Jump to content

Αγορά smartphone για δουλειά


QQTilt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Ψάχνω κάτι πολύ συγκεκριμένο, αλλά θέλω βοήθεια γιατί ο καθένας μου λέει τα δικά του και έχω πελαγώσει.

 

Ψάχνω smartphone μέχρι 150 βαριά 170 ευρώ, με μόνες απαιτήσεις όσο το δυνατόν καλύτερη μπαταρία και οθόνη.

 

Δε μ ενδιαφέρουν καθόλου κάμερα, dual sim, δαχτυλικά κλπ.

 

Θέλω να βγάζει όσο το δυνατόν περισσότερες ώρες χρήσης και να έχει οθόνη που να επιτρέπει να το χρησιμοποιήσεις σαν άνθρωπος ενώ είσαι έξω στον ήλιο.

 

Εκτός απ το Poco M3 που μου προτείνουν οι περισσότεροι, υπάρχει άλλη επιλογή? Κοιτάω και το Realme 7i, ίδια μπαταρία και ομορφότερο νομίζω, αλλά δε ξέρω τι λέει σαν εταιρεία.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να μπλέκω με Κίνα, κυρίως για το θέμα χρόνου.

Στο αλυσίδα ή σκρουτζομάγαζο δεν έχω κάποια προτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Το realme 6i;στα τεστ η μπαταρία του χτυπάει κορυφή.δεν ξέρω βέβαια πόσο φωτεινή είναι η οθόνη του.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μα βλέπω ότι έχει 1000mah μπαταρία παραπάνω το 7i και καλύτερο cpu, οπότε γιατί προτείνεις το 6?

Γενικά η Realme σαν εταιρεία τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Το poco m3 δεν έχει πολύ φωτεινή οθόνη. Από την άλλη το realme 7i δεν έχει full hd οθόνη

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο μόνο το νούμερο της χωρητικότητας της μπαταρίας.απλα στα τεστ που βλέπω είναι στην κορυφή.οχι ότι και το 7 δεν είναι πολύ καλό.η realme είναι πολύ αξιόλογη εταιρεία.δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Tcl 20 Se, η Alcatel 3X 2020 η Realme 7, εγώ θα επερνα το 20Se της TCL. Νεα συσκευή από μια εταιρεία που έχει εκπλήξει ευχάριστα όσους την εμπιστεύθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο μόνο το νούμερο της χωρητικότητας της μπαταρίας.απλα στα τεστ που βλέπω είναι στην κορυφή.οχι ότι και το 7 δεν είναι πολύ καλό.η realme είναι πολύ αξιόλογη εταιρεία.δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.

Έχει και λίγο καλύτερο cpu το 7 σωστά?

 

Tcl 20 Se, η Alcatel 3X 2020 η Realme 7, εγώ θα επερνα το 20Se της TCL. Νεα συσκευή από μια εταιρεία που έχει εκπλήξει ευχάριστα όσους την εμπιστεύθηκαν.

Το είδα το Alcatel αλλά λένε τα χειρότερα για την οθόνη του. Γιατί όχι Poco? Από περιέργεια ρωτάω.

 

Το poco m3 δεν έχει πολύ φωτεινή οθόνη. Από την άλλη το realme 7i δεν έχει full hd οθόνη

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σκέφτομαι ότι εφ όσον δεν είναι full hd θα βοηθάει ακόμα περισσότερο στο πόσο κρατάει η μπαταρία σωστά? Είδα ένα συγκριτικό από ελληνικό κανάλι στο yt και παρ ότι το ένα είναι full hd και το άλλο όχι, είναι πολύ κοντά σε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το 7 έχει λίγο καλύτερη.τις οθόνες τις η tcl της φτιάχνει μόνη της και είναι από τις καλύτερες του είδους της.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο αλλά δεν έχει google services.

 

Δεν το γνώριζα. Καλύτερα, μια επιλογή λιγότερη μπας και διαλέξω κάποια στιγμή.

Η αλήθεια είναι ότι δε μ αρέσει και εμφανισιακά το TCL, το είδα και φαίνεται πολύ φθηνιάρικο.

Τείνω προς το Poco λόγω aftersale Xiaomi, αν και είναι πολύ όμορφο το Realme.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα. Καλύτερα, μια επιλογή λιγότερη μπας και διαλέξω κάποια στιγμή.

Η αλήθεια είναι ότι δε μ αρέσει και εμφανισιακά το TCL, το είδα και φαίνεται πολύ φθηνιάρικο.

Τείνω προς το Poco λόγω aftersale Xiaomi, αν και είναι πολύ όμορφο το Realme.

Όταν λες aftersales;ίσα ίσα τα tcl έχουν απίστευτη ποιότητα κατασκευής.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστώ την εγγύηση/service τους εννοώ.

Είναι οκ σε αυτό τον τομέα?

το αντίθετο.η σιαομι δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία.αν το πάρεις από σκρουτζομαγαζο η ινφοκουεστ ο επισήμος μεταπωλητής δεν θα σε καλύψει.η realme εισάγεται κανονικά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιπροσωπεία και επισκευαστικο εδώ στην Ελλάδα για όλες τις συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αυτό που σου προτείνω από τον Γερμανό, έχει ποίο σίγουρο; Ασε που εκτός από την πολύ καλή τιμή έχει και τα ασύρματα ακουστικά δώρο.
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι κάτοχος TCL Plex και πολύ ευχαριστημένος, πλην της κάμερας. αλλά όταν μου έσπασε η οθόνη, όντως το κόστος επισκευής ήταν θέμα. πρέπει να το στείλεις ταχυδρομικά στην Infoquest με δικά σου έξοδα συν 130 ευρώ οθόνη και εργατικά.

 

επίσης πολύ δύσκολα βρίσκεις αξεσουάρ, εγώ παρήγγειλα οθόνη από AliExpress (μου πήρε εβδομάδες να βρω) και μετά περίμενα να έρθουν και τα tempered glass πριν την αλλάξω επειδή καμμία από τις γνωστές αλυσίδες εδώ δεν είχε τζαμάκια - μεμβράνες για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...