Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi Mi


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα βαλει στο "ματι" πριν 6 μήνες το mi note10 που είχε 430.-- (oσο εχει τωρα το mi10T)και το mi10 που ηταν σαφές ακριβότερο .

Τωρα αυτά εξαφανίστηκαν και θελω να ρωτήσω αν το νέο 10Τ είναι ισάξιο τουλαχιστον του mi note10 . Συγκρίνετε και με το mi10 ή είναι άλλη κατηγορία? Και τα δυο αυτά είχαν 1)οπτικό ζοουμ 2.) σταθεροποιητή εικόνας! με 3)αψογη λήψη σε λίγο φωτοτισμό. Τωρα για το mi10 δεν ξέρω.Τα εχει αυτά τα τρία ? Θα ήθελα την γνώμη σας . Δίνω μεγάλη έμφαση στην φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Mi 5
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked and pinned
  • The topic was unlocked
  • 1 month later...

SOS 🤢

 

Μόλις έκανα αναβάθμιση στο 9Τ μου και χάθηκαν οι σημειώσεις 😵

 

Σαν εικονίδιο υπάρχει κι όταν το πατάω για να ανοίξει κολλάει εκεί πέρα. Εάν το πατήσω παρατεταμένα τότε λέει ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί! Είχα μια μεγάλη σημείωση που τη χρειάζομαι επειγόντως, όλο έλεγα να την αποθηκεύσω κάπου αλλού κι όλο το ξεχνούσα 😞  😞

 

Μιλάω πάντα για την εφαρμογή που είχε το κινητό μέσα, δεν είχα κατεβάσει άλλη. Τώρα τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα.Τα φωτα σας....Εχω το Mi note 10 Lite στην τελευταια εκδοση λογισμικου.μου εχει ερθει ειδοποιηση για μηνυμα απο τηλεφωνητη.Ειναι ενα εικονιδιο πανω αριστερα στην μπαρα αλλα κ στην οθονη κλειδωματος.Παρολο που καλεσα τον τηλεφωνητη κ ακουσα κ διεγραψα το μηνυμα το εικονιδιο εξακολουθει να παραμενει κ μου εχει σπασει τ νευρα.Εκανα επανεκκινηση κ παλι τα ιδια...Αν παω στις ρυθμισεις τηλεφωνου μπορω να το εξαφανισω με το να απενεργοποιησω ολα τα εικονιδια-ειδοποιησεις στην ανω μπαρα το οποιο κ δεν θελω.Θελω απλα να εξαφανιστει το συγκεκριμενο.Καποια βοηθεια;

Ευχαριστω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, έχω το Xiaomi Mi Note 10, μόλις έκλεισε 2 χρόνια και 2 μήνες τα έκλασε... :( αγορασμένο απο eshop.gr, το πρόσεχα σαν τα μάτια μου δεν εχει πέσει ούτε μια φορά. Χρήση κυρίως facebook κανα στοίχημα και αρκετή μουσική, καθόλου παιχχνίδια. Έβαλα το πρωι με τον καφέ να δω στορυ απο instagram και εκει που έβλεπα 2-3 λεπτά ξαφνικα αναβοσβηνε η οθονη σαν φωτορυθμικο. την κλεινω, ανοιγω ξανα δειχνει κανονικά εικόνα και μετά απο 10δευτερολεπτα πάλι σαν να έχεις φλας απο φωτογραφικη και να αναβοσβηνει η οθονη ασπρο μαυρο. κόντεψα να πάθω επιληψία. Απο τότε τέρμα μονο αναβοσβήνει ασπρόμαυρο. Μεχρι τώρα δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό προβλημα ρε γαμώτο. Πηρα την Infoquest και μου είπαν να μιλησω με το καταστημα που το πήρα καθώς το eshop δεν είναι oficcial αντιπρόσωπος. φαντάσου δλδ να το χα πάρει και απο κανα skroytzομάγαζο. Είχε ποτέ κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Τι μπορεί να είναι έτσι ξαφνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έστειλα sms κάπου και αργούσε να πάει... Έγραφε αναμονή σύνδεσης....

