Jump to content

Redmi Note 9T


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, chios said:

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στον updater μήπως έχει φάει κόλλημα.

πως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

3 minutes ago, psapikas said:

πως?

Καμιά φορά κολλάει και δε βρίσκει ενημερώσεις, πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές βρες την και κάνε εκκαθάριση δεδομένων

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chios said:

Καμιά φορά κολλάει και δε βρίσκει ενημερώσεις, πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές βρες την και κάνε εκκαθάριση δεδομένων

Τίποτα δεν κάνει, εδώ έχω κατεβάσει όλη τη ROM και δεν την περνάει ούτε manually

Link to comment
Share on other sites

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJEEUXM/miui_CANNONGEEAGlobal_V12.5.2.0.RJEEUXM_1224968be4_11.0.zip

κατέβασε την πρώτη A11 μήπως ξεκολλήσει

.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chios said:

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJEEUXM/miui_CANNONGEEAGlobal_V12.5.2.0.RJEEUXM_1224968be4_11.0.zip

κατέβασε την πρώτη A11 μήπως ξεκολλήσει

.

Καλημέρα την κατέβασα αλλά δεν μπαίνει:

sorry flash to this stable version is not allowed

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, psapikas said:

Καλημέρα την κατέβασα αλλά δεν μπαίνει:

sorry flash to this stable version is not allowed

Δεν ξέρω εάν θέλεις να δοκιμάσεις να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση updater από εδώ :https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-updater/

Να την εγκαταστήσεις, να κάνεις ένα reboot και μετά να προσπαθήσεις ξανά την ενημέρωση .........

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ath156 said:

Δεν ξέρω εάν θέλεις να δοκιμάσεις να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση updater από εδώ :https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-updater/

Να την εγκαταστήσεις, να κάνεις ένα reboot και μετά να προσπαθήσεις ξανά την ενημέρωση .........

Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Βγαίνει το ίδιο μήνυμα είτε κάνω απλό κλικ για να τρέξει, είτε με κλικ στις 3 τελίτσες και επιλογή εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2022 at 4:42 ΜΜ, psapikas said:

Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Βγαίνει το ίδιο μήνυμα είτε κάνω απλό κλικ για να τρέξει, είτε με κλικ στις 3 τελίτσες και επιλογή εγκατάσταση

Εάν επιτρέπεται από που το πήρες? Μήπως είναι μέσω κάποιου πάροχου τηλεφωνίας και έχει μπλοκάρει τα updates?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ath156 said:

Εάν επιτρέπεται από που το πήρες? Μήπως είναι μέσω κάποιου πάροχου τηλεφωνίας και έχει μπλοκάρει τα updates?

Καλημέρα, από ένα skroutzομάγαζο στην Μεταμόρφωση κοντά στο Πλαίσιο...

Εφόσον έχει τα γραμμάτα XM στο τέλος της έκδοσης νομίζω ότι αυτό σημαίνει ότι δεν είναι branded αλλά επίσημη Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, psapikas said:

Καλημέρα, από ένα skroutzομάγαζο στην Μεταμόρφωση κοντά στο Πλαίσιο...

Εφόσον έχει τα γραμμάτα XM στο τέλος της έκδοσης νομίζω ότι αυτό σημαίνει ότι δεν είναι branded αλλά επίσημη Xiaomi

Δοκίμασε και αυτό, εάν και δεν έχω πολλές ελπίδες:

"Ρυθμίσεις-Προστασία απορρήτου-Ειδική πρόσβαση εφαρμογής-Εγκατάσταση άγνωστων εφαρμογών-Ενημερώσεις" και που λέει "Δεν επιτρέπεται" ενεργοποίησέ το και δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά την ρομ.

Επίσης στο ίδιο μενού σε εμένα στον Chrome έχει "επιτρέπεται". Εάν δεν είναι έτσι σε εσένα κάντο. Μετά εάν δεν έχει πετύχει το παραπάνω δοκίμασε να κατεβάσεις και να  εγκαταστήσεις από τον Chrome το apk της ενημέρωσης που σου έδωσα σε προηγούμενο ποστ...

Μετά από αυτά I am out of any more ideas.....Μόνο με ξεκλείδωμα bootloader πιθανόν...Καλή επιτυχία....

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Δοκίμασε και αυτό, εάν και δεν έχω πολλές ελπίδες:

"Ρυθμίσεις-Προστασία απορρήτου-Ειδική πρόσβαση εφαρμογής-Εγκατάσταση άγνωστων εφαρμογών-Ενημερώσεις" και που λέει "Δεν επιτρέπεται" ενεργοποίησέ το και δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά την ρομ.

Επίσης στο ίδιο μενού σε εμένα στον Chrome έχει "επιτρέπεται". Εάν δεν είναι έτσι σε εσένα κάντο. Μετά εάν δεν έχει πετύχει το παραπάνω δοκίμασε να κατεβάσεις και να  εγκαταστήσεις από τον Chrome το apk της ενημέρωσης που σου έδωσα σε προηγούμενο ποστ...

Μετά από αυτά I am out of any more ideas.....Μόνο με ξεκλείδωμα bootloader πιθανόν...Καλή επιτυχία....

 

 

Δυστυχώς τίποτα δεν δούλεψε. Ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω:

https://c.mi.com/thread-3965954-1-1.html

Μήπως λόγω του προβλήματος έκλεισαν τις ενημερώσεις σε όσα δεν την είχαν πάρει και ακόμα δεν την έχουν ανοίξει?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, psapikas said:

Δυστυχώς τίποτα δεν δούλεψε. Ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω:

https://c.mi.com/thread-3965954-1-1.html

Μήπως λόγω του προβλήματος έκλεισαν τις ενημερώσεις σε όσα δεν την είχαν πάρει και ακόμα δεν την έχουν ανοίξει?

