο για τη σύζυγο και λόγο black friday το βρίσκω σε καλή τιμή.

Αυτό που με απασχολεί είναι τα

α) προβλήματα που έχω διαβάσει για χαμηλή ταχύτητα ή αποσυνδέσεις wifi και

β) άλλα που δημιουργούνται με την ταυτόχρονη ενεργοποίηση wifi και bluetooth

έχουν επιλυθεί ή συνεχίζουν να υφίστανται;

Υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό;

 

Τα προβλήματα με την ταυτόχρονη λειτουργία WiFi + Bluetooth ήταν υπαρκτά και πολλές φορές ενοχλητικά μέχρι την έκδοση miui 11.0.11

Το επόμενο αρνητικό που είχα εγώ ήταν ότι χωρίς κάποιες "ειδικές" ρυθμίσεις στο ασύρματο δίκτυο δεν μπορούσα να εκμεταλλευτώ την ταχύτητα των 100mbs που έχω στο σπίτι.

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο ήταν αστέρι, κ χρησιμοποιώ αόριστο γιατί απλά το έδωσα και πήρα το redmi note 9 pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ισχύει αυτό που λές αλλά στο δικό μου παραδόξως δεν είχα διαφημίσεις....

 

Anyway το ξεφορτώθηκα σε πολύ καλή τιμή και απο σήμερα έχω το redmi note 9 pro

 

Καλή συνέχεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα προβλήματα με την ταυτόχρονη λειτουργία WiFi + Bluetooth ήταν υπαρκτά και πολλές φορές ενοχλητικά μέχρι την έκδοση miui 11.0.11

Το επόμενο αρνητικό που είχα εγώ ήταν ότι χωρίς κάποιες "ειδικές" ρυθμίσεις στο ασύρματο δίκτυο δεν μπορούσα να εκμεταλλευτώ την ταχύτητα των 100mbs που έχω στο σπίτι.

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο ήταν αστέρι, κ χρησιμοποιώ αόριστο γιατί απλά το έδωσα και πήρα το redmi note 9 pro

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ το 9 pro έχω. Αυτή θέλει κάτι μικρότερο.

Μετά την 11.0.11 διορθώθηκαν τα προβλήματα ή δε γνωρίζεις;

Εάν υπάρχουν ακόμη να κοιτάξω για κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω για το Redmi Note 8 pro. Μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραμα.

 

Μετα την αναβαθμηση (Τωρα εχω την 12.0.3.0) Λοιπον οταν μιλαω και παταω το Fingerpring Sensor για να το ξεκλειδωσω, μου κανει minimize την κληση. Δε μπορω να βρω καποια ρυθμιση γιαυτο.

 

Ξερει κανεις τιποτα? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

η miui 12.0.2.0 global κυκλοφορησε για ολο τον κοσμο εδω και δυο μερες

εγω την εχω βαλει απο εδω χειροκινητα μεσω του updater

βλεπω οτι κυκλοφορησε και η 11,0,12 σημερα προφανως για να διορθωσει το σφαλμα με το ΟΤΑ

ισως σου ερθει πρωτα αυτη για να μπορεσεις να μεταβεις ομαλα μεσω ΟΤΑ στην 12 δεν ξερω ειμαι πλεον με την 12 απλα πριν λιγο το διαβασα

 

Καλησπέρα. Αν κατεβάσω αυτή την έκδοση μέσω του updater, μετά τι πρέπει να κάνω? Χρειάζεται υπολογιστή?Η απλά την κατεβάζω και γίνεται επανεκκίνηση? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Αν κατεβάσω αυτή την έκδοση μέσω του updater, μετά τι πρέπει να κάνω? Χρειάζεται υπολογιστή? Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?Η απλά την κατεβάζω και γίνεται επανεκκίνηση στο κινητό, οπως όταν την κάνουμε OTA? Τα φώτα σας παρακαλώ.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ το 9 pro έχω. Αυτή θέλει κάτι μικρότερο.

Μετά την 11.0.11 διορθώθηκαν τα προβλήματα ή δε γνωρίζεις;

Εάν υπάρχουν ακόμη να κοιτάξω για κάτι άλλο.

