Jump to content

Redmi Note 8


minotavros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω κι εγω μια ερωτηση, αν γνωριζετε?

 

Δεν βρισκω πουθενα στα εικονιδια καποιο σχετικο εικονιδιο για Επαφές/Contacts παρα μονο μου δινει προσβαση αφου πατησω το ακουστικο για να μπω στις κλησεις ....

Υπαρχει καποιος τροπος να εχω κανονικο εικονιδιο Επαφες στην επιφανεια εργασιας?

 

Ευχαριιστω

 

Κι εγώ παιδεύτηκα για να βγάλω άκρη με τις επαφές κι ακόμη δεν τελείωσα! Το εικονίδιο με τ' ακουστικό σου δίνει και τις επαφές, οι οποίες όμως εμφανίζονται διπλές (SIM,Google), ενώ γι αυτές που έχεις στο google λογ/σμό, και αυτό το εικονίδιο ψάχνεις πιστεύω, βρίσκεται μέσα στο εικονίδιο "Google" μαζί με πολλά άλλα της google. Εγώ ακόμη δεν έχω βρεi καμία επιλογή εμφάνισης επαφών μόνο από όποια πηγή θέλω, π.χ. SIM,gmail λογ/σμό,viber,whattsup ή όποιο άλλο συνδυασμό μεταξύ αυτών.

Κάποιος άλλος?

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 706
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την ώρα που μιλάς με κάποιον δοκίμασες ν' ανεβάσεις τέρμα την ένταση?

 

Αλήθεια, που είναι αυτό το ακουστικό ακριβώς, διότι εγώ δεν το βρήκα κάπου εκεί ψηλά επάνω, εκτός αν επίτηδες δεν φαίνεται.

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το RN8?

Εχει το τηλεφωνο θεματακια ? όπως:

1. Δεν ακουγεται απο το τηλεφωνο ο ηχος ειδοποίησης οταν ειναι συνδεδεμενα bluetooth ακουστικα παρα μονο μεσα απο τα ακουστικα

2. κοβεται η συνδεση δεδομενων χωρις λογο

3. εφαρμογη για Smartwatch πχ amazfit δημιουργεί προβλημα στην συνδεση bluetooth με αλλες συσκευες handfree

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση , εχω σκασει

 

 

 

το ακουστικο που ακους τον συνομιλιτη σου ακουγετε πολυ χαμηλα , υπαρχει καμια λυση ??? εκανα και καθαρισμο που εχει μεσα , αλλα το ιδιο , υπαρχει κανα tips????

Αγαπητέ εγώ που είμαι κάποιας ηλικίας και "υπερήφανος" είμαι άκρως ικανοποιημένος από το ακουστικό του (όχι όμως από το ηχείο, δυνατό πολύ μεν αλλά βουβό αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι).

 

Μήπως έχει κάποιο "θέμα" η συσκευή;;

 

Έχω είναι το ακουστικό...

 

5931f43b9279f110d41b992f0371b2e1.jpg

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω βρει ένα note 8 σε αγγελία αλλά ο πωλητής δεν γνωρίζει εάν είναι η global έκδοση.

Είναι σφραγισμένο και έτσι δεν μπορούμε να δούμε το εσωτερικό της συσκευασίας.

Αγορασμενο από ελληνικό κατάστημα (φυσικά όχι επώνυμη αλυσίδα).

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω από τα εξωτερικά στοιχεία της συσκευασίας να βγάλω άκρη;

Υ.Γ.: Μπήκα στο:

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/secur

και έβαλα τα imei του.

Μου επέστρεψε μήνυμα:

"Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version."

Είμαι κομπλέ λοιπόν;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω βρει ένα note 8 σε αγγελία αλλά ο πωλητής δεν γνωρίζει εάν είναι η global έκδοση.

Είναι σφραγισμένο και έτσι δεν μπορούμε να δούμε το εσωτερικό της συσκευασίας.

Αγορασμενο από ελληνικό κατάστημα (φυσικά όχι επώνυμη αλυσίδα).

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω από τα εξωτερικά στοιχεία της συσκευασίας να βγάλω άκρη;

Υ.Γ.: Μπήκα στο:

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/secur

και έβαλα τα imei του.

Μου επέστρεψε μήνυμα:

"Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version."

Είμαι κομπλέ λοιπόν;

 

H Xiaomi σε βεβαιωνει οτι εισαι,εδω τι παραπανω θα σου πουν?

Link to comment
Share on other sites

H Xiaomi σε βεβαιωνει οτι εισαι,εδω τι παραπανω θα σου πουν?

Φίλε μου ρωτάω διότι δεν γνωρίζω...

Εάν είχα άποψη, δεν θα σας ενοχλούσα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ρωτάω διότι δεν γνωρίζω...

Εάν είχα άποψη, δεν θα σας ενοχλούσα...

