Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχουν κάνει μπάχαλο . Αν είσαι στην 11.0.11.0 σταθερή δεν μπαίνει η ενημέρωση γιατί έχουν μπλοκαρισμένα τα permissions από την beta παρα μόνο μεσα απο unlock bootloader και fastboot με ότι συνεπάγεται αυτό. Αντίθετα αναβαθμίζονται κανονικά όσοι είναι σε παλιοτερη έκδοση. Αυτή την ενημέρωση έχω την 11.0.11.0. Δηλαδή θα το φτιάξει η xiaomi και θα μου εμφανιστεί η ενημέρωση στο κινητό? Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
Ναι.

Αλλά δεν έχει νόημα να πας πχ στη 11.0.10.0 για να πάρεις την ενημέρωση. Καλύτερα να πας απευθείας στη 12.0.1.0 μέσω fastboot.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 706
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι.

Αλλά δεν έχει νόημα να πας πχ στη 11.0.10.0 για να πάρεις την ενημέρωση. Καλύτερα να πας απευθείας στη 12.0.1.0 μέσω fastboot.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Καλησπέρα φίλε. Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξει η εταιρία, και να έρθει OTA ενημέρωση, και να μην χρειαστεί fastboot και υπολογιστής? Διότι δεν ξέρω να το κάνω από υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και συγνώμη για την ενόχληση πάλι.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.Μια βοηθεια/ερωτηση.Δοκίμασα χθες να κανω το κινητο hotspot και να συνδεσω με αυτο τον υπολογιστη με usb wifi stick.Δοκίμασα 3 διαφορετικα στικ.Τα δυο δεν εβλεπαν καν το hotspotτου κινητου.Το τριτο το ειδε κάποια στιγμή αλλά μετά απο επανεκκίνηση pc και κινητου δεν το ξαναειδε.Αντιθετα το ΝΟΤΕ 9 pro το εβλεπαν κανονικα.Καμια ιδέα? Edited by jjokeris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξει η εταιρία, και να έρθει OTA ενημέρωση, και να μην χρειαστεί fastboot και υπολογιστής? Διότι δεν ξέρω να το κάνω από υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και συγνώμη για την ενόχληση πάλι.
Έχει δρομολογηθεί το πρόβλημα από τους moderators του Mi Community για αυτή τη συσκευή και λένε πως θα επιλυθεί το ζήτημα το συντομότερο, και θα έρθει νέα ΟΤΑ ενημέρωση για την Global έκδοση του MIUI.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας που έχει εγκαταστήσει τη 12 εάν μετά την αναβάθμιση λειτουργεί NFC στη συσκευή γιατί το χρειάζομαι για μια εφαρμογή συνεχούς παρακολούθησης του σακχάρου ή να κοιτάξω να το δώσω και να πάρω το 9?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω κάποιο πρόβλημα. Όταν πάω να μπω στο YouTube, έχοντας ανοικτά τα δεδομένα στην κάρτα , δεν δουλεύει η εφαρμογή. Αυτό το είχα και στο προηγούμενο μου κινητό redmi 5 plus. Τι κάνω για να το διορθώσω? Αυτό τώρα τελευταία μου εμφανίστηκε στο redmi note 8.

Πώς εξηγείται όμως αυτό;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει, μιλώ ως κάτοχος Redmi 5 Plus για δεύτερη συσκευή. Ποτέ δεν μου παρουσίασε το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά δεν έχω και κάποια ιδέα πώς θα μπορούσε να βοηθηθεί η κατάσταση

Γιατί δηλαδή να μη δουλεύει το youtube με δεδομένα και να δουλεύει με δίκτυο WiFi; Περίεργο μου φαίνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέμα αδειών μου μυρίζει εδώ, Μήπως του αρνήθηκες χρήση των δεδομένων (του επέτρεψες μόνο μέσω wi-fi) την πρώτη φορά που το άνοιξες?

Στις ρυθμίσεις πήγαινε στο "Σύνδεση και κοινοποίηση" -->"Χρήση δεδομένων" --> "Εφαρμογές συστήματος"

και δες αν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας του youtube σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα αδειών μου μυρίζει εδώ, Μήπως του αρνήθηκες χρήση των δεδομένων (του επέτρεψες μόνο μέσω wi-fi) την πρώτη φορά που το άνοιξες?

