Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και ήταν απλή ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου, η MIUI 11.0.10.0, που αναγκάστηκαν να στείλουν ύστερα απο πολύμηνο κράξιμο στο διεθνές φορουμ

της εταιρείας απο αμέτρητους κατόχους για την εγκατάλειψη αυτού του τόσου δημοφιλούς μοντέλου.

Καμία διαφορά δεν διαπίστωσα προσωπικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως εννοείς 11.010.0 διότι αυτή την ενημέρωση έκανα. ........Επίσης έχω απενεργοποιήσει την βελτιστοποίηση miui στις επιλογές προγραμματιστών. Μιλάμε πολύ σφαίρα το RN8 3/32. Που να έπαιρνα το 4/64, καθώς αυτό είναι πιο γρήγορο και πιο σταθερό από το 3/32. Αυτά.

 

Ναι αυτην εννοουσα εκανα λαθος και εγραψα 12 !!!

Πως απενεργοποιω τη βελτιστοποιηση miui ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην εννοουσα εκανα λαθος και εγραψα 12 !!!

Πως απενεργοποιω τη βελτιστοποιηση miui ?

 

Καλησπέρα. Θα πας στο επιλογές προγραμματιστών, θα πας τέρμα κάτω και θα το δεις.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είχα πάρει για την μητέρα μου το Note 8 και έχει 4 μήνες που μερικές φορές, όταν σηκώνει το τηλέφωνο για κλήση (σε Viber/WhatsApp) , στα καλά καθούμενα κάνει επανεκκίνηση. Σε απευθείας κλήση (μέσω του παρόχου κινητής) δεν κάνει τέτοια. Έχει κανείς κάτι παρόμοιο θέμα; Υπάρχει κάποια λύση;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέα ενημέρωση στο REDMI NOTE 8. Είναι η έκδοση miui 11.011.0.Optimized system performance.Improved system security and stability.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέα ενημέρωση στο REDMI NOTE 8. Είναι η έκδοση miui 11.011.0.Optimized system performance.Improved system security and stability.

 

+ Ενημέρωση ασφάλειας Android 1η Σεπτεμβρίου 2020

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

To 12 να δουμε ποτε θα το δωσουν

Το εχουν ηδη δωσει σε παλιοτερα μοντελα

Θεωρουν οτι ειμαστε βλακες εμεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 12 να δουμε ποτε θα το δωσουν

 

Το εχουν ηδη δωσει σε παλιοτερα μοντελα

 

Θεωρουν οτι ειμαστε βλακες εμεις?

Στο Ρωσικό Mi Community, αναφέρει ότι το MIUI12 θα έρθει τον Οκτώβριο. Συγκεκριμένη ημερομηνία δεν υπάρχει. Ήδη στην Κινεζική έκδοση υπάρχει η Global Stable 12.0.2.0 (όχι τα Weekly με εκδόσεις 20.9.28 κλπ κλπ). Μόλις τελειώσουν οι Κινέζοι με τις διακοπές τους (μπορεί και να τελείωσαν ποιος ξέρει :lol: ) θα Μπους σε εντατικό ρυθμό για να την δώσουν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.... να σας ρωτήσω προσπαθώ να βαλω σε επαφές διαφορετικούς ήχους αλλά δεν τους κρατάει στην μνήμη παρα μόνο απο ένα φάκελο music που έχουν αποθηκευτή 3 τραγούδια (δεν ξερω πως αποθηκεύτηκαν) ενω απο την θέση που εχω τους ήχους δεν τα κρατάει, ακόμα να αναφέρω ότι στο εν λόγο φάκελο music που ανέφερα δεν μπορώ να μεταφέρω ήχους μεσα.....όποιος μπορεί να βοηθήσει ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα

εχετε κανενα νεωτερο για αναβαθμιση σε MIUI 12?

 

Έχει γίνει διαθέσιμη ευρέως. Θα έρθει σε όλους σταδιακά. Εάν δεν έχεις υπομονή, υπάρχει και το fastboot rom, εδώ μέσω Mi Flash (απαιτεί ξεκλείδωτο bootloader).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει διαθέσιμη ευρέως. Θα έρθει σε όλους σταδιακά. Εάν δεν έχεις υπομονή, υπάρχει και το fastboot rom, εδώ μέσω Mi Flash (απαιτεί ξεκλείδωτο bootloader).