 

μα αφου μονος σου γραφεις οτι εβαλες το ΙΜΕΙ της συσκευης και σου απαντησαν οτι ειναι το διεθνες μοντελλο,αν ξερει καποιος πως αλλοιως μπορεις να το βρει; ας περιμενουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω βρει ένα note 8 σε αγγελία αλλά ο πωλητής δεν γνωρίζει εάν είναι η global έκδοση.

Είναι σφραγισμένο και έτσι δεν μπορούμε να δούμε το εσωτερικό της συσκευασίας.

Αγορασμενο από ελληνικό κατάστημα (φυσικά όχι επώνυμη αλυσίδα).

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω από τα εξωτερικά στοιχεία της συσκευασίας να βγάλω άκρη;

Υ.Γ.: Μπήκα στο:

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/secur

και έβαλα τα imei του.

Μου επέστρεψε μήνυμα:

"Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version."

Είμαι κομπλέ λοιπόν;

 

Ας ξαναρωτήσω...

Το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για global έκδοση με 800άρα μπάντα (Β20);

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρωτήσω...

Το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για global έκδοση με 800άρα μπάντα (Β20);

 

Στα διεθνή/ευρωπαϊκά μοντέλα στο πίσω μέρος του κουτιού γράφει τα χαρακτηριστικά στα αγγλικά. Δες μήπως γράφει και τις μπάντες

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις γράφει. Αν το κουτί είναι στα αγγλικά τότε οκ. + Το γεγονός ότι και ο φορτιστής να είναι ευρωπαϊκός.
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο στο κουτί είναι στα αγγλικά.

Επίσης, γράφει ως μοντέλο m1908c3jg.

Άρα μάλλον είμαι κομπλέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version."

 

τι δεν καταλαβενεις ??? GLOBAL EINAI !

 

Φίλε μου, αν σε ενοχλούν οι απορίες μου μπορείς να μην ασχοληθείς και να πας παρακάτω...

Το ότι κάποιος που δεν ασχολείται φανατικά με τα τηλέφωνα ρωτάει κάτι, ώστε να επιβεβαιώσει κάτι που κατά το παρελθόν σε διάφορα topics εδώ μέσα ήταν θέμα συζήτησης (international vs global), σε πειράζει;

Αν ναι, συγγνώμη, αλλά είναι δικό σου πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλος εχει το Νοτε 8 και παραπονιεται οτι η εργοστασιακη θηκη πιεζει δυνατα το τζαμακι που έχει βαλει στην οθόνη απο τα πλαγια, με συνέπεια να το ανασηκωνει και να δημιουργούνται "λιμνες" στην οθόνη του κινητού...

 

Το τζαμακι μαλλον δεν ειναι αποντα full face.

 

Υπαρχει καποια θηκη (απο Ελλαδα) που διαπιστωμένα να μην δημιουργεί τετοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλος εχει το Νοτε 8 και παραπονιεται οτι η εργοστασιακη θηκη πιεζει δυνατα το τζαμακι που έχει βαλει στην οθόνη απο τα πλαγια, με συνέπεια να το ανασηκωνει και να δημιουργούνται "λιμνες" στην οθόνη του κινητού...

 

 

 

Το τζαμακι μαλλον δεν ειναι αποντα full face.

 

 

 

Υπαρχει καποια θηκη (απο Ελλαδα) που διαπιστωμένα να μην δημιουργεί τετοιο προβλημα;

Nillkin super frosted case όλα καλά εδώ μαζί με τζαμακι. Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακη θηκη εχει καπακι στην υποδοχη του type-c και ψαχνω μια τετοια θηκη και δε βρισκω!

Αρα την θελω την θηκη του φιλου σου :)

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησε το ξυπνητήρι το πρωί και δεν μπορούσα να το κλείσω, δεν δουλευε η αφή σε όλη την οθόνη....πάλι καλά έστρωσε με επανεκκίνηση αλλά δεν μας τα λέει καλά το 8αρι, καμιά φορά όταν ενεργοποιω την οθόνη τρώει σκαλωματα με συνεχή φόρτωση του widget του καιρού και ανοίγουν άκυρες εφαρμογές μόνες τους.
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησε το ξυπνητήρι το πρωί και δεν μπορούσα να το κλείσω, δεν δουλευε η αφή σε όλη την οθόνη....πάλι καλά έστρωσε με επανεκκίνηση αλλά δεν μας τα λέει καλά το 8αρι, καμιά φορά όταν ενεργοποιω την οθόνη τρώει σκαλωματα με συνεχή φόρτωση του widget του καιρού και ανοίγουν άκυρες εφαρμογές μόνες τους.
Μπας και εχεις κάνα τζαμακι και στην κάνει τη δουλειά αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μπας και εχεις κάνα τζαμακι και στην κάνει τη δουλειά αυτό?

 

Όχι δεν έχω τπτ στην οθόνη. Από την επανεκκίνηση και μετά πάντως δεν το έχει ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακη θηκη εχει καπακι στην υποδοχη του type-c και ψαχνω μια τετοια θηκη και δε βρισκω!

