Jump to content

Redmi Note 9T


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, chios said:

*#*#4636#*#* δοκίμασε αυτό στον dialer και πήγαινε πληροφορίες τηλεφώνου, κάτω κάτω έχει επιλογή να περάσεις smsc, βάλε εκεί τον αριθμό και πάτα ενημέρωση.

Αυτό ήταν. Όλα οκ.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

On 2/10/2021 at 9:14 ΜΜ, ath156 said:

Το παρέλαβα εχθές. Ήδη έκανε μία αναβάθμιση και αυτή την στιγμή κατεβάζω 2η αναβάθμιση, την 12.5.4.0.

Χρόνια πολλά, το πήρε πρόσφατα ο γιος μου αλλά έχει μείνει στην 12.0.7.0 global και δεν υπάρχει νεότερη να κατεβάσει, τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, psapikas said:

Χρόνια πολλά, το πήρε πρόσφατα ο γιος μου αλλά έχει μείνει στην 12.0.7.0 global και δεν υπάρχει νεότερη να κατεβάσει, τι συμβαίνει;

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Πας "Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Έκδοση MIUI - Έλεγχος για ενημερώσεις" πάτα εκεί και θα πρέπει να σου κάνει την ενημέρωση. Εάν όχι δοκίμασε κανα 2 φορές ακόμα (φυσικά με το wifi ανοικτό - εάν έχεις δεδομένα μάλλον δεν θα στο κάνει, γιατί από προεπιλογή δεν κάνει με δεδομένα - προστασία σου έναντι μεγάλων χρεώσεων, αλλάζει αυτό από τις ρυθμίσεις). Ήδη είναι στην έκδοση 12.5.6.0  !!

Καλή Χρονιά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, psapikas said:

Το έχω κάνει πολλές φορές χωρίς αποτέλεσμα

Δοκίμασε "Ρυθμίσεις-Σχετικά με το τηλέφωνο - Έκδοση MIUI" και εκεί επάνω δεξιά πάτα τις 3 τελιτσες  και διάλεξε "Λήψη τελευταίου πακέτου".

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω τώρα αλλά νομίζω κατεβάζει την ίδια πάλι. Θα επανέλθω όταν τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω τώρα αλλά νομίζω κατεβάζει την ίδια πάλι. Θα επανέλθω όταν τελειώσει.

 

Κατέβασε την ίδια ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, psapikas said:

Το κάνω τώρα αλλά νομίζω κατεβάζει την ίδια πάλι. Θα επανέλθω όταν τελειώσει.

 

Κατέβασε την ίδια ακριβώς

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν το κάνει. Μερικά wild guesses που θα μπορουσες να κάνεις:

- να βάλεις λογαριασμό MI (εάν φυσικά δεν το έχεις κάνει ήδη)

- Να ενεργοποιήσεις την "Τοποθεσία" (εάν και πάλι δεν το έχεις κάνει)

- Να αλλάξεις προσωρινά Χώρα (π.χ. Ελβετία)  -   "Πρόσθετες ρυθμίσεις-Περιοχή"

- Να ενημερώσεις τις εφαρμογές συστήματος πρώτα (έχουν γίνει διαδοχικά updates του apk "update")

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, όλα τα αν τα είχα ήδη. Έκανα και τα υπόλοιπα αλλά δεν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επανέρχομαι για κάτι που παρατήρησα.

Η έκδοση που έχει εγκατεστημένη γράφει ότι είναι η 12.0.7 σταθερή miui global, αλλά με κωδικό QJEEUXM. Αυτό το EU δεν σημαίνει ότι δεν είναι global? Μήπως εκεί έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, psapikas said:

Καλημέρα, επανέρχομαι για κάτι που παρατήρησα.

