Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το ιστορικό, εγώ από Δεκέμβρη 2 κινητά απο Κίνα, 1 gadget από usa και 6 μικροδέματα (e.g. θήκες) απο Κίνα/Usa κανένα δεν πέρασε τελωνείο για παραλαβή Αθήνα. To gadget από Αμερική με είχαν προειδοποιήσει θα περάσει, άλλα δεν. Edited by gspy_qwe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είτε κινητό είτε καμιά μικροπαραγγελία, ως τώρα δεν μου έχει μπει κανένα τελωνείο ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να ενημερώσω ότι βάσει νομοθεσίας, όλα τα προϊόντα που εισάγονται στη χώρα μας από χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης, υπόκεινται σε τελωνειακό έλεγχο, κάτι που συνεπάγεται για τον αγοραστή πληρωμή ΦΠΑ, δασμών, έξοδα εκτελωνισμού κτλ.

 

Τώρα αν για κάποιο λόγο κάποια (λίγα ή πολλά δεν έχει σημασία) προϊόντα δεν περνάνε από τελωνειακό έλεγχο αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σωστό και σίγουρα δεν αφορά το συγκεκριμένο forum.

 

Και για να γίνω περισσότερο κατανοητός... είναι σαν να ανοίγει κάποιος σε forum αυτοκίνησης poll με ερώτημα "Πέρασες με κόκκινο, σε γράψανε;" Ο νοών νοείτω.

 

Ως εκ τούτου το παρόν κλειδώνεται και θα παρακαλέσω να είστε πολλοί προσεχτικοί σε τέτοιες τοποθετήσεις μιας και γράφετε σε δημόσιο forum και τα γραπτά μένουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Ελλαδα? στη Θεσσαλονικη πότε αν δεν πάει τελειωνειο

 

06-03-2017 23:26 The item has arrived in the country of destination GREECE

22-02-2017 09:31 The item is on transport to the country of destination

21-02-2017 09:33 The item is at the PostNL sorting center

14-02-2017 09:51 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.γνωριζει καποιος ποια είναι η κατασκευαστρια εταιρεια του συγκεκριμενου κινητου;να θποθεσω ότι δεν είναι κατσκευης της VODAFONE αλλα το φτιαχνει άλλος για λογαριασμο της;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ο χρηστης του εκανε factory reset γιατι του κολλούσε και δεν θυμαται τον gmail που ειχε δώσει και τους κωδικούς και βγαζει το παρακάτω μήνυμα. Πως μπορει να το δουλεψει με νεο gmail?

Δεν ειναι κλεμενο εχει κουτα

60239339eb2d324c246af239366b0889.jpg

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το περίεργο;; το λογικό είναι αυτό για την ασφάλεια μας , το πιο βασικό σε ένα android τηλέφωνο είναι το gmail αλίμονο να το ξεχάσουμε όπου μέσα σε αυτό είναι όλες οι επαφές και ένα σορό αλλά πράγματα , μέσο υπολογιστή δεν μπορεί να κάνει recovery το password;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το περίεργο;; το λογικό είναι αυτό για την ασφάλεια μας , το πιο βασικό σε ένα android τηλέφωνο είναι το gmail αλίμονο να το ξεχάσουμε όπου μέσα σε αυτό είναι όλες οι επαφές και ένα σορό αλλά πράγματα

 

Εσυ καλα τα λες !

Γνωστοι μου καθε φορα που αγοραζουν καινουριο κινητο φτιαχνουν και καινουριο email :lol: Οι επαφες ειναι στη sim καρτα τους :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές οι δικές μου έχουν φωτογραφίες, διπλά τηλέφωνα, email, διεύθυνση, γενέθλια, και εν έτη 2017 ε όχι και να μπαίνουν οι επαφές στην σιμ, πριν 15-20 χρόνια στην σιμ τις είχαμε.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρηστης του εκανε factory reset γιατι του κολλούσε και δεν θυμαται τον gmail που ειχε δώσει και τους κωδικούς και βγαζει το παρακάτω μήνυμα. Πως μπορει να το δουλεψει με νεο gmail?

Δεν ειναι κλεμενο εχει κουτα

60239339eb2d324c246af239366b0889.jpg

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Οι επιλογές είναι πολύ συγκεκριμένες:

1. Να θυμηθεί τον κωδικό, ή τέλος πάντων να καταφέρει κάπως να ξεκλειδώσει τον συγκεκριμένο google λογαριασμό.

2. Να φλασαρει(ς) ROM με flash tool.

3. Να ρουταρει, να περάσει custom recovery και να φλασαρει ROM από το recobery.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές είναι πολύ συγκεκριμένες:

1. Να θυμηθεί τον κωδικό, ή τέλος πάντων να καταφέρει κάπως να ξεκλειδώσει τον συγκεκριμένο google λογαριασμό.

2. Να φλασαρει(ς) ROM με flash tool.

3. Να ρουταρει, να περάσει custom recovery και να φλασαρει ROM από το recobery.

Σε φιλο μου με Leagoo Elite 5 η επιλογη ""2"" δεν επιασε, ευτυχως βρηκε τους κωδικους του και ολα καλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως δεν γινεται σε ολα τα κινητα ανδροιδ. Σε καποια σε αφηνει να βαλεις αλλο εμαιλ. ΠΙΣΤΕΎΩ ΛΑΘΟΣ πρεπει να κλειδωνουν οπως στα iphone, και απλως αν κάποιος το χασει να ταλαιπωρηθεί για να το δουλεψει

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την δική μας ασφάλεια είναι έτσι, αν στο κλέψουν το κινητό να μην μπορεί να ανοίξει, τώρα αν ο άλλος είναι ηλιθιος με την καλή έννοια και ξεχνάει τον κωδικό τι να πω; όλοι η λειτουργία στο Android στηρίζεται πάνω στοv Google λογαριασμό. Αν μπει από υπολογιστή μπορεί να κάνει επαναφορά κωδικού και να βάλει άλλο Password.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αυτο το κλειδωμα ξεκινησε απο το android 5.x.x και πανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ένα xiaomi που έχω με 4.4 δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικα.Πολυ καλο κινητο.Η οθονη του μου φαινεται μικρότερη απο ενα lenovo 5.5 που είχα. Νομιζα ειναι 4G αλλα μου βγαζει 3G. Πολύ καλη οθόνη, ωραια χρωματα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικα.Πολυ καλο κινητο.Η οθονη του μου φαινεται μικρότερη απο ενα lenovo 5.5 που είχα. Νομιζα ειναι 4G αλλα μου βγαζει 3G. Πολύ καλη οθόνη, ωραια χρωματα.

 

Στην περιγραφη λεει οτι ειναι 4,5 ιντζες και 3 G

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.γνωριζει καποιος ποια είναι η κατασκευαστρια εταιρεια του συγκεκριμενου κινητου;να θποθεσω ότι δεν είναι κατσκευης της VODAFONE αλλα το φτιαχνει άλλος για λογαριασμο της;

 

Ετσι ειναι...εικαζεται οτι ειναι η THL

Link to comment
Share on other sites

σου ηρθε?

με ενδιαφερει και εμενα για τον πατερα μου

 

Ποιοτικό είναι για...71€

Αλλά έχει λίγα παράσιτα και παραμόρφωση ήχου στην ανοικτή ακρόαση

Ίσως και χαμηλό ήχο στην ανοικτή ακρόαση

4G, κλήσεις, GPS καλά

Όχι κάτι σούπερ

Σύγκριση με ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ 3 pro και ZUK Z1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...