 

Μόλις την κατέβασε το έδωσα, οπότε δεν γνωρίζω να απαντήσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασε το έδωσα, οπότε δεν γνωρίζω να απαντήσω

 

Οκ φίλε μου ευχαριστώ.

Κάποιος που το χρησιμοποιεί ας ενημερώσει αν μπορεί σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν κατεβάσω αυτή την έκδοση μέσω του updater, μετά τι πρέπει να κάνω? Χρειάζεται υπολογιστή?Η απλά την κατεβάζω και γίνεται επανεκκίνηση? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Αν κατεβάσω αυτή την έκδοση μέσω του updater, μετά τι πρέπει να κάνω? Χρειάζεται υπολογιστή? Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?Η απλά την κατεβάζω και γίνεται επανεκκίνηση στο κινητό, οπως όταν την κάνουμε OTA? Τα φώτα σας παρακαλώ.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

οταν τελειωσει το download θα πας εκει που βλεπεις για ενημερωσεις θα σου πει δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις ως συνηθως δεν θα φυγεις απο εκει

πανω δεξια εχει τρεις τελιτσες πατας πανω στις τελιτσες και θα σου βγαλει ενα μενου

θα επιλεξεις επιλογη πακετου ενημερωσης και θα ακολουθησεις την διαδρομη του αρχειου που κατεβασες

συνηθως ειναι εσωτερικη μνημη στο φακελο download

θα επιλεξεις το αρχειο που κατεβασες πατας ΟΚ και θα ξεκινησει η διαδικασια

αν του εδωσες το σωστο αρχειο θα σου πει να κανεις επανεκκινηση οπως οταν κανεις ενημερωσεις μεσω ΟΤΑ για να κανει την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω για το Redmi Note 8 pro. Μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραμα.

 

Μετα την αναβαθμηση (Τωρα εχω την 12.0.3.0) Λοιπον οταν μιλαω και παταω το Fingerpring Sensor για να το ξεκλειδωσω, μου κανει minimize την κληση. Δε μπορω να βρω καποια ρυθμιση γιαυτο.

 

Ξερει κανεις τιποτα? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Πότε ήρθε η 12.0.3 στη συσκευή. Εμείς ακόμα την 12.0.2 έχουμε! :eek:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

redmi note 8 pro εχει αν παρατηρησες

Το ξέρω. Κι εγώ ίδια έχω. Γι αυτό τον ρώτησα. Βέβαια σε λάθος νήμα είμαστε... :O

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

οταν τελειωσει το download θα πας εκει που βλεπεις για ενημερωσεις θα σου πει δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις ως συνηθως δεν θα φυγεις απο εκει

 

πανω δεξια εχει τρεις τελιτσες πατας πανω στις τελιτσες και θα σου βγαλει ενα μενου

 

θα επιλεξεις επιλογη πακετου ενημερωσης και θα ακολουθησεις την διαδρομη του αρχειου που κατεβασες

 

συνηθως ειναι εσωτερικη μνημη στο φακελο download

 

θα επιλεξεις το αρχειο που κατεβασες πατας ΟΚ και θα ξεκινησει η διαδικασια

 

αν του εδωσες το σωστο αρχειο θα σου πει να κανεις επανεκκινηση οπως οταν κανεις ενημερωσεις μεσω ΟΤΑ για να κανει την ενημερωση

 

Καλησπέρα, εγώ που κοίταξα στο κινητό της κόρης μου δεν υπάρχει η επιλογή "επιλογη πακετου ενημερωσης"

αλλά "εγκατάσταση τελευταίου πακέτου", όπου απλά κάνει μια αναζήτηση και τέλος. Υπάρχει άλλος τρόπος να επιλέξω το πακέτο που κατεβασα?

 

Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

κανε μερικα tap με το δαχτυλο επανω στο λογοτυπο του 11 (δηλαδη πανω στον αριθμο 11) για να σου ενεργοποιησει τα εμπροσθετα χαρακτηριστικα και λογικα θα σου το ενεργοποιησει
Link to comment
Share on other sites

κανε μερικα tap με το δαχτυλο επανω στο λογοτυπο του 11 (δηλαδη πανω στον αριθμο 11) για να σου ενεργοποιησει τα εμπροσθετα χαρακτηριστικα και λογικα θα σου το ενεργοποιησει

Ευχαριστώ, αυτό ηταν!

