Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναβάθμισα πριν δυο ημέρες στην 1.0.23... είδε κανείς καμία διαφορά ; δεν έχω βρει τίποτα ακόμη.....

ούτε εγώ είδα κάποια διαφορά...

χρόνια πολλά κιόλας

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ είδα κάποια διαφορά...

χρόνια πολλά κιόλας

 

Χρόνια πολλά. Πάντως η κάμερα δεν βελτιώθηκε. :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα star νομιζω s9500 πρεπει να είναι το ίδιο. Το οποίο το πήρα 170 € πριν απο κάνα χρονο. Γενικά το κινητό κ ειδικα το καλοκαίρι υπερθερμενεται κ πατιεται απο μονη της συνέχεια ή οθόνη. Δεν το θεωρώ καλη επιλογή κ στο δείχνει κ ακριβά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά είδα τα χαρακτηριστικά δεν είναι το ίδιο. Πάντως θα σου πρότεινα ενα πιο δοκιμασμένο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πότε κυκλοφορεί?

 

http://www.minideal.net/coolpad-f1-plus-8297-w01-4g-fdd-lte-dual-sim-smartphone-android-4-4-snapdragon-64bit-cpu-5-0-inch-hd-8-0mp.html

 

Και νομίζω είναι dual sim...

 

Ναι είναι δίκαρτο, ενημέρωσα το πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

9$ πιο φθηνο εδω,στα 137$

http://www.to2c.com/coolpad-f1-plus-ram-1gb-rom-8gb.html

Αλλα και παλι πολυ ακριβο,οταν με 150$ παιρνεις το F1 στο to2c με 2GB ram και ΜΤΚ6592 που θεωρω οτι ειναι καλυτερος του 4πυρηνου Snapdragon που φοραει (διορθωστε με αν κανω λαθος) ή στα 140$ το ΖΤΕ V5 2GB.

Μου φαινεται πολυ δυσκολο,καποιος να προτιμησει το 4G (ποσο απαραιτητο ειναι και τι διαφορα να εχει με το καλο 3G στο browsing?Εγω με το αρχαιο Newman NM890 με ΜΤΚ6589-1GB ram και Wind,οπου πιανω 3G παει σφαιρα στο browsing) αντι του καλυτερου επεξεργαστη και του ενος παραπανω GB ram.

Θα μπορουσε η Coolpad ανετα,με τις δυνατοτητες της και την μεχρι τωρα τιμολογηση που μας εχει προσφερει,να το δινει στα 110$ ωστε να χτυπησει το εξαιρετικο ZTE V5 1GB.

Πανεμορφο το αλα Meizu home button και στο F1 Plus και στο V5.

@athanaso77

Η εικονα ειναι λαθος

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@athanaso77

Η εικονα ειναι λαθος

 

Καλύτερη αυτή; :rolleyes:

 

Απλά έχω τις αμφιβολίες μου ακόμα για το αν είναι όντως έτσι γιατί τα μισά site έχουν αυτή και τα άλλα την άλλη. Ίδωμεν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

 

Το εχω κανει 2 φορες μαλιστα,αλλα τιποτα.Η λυση ειναι να το στειλω πισω,αλλα για το πηγαινε-ελα θα παρει 50 ημερες.Σε ευχαριστω παντως και χρονια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

9$ πιο φθηνο εδω,στα 137$

http://www.to2c.com/coolpad-f1-plus-ram-1gb-rom-8gb.html

Αλλα και παλι πολυ ακριβο,οταν με 150$ παιρνεις το F1 στο to2c με 2GB ram και ΜΤΚ6592 που θεωρω οτι ειναι καλυτερος του 4πυρηνου Snapdragon που φοραει (διορθωστε με αν κανω λαθος) ή στα 140$ το ΖΤΕ V5 2GB.

Μου φαινεται πολυ δυσκολο,καποιος να προτιμησει το 4G (ποσο απαραιτητο ειναι και τι διαφορα να εχει με το καλο 3G στο browsing?Εγω με το αρχαιο Newman NM890 με ΜΤΚ6589-1GB ram και Wind,οπου πιανω 3G παει σφαιρα στο browsing) αντι του καλυτερου επεξεργαστη και του ενος παραπανω GB ram.

Θα μπορουσε η Coolpad ανετα,με τις δυνατοτητες της και την μεχρι τωρα τιμολογηση που μας εχει προσφερει,να το δινει στα 110$ ωστε να χτυπησει το εξαιρετικο ZTE V5 1GB.

Πανεμορφο το αλα Meizu home button και στο F1 Plus και στο V5.

