Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κοιταξα, δεν ειδα καμια περιεργη εφορμογη.

Μπορει να βαλει καποιος ενα snapshot απο εκει να το συγκρινω με το δικο μου?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα, δεν ειδα καμια περιεργη εφορμογη.

Μπορει να βαλει καποιος ενα snapshot απο εκει να το συγκρινω με το δικο μου?

Εσυ πρεπει να ανεβασεις ενα snapshot να το δουμε γιατι ο καθε ενας εχει διαφορετικες εφαρμογες και δε θα βγαλεις ακρη

Κοιτα το ποσοστο που εχει διπλα καθε εφαρμογη μηπως ειναι περιεργα αυξημενο.

Πανως η διαρκεια της μπαταρια ειναι το ιδιο με πριν την αναβαθμιση κατα τα λεγομενα του γιου μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!

Φιλε μου μια χαρα τα βλεπω τα στατιστικα!!

1 μερα, με αρκετη χρηση απο ότι φαίνεται, και 63% ακομη, δεν βλεπω καποιο προβλημα!!

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ευχαριστω για την απαντηση. Πριν το update κρατουσε πιο πολυ εκτος κι αν ειναι η ιδεα μου.... Η χρηση δεν εχει αλλαξει παντως...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, όλα καλά; το συγκεκριμένο έχει έρθει στην Eλλάδα επίσημα;

Με καλύπτει η info-quest;

Η μόνο η εγγύηση του καταστήματος στο phonegallery που είδα για παράδειγμα;

Σας ευχαριστώ.

 

https://www.phonegallerystore.gr/shop/mobile-phones/smartphone-xiaomi/note-8/xiaomi-redmi-note-8-4gb-64gb-dual-sim-blue-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%b7%ce%bd%ce%b9%ce%ba%cf%8c-menu-global-version-eu/?skr_prm=WyI3YWE0MjcxYi03ZDllLTQwYmUtYTBjMS01NThiYTI2YTlmZDEiLDE1ODQ5NzUxMzgxOTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJwZl92In1d

Link to comment
Share on other sites

μονο εγγυηση του καταστηματος σε καλυπτει γιατι δεν εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα

η infoquest εφερε επισημα το redmi note 8t

αλλα και επισημα να ερχοταν επρεπε να το αγορασεις απο μαγαζι που συνεργαζεται η infoquest για να σε καλυψει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση: Πήρα το κινητό για την κόρη μου και παρατήρησα ότι η εφαρμογή της κάμερας αργεί να ανοιξει.

Και όταν βγεί η φωτογραφία, αργεί να την εμφανίσει στην συλλογή (για 10-15 δευτερόλεπτα).

Είναι γενικό αυτό ή κάτι πάει στραβά (κάποια ρύθμιση

Αποθηκεύει στην sd, αλλά στο προηγούμενο κινητό, η ίδια κάρτα πήγαινε σφαίρα.

HDR είναι off.

Ευχαριστώ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση 11.0.8.0 security patch αλλά android 10 δεν έχει το πακέτο ακόμη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Βλέπω και σ' άλλες σελίδες αυτόν τον μεγάλο πόθο για το android 10. Τι το τόσο διαφορετικό θα φέρει?

Απ' την ώρα που η συσκευή μου δουλεύει μια χαρά κι επικοινωνώ χωρίς προβλήματα με τις επαφές μου (αυτός είναι κι ο σκοπός μιας τηλεφ. συσκευής)

γιατί να τρελαίνομαι για μια μελλοντική αναβάθμιση που ούτε καν ξέρω αν και σε τί θα ωφελήσει? Όποτε έρθει θα την κατεβάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας, ψάχνω να βάλω κάποια gcam, αλλά παρατηρώ ότι υπάρχουν πάρα πολλές εκδόσεις, ενώ έχω μπερδευτεί και με τα configs (αν τα γράφω σωστά).

Έχει εγκαταστήσει κάποιος κάποια αξιόπιστη έκδοση gcam που μπορεί να προτείνει;;

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πόσο θες να ασχοληθεις με λεπτομερειες. Πλεον βγαινουν XML και για ασπρομαυρες φωτογραφιες. Περι ορεξεως...

Αλλιώς βαζεις οποια θες και βλεπεις να μην βγαζει bugs. Σου βαζω τρεις να διαλεξεις με βαση αυτα που βλεπω στα γκρουπ του telegram

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/trCamera_V4_Stay_Safe.apk (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/)

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_7.3.020_Parrot043-v2.apk (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/)

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/GCam_7.3.018_Urnyx05-v1.5.apk (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, ευτυχής κάτοχος του redmi 5 plus, σκέφτομαι να το δώσω στη γυναίκα γιατί έχει ενα χρέπι και να πάω στο redmi note 8 4/64. Αυτή την περίοδο το βλέπω γυρω στα 160€ σκρουτζομαγαζα.

1. Είστε ευχαριστημένοι με τη συσκευή;

2. Αν όχι προτείνετε κατι αλλο με ταβάνι τα 160€

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε την Τ εκδοχή του ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε σχέση με το σκέτο 8, τι διαφορά έχουν;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το σκέτο 8, τι διαφορά έχουν;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Το note8T εχει NFC, το note8 δεν εχει.

Το note8T δεν εχει led ειδοποιήσεων, το note8 έχει.

Το note8T είναι σχεδον δεκα γραμμαρια βαρυτερο κ λιγο μεγαλυτερο.

Ολα τα υπολοιπα ειναι ακριβως ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Μετά από 4 σχεδόν χρόνια ευτυχής συμβίωσης με το rn4 το οποίο μου βγήκε σκυλί ψάχνωμαι για νέα συσκευή.

Ο σκύλος με καλύπτει ακόμα αλλά πιο πολύ για την αλλαγή λέω να τον αφήσω πάγκο και να πάω για νέο xiaomi σαν vfm που συνήθως είναι.

Το όριο μου είναι τα 250 και έλεγα ανάμεσα στο Note 8 και το pro. Το pro είναι σιγουρα καλύτερη συσκευή αλλά το απλό έχει snapdragon οπότε σε βάθος χρόνου λόγω development θα αντέξει πιο πολύ. Αυτό με κράτησε στο rn4 μέχρι τώρα

Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχουμενη ακόμα και για άλλη συσκευη.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας να με διαβάσετε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα βλεπα τα δυο μεταξυ τους, αυτό το led ειδοποιησεων μ εχει βολέψει στο redmi 5 plus
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε την Τ εκδοχή του ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Για να έχει μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό ακριβοτερα μονο και μονο για να εχει το εντελώς άχρηστο nfc.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό ακριβοτερα μονο και μονο για να εχει το εντελώς άχρηστο nfc.

 

Γιατί άχρηστο το nfc; Μια χαρά είναι για τις πληρωμές.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό ακριβοτερα μονο και μονο για να εχει το εντελώς άχρηστο nfc.

 

Έπισης με εφαρμογή oficial των ΜΜΕ φορτίζεις την κάρτα σου των μέσων. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...