Το επιλέγω και μου γράφει ότι δεν επιτρέπεται η αναβάθμιση σε unofficial rom package. Υπάρχει και άλλη ρύθμιση?

Επιλογές προγραμματιστή έχω ενεργοποιήσει πάντως αλλα δεν βρήκα κάτι εκεί

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την χειροκίνητη διαδικασία και μου λέει αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης.Rom is beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QCOMIXM/miui_GINKGOGlobal_V12.0.2.0.QCOMIXM_b58f9663d7_10.0.zip

 

Παιδιά βάζω το λινκ από την ομάδα της MIUI στο telegram εγώ αυτό κατέβασα και έγινε χειροκίνητα

Μήπως έκανα κάποιο λάθος πιο πάνω και έβαλα λινκ από αλλού

Καντε ένα κόπο και κατεβάστε αυτό και ξαναδοκιμαστε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QCOMIXM/miui_GINKGOGlobal_V12.0.2.0.QCOMIXM_b58f9663d7_10.0.zip

 

Παιδιά βάζω το λινκ από την ομάδα της MIUI στο telegram εγώ αυτό κατέβασα και έγινε χειροκίνητα

Μήπως έκανα κάποιο λάθος πιο πάνω και έβαλα λινκ από αλλού

Καντε ένα κόπο και κατεβάστε αυτό και ξαναδοκιμαστε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε για τη βοήθεια σου!

Δυστυχώς εγώ παίρνω το ίδιο μήνυμα, ότι δεν επιτρέπεται η εγκατάσταση unofficial rom.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί βέβαια μου ήρθε αναβάθμιση σε 11.0.12.0. Πάω να την κάνω και δεν γινόταν (δεδομένα κινητής). Εκεί που ήμουν υπήρχε ένα ελεύθερο wifi δίκτυο, αλλά δεν συνδεόταν σε αυτό η συσκευή.Λέω να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής. Κάνω επανεκκίνηση, αφού άνοιξα όλες τις εφαρμογές στα δεδομένα της μιας κάρτας στην εφαρμογή ασφάλεια και συγκεκριμένα στο κατανάλωση δεδομένων, μήπως καταφέρω και κάνω την αναβάθμιση.Και μου λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χειροκίνητα την 11.0.12 και όταν πάω να περάσω την 12.0 μου λέει ότι δε μπορώ να πάω πίσω σε παλιότερη έκδοση. Δε ξερω τι σκάλωμα είναι αυτό πάλι. Για ota αναβάθμιση ουτε για αστείο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είχε κολλήσει το κινητό του γιου με αναμμενη οθόνη. κράτησα πατημένο το on off και τώρα δείχνει αυτό! τι κάνω; περιμένω;επανεκκίνηση πως κάνω; c607521163ddca869bac36139040536a.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

EDIT οκ πάτησα και τα 3 κουμπιά για κάποια δευτερόλεπτα και όλα οκ ουφ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είχε κολλήσει το κινητό του γιου με αναμμενη οθόνη. κράτησα πατημένο το on off και τώρα δείχνει αυτό! τι κάνω; περιμένω;επανεκκίνηση πως κάνω;

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

EDIT οκ πάτησα και τα 3 κουμπιά για κάποια δευτερόλεπτα και όλα οκ ουφ

 

Μπήκες σε mode για σύνδεση με το PC και φλασάρισμα. Μάλλον μαζί με το power πατούσες και κάποιο από τα volume

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες σε mode για σύνδεση με το PC και φλασάρισμα. Μάλλον μαζί με το power πατούσες και κάποιο από τα volume
φυσικά όχι αλλά ίσως να έχει αρχίσει να χαλάει κανένα volume button?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η ενημέρωση στην miui 11.0.12.0. Μετά προφανώς θα μπορώ να κάνω ενημέρωση στην miui 12. Την έβαλα την 11.0.12.0. Edit: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Άρα προς το παρόν δεν υπάρχει ενημέρωση στην miui 12. Αναμένουμε λοιπόν. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...