Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πίσω δευτερη κάμερα όντως φενετε ότι δεν λειτουργεί...lecoo με 800αρα μπάντα μόνο στα 150 όπου εκεί πας και σε xiaomi.Μην συγκρίνουμε tribezels κινητό με όλα ταλλα για μένα είναι ποιο όμορφο και ενοειτε οθόνη 5.5 σε 5αρι κινητο...Αν θες σούπερ φωτό τρελή αυτονομία και σκληρή χρήση σε games μην το προτιμησετε.Αν θελετε κινητο για σερφαρισμα κλήσεις και καλή φωτο για social και εξερετικη οθόνη είναι σουπερ Edited by noshleytis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η πίσω δευτερη κάμερα όντως φενετε ότι δεν λειτουργεί...lecoo με 800αρα μπάντα μόνο στα 150 όπου εκεί πας και σε xiaomi.Μην συγκρίνουμε tribezels κινητό με όλα ταλλα για μένα είναι ποιο όμορφο και ενοειτε οθόνη 5.5 σε 5αρι κινητο...Αν θες σούπερ φωτό τρελή αυτονομία και σκληρή χρήση σε games μην το προτιμησετε.Αν θελετε κινητο για σερφαρισμα κλήσεις και καλή φωτο για social και εξερετικη οθόνη είναι σουπερ

 

https://www.banggood.com/Letv-LeRee-Le-3-Global-Version-5_5-Inch-Dual-13MP-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-652-Smartphone-p-1245810.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=41195&cur_warehouse=HK

αυτο τα εχει ολα και καλυτερα απο το xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το επίσημο update που κυκλοφορεί για το Vernee Mix 2, το έχει εγκαταστήσει κανείς?

Αφού το κατεβάζω και το κάνω εγκατάσταση,δεν φαίνεται πουθενά ότι το δέχτηκε.

Καμία αλλαγή δεν υπάρχει στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Kodak Ektra έχει δυνατότητα NFC; Το ρωτάω επειδή στα χαρακτηριστικά δεν αναφέρεται, αλλά στις ρυθμίσεις του Android υπάρχει ολόκληρο υπομενού.

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος αν το Kodak Ektra έχει FM Radio; Το ρωτάω επειδή στα χαρακτηριστικά αναφέρεται ότι έχε,ι αλλά το τηλέφωνο δεν έχει κάποια εφαρμογή.

Εφτιαξα ενα βιντεο για αυτο . δουλευει σωστα !! Αν σε βοηθησα πατα και ενα like στο βιντεο .;););)

Edited by MIHALIS4564
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Καταφερα να ενεργοποιησω το ραδιοφωνο στο kodak ektra αλλα ο ιδιος τροπος δουλευει και σε αλλα κινητα οπως το xiaomi mi a1 ! Βαζω και το link απο το youtube . Οποιος θελει κανει την δοκιμη ! Δουλευει μια χαρα !

Edited by MIHALIS4564
Link to comment
Share on other sites

Eχω το leeco le s3 που φοραει τον MediaTek MT6797 Helio X20 όπως το ΕΚΤRA λες να δουλεψει και σε μενα?

Αστο καλυτερα,το δοκιμασα και δεν εμφανιζει πουθενα επιλογή ραδιο!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις με engineering mode στο κινητό σου και δες αν εκεί σου εμφανίζει τον δέκτη FM . Βάλε ακουστικά για να κάνεις ένα τεστ και αν δουλεύει εκεί τοτε μπορείς να το ενεργοποιήσεις. *#*#3646633#*#* ο κωδικός για να μπεις .
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις με engineering mode στο κινητό σου και δες αν εκεί σου εμφανίζει τον δέκτη FM . Βάλε ακουστικά για να κάνεις ένα τεστ και αν δουλεύει εκεί τοτε μπορείς να το ενεργοποιήσεις. *#*#3646633#*#* ο κωδικός για να μπεις .

 

Μπηκα φιλε και στο FM RECEIVER το δειχνει σκουρο ,δηλ. δεν εχει τελικα δέκτη FM το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους! Ειμαι ανάμεσα σε Oukitel K6 και Ulefone Power 3. Ενας απο τους λόγους είναι η μεγάλη μπαταρία. Ειχα το Oukitel U7 Plus και έμεινα πολυ ευχαριστημενος με την εν λόγο εταιρία.

Το υπέρ που βρίσκω στο Oukitel Κ6 ειναι το NFC κάτι που θα χρησιμοποιήσω λογου του οτι χρησιμοποιω παρα πολυ κάρτες. Απο κει και πέρα δεν ειμαι καλος γνώστης τεχνικών χαρακτηριστικών και έτσι θα ήθελα την γνώμη σας ποιο απο τα 2 να προτιμήσω.

 

ευχαριστώ πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Επειδή κι εγώ είμαι σ' αυτή τη φάση (έχοντας και το vernee X στα υπ' όψιν) μάλλον το ποιό θα βρείς φθηνότερο σε banggood/gearbest :) Ξέρω πως δε βοηθώ αρκετά, αλλά κι εγώ θα το πάω χοντρικά!

