Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Υπάρχει κάποιο link για δοκιμασμένη έκδοση της gcam;

 

Ευχαριστώ.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_7.2.014_Parrot043-v3.apk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην έκδοση 7.2 που παραθέτει ο φίλος ο drivth και στο αρχείο Changelog όμως λέει ότι αυτή η έκδοση είναι για android 10 το οποίο εμένα δεν μου ήρθε ακόμη.

Εγώ πέρασα την GCam "PMGC_7.0.009_FinalReleasedVersion_V10" όπως συνιστά το Gearbest (εδώ)και δουλεύει μια χαρά

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 7.2 που παραθέτει ο φίλος ο drivth και στο αρχείο Changelog όμως λέει ότι αυτή η έκδοση είναι για android 10 το οποίο εμένα δεν μου ήρθε ακόμη.

Εγώ πέρασα την GCam "PMGC_7.0.009_FinalReleasedVersion_V10" όπως συνιστά το Gearbest (εδώ)και δουλεύει μια χαρά

Την έχω πολύ καιρό και δουλεύει συνολικά μια χαρα. Android 9 έχω και εγώ ακόμα, βέβαια με xiaomi.eu dev rom.
Link to comment
Share on other sites

αυτό το "xiaomi.eu dev rom" πώς το εξακριβώνουμε φίλε drivth?

είναι η global version?

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

Ειναι custom miui rom developer η οποία αναβαθμίζεται σε εβδομαδιαία βαση. Περνιεται μετά από ξεκλείδωμα bootloader με custom recovery κλπ. Δεν είναι της παρούσης όμως. Απλά το ανέφερα γιατί η dev roms συνήθως έχουν ποιο ενημερωμένες βιβλιοθήκες από τις stable και μπορεί οι gcam να υπολειτουργούν λίγο στις stable. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι θα παίξει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια με το κινητο miui 11 και android 9 μπορειτε να ενεργοποιησετε το google voice για την assistance ?

Eβαλα γλωσσα Αγγλικα uk us ρεγιο Ελβετια Αγγλια Αμερικη αλλα παλι δεν ενεργοποιειτε το οκ google .

Παω στην εφαρμογη google /more/settings /voice /voice match /αλλα δεν ενεργοποιειται το ok google

Eκανα και clear cache την εφαρμογη αλλα παλι τα ιδια .

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια με το κινητο miui 11 και android 9 μπορειτε να ενεργοποιησετε το google voice για την assistance ?

Eβαλα γλωσσα Αγγλικα uk us ρεγιο Ελβετια Αγγλια Αμερικη αλλα παλι δεν ενεργοποιειτε το οκ google .

Παω στην εφαρμογη google /more/settings /voice /voice match /αλλα δεν ενεργοποιειται το ok google

Eκανα και clear cache την εφαρμογη αλλα παλι τα ιδια .

Καμια ιδεα ?

 

Και εγώ έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι custom miui rom developer η οποία αναβαθμίζεται σε εβδομαδιαία βαση. Περνιεται μετά από ξεκλείδωμα bootloader με custom recovery κλπ. Δεν είναι της παρούσης όμως. Απλά το ανέφερα γιατί η dev roms συνήθως έχουν ποιο ενημερωμένες βιβλιοθήκες από τις stable και μπορεί οι gcam να υπολειτουργούν λίγο στις stable. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι θα παίξει καλά.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Το δικό μου τόχω μόνο ένα μήνα και δεν θέλω να μπλέξω με rooting ακόμη, αργότερα όταν το βαρεθώ και πριν πάω στο επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Για gcam αν θέλετε δοκιμάστε αυτές τις ρυθμίσεις που έστησα για rn8T http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7972290#post7972290

Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Γίνεται να μην έχει ταχεία κλήση ή εγώ δεν την βρίσκω;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το είδα στο rn8t και μου έκανε εντύπωση, έχει και σε σας 4g+ και qc μεσα στο κουτί;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το είδα στο rn8t και μου έκανε εντύπωση, έχει και σε σας 4g+ και qc μεσα στο κουτί;
4g+ με κοσμοτε στο κέντρο της Πάτρας δεν έχω δει ποτέ αν και θα έπρεπε. Οπότε όχι. Ούτε qc.
Link to comment
Share on other sites

4g+ με κοσμοτε στο κέντρο της Πάτρας δεν έχω δει ποτέ αν και θα έπρεπε. Οπότε όχι. Ούτε qc.

 

Οπότε στις διαφορές μεταξύ του απλού rn8 και rn8t είναι ότι το πρώτο έχει led ειδοποιησεων και 2 χιλιοστά μικρότερο ενώ το δεύτερο έχει 4g+, qc φορτιστή και nfc. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση 11.0.6.0

371 ΜΒ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως 4g+ το κινητό μας;

Ούτε εγώ το έχω δει αλλά είμαι Τήνο.

 

Εγώ ρώτησα γιατί είχα κανονικά στο rn8t και έχω περιέργεια να δω αν ισχύει και στο απλό.

 

Σε άλλο redmi δεν είχε ποτέ + η xiaomi.

 

Στη Τήνο είχες δει με αλλη συσκευή 4g+ ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Lte-A είναι πάντως αλλά ούτε εγώ έχω δει σήμα 4g+ (Αθήνα)

 

Πιθανόν όπως πχ τα Huawei/Honor να μην το απεικονίζει...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Lte-A είναι πάντως αλλά ούτε εγώ έχω δει σήμα 4g+ (Αθήνα)

 

Πιθανόν όπως πχ τα Huawei/Honor να μην το απεικονίζει...

 

Καλά και το rn7 υποτίθεται υποστήριζε 4g+ αλλα μόνο στη Βουλγαρία είδα +. Εντός Ελλάδος ήταν απλό 4g.

 

Θελω να πω οτι η hw υποστήριξη από μόνης της δεν αρκεί.

 

Υ.Γ. Επειδή εγώ με το rn8t είχα κανονικά +, ποια εταιρεία είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνας (Ευαγγελισμός) μου δινει 4G+ !!!

Επίσης ένα άλλο θεμα που εχει η εν λογω συσκευη (δοκιμαστε το να το δειτε αν συμβαινει σε ολους) ειναι οτι δεν μπορουν να λειτουργησουν ταυτοχρονως bluetooth + wifi!!!

Επειδη περνανε και τα δυο απο την ιδια κεραια μονο ενα απο τα 2 μπορεις να δουλευεις...

Αν τα ανοιξεις και τα 2 ειτε σου κοβει το bluetooth ειτε σερνεται το ασυρματο δικτυο.... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κέντρο Πάτρας με cosmote με το huawei p smart z επιανα 4g+ . Tωρα με το rn8 δεν πιάνω. Και είμαι και με xiaomi.eu dev rom. Την σύγκριση την κάνω για να δείξω ότι δεν φταίει η περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...