Στις ρυθμίσεις πήγαινε στο "Σύνδεση και κοινοποίηση" -->"Χρήση δεδομένων" --> "Εφαρμογές συστήματος"

και δες αν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας του youtube σου.

 

Καλησπέρα. Είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής του youtube. Φαίνεται και από εκεί που μου είπες στις ρυθμίσεις, και από την ασφάλεια του κινητού στο χρήση δεδομένων. Και όμως δεν δουλεύει. Το ίδιο συνέβαινε και στο προηγούμενο μου κινητό, το redmi 5 plus. Μήπως φταίει το ότι έχω απενεργοποιήσει το παρασκήνιο (σε όλες τις εφαρμογές το έχω απενεργοποιήσει το παρασκήνιο)? Μήπως φταίει το ότι έχω κλείσει τα δεδομένα σε άλλες εφαρμογές συστήματος? Όλα αυτά τα έχω κάνει, για περισσότερη αυτονομία μπαταρίας.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας που έχει εγκαταστήσει τη 12 εάν μετά την αναβάθμιση λειτουργεί NFC στη συσκευή γιατί το χρειάζομαι για μια εφαρμογή συνεχούς παρακολούθησης του σακχάρου ή να κοιτάξω να το δώσω και να πάρω το 9?

 

Στο συγκεκριμένο κινητό είναι απίθανο να δουλέψει το nfc γιατι δεν έχει :).

 

Μάλλον έχεις το Redmi note 8T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής του youtube. Φαίνεται και από εκεί που μου είπες στις ρυθμίσεις, και από την ασφάλεια του κινητού στο χρήση δεδομένων. Και όμως δεν δουλεύει. Το ίδιο συνέβαινε και στο προηγούμενο μου κινητό, το redmi 5 plus. Μήπως φταίει το ότι έχω απενεργοποιήσει το παρασκήνιο (σε όλες τις εφαρμογές το έχω απενεργοποιήσει το παρασκήνιο)? Μήπως φταίει το ότι έχω κλείσει τα δεδομένα σε άλλες εφαρμογές συστήματος? Όλα αυτά τα έχω κάνει, για περισσότερη αυτονομία μπαταρίας.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Ενδέχεται να είναι και αυτό.

Δοκίμασε να αφήσεις τα πάντα ανοιχτά στη συγκεκριμένη εφαρμογή να δούμε τι θα γίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο κινητό είναι απίθανο να δουλέψει το nfc γιατι δεν έχει :).

 

Μάλλον έχεις το Redmi note 8T

 

Σωστά αυτό εχω, οπότε να το δώσω κ να πάρω το 9 μάλλον?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο ακούγεται οτι ειναι ειναι το 9, δε ξέρω να σου πω περισσότερα ομως. Καλύτερα να διαβάσεις το σχετικό θέμα για το 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο Redmi note 8 της γυναίκας μου ήρθε η αναβάθμιση σε 12.0.1.0 με μέγεθος 2,1 GB. Κατεβαίνει αυτή την στιγμή. Όταν τελειώσει θα δω τι λέει και θα αναφέρω εντυπώσεις...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αναβάθμιση αλλά μέσω xiaomi.eu.

Ωραία αισθητικά, φρέσκια σαφώς, αλλά γενικά πιο βαριά σαν αίσθηση...

Από μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα, γιατί συνεχώς το σκαλίζω... Θα μπορώ να πω σε λίγες ημέρες...

 

Και μία ερώτηση... Δεν μπορώ να να πιάσω πουθενά 4g+. Πιάνω μόνο σκέτο 4g.

 

Ξέρει κάποιος γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος έχει λάβει την αναβάθμιση MIUI 12

Εγώ είμαι με την 11.0.11.0. Δεν έχω λάβει ακόμα την αναβάθμιση σε miui 12. Εσύ είχες την 11.0.11.0 η κάποια άλλη ενημέρωση του miui 11?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 11.0.11.0. Δεν έχω λάβει ακόμα την αναβάθμιση σε miui 12. Εσύ είχες την 11.0.11.0 η κάποια άλλη ενημέρωση του miui 11?