Η έκδοση που έχει εγκατεστημένη γράφει ότι είναι η 12.0.7 σταθερή miui global, αλλά με κωδικό QJEEUXM. Αυτό το EU δεν σημαίνει ότι δεν είναι global? Μήπως εκεί έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα; 

Καλημέρα. Και η δικιά μου γράφει MIUI Global 12.5.6 Σταθερή 12.5.6.0(RJEEUXM). Άρα βλέπεις ότι το "EU" υπάρχει και εδώ και μάλιστα ακριβώς στην ίδια θέση !!! Για την ακρίβεια το μόνο που αλλάζει είναι το πρώτο γράμμα που από Q γίνεται R, δηλαδή το επόμενο γράμμα της αλφαβήτου !!.....άρα επόμενη έκδοση ????

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το R σημαίνει android 11. Επίσης κατέβασα το αρχείο miui_CANNONGEEAGlobal_V12.5.6.0.RJEEUXM_86e31f0ee5_11.0.zip

Και προσπάθησα να το περάσω manually αλλά δεν μου επιτρέπει

Just now, psapikas said:

Ναι το R σημαίνει android 11. Επίσης κατέβασα το αρχείο miui_CANNONGEEAGlobal_V12.5.6.0.RJEEUXM_86e31f0ee5_11.0.zip

Και προσπάθησα να το περάσω manually αλλά δεν μου επιτρέπει

https://www.xiaomist.com/2020/08/what-do-letters-and-numbers-that.html

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, psapikas said:

Ναι το R σημαίνει android 11. Επίσης κατέβασα το αρχείο miui_CANNONGEEAGlobal_V12.5.6.0.RJEEUXM_86e31f0ee5_11.0.zip

Και προσπάθησα να το περάσω manually αλλά δεν μου επιτρέπει

https://www.xiaomist.com/2020/08/what-do-letters-and-numbers-that.html

Κατεβάζω το τελευταίο πακέτο στο κινητό μου μήπως και εάν στο δώσω μπορέσεις να κάνεις κάτι.....εάν και όπως τα λες εγώ Α11 και εσύ Α10 ??

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, psapikas said:

Ναι

Είναι 2,3 GB

Λοιπόν την κατέβασε. Έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με αυτό που έγραψες παραπάνω ότι κατέβασες. Την δείχνει ως 2.52GB sto κινητό. Μόλις την κατέβασε έκανε και "αποκρυπτογράφηση"...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ath156 said:

Λοιπόν την κατέβασε. Έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με αυτό που έγραψες παραπάνω ότι κατέβασες. Την δείχνει ως 2.52GB sto κινητό. Μόλις την κατέβασε έκανε και "αποκρυπτογράφηση"...

Ναι 2,52 στο κινητό. Πώς έκανε αποκρυπτογράφηση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, psapikas said:

Ναι 2,52 στο κινητό. Πώς έκανε αποκρυπτογράφηση;

Απλά όταν τελείωσε το κατέβασμα έγραψε "αποκρυπτογράφησ".....και μπάρα με ένδειξη προόδου.....

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, psapikas said:

Για κάποιο λόγο δεν είναι έτοιμο το κινητό να πάρει την ενημέρωση...

Εν τω μεταξύ δεν το άφησα να κάνει επανεκκίνηση για ενημέρωση (δεν το θέλω αυτό) και προσπάθησα να την αντιγράψω (με καλώδιο στο PC ή στην κάρτα sd που έχω μέσα). Προφανώς είναι σε "κατάσταση" μετά την αποκρυπτογράφηση που δεν το επιτρέπει ? Θα την σβήσω τώρα εφόσον έχεις κατεβάσει την ίδια....

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σήμερα εμφανίσθηκε η ενημέρωση 12.5.7.0.RJEEUXM  (398MB)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ath156 said:

Και σήμερα εμφανίσθηκε η ενημέρωση 12.5.7.0.RJEEUXM  (398MB)

Φυσικά εμένα δεν βρίσκει καμία ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά εμένα δεν βρίσκει καμία ενημέρωση...
Σε ποια ακριβώς είσαι;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στον updater μήπως έχει φάει κόλλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...