Ανοίγω τα δεδομένα και τσουπ! Το μύνημα εστάλη!!

Τι φάση;

Δεν μπορείς να στείλεις πλέον sms χωρίς να έχεις ανοικτά τα δεδομένα; Που βρισκόμαστε, στο μεσαίωνα?? 

Xiaomi mi note 10..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Έστειλα sms κάπου και αργούσε να πάει... Έγραφε αναμονή σύνδεσης....

Ανοίγω τα δεδομένα και τσουπ! Το μύνημα εστάλη!!

Τι φάση;

Δεν μπορείς να στείλεις πλέον sms χωρίς να έχεις ανοικτά τα δεδομένα; Που βρισκόμαστε, στο μεσαίωνα?? 

Xiaomi mi note 10..

Δεν απαιτούνται ανοιχτά δεδομένα για να φύγει το sms, αυτό είναι γνωστό εδώ και χρόνια... επομένως κάποιο άλλο σκάλωμα έφαγε η συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα sms κάπου και αργούσε να πάει... Έγραφε αναμονή σύνδεσης....
Ανοίγω τα δεδομένα και τσουπ! Το μύνημα εστάλη!!
Τι φάση;
Δεν μπορείς να στείλεις πλέον sms χωρίς να έχεις ανοικτά τα δεδομένα; Που βρισκόμαστε, στο μεσαίωνα?? 
Xiaomi mi note 10..
Μήπως έχεις ενεργή τη λειτουργία συζήτησης στα sms?
Ίσως γι αυτό θέλει δεδομένα. ad1b9458231f379bad3ad0a765003fcd.jpg
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:

Μήπως έχεις ενεργή τη λειτουργία συζήτησης στα sms?
Ίσως γι αυτό θέλει δεδομένα. ad1b9458231f379bad3ad0a765003fcd.jpg

Αυτό ήταν τελικά, μπράβο! Ευχαριστώ!! Δεν είχα ξαναμπεί σε αυτό το μενού 

Link to comment
Share on other sites

Τα μπέρδεψες δεν βρισκόμαστε στον μεσαίωνα αλλά πάμε μπροστά, rcs μηνύματα λέγεται, και με την λειτουργία συζητήσεις μπορείς να στέλνεις δωρεάν sms, και εννοείται ότι με έχει βολεψει πάρα πολύ, εκεί στο μενού έχει μια επιλογή για αυτόματη αποστολή ως sms σε περίπτωση που δεν πάει σαν RCS.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετισμός στην ομάδα. Έχω ένα θέμα με τα dual apps  στο mi 11. Η συσκευή ενεργοποιεί το dual app του chrome αυτόματα μόλις ενεργοποιηθεί κάποια από τις εφαρμογές dual. Έχω δοκιμάσει να αφαιρέσω το chrome με adv tools αλλά γίνεται πάλι το ίδιο.  Έχει κάποιος ίδιες  πως μπορώ να το αφαιρέσω πλήρως και να μην εμφανιστεί ξανά ούτε σαν dual app?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να περάσω από το παλιό xiaomi κινητό στο νέο όλα τα δεδομένα και τις εφαρμογές γιατί μπήκε λίγο νερό στο παλιό xiaomi με αποτέλεσμα να λαγκαρι τρελά οτιδήποτε και αν κάνεις.

Θα ήθελα αν είναι δυνατόν φυσικά να γίνει μεταφορά/αντιγραφή ολων και να μην χρειάζεται στο νέο xiaomi ούτε να πρέπει να πατήσω σε κάθε εφαρμογή login/password στο πρώτο άνοιγμα της κάθε εφαρμογής.

Και αυτό γιατί το κινητό αυτό το έχει ένα άτομο που δεν έχει συγκρατήσει τους κωδικούς login των διαφόρων εφαρμογών όπως π.χ. facebook.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μεταφορά από το παλιό στο νέο
  • 1 month later...
On 25/2/2016 at 12:25 ΜΜ, chilavert_gr said:

και το vickmall ίδιες τιμές με το geekbuying έβαλε για pre order

δεν δουλευει εκλεισε? 

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...