 

Την ιδια με τη δικη σου εχω κι εγω....και ειμαι στην αναμονη γιατι δεν θελω να την κατεβασω μονος μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να να πιάσω πουθενά 4g+. Πιάνω μόνο σκέτο 4g.

 

Ξέρει κάποιος γιατί?

 

Η Xiaomi μάλλον θα κλείδωσε το 4G+, αν και είδα Redmi Note 8 κάποιων, σε κάποια σημέια να πιάνει 4G+, αλλά γρήγορα θα κάνει εναλλαγή σε 4G.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi μάλλον θα κλείδωσε το 4G+, αν και είδα Redmi Note 8 κάποιων, σε κάποια σημέια να πιάνει 4G+, αλλά γρήγορα θα κάνει εναλλαγή σε 4G.

 

Δεν εχει κλειδωσει τιποτα η Χiaomi το δικο μου (skroutzομαγαζο) κανονικα εμφανιζει 4G+ όπου υπαρχει διαθεσιμο στο δικτυο της εταιρειας που εχω συνδεση. Π.Χ στον Ευαγγελισμο εχω κανονικα 4G+

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κλειδωσει τιποτα η Χiaomi το δικο μου (skroutzομαγαζο) κανονικα εμφανιζει 4G+ όπου υπαρχει διαθεσιμο στο δικτυο της εταιρειας που εχω συνδεση. Π.Χ στον Ευαγγελισμο εχω κανονικα 4G+
Η μητέρα μου και ένας γνωστός μου που έχουν την 128/6 έκδοση, της μητέρας μου 4G+ άφαντο, του γνωστού σε μερικά σημεία. Το δικό μου 8Τ (που διαφορά είναι στο LED, NFC) το 4G+ είναι παρόν παντού, όπου και να είμαι (με εξαίρεση σημείο που το σήμα είναι ελεηνο).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να μου εξηγήσει γιατί πριν δεν είχα καμία διαφήμιση σε διάφορες εφαρμογές του τηλεφώνου όπως π.χ. το Cleaner μετά απο μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που έκανα σχεδόν όλες οι εφαρμογές έχουν διαφημίσεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να μου εξηγήσει γιατί πριν δεν είχα καμία διαφήμιση σε διάφορες εφαρμογές του τηλεφώνου όπως π.χ. το Cleaner μετά απο μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που έκανα σχεδόν όλες οι εφαρμογές έχουν διαφημίσεις?
Ίσως γιατί μετά την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, επαναφέρει όλα όπως ήταν στην αρχή.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί μετά την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, επαναφέρει όλα όπως ήταν στην αρχή.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

 

Αυτό είναι το περίεργο , οτι δηλαδή στην αρχή απο τη στιγμη που πήρα το τηλέφωνο, δεν είχε διαφημίσεις σε καμία εφαρμογή, χωρίς κάποια αλλαγή στη ROM......μετα την επαναφορά το κάνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο , οτι δηλαδή στην αρχή απο τη στιγμη που πήρα το τηλέφωνο, δεν είχε διαφημίσεις σε καμία εφαρμογή, χωρίς κάποια αλλαγή στη ROM......μετα την επαναφορά το κάνει
Οι διαφημίσεις υπήρχαν από την εποχή του MIUI 10 ή 11.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πάω να βάλω την δεύτερη κάρτα που είναι η κιου, από το 3g στο 2g ώστε να έχει καλύτερη ποιότητα σήματος και κλήσης, αλλά και περισσότερη διάρκεια της μπαταρίας, και μετά από κάποια δευτερόλεπτα μπαίνει στο 3g. Αυτό μου το έκανε και το προηγούμενο μου κινητό redmi 5 plus. Τι μπορώ να κάνω ώστε να μην γίνεται η εναλλαγή? Σημειωτέον ότι έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη επιλογή δικτύου. Επίσης τι θα γίνει με την αναβάθμιση του κινητού στο miui 12 για μας που έχουμε την miui 11.0.11.0?Και έναν τρόπο να μην έχω καθόλου διαφημίσεις πουθενά. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...