Jump to content

Redmi Note 9T


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό... Το έχει κανείς;Κάποια γνώμη;Είναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό... Το έχει κανείς;Κάποια γνώμη;Είναι οκ;
...ημουν ο πρωτος στην ελλαδα που το πηρε πριν 2 μιση μηνες αγορα το 64αρι απο xiaomi γαλλιας στα 190 ευρω ενταξει ειναι μια αξιοπρεπης συσκευη,, με χαλαει που δεν εχει notofication led,,,κατα τα αλλα ευχαριστημενος ειμαι και απο θεμα μπαταριας Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Και γω προς το παρόν ευχαριστημένος είμαι τώρα το μαθαίνω... Θα ήθελα να έχει 6GB Ram,όχι ότι ενοχλει κάπου αλλά για αργότερα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.Δεν ξέρω αν έχεις social media,αλλά αν έχεις ξέρεις κάποιον τρόπο η τι φταίει με το messenger και πολλές φορές δεν μου χτυπάει ειδοποίηση για νέο μήνυμα;Μου το έκανε και στο προηγούμενο Xiaomi που είχα και μόνο αν έμπαινα στα μηνύματα το έβλεπα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω προς το παρόν ευχαριστημένος είμαι τώρα το μαθαίνω... Θα ήθελα να έχει 6GB Ram,όχι ότι ενοχλει κάπου αλλά για αργότερα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.Δεν ξέρω αν έχεις social media,αλλά αν έχεις ξέρεις κάποιον τρόπο η τι φταίει με το messenger και πολλές φορές δεν μου χτυπάει ειδοποίηση για νέο μήνυμα;Μου το έκανε και στο προηγούμενο Xiaomi που είχα και μόνο αν έμπαινα στα μηνύματα το έβλεπα.
κανονικα μου δουλευει το messenger μου χτυπαει στα μηνυματα..δες ποιο firmware εχεις,,εγω του εκανα αναβαθμιση και ειμαι με το V12.0.7.0.QJEEUXM δες αν εχεις αυτο το firmware αλλιως κανε του αναβαθμιση....αν παλι εχεις αυτο το firmware δεν ξερω να σου πω για το messenger,,,,ααα κοιταξε και τις ρυθμισεις στις ειδοποιησεις της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. Εβαλα όλες τις ειδοποιήσεις ενεργές και βλέπουμε.Απλα αυτό έχω παρατηρήσει ότι αν δεν είναι η εφαρμογή στο παρασκήνιο δεν έρχεται η ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. Εβαλα όλες τις ειδοποιήσεις ενεργές και βλέπουμε.Απλα αυτό έχω παρατηρήσει ότι αν δεν είναι η εφαρμογή στο παρασκήνιο δεν έρχεται η ειδοποίηση.

Βάλε ακόμα αυτόματη έναρξη και μπαταρία χωρίς περιορισμούς, και στα πρόσφατα κλείδωσε την(παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή και λουκετάκι)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα.. Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω κάποια θέματα.Το ένα είναι ότι κάθε φορά που έχω κλειστή την οθόνη και πατάω το πλαϊνό κουμπί,ανοίγει και μου λέει μην καλύπτεται την περιοχή των ακουστικών,πατήστε το πλήκτρο της έντασης για απενεργοποίηση.Και το 2ο και ποιο σοβαρό είναι ότι όταν παίρνω ένα τηλέφωνο με το που πατήσω το πλήκτρο κλήσης μαυρίζει η οθόνη και για όση διάρκεια χτυπάει η μιλάω με τον άλλο δεν μπορώ να κάνω τίποτα.. Οταν κλείσω επανέρχεται.Τι μπορεί να έχω κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω κάποια θέματα.Το ένα είναι ότι κάθε φορά που έχω κλειστή την οθόνη και πατάω το πλαϊνό κουμπί,ανοίγει και μου λέει μην καλύπτεται την περιοχή των ακουστικών,πατήστε το πλήκτρο της έντασης για απενεργοποίηση.Και το 2ο και ποιο σοβαρό είναι ότι όταν παίρνω ένα τηλέφωνο με το που πατήσω το πλήκτρο κλήσης μαυρίζει η οθόνη και για όση διάρκεια χτυπάει η μιλάω με τον άλλο δεν μπορώ να κάνω τίποτα.. Οταν κλείσω επανέρχεται.Τι μπορεί να έχω κάνει?

δες ποιο firmware εχεις,,εγω του εκανα αναβαθμιση και ειμαι με το V12.0.7.0.QJEEUXM δες αν εχεις αυτο το firmware αλλιως κανε του αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

@George6633 Για το πρώτο δοκίμασε : Ρυθμίσεις-->Κωδικοί & ασφάλεια-->οθόνη κλειδώματος και βγάλε την λειτουργία τσέπης...