 

Γεια σας. Το κατέβασα το αρχείο για το miui 12. Πώς ανοίγει ώστε να το εγκαταστήσω το miui 12 στην συσκευή? Μήπως χρειάζεται υπολογιστής? Το τηλέφωνο μου δεν είναι rooted. Χρειάζεται κάποια εφαρμογή να κατεβάσω για να δουλέψει? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Το κατέβασα το αρχείο για το miui 12. Πώς ανοίγει ώστε να το εγκαταστήσω το miui 12 στην συσκευή? Μήπως χρειάζεται υπολογιστής? Το τηλέφωνο μου δεν είναι rooted. Χρειάζεται κάποια εφαρμογή να κατεβάσω για να δουλέψει? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αυτός ο σύνδεσμος είναι fastboot rom. Χρειάζεται υπολογιστής για αυτό (χρήση Mi Flash Tool). Απαιτεί ξεκλείδωτο bootloader. Εάν δεν έχεις κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα και κάνεις τώρα, θα περιμένεις 1 εβδομάδα περίπου για να μπορέσεις. Βέβαια, εάν δεν ξέρεις πως να το κάνεις, καλύτερα περίμενε ωσότου έρθει στο κινητό η ενημέρωση.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε μια σελίδα στο ίντερνετ αναφέρει ότι είναι διαθέσιμη η έκδοση miui 12 για όλους τους κατόχους redmi note 8. Και όμως ακόμα δεν την έλαβα την ενημέρωση.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε μια σελίδα στο ίντερνετ αναφέρει ότι είναι διαθέσιμη η έκδοση miui 12 για όλους τους κατόχους redmi note 8. Και όμως ακόμα δεν την έλαβα την ενημέρωση.
Έτυχε να βγάζει πρόβλημα με το updater, θα το επιλύσουν το πρόβλημα λένε στο Mi Community.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αναβάθμιση για το Updater την εγκατέστησα αλλά δεν μου δείχνει διαθέσιμη την 12
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δεν ήρθε η αναβάθμιση.

 

Καλημέρα. Η ενημέρωση δεν έρχεται σε αυτούς που έχουν την miui 11.0.11.0. Πρέπει λέει να κάνουν fastboot. Πώς γίνεται αυτό? Πώς μπορώ να πάω στην προηγούμενη miui από αυτή που έχω, ώστε να γίνει η αναβάθμιση στην 12, αλλά χωρίς να χρησιμοποιήσω υπολογιστή? Η πώς μπορώ να κάνω fastboot χωρίς υπολογιστή? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η ενημέρωση δεν έρχεται σε αυτούς που έχουν την miui 11.0.11.0. Πρέπει λέει να κάνουν fastboot. Πώς γίνεται αυτό? Πώς μπορώ να πάω στην προηγούμενη miui από αυτή που έχω, ώστε να γίνει η αναβάθμιση στην 12, αλλά χωρίς να χρησιμοποιήσω υπολογιστή? Η πώς μπορώ να κάνω fastboot χωρίς υπολογιστή? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Εφόσον υπάρχει η fastboot rom MIUI 12 12.0.1.0, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις υποβάθμιση. Απλά θέλει ξεκλείδωμα (όσον αφορά το ξεκλείδωμα, το Xiaomi Miui Gr έχει οδηγούς)

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα μου έρθει η αναβάθμιση σε miui 12? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα μου έρθει η αναβάθμιση σε miui 12? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

θα σου έρθει κανονικά..απλά περίμενε λίγες μέρες

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι θα σου έρθει η αναβάθμιση επειδή θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Περίμενε να έρθει κανονικά και μετά αν θέλεις κάνε την επαναφορά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάνει μπάχαλο . Αν είσαι στην 11.0.11.0 σταθερή δεν μπαίνει η ενημέρωση γιατί έχουν μπλοκαρισμένα τα permissions από την beta παρα μόνο μεσα απο unlock bootloader και fastboot με ότι συνεπάγεται αυτό. Αντίθετα αναβαθμίζονται κανονικά όσοι είναι σε παλιοτερη έκδοση. Αυτή την ενημέρωση έχω την 11.0.11.0. Δηλαδή θα το φτιάξει η xiaomi και θα μου εμφανιστεί η ενημέρωση στο κινητό? Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω κάποιο πρόβλημα. Όταν πάω να μπω στο YouTube, έχοντας ανοικτά τα δεδομένα στην κάρτα , δεν δουλεύει η εφαρμογή. Αυτό το είχα και στο προηγούμενο μου κινητό redmi 5 plus. Τι κάνω για να το διορθώσω? Αυτό τώρα τελευταία μου εμφανίστηκε στο redmi note 8. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...