 

https://www.kimovil.com/en/compare/oukitel-k6,ulefone-power-3,vernee-x

 

Σε σύγκριση εδώ τα κινητά, το oukitel είναι στα 2 GHz, τ' αλλα στα 2,5. Το vernee x έχει μνήμη 128 τ' άλλα 2 64. Μετά διαφοροποιούνται οι κάμερες και για πολύ λίγο οι μπαταρίες. Αν πράγματι χρησιμοποιείς το NFC, επέλεξε αυτό που θα σου λύσει τα χέρια.

 

Ελπίζω, αν και μπακαλίστικα, να βοήθησα :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι σ' αυτή τη φάση (έχοντας και το vernee X στα υπ' όψιν) μάλλον το ποιό θα βρείς φθηνότερο σε banggood/gearbest :) Ξέρω πως δε βοηθώ αρκετά, αλλά κι εγώ θα το πάω χοντρικά!

 

https://www.kimovil.com/en/compare/oukitel-k6,ulefone-power-3,vernee-x

 

Σε σύγκριση εδώ τα κινητά, το oukitel είναι στα 2 GHz, τ' αλλα στα 2,5. Το vernee x έχει μνήμη 128 τ' άλλα 2 64. Μετά διαφοροποιούνται οι κάμερες και για πολύ λίγο οι μπαταρίες. Αν πράγματι χρησιμοποιείς το NFC, επέλεξε αυτό που θα σου λύσει τα χέρια.

 

Ελπίζω, αν και μπακαλίστικα, να βοήθησα :O

Να΄σαι καλα! Τα χαρακτηριστικα στο kimovil δεν ειναι αξιοπιστα. Εψαξα λιγο για τις καμερες αλλα δεν εβγαλα ακρη ποια καμερα ειναι καλυτερη. Δεν με ενδιαφερει και τοσο να πω την αληθεια. Το NFC, η μεγαλη μπαταρια και η 6άρα οθόνη με καλυπτουν πληρως.

 

Επεσε στο ματι μου και το Xiaomi Mi Max 2 ... :happy: Στο τέλος θα παραμεινω με το Redmi Note 2! Oσο το ψαχνω τοσο και δεν μπορω να αποφασισω, αλλα μαλλον θα καταληξω στο Oukitel. Οπως ειπα ειχα Oukitel και ημνουν παρα πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοιγετε καινουρια θεματα οπου ναναι.

Υπαρχει σχετικο τμημα με τιτλο <επιλογη συσκευης>.

Λιγη προσοχη απο ολους μας για να μεινει το φορουμ μας καθαρο και ευκολο στη χρηση.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειδα οτι εχει γινει hands on το συγκεκριμενο κινητο. Ετυχε να πεισει στα χερια μου αλλα εχω ενα τεραστιο προβλημα και αισθανομαι σαν βλακας. Δεν μπορω να καταλαβω πως μπαινει η 2η σιμ!!!! Please ας βοηθησιε καποιος!!!!:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το εγκατέστησα συμφωνα με τις οδηγίες της επίσημης ιστοσελίδας.

Πήγαινε : ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο

και θα δεις στο Εκδοση βασικού φάσματος ότι αναγράφει την 2017/12/15

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πρέπει να πω ότι εδώ και 1 μηνα που το έχω, είμαι πολύ ευχαριστημένος, γρήγορο, χωρίς να κολλάει και πολύ καλή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

και εγώ προχθές παρέλαβα ένα σε γενικές γραμμές για τα χρήματά του είναι καλό τηλέφωνοΔεν μου εμφανίζει πουθενά Τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει αλλά ούτε όμως και τις εφαρμογές που είναι προεγκατεστημένες εμφανίζει μόνο τις εφαρμογές της της Google και τίποτα άλλο για να βρεις μία εφαρμογή θα πρέπει να πας και να την ψάξεις στο Google έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια κάνει μήπως ξέρει κανείς κάτι για να με βοηθήσει

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

και εγώ προχθές παρέλαβα ένα σε γενικές γραμμές για τα χρήματά του είναι καλό τηλέφωνοΔεν μου εμφανίζει πουθενά Τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει αλλά ούτε όμως και τις εφαρμογές που είναι προεγκατεστημένες εμφανίζει μόνο τις εφαρμογές της της Google και τίποτα άλλο για να βρεις μία εφαρμογή θα πρέπει να πας και να την ψάξεις στο Google έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια κάνει μήπως ξέρει κανείς κάτι για να με βοηθήσει

ευχαριστώ

Ο launcher φταίει.Κάνε εγκατάσταση τον hola launcher και θα βλέπεις όλες τις εφαρμογές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα ακριβώς ότι λένε οι οδηγίες αλλά για κάποιο άγνωστο λόγο δεν το δέχεται.Θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα προσπαθήσω πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψάχνω την Ελληνική rom για το παραπάνω τηλέφωνο για να βγει από το συρτάρι που κάθεται και να πάει σε κάποιον που το έχει ανάγκη.. μήπως έχει κάποιος την rom;; οδηγίες εγκατάστασης κλπ κλπ...

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αδερφε και εγω μπηκα να μαθω απο δω τι παιζει με το κινητο......εχεις τουλαχιστον καμια αποψη????πωςσου φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα το έδωσα .χαχαχαχα οτι θες ρωτά πάντως.

μεγάλο συν η μπαταριά τέρας πραγματικά .

το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα .

παράπονο απο την ραμ κανένα για μένα.

για καμερα δεν μπορω να πω γιατι την χρησιμοποίησα ελάχιστα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...