 

Αρα την θελω την θηκη του φιλου σου :)

Σήμερα αγόρασα το 8Τ και είχε θήκη αλλά δεν είχε καπάκι στην θύρα φόρτισης...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει νήμα για το redmi nite 8t ή εδώ θα τα λέμε;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το 8Τ και είχε θήκη αλλά δεν είχε καπάκι στην θύρα φόρτισης...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει νήμα για το redmi nite 8t ή εδώ θα τα λέμε;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Καλορίζικο. υπάρχει νήμα ξεχωριστό για το RN8t εδώ.

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει οτι αλλαζοντας το region αυξανεται η ενταση του ακουστικου και ακους πιο καλα το συνομιλητη σου. Ιχυει το εχει δοκιμασει καποιος? Επισης χωρις root πως μπορω να εχω ηχογραφηση κλησεων οπως ειχε παλια η Xiaomi ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα "πρόβλημα". Συνέχεια μου δείχνει ότι υπάρχει update για το facebook. Όταν πάω να το κάνω, μου βγάζει μήνυμα try again and if it still doesn't work, see common ways to fix the problem.

Εχω κάνει εκκαθάριση, έχω κάνει απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση και συνεχίζει να το δείχνει. Αυτό το κάνει μόνο στο rn8. Εχω και άλλα κινητά και δεν έχω το ίδιο θέμα. Δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα απλώς είναι λίγο ενοχλητικό.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδεύτηκα για να βγάλω άκρη με τις επαφές κι ακόμη δεν τελείωσα! Το εικονίδιο με τ' ακουστικό σου δίνει και τις επαφές, οι οποίες όμως εμφανίζονται διπλές (SIM,Google), ενώ γι αυτές που έχεις στο google λογ/σμό, και αυτό το εικονίδιο ψάχνεις πιστεύω, βρίσκεται μέσα στο εικονίδιο "Google" μαζί με πολλά άλλα της google. Εγώ ακόμη δεν έχω βρεi καμία επιλογή εμφάνισης επαφών μόνο από όποια πηγή θέλω, π.χ. SIM,gmail λογ/σμό,viber,whattsup ή όποιο άλλο συνδυασμό μεταξύ αυτών.

Κάποιος άλλος?

 

καλημέρα σε όλους. καλό μήνα και καλή εβδομάδα

η αλήθεια είναι ότι όταν το αγόρασα και προσπάθησα να περάσω επαφές, δυσκολεύτηκα και εγώ με το παραπάνω που λέει ο φίλος.

ακόμα δεν έχω βρει και εγώ πως είναι δυνατόν να βλέπεις επαφές από 1 μόνο πηγή και όχι ότι έχεις περασμένο σε sim, κινητό και google. το μόνο που κατάφερα είναι να εκνευριστώ.

σε xiaomi φίλου που χάζευα, το μενού ήταν πολύ ξεκάθαρο και είχε επιλογές για τα πάντα όσο αφορά τις επαφές.

όποιος μπορεί και έχει κάποια καλύτερη εικόνα ας βοηθήσει.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη.

 

Έχω το Mi 8 Lite και θέλω να βρω κάτι οικονομικό αλλά που να βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες για τη γυναίκα μου, που τώρα τη βγάζει με ένα Redmi Note 3 Pro, το οποίο εκτός από λήψεις στο φως της μέρας δεν...

 

Από συγκριτικά που είδα, το RN8 βγάζει κάπως καλύτερες φωτογραφίες από το Mi 8 Lite, αλλά, τουλάχιστον εγώ, δεν είδα καμία τρελή διαφορά. Αισθητή μεν, αλλά μικρή. Φυσικά τα συγκριτικά στο ίντερνετ δεν είναι και η απόλυτη αλήθεια, αλλά μια γενική εικόνα την παίρνεις.

Υπάρχει κάποιος που να είχε και τα δύο, για να εκφέρει μια κάπως πιο εμπεριστατωμένη άποψη;

 

Επίσης, διαβάζω ότι υπάρχουν θέματα με αποσυνδέσεις στο bt και κάποιοι αναφέρουν και στο wifi. Είναι όντως τόσο συχνό το πρόβλημα; Γιατί αν είναι να πάρω συσκευή θέλω κάτι που να ξέρω ότι θα παίξει σωστά από την αρχή (προφανώς και δε μιλάω για τυχόν βλάβες που μπορεί να βγουν και στις καλύτερες των συσκευών).

Προσωπικά μου φαίνεται πολύ τίμια συσκευή (μικρότερο notch σε σχέση με το Mi 8 Lite, μάκρο κάμερα, μεγαλύτερη μπαταρία), αλλά αυτές οι αναφορές για θεματάκια με κάνουν διστακτικό. Επίσης δε μου αρέσει η φάση με τον google dialer, αλλά αυτό λύνεται με custom rom.

 

Δεδομένου ότι το Mi 8 Lite το βρίσκει κανείς πια στα 100-110€, αξίζει τη διαφορά για να δω για το RN8;

 

Συγνώμη αν ξέφυγα σε έκταση, αλλά έχω απορίες...

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχει κάποιο link για δοκιμασμένη έκδοση της gcam;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...