Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιας εταιρίας είναι ρε συ? Από που το τσιμπησες και έχει τόσο λίγα στοιχεία?

 

Ανέβασε καμία φωτογραφία του μπας και το βρούμε με την εμφάνιση του.

 

 

http://www.pandawillforum.com/showthread.php?25769-Big-Sale-X1-Smartphone-MTK6589-Android-4-2-5-0-Inch-cut-price-from-169-99-to-97-99

 

 

ρωτησα το panda και δεν την εχει

Link to comment
Share on other sites

Και Reset έκανα , αλλά τίποτα , όσο αφορά την συσκευή καλή και στιβαρή είναι , η μπαταρία έως τώρα δείχνει να την βγάζει 24 ώρες με νορμάλ λειτουργία .

Ηχείο μόνο ένα , με ικανοποιητική λειτουργία . Η Κάμερα μου άρεσε ποιό πολυ γιατί βγάζει πολυ καλές φώτο , και για βίντεο και η μπροστινή που ειναι 8ΜΒ είναι πολύ καλή. Το μόντεμ μου ψιλό αργεί λίγο στο να πιάσει το WiFi .

Έστειλα μύμημα στην εταιρεία για να μου δώσει κάποια απάντηση .

Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το play store το antutu και δες στις πληροφοριες συστηματος ποιους σενσορες αναγνωριζει.Απο οτι καταλαβαινω δεν σου λειτουργει ο αυτοματος φωτισμος ,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω 10 μηνες. Με εχει ικανοποιησει αρκετα μπορω να πω. Εινα γρηγορο. Στις πρωτες 10 μερες εφυγαν τα κουμπια απο τα πλαινα και στους 2 μηνες αρχισε να μην εφαρμοζει καλα το micro usb. Σταδιακα χειροτερευε μεχρι που δε φορτιζε πια και πηρα δευτερη μπαταρια και εξωτερικο φορτιστη και βρηκα την υγεια μου. Για τα κουμπια πηρα ανταλλακτικα για το galaxy s5 απο ebay και εβαλα θηκη του s5 που καλυπτει τα κουμπια. Λειτουργουσε μια χαρα ετσι, ωσπου εσπασε και το πλαισιο του power button και δεν εφαρμοζε το κουμπι. Πλεον το δουλευω με lock screen εφαρμογη και το ανοιγω με το κεντρικο κουμπι. Η καμερα μετρια, μονο σε καλο φωτισμο αποδιδει ικανοποιητικα. Δουλευει πολυ καλα ακομα, παγωνει που και που αλλα με επανεκκινηση ολα καλα. Καλη οθονη, λιγο χαμηλο ηχειο στις κλησεις. Συνολο...οχι καλη ποιοτητα κατασκευης, οχι ιδιο μεγεθος με το s5 (λιγες θηκες εφαρμοζουν και εχουν αλλες τρυπες), καλος επεξεργαστης (30000+ στο antutu).
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξανα ανοιξει το τηλεφωνο?ουτε σε recovery δεν μπαινει, και δεν δειχνει να φορτιζει, καποιες φορες το διαβαζει το pc στις θυρες σαν mtk usb port .

να περασω καποια αλλη rom γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Σε μισή ώρα το Εfox θα βγάλει το νικητή για το κινητό καθώς και flash deal στα 99€..

Ενδεικτικά http://www.efox-shop.com/Promotions/umi-emax-giveaway.html

Αν δεν κερδίσω το σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω...

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητηση με την εικονα που δινει το panda, και βρηκα το Pomp w99A. Εχουν ιδια σπεκς εκτος της μπαταριας...δοκιμασε να φλασαρεις καμια ρομ του pomp με το flash tools...

Γενικα, ποτε μην αγοραζεις κινητα που δεν εχουν ουτε μαρκα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/eaW0AA5l.jpg

 

Η ΝΟ.1, γνωστή για τους κλώνους κινητών που φτιάχνει ετοίμασε πλέον και αυτόν του Galaxy S6. Το σχεδιασμό τον έχουν πετύχει δεν μπορώ να πω, αλλά τα υλικά φυσικά δεν είναι ίδια. Πάντως για €104 που έχει στο efox φαίνεται σχετικά καλό αλλά με χαλάει που έχει 1GB RAM μόνο.

Προσοχή είναι Single SIM και όχι Dual όπως συνήθως τα Κινέζικα.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

 

  • CPU: Quad Core MTK6582 1.3GHz
  • Οθόνη: 5" 1280x720
  • RAM: 1GB
  • ROM: 16GB
  • Κάμερα: 13MP, 5MP
  • Μπαταρία: 2800mAh
  • OS: Android Lollipop 5.0
  • Single-SIM

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο τα Νο1.Εχουν αθλιο σημα κινητης,wifi,gps.

Οταν βρισκεις το Landvo S6 στα 89$ στο Gearbest με κουπονι LANDVOS6,δεν εχει λογο υπαρξης το No1 S6i.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο τα Νο1.Εχουν αθλιο σημα κινητης,wifi,gps.

Οταν βρισκεις το Landvo S6 στα 89$ στο Gearbest με κουπονι LANDVOS6,δεν εχει λογο υπαρξης το No1 S6i.