@athanaso77

Η εικονα ειναι λαθος

 

Το coolpad F1 όμως δεν βγήκε λίγο προβληματικό??Εγώ προσωπικά είμαι ανάμεσα στο f1 plus και στο cubot x9,περιμένωντας να βγουν λίγο στην αγορά.Aπλά αμφιταλαντεύομαι,διότι το f1 plus έχει 4G,gorilla glass 3 και μάλλον και καλύτερη μπαταρία,ενώ στο cubot έχεις επιδόσεις.

Μη το υποτιμάς πάντως το 4G.Πέρα από ταχύτητα σαφώς,νομίζω έχει και καλύτερη λήψη σε χώρους που το 3G ζορίζεται.Διορθώστε με αν κάνω λάθος παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το coolpad F1 όμως δεν βγήκε λίγο προβληματικό??

 

Κάθε άλλο... από τις πιο επιτυχημένες (κινέζικες) συσκευές της χρονιάς που πέρασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οντως φτιαγμενο απτη foxconn αυτη φτιαχνει για τη σαμσουνγκ και την apple , σονυ ... και γενικα για ολες τις επωνυμες :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο... από τις πιο επιτυχημένες (κινέζικες) συσκευές της χρονιάς που πέρασε.

 

Sorry,μαλλον θα μου προκάλεσε σύγχυση το πολύ μεγάλο thread του.Όντως έτσι πρέπει :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έκαναν δώρο το Turbo-X A και προσπαθώ να κάνω root, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; με king of root δεν γίνεται τίποτα. Ευχαριστώ
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του Kingo Root; Η νεότερη είναι η 1.2.9.

 

Μπορείς να ανεβάσεις μερικές φωτογραγίες της συσκευής να την δούμε (μια χωρίς το πίσω καπάκι) και να μας πεις την έκδοση build number του Android που έχει;

Επίσης, πόση rom δίνει για εφαρμογές και πόση για αποθήκευση;

(Σε ζάλισα, ε;)

 

Το κινητό θυμίζει σχεδιαστικά Zopo, αλλά δεν βρήκα μοντέλο με ίδια εμφάνιση ή χαρακτηριστικά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα μου έκαναν δώρο το Turbo-X A και προσπαθώ να κάνω root, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; με king of root δεν γίνεται τίποτα. Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε και αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει 2 φορες μαλιστα,αλλα τιποτα.Η λυση ειναι να το στειλω πισω,αλλα για το πηγαινε-ελα θα παρει 50 ημερες.Σε ευχαριστω παντως και χρονια πολλα.

 

Χρόνια Πολλά,

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τη Rom, να σιγουρέψεις οτι δεν ειναι software problem

http://www.leagoo.cc/cs-Lead_2.html

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δω αυτά το απόγευμα που θα πάω σπίτι. Πάντως το έψαξα και είναι το Star Quest από την Starmobile. Χθες το βράδυ μου το φέραν δεν έχω βάλει καν κάρτα, από χαρακτηριστικά ενδιαφέρον έχει η κάμερα με f2
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Αν και η εταιρία δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι κατασκευαστής αλλά βάζει την επωνυμία της, θα συμφωνήσω ότι είναι το Starmobile Quest.

Μόνο η ανάλυση της οθόνης του δεν μου αρέσει και ότι θα μπορούσε να είναι λίγο φθηνότερο για μη επώνυμο κινητό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ του Geohot δεν μου δούλεψε χθες, Είναι προεγκατεστημένο το google services αλλά όχι το google play όποτε θέλω το Ρουτ για να βάλω στο φάκελο του συστήματος, γιατί με απλή εγκατάσταση κρασαρει πολύ.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!! Σκεφτομαι να αγορασω ενα κινητο το οποιο λεγεται Ηaipai. πρωτη φορα το ειδα στο Tinydeal. Πολυ καλα χαρακτηριστηκα για κινητο 115 ευρο. Το εχει αγορασει κανενας να μου πει αν ειναι οντως καλο ή τι παιζει γενικως..

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ είδα κάποια διαφορά...

χρόνια πολλά κιόλας

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές να έχετε... Έχω ακούσει σε ελληνικά forums και ξένα πως από 1.014.00 σε 1.021.00 βελτιώνετε αισθητά τα χρώματα της κάμερας

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές να έχετε... Έχω ακούσει σε ελληνικά forums και ξένα πως από 1.014.00 σε 1.021.00 βελτιώνετε αισθητά τα χρώματα της κάμερας

Να προσθέσω και κάτι ακόμα.. Το περιμένω να έρθει σε λίγες μέρες το e700.. Ελπίζω να μην το μετανιώσω.

:D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εδω μιλας?

http://www.tinydeal.com/haipai-50-ips-qhd-mtk6592-octa-core-android-44-smart-3g-phone-p-134092.html

Μην πεταξεις ετσι τα λεφτα σου.Παρε καλυτερα το εξαιρετικο ZTE V5 2GB απο vickmall.

Κλασεις ανωτερο κινητο απο κλασεις ανωτερο καταστημα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...