Μήπως να ξαναδοκίμαζες με διάφορες χώρες...μπας και το δίνουν σταδιακά-λέμε τώρα😁...(π.χ. Ελβετία, reboot, update -εάν όχι μετά Γερμανία κοκ). Πράγματι σπαστικό αυτό που σου έτυχε...μήπως και κάποια επικοινωνία με το κατάστημα που το πήρες, εάν έχουν ίδια παράπονα από άλλους πελάτες στην ίδια παρτίδα?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Μήπως να ξαναδοκίμαζες με διάφορες χώρες...μπας και το δίνουν σταδιακά-λέμε τώρα😁...(π.χ. Ελβετία, reboot, update -εάν όχι μετά Γερμανία κοκ). Πράγματι σπαστικό αυτό που σου έτυχε...μήπως και κάποια επικοινωνία με το κατάστημα που το πήρες, εάν έχουν ίδια παράπονα από άλλους πελάτες στην ίδια παρτίδα?

Αν ισχύει αυτό που γράφουν, τότε αφού το αγόρασα Δεκέμβριο έχει λογική να είναι κλειδωμένο για ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

για το μοντέλο 5G μιλάμε εδώ, σωστά; (με κωδικό όνομα cannong) ?

έχει δοκιμάσει κάποιος αλλαγή ρομ κ να βρήκε κάποια που να υποστηρίζει τον miui dialer και άρα εγγραφή κλήσης;

σε άλλο xiaomi σύγχρονο που είχα πρόσφατα, η ινδονησιακή ρομ υποστήριζε αυτό, όμως δε βρίσκω ρομ Ινδονησίας για το redmi note 9T 5G.

edit: Η fastboot rom Ταϊβάν, έχει miui dialer κ άρα υποστηρίζει εγγραφή κλήσης απευθείας από το πληκτρολόγιο. Σε global έκδοση κινητού, λειτουργεί άψογα και λειτούργησε επίσης και το "ξανακλείδωμα" του bootloader μετά το ξεκλείδωμα για το πέρασμα της ρομ.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας,

έχω το εν λόγω κινητό

Υπάρχει τρόπος για face id?

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 20/1/2022 at 1:40 ΜΜ, psapikas said:

Αν ισχύει αυτό που γράφουν, τότε αφού το αγόρασα Δεκέμβριο έχει λογική να είναι κλειδωμένο για ενημερώσεις

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά!!! Είδα ότι βγήκε η 12.5.8.0 αλλά επιμένει να μην κάνει εγκατάσταση manual. Για αυτόματα ούτε συζήτηση φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά!!! Είδα ότι βγήκε η 12.5.8.0 αλλά επιμένει να μην κάνει εγκατάσταση manual. Για αυτόματα ούτε συζήτηση φυσικά...
Περίεργο γιατί εμένα την πέρασε αυτόματα...

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στο φόρουμ

Ξαφνικά χάθηκαν οι φωτογραφίες από τη συλλογή

Πήγαμε να ανοίξουμε την συλλογή και ενώ φαίνονται όλες (μερικές χιλιάδες) εξαφανίστηκαν και έμειναν λίγες από viber και άλλες εφαρμογές, περίπου 780 φωτογραφίες.

Τι συνέβη?

έφαγε κάποιο κόλλημα?

υπάρχει τρόπος να τις επαναφέρουμε..?

 

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα δεν σβήνουν μόνες τους, ή τις είχες σε SD και χάλασε ή κάτι έσβησες εσύ ίσως κάποιον καθαρισμό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και από την "Διαχείριση Αρχείων" μήπως φαίνονται εκεί και όχι στην "Συλλογή"? Λίγο δύσκολο βέβαια, αλλά μπας και έχει κανένα περιορισμό στο πόσες φωτογραφίες "κρατάει" η Συλλογή. Χλωμό αυτό βέβαια.....

Προσωπικά μεταφέρω συχνά τις φωτογραφίες μου στον ΗΥ για παν ενδεχόμενο...ούτε στο νέφος θέλω να υπάρχουν για προφανείς λόγους.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό που πρέπει να έχει γίνει μετά τα τελευταία updates είναι ότι πλέον τα μηνύματα του 112 έρχονται κα φωνητικά !!!

Παλαιότερα ότι και να έκανα δεν έρχονταν φωνητικά, για αυτό και είχα αναγκασθεί να γραφτώ στην σχετική υπηρεσία αποστολής τους με sms. Πλέον έρχονται και φωνητικά και με sms 🤩

Επίσης, τελείως πληροφοριακά, έχω Volte στην Wind και VoWiFi στην vodafone με τις 2 κάρτες που έχω (και οι 2 καρτοκινητή).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 ώρα πριν, ath156 said:

Καινούργιο Update σε MIUI 13 🙂😍

Και επιτέλους πέρασε και σε εμένα η αναβάθμιση (σε 2 στάδια, πρώτα σε 12.5.8.. και μετά σε 13.0.2.0)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Υπάρχει καινούργιο update.

Επ' ευκαιρία δοκίμασε κανείς να αλλάξει την default sim από την οποία στέλνονται τα sms ?? Αφού παιδεύτηκα μόλις σήμερα το βρήκα 😁

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...