 

συμφωνω,αισχροτατο σημα και gps εχει γραφτει και σε φορουμς

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο τα Νο1.Εχουν αθλιο σημα κινητης,wifi,gps.

Οταν βρισκεις το Landvo S6 στα 89$ στο Gearbest με κουπονι LANDVOS6,δεν εχει λογο υπαρξης το No1 S6i.

 

Τόσο χάλια ε; Στην ίδια τιμή περίπου με το S6i αλλά όντως με το κουπόνι αξίζει περισσότερο. Πάντως γενικά δύσκολα θα έπαιρνα κινητό με 1GB RAM σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ε; Στην ίδια τιμή περίπου με το S6i αλλά όντως με το κουπόνι αξίζει περισσότερο. Πάντως γενικά δύσκολα θα έπαιρνα κινητό με 1GB RAM σήμερα.

 

το Gearbest με κουπονι εχει to Landvo s6 89 δολλαρια,80 ευρω περιπου,για καποιον που θελει απλα πραγματα μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Εγώ σκέφτηκα ότι η Umi έμαθε από το zero αλλά αν δεις review για το hammer, τότε θα συμπεράνεις όχι.

Εγώ θα έμεινα μακυρά

 

Έχω πάρει το Hammer και είναι μια χαρά. Και ευτυχώς η μπαταρία του είναι η κανονική. Kαι κατά τα άλλα η συσκευή είναι τέλεια αυτή τη φορά. Έχω ανεβάσει review στο Thread της UMI.

Έχω και το ZERO το οποίο είχε αρκετά κουσούρια, αλλά από όταν του πέρασα την Miui6 σταμάτησαν και τώρα είναι μια χαρά. Αφού λοιπόν το Hammer είναι μια χαρά τι με εμποδίζει να πουλήσω το Umi Zero και να πάρω το eMAX? :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν το Hammer είναι μια χαρά τι με εμποδίζει να πουλήσω το Umi Zero και να πάρω το eMAX? :)

Να αγορασεις το eMax δεν σε εμποδιζει τιποτα. Να πουλησεις ομως το UMI Zero νομιζω οτι σε εμποδιζει το οτι δεν θα βρεις αγοραστη :D:D:D

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα 3 κομματια.

Οθοη εξαιρετικη πιθανοτατα ιδια με μτ Μ52.

Καμερες μετρια 5αρα εμπρος ,πολυ καλη η πισω καμερα πιθανοτατα ειναι οριτζιναλ 13αρα και σιγουρα καλυτερη απο του Μ52.

Λιγο χαμηλο ακουστικο και ηχειο ,πολυ καλο μικροφονο.

GPS μετριο προς κακο ,wifi μετριο.

Ποιοτητα κατασκευης παρα πολυ καλη ,πιανεις καλο κινητο στα χερια σου οχι μπακατελα.

Αντουτου 35.000.

Το πισω καπακι σου βγαζει την ψυχη για να βγει :lol:

Το μαυρο του παει περισσοτερο απο το ασπρο χρωμα παροτι περιμενα το αναποδο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/17358dab400289ffcba29439612443f6.jpg

 

 

- Big Power 4200mAh Standby More Than 200h

- IR Function Can Control Household Electric Appliances

- 5.5 Inch IPS OGS Screen, 1280*720 Pixel

- MTK6735 1.5GHz Quad Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/1900/2100MHz, FDD-LTE B3/B7/B20, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 2GB RAM + 16GB ROM

- 8 MP Back Camera + 5 MP Front Camera

- Android 5.1 System -

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/17358dab400289ffcba29439612443f6.jpg

 

 

- Big Power 4200mAh Standby More Than 200h

- IR Function Can Control Household Electric Appliances

- 5.5 Inch IPS OGS Screen, 1280*720 Pixel

- MTK6735 1.5GHz Quad Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/1900/2100MHz, FDD-LTE B3/B7/B20, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 2GB RAM + 16GB ROM

- 8 MP Back Camera + 5 MP Front Camera

- Android 5.1 System -

 

 

 

http://www.geekbuying.com/item/SISWOO-C55-5-5inch-4G-FDD-LTE-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-64bit-MTK6735-Quad-Core-8-0MP-IPS-HD-Breath-Light---White-346169.html

αρκετα φθηνο εδω

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω παρελαβα το κινητο σημερα και κατεβαζω την ενημερωση αλλα δεν την κανει εγκατασταση..επισης οταν μπηκα facebook ,και messenger δεν ανοιγουν τα μηνυματα και με πεταει εξω απο την εφαρμογη...τι να φταει αραγε;
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com $110

 

- εχει αρκετες γλωσσες ομως νομιζω δεν εχει ελληνικα

- δεν εχει notification led

- μονο η μια θεση sim υποστηριζει 3G/4G (η αλλη μονο 2G)

- δεν εχει magnetic sensor (πυξιδα) ουτε orientation sensor

- antutu 16000+

 

- φωτιζομενα πληκτρα

- ενοποιημενος χωρος ρομ

- χωρις bloatware

- αφαιρουμενη μπαταρια

- μια mini sim και μια microsim

- οθονη 5 σημειων αφης

- σημα wifi οκ

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...