Για το δεύτερο δεν γνωρίζω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έκανα και τα δύο και ακόμα συνεχίζει.. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει.Αν δεν βρω την λύση θα κάνω επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.. παίρνω τηλέφωνο και ξαφνικά μαυρίζει η οθόνη και μόνο όταν μου το κλείσει ο συνομιλητής ανοίγει ξανά.Σπανια μπορώ να χρησιμοποιήσω την οθόνη ενώ μιλάω και μάλιστα παρατήρησα ότι και στο messenger όταν πάω να ακούσω ένα φωνητικό μήνυμα τώρα μου κάνει το ίδιο..έχω φρικαρει,δεν το έχω πολύ καιρό το κινητό τι να κάνω

 

Edit:Δεν το πιστεύω ποια ήταν η αιτία..Μου είχε πέσει το κινητό και είχε σπάσει το τζαμακι στην κάτω μεριά και για κάποιο λόγο που δεν ξέρω μου δημιουργούσε αυτό το πρόβλημα.Το διάβασα στον βοηθό Google (η κάτι τέτοιο) σαν λύση να αφαιρέσω το προστατευτικο αν δεν λειτουργεί σωστά η οθόνη και το έβγαλα και κατευθείαν έστρωσε.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που το έγραψες για να το έχουμε στα υπόψιν μας είναι αρκετό. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Τέλος καλό όλα καλά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που το έγραψες για να το έχουμε στα υπόψιν μας είναι αρκετό. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Τέλος καλό όλα καλά.

 

Τέλος καλό όλα καλά ναι,μακάρι να είναι αυτό το θέμα αν ποτέ αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το έχω παραγγείλει και το περιμένω δεν βλέπω κίνηση στο θέμα δεν το έχει αγοράσει άλλος κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το παρέλαβα εχθές. Ήδη έκανε μία αναβάθμιση και αυτή την στιγμή κατεβάζω 2η αναβάθμιση, την 12.5.4.0.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα, χωρίς να κάνω κάτι εγώ δίπλα στην κάρτα 1 έβγαλε την ένδειξη (VOLTE) επιπλέον της ένδειξης 4G+ που ήδη είχε. Στην θέση 1 έχω Wind καρτοκινητό.

Στην θέση 2 (καρτοκινητό Vodafone) είχε από την αρχή 5G.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. 

Το πρόβλημα μου με το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι ότι δεν μπορώ να στείλω sms. Το πρόβλημα είναι στο κέντρο μηνυμάτων. Δεν είναι ενεργό το μενού για να αλλάξω το  smsc.

Τι μπορώ να κάνω;

Σε επικοινωνία με τον πάροχο (Q) δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορούν να κάνουν κι αυτοί τίποτα μήπως να πάει για service; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε παρόμοιο πρόβλημα είχα βάλει την κάρτα SIM σε ένα παλιό κινητό (με κουμπιά) και εκεί μπόρεσα να αλλάξω το κέντρο SMS.
Το κέντρο SMS, απ' όσο ξέρω, είναι στις ρυθμίσεις της κάρτας SIM και δεν έχει σχέση με το κινητό.

Edited by spaul
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
Το πρόβλημα μου με το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι ότι δεν μπορώ να στείλω sms. Το πρόβλημα είναι στο κέντρο μηνυμάτων. Δεν είναι ενεργό το μενού για να αλλάξω το  smsc.
Τι μπορώ να κάνω;
Σε επικοινωνία με τον πάροχο (Q) δεν μπορούν να κάνουν κάτι.
Πήγες δηλαδή στα sms - σύνθετες ρυθμίσεις και το smsc είναι γκρί;
Σε μένα τώρα τσέκαρα την εφαρμογή sms και είναι οκ. Δοκίμασε με άλλη πχ chomp sms ή τράβα μια επανεγκατάσταση το τελευταίο λογισμικό.
Δες μήπως η εφαρμογή sms έχει πάρει καμία αναβάθμιση στο playstore.
Γιατί και εγώ το δεύτερο τηλέφωνο μου είναι το 9τ και δεν έχω θέμα με αυτό. Σε μένα αν έχω δύο κάρτες σιμ μου χάνει το 5g πιο εύκολα στην πρώτη σιμ. Μόλις κλείνεις την δεύτερη σιμ το 5g πένα... Περίεργο τηλέφωνο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το smsc είναι γκρι. Εχω αφαιρέσει ολες τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής και τίποτα.

Δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε με την chomp  δοκίμασα

Πως μπορώ να καταργήσω το τελευταίο λογισμικό; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το smsc είναι γκρι. Εχω αφαιρέσει ολες τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής και τίποτα.
Δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε με την chomp  δοκίμασα
Πως μπορώ να καταργήσω το τελευταίο λογισμικό; 

Δεν το καταργείς, το κάνεις επανεγκατάσταση..
Πας ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - πατάς στο εικονίδιο έκδοσης miui και στη συνέχεια τις τρεις τελείες πάνω δεξιά.
Στη συνέχεια κάνεις λήψη τελευταίου πακέτου και το αφήνεις να ολοκληρωθεί η επανεγκατάσταση.
Αν και με αυτό δεν παίξει μάλλον πρέπει να πας στην infoquest

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Ως αριθμό smsc έχει τον αριθμό +7.

Η συσκευή είναι αγορασμένη απο σκρουτζομαγαζο, θα έχω υποστηρίξει από την infoquest;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.
Ως αριθμό smsc έχει τον αριθμό +7.
Η συσκευή είναι αγορασμένη απο σκρουτζομαγαζο, θα έχω υποστηρίξει από την infoquest;
*#*#4636#*#* δοκίμασε αυτό στον dialer και πήγαινε πληροφορίες τηλεφώνου, κάτω κάτω έχει επιλογή να περάσεις smsc, βάλε εκεί τον αριθμό και πάτα ενημέρωση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...